G eregteüjk c-Aankondig iiig. Advertentiën. Burgerl.StandteZaerikzee. Zeetijdingen. Beurs- en Mark tberigten oo, oo "5 260ste S taats-Loterij. Vervoer-middelen ft !'J .1 IHIfL.l - noemde te bewilligen in het bijeenkomen eener voorbereidende conferentie der groote mogendheden Italië er onder begrepen. Het congres zou dit nog niet zijn, maar die conferentie zou beraadslagen over een pro gramma voor het te verwachten congres. Oostenrijk geeft toe dat de quasi-oorlog- voerenden gebonden zijn zich te ontwapenen en ontwapend zullen blijven gedurende den tijd dat het congres bijeen is en gedurende de onderhandelingen die er het gevolg van zullen zijn. De koning van Pruissen is persoonlijk niet tegen het congres; maar de heer von Bismarck denkt anders over de zaak vooral omdat het congres te Parijs zou vergaderen en een der gevolmngtigden natuurlijk de heer Budberg zou wezen de Russische gezant aldaar een persoonlijke vijand van den Pruissischen minister en een zeer bekwaam man die de sluwheid van den heer von Bismarck kent en hij niagte is ze met goed gevolg te bestrijden. Het is alzoo i iet onwaarschijnlijk datindien het congres bijeenkomtde heer von Bismarck zijn ontslag zal nemen. In het Venetiaanscli duren de inhechtenis nemingen vooit en de Hongaarsche vestingen verschaffen op dit oogenblik logies aan vele jonge beden uit Venetië. Pit (iörlitz wordt berigt dat op 17 dezer aldaar lo t bevel is aangekomen om de manschappen liehoorende tot dén tweeden ban cnverwijld te ontslaan en naar hunne haardsteden terug te zenden. De Nied. Zeit. voegt er bijdat het b' vel tijdig genoeg werd ontvangen om de bedoelde manschap pen die reeds waren opgekomen en op hot punt stonden oin per spoortrein naar hun regement te vertrekken voor verdere onaan genaamheden te vrijwaren. Een telegram uit Jassy bevat dat 1000 man van bet garnizoen naar Galatz opgerukt zijn; er is sprake van een bloedig gevtcht dat tnsschen Turken en Rumanen zou hebben plaats g had. FRANKRIJK.. Parijs 20 Mei. Thans zijn wij omtrent den diplomatieken toestand nader ingelicht. Drie mogendheden zullen beproeven om drie andere te beletten handgemeen te worden. Frankrijk zal op Italië Engeland op Pruissen en Rusland op Oostenrijk werken hvt is niet onaardig om op deze combinatiën het oog te vestigen. het schijnt dus datde onzijdige mogend- beden van nu af fmen zou het althans ge- Iooven) hunne tusscbenkomst tot het behoud des vredes verleenen Ongelukkig gelijkt het er niets naar. Twee redenen beletten dat de tusscheukomst der onzijdigen van vettige kracht zij; ten eerste kan men zooals erkend wordt zelfs niet met geweld de be sluiten èener conferentie met meerderheid van stemmen genomen executoir verklaren dan en daar is de grootste moeijelijkheid in gelegen zullen de drie mogendheden de drie voorge stelde punten niet aannemen te weten afstand of ruiling van Venetië; Bondshervorming stemming der bevolking van de Hertogdommen, Dit programma hetwelk door Oostenrijk en Pruissen verworpen zal worden kan slechts door Italië aangenomen worden Een dag of drie vier geleden verklaarde Rusland dat bet geneigd was deel te nemen aan een congres maar ap één voorwaarde t. w. dat de bes'uiten van het congres moeten u tgevoerd worden en des t.oods de drie ver bonden mogendheden geweld