F. FALKENBUKG, Bessen-Genever en Likeuren, Advertentiën. TE 'SGRAVENIAGE M. Ravenswaaij Zonen AALBESSEN WIJN THEE-SOORTEN rgerl.StandteZierikzee. Zeetijdingen. Beurs- en Mark tberigten Vervoer-middelen waarover het te beschikken heefttot betere bewapening der voorname grensvestingen. Maarschalk Bandon minister van oorlog beschouwt deze werkzaamheden als dringend noodigde grenzen zullen alzoo door „ge pantserde vestingen" verdedigd worden. Ove rigens trekt de oorlogkunst niet alleen van deze hervorming ook de landbouw wordt er aanmerkelijk door gebaat daar eene groote uitgestrektheid tot dus dusverre improductief gebleven grond bebouwd zal worden. Bij de wedrennen dezer dagen nabij Pat ijs gehouden is de groote prijs van 100,000 fr. behaald door een Engelsch paard tot groote blijdschap van vele Engelschen die nog niet konden vergeten dat ten vorigen ja re de grootste prijzen in Engeland door een Fransch paard waren behaald. Grootvorstin Maria van Busland bevindt zich sedert Vrijdag jl. te Parijs waar zij haren intrek heeft genomen in het Grand Hotel. De keizer bragt haar dadelijk na hare aankomst een bezoeken de keizerin bezocht haar jl. Zondag. In de Moniteur leest men het volgende Uit Jeruzalem wordt geshreven dat mgr. Braccocoadjutor en vicaris-generaal van den Latijnschvn patriarch, aldaar den 13 Mei in de kerk van het Heilige Graf, en voor het graf zelf, tot bisschop is gewijd. Het is de eerste maal sedert den ouden tijd dat een Catholiek bisschop bij het Heilige Graf de wijding heeft ontvangen. Tijdens de kruistogten ontvingen de bisschoppen die zich naar Jeruzalem begaven hunne wijding in het westen. De plegtigheid werd door het personeel van het Fransche consulaat en door verscheiden buitenlandsche consuls bijgewoond, en werd besloten met plegtige heilbeden voor keizer Napoleon uitgesproken aan den ingang van het Heilige Graf. Eene lijkkist uit bet grafgesticht der Israëlitisshe koningen een kostbaar overblijfsel van de Hebreeuwsche kunst is uit bet lokaal van het geregt te Jeruzalem alwaar zij sedert verscheiden jaren werd bewaard overgebragt naar de kerk van de Heilige Anna, die aan Frankrijk toebehoorten is verder op don rug van kameelen naar Jaffa gevoerd in deze haven is zij den 9 Mei ingescheept om naar het museum van het Louvre te Parijs gebragt te worden. De Liberté meldtdat de Americaan- sche comodore in de wateren van Chili van den Spaanschen admiraal vergoeding heeft gevraagd voor de schadedie het bombarde ment van Valparaiso aan Amerikaansche onderdanen heeft berokkend. Deze vorde ring is zelfs met eene ernstige bedreiging gepaard gegaan. Men meldt uit Florence van 29 Mei. Men gelooft dat de aanwervingen binnen kort hervat zullen worden. 25,000 vrij willigers zijn naar de depöls gezonden. 25,000 anderen zijn bij de comités ingeschreven en wachten de aanstaande hervatting der aan wervingen. GROOT- BRIT I ANNIE N. Men meldt uit Southampton van 29 Mei. "De Seine is alhier aangekomen met de W.-l. mail. Het Spaansche escader bevindt zich in de wateren van Callao; admiraal Nunez heeft de stad in staat van blokkade verklaard. Den I Junij zal htj tegen de forten beginnen te opereren. Er heeft een wedstrijd plaats gehad om het „championship" van Engeland tusschen de bekende boksers James Mace en Joseph Goss; de uitgeloofde prijs bestond in den classiecen gordel en 200 p. st. De toe schouwers echter gingen onbevredigd weg daar er geen bloed gestort en geen enkele ernstige wond toegebragt werd. De helden var, het schouwspel schenen elkander niet recht aan te durven en bepaalden zich tot een spiegelgevecht. Men meldt uit New-York van 10 Mei. Probstde moordenaar van de familie Deeringheeft zijne schuld bekend. Die misdaad is ongetwijfeld de afschuwelijkste van dien aard. Die man moordde eenvoudig uit begeerte naar bloed. Zijn eerste slagtoffer