zullen bezigen om ze te doen uitvoeren. Frankrijk was bereid deze voorwaarde aan te nemen maar Engeland weigerde onbewimpeld. De Britsche regering zeide dat zij onzijdig wilde blijven er. herinnerde dat in 1855 toen tegen Rusland oorlog werd gevoerd een tractaat van bond genootschap gesloten was geworden tnsschen Londen en Parijs, en dit tractaat de Fransche regering niet belet had den vrede met Rusland te sluiter. ondanks het verzet van Engeland. Het Britsche kabinet wil niet blootstaan aan moeijelijkheden van dien aarden verlangt met in een rJergelijken toestand te verkeeren. Bijgevolg stemt het toe in een congresmaar alléén wanneer de congresbesluiten geen dreigend karakter hoegenaamd zullen hebben Engeland wil een soort van platonisch congres. De Fransche regering schijnt eene aanzienlijke scheepmagt in de Middeilandsche <a» - Zee te willen bijeenbrengen. Men zal name lijk bij wijze van oefi-ningstogt hot gepant serde escader onder bevtl van den schout bij-nacht de la Bot cière le Noury van Cberburg naar Toulon zenden daar zal het zich vereenigen met het evoiutie-escader onder den ice-admiraal de Geydon en ver volgens zal deze sclteepsmagt zich naar de Ionische Zee begeven om daar manoeuvres uit te voeren. De heer de la Rot cibre le Nourry vertrekt reeds van hier naar Cher- burg. Sedert twee dagen zijn er geen tijdingen omtrent troepenbewegingen hieruit blijkt dat er bevel is gegeven dat er met van gesptoken worde Dit is altijd het voorteeken van de nadering v.n eenen oorlog. De Napelsche Italia meldt dat het Camoldaleuser klooster aan de Vesuvius is opgeheven. Deze goede paters hadden be- frekkittopn met de roovers aangeknoopt en stonden op hvt punt om bij de eer-te gelegen heid hunne rol van Christelijke liefde te spelen, Het klooster is door militairen bezet. GROOT-BRIT'! AN NIF.N. Londen, 18 Mei. De kroonprins van Denemarken merkt men hier op is, na ongeveer drie maanden te Pat ijs vertoef té hebben, plotseling huiswaarts voltrokken, hoewel hij voornemens was Woensdag II- naar hier te komen. Ook zou de prins van Oistnjo even onverwac'hs de Fransche hoofdstad h bl en verlaten Sommigen schrijven die beweningen toe aan den invloeit van den "roodkleurigen mars" anderen aan dien van „de teeilere ster der liefde. Alhier is de Ohinesche ambassade aange- komen en afgestapt aan het United llöiel Charles-street St. James's square; het ge zantschap zal vermoedelijk circa veertien dagen in Engeland vertoeven. Een Engebche boer nam dezer dagen zijn intrek in een hotel te Londen. Hij bad een reiszak bij zich die gevuld was niet geldswaarde. Toen hij des avonds zich ter ruste begaf, sloot hij bevorens tie dour en legde een pistool op een nachttafel neêr, In tiert loop van den nacht scheen hem een eevoel van ongerustheid te bevangen. Hij nam zijn kaars en onderzocht daarmede alle boeken der kamer. Nabij zijn ledikant ge komen bemerkte hij eer. hoofd en schouders gruotenileels verborgen onder allerlei papieren enz. Men begrijpt zijn angst op dat gezigt. Hij nam zijn reiszak in de eene en de revolver in de andere hand en daagde den dief uit van onder het het! te voorschijn te komen. Hij kreeg echter geen antwoord. De boer bedacht zich geen oogenblik meer en loste tie pistool af. Dit verwekte zoodanig geweld dat terstond al de bewoners van het hotel te voorschijn kwanten zich naar de slaapkamer van den boer begaven en vroegen wat er toch gaande was: „Ik heb een dief, die hier onder mijn ledikant ligt om bet leven gebragt." De eig1 naar van het bote! die ook daarbij tegenwoordig was, begon hartelijk te lagchen en haalde thans te voorschijnde buste van Cromwell in pleisterwelke echter door het pistoolschot was veibrijzeld. Uit New-York wordt van 10 dezer heriet dat de kamer der vertegenwoordigers te Washington het reconstructieplan heeft aangenomen zoo als het door de commissie is ontworpen Tijdingen uit Chili melden dat <!e Spaanscho vloot vertrokken is om de noordelijke havens Callao hieronder begrepen, ie bombarde! en. Onzijdige schepen die met de Spaansclte in gemeenschap Zijn zullen ill tie andere Chiliaunsche havens ver boden worden Men m'ddt uit New-York van 12 dezer. De jury van Norfolk heeft Jefferson Davis wegens hoogverraad in staat van beschuldiging. Stephens is alhier aangekomen en met geestdrift ontvangen; O'Mahoney is ontslagen. Te Chatham i's aanschrijving ontvangen om verschillende detachementen troepen ge reed te houden tot inscheping naar onze bezittingen in Noord-Amerika. De Kaspische berigten van 17 April, vermelden een droevige gebeurtenis aangaande een zendeling de eerw. Ftèdmtx schoonzoon van den eer-' Moffat. Een misdadig-r Nelson genaamd, die vervolgd werd, had bet spoor van Fiédoux die zich op ee„ ambtsreis naaf Morokwain bevond, gevolgd. Op de reis ontving hij een mededeeling tot inhechtenisneming van Nelson. Deze verschool zich in zijnen wagendreigende een ieder die Item naderde ,te zullen doodschieten. De beer Fréloux naderde nogtans om den man tot overgave te bewegen, toen eensklaps wagen ett omstanders in de lucht sprongen en zes verbrande ligchamen ter aarde vielen waaronder natuurlijk die van den zendeling Frédotix en van Nelson. De misdadiger had 175 pond buskruid medegenomen en stak den brand hierin toen hij geen kans tot ont snappen zag. De oorlog tusschen den Oranje-Vrij staat en de Basuios is den 3 April met een tractaat geëindigd waarbij de Vrijstaat een grovte aanwinst van rijken grond verkrijgt. JONGSTE TIJDINGEN. Parijs, 24 Mei In Venetië hebben de Oostenrijkers bevel ontvangen, om ten strengste liet decreet van Roggentiurg ten uitvoer te leugen dat tie Venetiërs en hunne medeplig- tigen die emigreren om in Italië dienst te nemen niet den dood straft weïntin 23 Mei. Een telegram uit Praag meldtdat bij de staats-kassen aldaar bevel ont vangen was tie voorhanden gelden uithoofde van het oorlogsgevaar spoedig naar \Veenen over te maken. Bij Brieven van meerderjarig verblaring verleend door den Hoogen Raad der Neder landen den 4 Mei 18b'6 goedgekeurd bij Koninklijk besluit van den 14 Mei 18(56 no. 62 geregistreerd den 18 Mei 1866 zijn aan SARA MARIA PETRONELLA MOENS gedomicilieerd te VAerikzee gege ven al de regten bij de Wet aan meerder jarigen toegekend behoudens de bepaling van artikel 478 van liet Burgerlijk Wetboek. C. J. FRANCOIS. Procureur bij den Hoogen Raad. Bij brieven van meerderjarig- verklaring verleend door den Hoogen Raad der Nederlanden den 4 Mei 'SR6, goedgekeurd bij Koninklijk besluit van den 14 Mei 1866 no. 62 geregistreerd den 18 Mei 1866 zijn aan ADRIANA MAATJE MOENS gedomicilieerd