was de werkjongen dien hij in den koestal om hals bragt. Vervolgens lokte hij achter volgens ieder lid der familie en de nicht daarheen. Hij droeg liet jongste kind dat nog niet spreken kon op zijn arm daarheen en plaatste het zoo lang in het hooi terwijl hij een ander kind slagtte. Het arme wicht ontsnapte evenmin aan dien tijger in mensche- lijke gedaante. Een tijger houdt ten minste op wanneer zijn honger verzadigd is. Die man moordde voort zoo lang er nog een slagtoffer te vinden was. lierkiiietitvg. Op 28 Mei jl is door den kerkeraad der Christelijke Afgescheidene gemeente te Zierik- zee in vereeniging met de manslidmaten, een tweetal geformeerd bestaande uit de heeren K. ICreulen en P. Kapteijnpredi kanten te Giesendatn en Sleeuwijk en daaruit beroepen met meerderheid van stemmen K. Kreulen predikant te Giesendarn. JONGSTE TIJDINGEN. Parijs 31 Mei In brieven uit Venetië wordt medegedeeld dat de Jezuiten hunne woningen te dier plaatse ontruimen om zich naar het noorden des rijks te begeven. Wf.enen 31 Mei. Naar men zegtheeft Napoleon aan lord Cowley, die onlangs op last van Engeland en op grond van de finan- tiele crisis op eene nadrukkelijke bemidde ling van wege den keizer der Franschen aandrong, het volgende antwoord: „In de jaren 1859 en 3864 heeft Engeland zich tegen mijne voorstellen tot regeling der Italiaansche en Sleeswiik-Holsteinsche quaestiër. aangekant Nu wenscht Engeland den vrede; ook ik wensch dien maar daar de gunstige gelegen heid daartoe is vervlogen en men thans scherp tegen elkandea staatkan ik de verantwoordelijkheid van de gebeutenissen niet meer op mij nemen" Krijgstoerustingen lovauteits-adressen en Patriotische manifestatiën duren hier in alle deHen van het land steeds voort. Men ver neemt dat de voorgenomen tweede aanwer ving gestaakt is daar er in de behoefte door het vrijwilligerkorps toereikend voorzien is Met <le versterkingswerken htj Weenen zijn 16,000 burger werklieden en 80 pion- niers bezig. Buitenlandsche berigten melden uit War- schou de bijeentrekking van een sterk liussisch observatie-korps aan do Pruissische-Silezische en Gaücische grenzen. hee ft yerkrijgbaar ges teld: Gutta Percha Sc/ioenx»ieer,sclei- kundig vrij van alle nadeelige zuren bevonden. Het geeft aan het Leder een zeer zwarten glans aan verlakt gelijk en houdt het zacht en waterdigt. Veelvuldig gebruik heeft het onvergelijkbaar bewezen. Prijs per Doos 0,05 per 25 Doozen f 1. iVaphta waarmede de ergste Vetvlakken worden uitgewischtzond -r zelfs de teederste kleuren te schaden. Voor het wasschen van glacé-handschoenen verwierf het reeds reputatie. De flacon met aanwijzing van gebruik f 0,35 Cocos&pep die de vuurproef van een wetenschappelijk onderzoek schitterend door stond. Zij geeft eene aangename frischheid aan de huid en neemt de kleine huid-ronfjes volkomen weg Het met deze Zeep gevvasscben fijn goed wordt schadevrij gereinigddaar hier alle soda-zelfstaridigheid ontbreekt. De vervaardiger staat voor de deugdelijkheid dezer hinnenlandsche Zeepsoort borg. Prijs per Stuk f 0,15. ïïjtt Hfillantine als Poetspoeder voor alle Metalen hoogst aanbevelingswaard. De nadeelige zelfstandigheden die andere Poets poeders zoo verderfelijk voor de Metalen maken zijn hierin niet aanwezig. GOUD en ZILVER doet het hun glans en gloed behouden. Prijs per Pakje f 0,10 de 25 Pakjes f 2 l)ep t te Zierikzee bij de Heeren J. BAL, Czn en de Wed. J. C. HERT- STEIN en Zn. Door lagere Piijzen en voordeelige inkoopen is de kwaliteit der TT T-jTT jc uit het magazijn van de firma TE GORIIVCHEM, zeer veel verbeterd, waarvan ik bij deze de eer heb kennis te geventerwijl ik mij bij voortduring blijf aanbevelen. Deze Theeën worden verkocht in verzegelde Pakjes voorzien van bovenstaand Merk en van Nommer en Prijs. Prijzen van af 80 Cts. en hooger. Tot de minst mogelijke prijzen