te Zte- rikzeegegeven al de regten bij de Wet aan meerderjatigen toegekend behoudens de be paling van artikel 478 van het Burgerlijk Wetboek. C. J. FRANgOlS. Procureur bij den Hoogen Raad. VAN 18 TOT EN MET 25 MEI 1366. Geboren. Een zoon van C. van der Ploeg en P. Lucas. Een zoon van G. Admiraal en C. v. d. Mussele. Twee dochters van P. Slager en .VI. Elscot. (1 levenloos.) Gehuwd. J. Janse, weduwn. en A. Tromper jd. P van den Houten jtn. en E. Blom jd. J. Geldhof, jm. en A. van Beem jd II. Neerhont jm. en L. Romer jd. J. Boot jtn. en L. van Bloppoeljd. Overleden. M. S. de Crane, oud 18 j jd. J. T. Moertnond oud 3 j d. zierjkzee Uitgezeild 24 Mei. Burgemeester Hoffman L. E. Graft- huisRotterdam Java. Brouwershaven Gearriveerd 22 Mei. Gothenburg, (st.) J. Huss Gothen burg Rotterdam. Prijzen der Effecten te Amsterdam, den 23 Mei 1866. Nederl. Belgie. Spanje Portugal. Rusland. M erkel Schuld, dito dito dito dito Amort. Sijndic. Ned. Hyp.-Bank Cert bij Rothschild. 2'/a Obligation. 2*/, Obligation. 3 Obl. bij Hope en Co. 5 2'/, pet 3 4 3 7, 4'/, dito 1828/29 Cert. 1840 Spoorweg-Actiën. Polen Aandeelen 1835. Pruissen- Ohligatien 1859. Oostenr. Obl. Met. Oude. dito. dito Rente Anist. dito Nationale. Mexico. Ohligatien Grieken] Obl Gehfl. 1825. Turkije. Binnen!. Oh'ig, 5 5 27, .5 5 5 5 5 56V.O ''6 87»/, 3° 40% 93 V, 172'/, 141 22 65 44% 15'/. 8% 27 Middettprijzen van de volgende arlikeh-n te Zierikzet? van den 24 Mei 1866. Be Ned. Mutlde Oude Tarwe 1864 Nieuwe dito 1865 Afwijkende dito Z. Zomer dito Ordinaire dito Rogge Winter Gerst Zomer dito Haver De Ned Mudde. 9,00 Paai'dettb. 7 00 8.40 Witte (toon. - 12 00 0 00 Bruine dito - 1 5.00 0.00 Gr. Erwten - 0,00 7 00 Gro në dito - 7,50 5,80 Gele dito - 0,00 6.25 Koolzaad - 00,00 6,00 Za.ti-Ltjnz. - 00,00 3,50 Slag Ljjnz, - 00,00 Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee. van den 17 Mei I860. Teelt 1865. Twee en een, lste kw. blank Twee en een, miridelb. dito - T wee en een mindere dito - hen en een lste kw. blank - Ken en een middelb. dito - Een en een mindere dito - O'iheroofde, Istekw. blank - Onberoofde mid lelb. di.o - Otiberoofde mindere dito - Muilen Middelbare dito 20,50 00,00 ti 00,00 ti 20,50 ti 00,''0 ti 00,00 20,50 ti ('0,00 ti 00,00 a 5 50 ti 3,50 a 21,0(i 00.00 21,00 o 00,00 00,00 21,'10 1 00,00-s 00,00 a 6.00 J1 4,50 2de Klasse. lste Lijst. No. 2422 20,000; no. 7914 ƒ1500. 2de Lijst. No. 16015 5000 no. 19860 ƒ2000; no. 754 ƒ1500; no 2701, 3713, 4208 7592 eri 14378 ieder ƒ1000 Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam Van Middelburg Van Rotterdam Zondag 27 'sraorg. 11, Maandag 28 'imorg. 8,30 De Diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart dtr stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en vaa Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden. Stoombootdienst tusschen Vlissingen en Rotterdam Van Vlissingen: dos maandags woensdags en vrijdags 's morg 8 ure. Van Mltcrdam des dinsdags donderdags en zatnrd. '.«fftorg. u. 10,2i) mia. De Diligence rijdt van Zier'kzee aan fat „Hotel van Veen" des morgens ten 9 are voor de afvaar',van Vlissingen naar Ro'terdam en des middags ten 12 ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads-Drukkerij v Ie Erven A. de Vtw.

Zierikzeesche Courant | 1866 | | pagina 2