wordt verkocht: WITTE en ROODE alles van puike kwaliteit. Zierikzee B. JOPPE Jz 1 Junij 1866. Schouwsche Botermarkt. Aan de onderstaande en verder bekende depothouders is verzonden eene nieuwe be zending van alle uit het Magazijn van VAN HOUWENINGE en VISSER, welke zich zouwel door veel verbeterde kwaliteit als Lge prijs, bijzonder aanbevelen. Afgewogen in verzegelde pakjes van vijf twee en een lialf en een One waarop het nummer en de prijs van af f 0.90 tot 3.00 zijn vermeld. Bij hoeveelheden van minstens 15 Ned. ponden worden dezelve desverkiezende in met lood bek leed o kistjes afgeleverd. Prijs-couranten zijn gratis verkrijgbaar Axel Job. Veenhimen. Brouwershaven, J. v. Brabant Goes G. van den Hoek. Hontenisse H. Thassaert. Neuzen W. Mde Steur. St. Annaland j. de Graaf. Stavenisse Joh de Jong. Middelburg.J. A. Goetbals. Sluis J. O. A. Mets. Sas van Gent Wed. J. Stubbe. Vlissingen Ch. Suthei land eu _E. 11. Mets Daane. Zierikzee J.Ochtman Jhz van 25 Mei tot en met 1 Junij 1866. Geboren. Eene dochter van C. Bal en C, P. Was. Eene dochter van M. Franke en L. van Murs. Eene dochter van J. van Dijke en M. Schot. Een zoon van A. van Woerkens en A. F. van Acker. Een zo"n van W. van Tigchelhoven en P. M. de Bruine. Overleden. F. M. Grimme, oud 2 m z. (overleden te Scherpenissej. G. van Dninoud 3 m. z. Brouwershaven Gearriveerd 29 Mei Hendrik Ido Ambacht, L. Bijl. Rotterdam, Batavia. 31 Alpha, A. M. Jacobseu Nerva, Dordt 30 Uitgez Hendrik Ido Ambacht, L. Bijl, Rotterdam Batavia. Prijzen der Effecten te Amsterdam, den 30 Mei 1866. Nederl. Werfcel. Schuld, dito dito dito dito Amort. Sijndic. Ned. Hyp.-Bank 2'/. pet 3 4 3'/. 4'/. Beigie. Cert bij Rothschild. 2% Spanje. Obligatien. 2*/, Portugal. Obligatien. 3 Rusland. Obl. bij Hope en Co. 5 dito 1828/29 5 Cert. 1840 4 Spoorweg-Actiën. Aandeelen 1835. Obligatien 1859. 5 Obl. Met. Oude 5 dito. 2'/t dito Rente Amst. 5 dito Nationale. 5 Obligatien. 5 Griekenl. Obl Geldl. 1825. 5 Turkije. Binnenl. Ohlig. 5 Polen. Pruissen Oostenr. Mexlc 56»/.. 66 V, '/.o 30% 42 93 172% 44 22'/, 65% 46 137.. 8% 27 Middenprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee van den 31 Mei 1866. De Ned. Mudde. Oude Tarwe 1864 Nieuwe dito 1865 - Afwijkende dito Z.-Zomer dito Ordinaire dito Rogge Winter-Gerst Zomer-dito Haver De Ned Mudde. 9,50,Paardenb. 9.00 Witte boon, 0,00 Bruine dito 0,00 Gr. Erwten 7.25 - 11 00 - 16.00 - 0,00 - 0 00 Groene dito - 7,50 - 6,00 Gele dito - 0,00 - 6,50 Koolzaad - 00,00 - 6,00 Zaai-Lijnz - 00,00 - 3,50 Slag-Lijnz. - 00,00 Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee. van den 17 Mei 1866. Teelt 1865. Twee en een,lstekw.blank 20,50 21,00 Twee eu een, middelb. dito - 00,00 u 00,00"Ü Twee en een mindere dito - 00,00 A 00,00 Een en een 1ste kw. blank - 20,50 A 21,00 o Een en een middelb. dito - 00,00 ii 00,00 Een en een mindere dito - 00,00 A 00,00 g.' Onberoofde, 1ste kw. blank - 20,50 A 21,00 Onberoofdemiddelb. dito - 00,00 il 00,00-^ Onberoofde mindere dito - 00,00 a 00,00 Mullen - 5.50 a 6,001* Middelbare dito - 3,50 a 4,50 Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam Van Middelburg Van Rotterdam 3 'smorg. 6,— I Zondag 4 a '6,— 1 Maandag 3 'sraidd. 1$,— 4 12,- De Diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart dtr stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en va» Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden. Stoombootdienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen: j Van Rotterdam des maandags, woensdags en 1 des dinsdag9 donderdags en vrijdags 'smorg. 8 ure. zaturd. 'smorg. u. 10,20 min. De Diligence rijdt van Zierikzee aan het „Hotel van Veen" des morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des middags ten 12 ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A.de Vos.,

Zierikzeesche Courant | 1866 | | pagina 2