.V>. Woensdag 23 Mei. WOENSDAG EN ZATURDAG. I8rtö Besturen en Administration Bekendmaking. Inspectie op de Straten. Bekendrhaking. Kennisgeving. Binnenlandsche Tijdingen. HE COV PRIJS DE li ADVERTENTIES. Gewone 12cent de regel. Geboorte- Huwelijks- en Doodberigten van 1 6 regels Ai 1 behalve het zegelregt VERSCHIJNT: A B O NN E M E N T S P R i f S. Per drie maanden f 2,00— Franco per post f 2,25. Inzeil' ding der Advertentie» daags te voren voor 10 ure'sinorg De BukgkmekSTBU van Zierijczeebrengt ter kennis van de ingezetenendatinge volge art 100 der Kieswet, de gewone tijd ter verkiezing der Leden van de Tweede Kamer der Slate?ï~Generaulis de tweede Dmysdag der maand Junij om te voorzien in de ver vulling van de plaatsen der leden die met den volgenden derden Maandag van September naar den rooster.moeten aftreden dat zoodanige aftreding van het lid dier Kamer voor dit lioofdkiesdistrict in dit jaar plaats hebbende, tot eene verkiezing, inge volge de wet, moet worden overgegaan en dat mitsdien een oproepingsbrief met inge sloten stembriefje daartoe aan eiken kiezer acht dagen vóo'r den 12 Junij aanstaande zal worden te buis bezorgd ingevolge de wet. Zierikzeeden 14 Mei 1866. De Burgemeester B. C. CAU. Burgemeester en Wethouders van Zie rikzee maken bekend dat op Zaturdag den 26 dezer, eene Inspectie op de. Straten in deze gemeente zal gehouden worden en noodigen de ingezetenen nit om ieder voor zijne woning of erf, de straten paden stoepen en goten rein en zindelijk te houden en alzoo de be palingen van het policie reglement behoorlijk na te leven"; opdat de strafbepalingen niet zouden behoeven te .worden toegepast. En opdat niemand hiervan onwetendheid ■voorwendezal deze worden afgekondigd omgeroepen en in de courant geplaatst. Jjierikzeeden 16 Mei 1866. De Burgemeester B C.'CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. Burgemeester en Wethouders van /.ie rikzee brengen ter kennis van de ingezetenen dat door hen bij vernieuwing eene overeen komst is aangegaan mef ADRIAAN »IC BIL, tot liet ruimen der Secreetputten in deze gemeente, gedurende den tij,1 van een jaar, tot J^n 22 Maart 1867 waarvan de voorwaarden, voor zoo veel de ingezetenen aangaat dus-luiden l.)e Ingezetenen, die verlangen hunne Secreet- pntten door een aannemer te doen ruimen zullen dit vanhem kunnen vorderenteuen betaling van Uee gulden voor eiken put vraarvan dé ruir/ing verlangd wordt, zonder dat bovendien ies hoegenaamdhetzij spijs hetzij drankdoor den aannemer of het personeel, dat voor hem werkzaam is, kan worden gèvorderd. De aannemer is evenwel niet verpligt tot de ruiming van één enkelen put overtegaan dan na verloop van veeriien dagen na de aan zegging tot ruiming. Des gevorderd is hij verpligt een bewijs aftegeven van de hem gedane aanzegging. Mogt hij binnen dien tijd in denzelfden nachtmeer dan één put kunnen ruimen dan is hij verpligt zoo tijdig mogelijk tot de ruiming over te gaan. Zij die de ruiming door hem verlangen *ijn gehouden de ruiming te doen plaats hebben warm,eer dit den aannemer, in verband met ruiming bij andere ingezetenen gelegen komt mits deze hun tijdig immev uiterlijk in den voormiddag vóór den nacht van ruiming daarvan hééft kennis gegeven. Het openen en sluiten der putten geschiedt buiten kosten des aannemers. Bij liet ruimen der putten zal de aannemer en het personeel, dat voor hem werkzaam is steeds nüchiëren moeten zijn, zich behoorlijk en bescheiden jegens de bewoners gedragen dé putten góéd ledigen hun wérk zoo zindelijk mogelijk verrigten en zich wachten voor het toebrengen van schade. De aannemer is verantwoordelijk voor het personeel, dat hij in het werk stelt en verpligt op aanzegging van Burgemeester en Wet houders ongeschikt personeel door ander te vervangend' Deze bepalingen der overeenkomst zijn voor de kennis van het publiek noodig geacht ten einde een ieder zich daarnaar gedrage. Zierikzee den 18 Mei 1866. De Burgemeester B. C. CAU. ■■■■,.- I J. P. N. ERMERINS. De BcrgkmekstèH van Zierikzeebrengt ter kennis van de Ingezetenen, dal er op Vrij dag den 25 dezer des namiddags ten zes ure, op liet Raadhuis alhier, eene openbare Vergadering van den Gemeente-Raad zal ge houden worden. Zitrikzeeden 22 Mei I860. l)e Burgemeester B. C. CAU. {Niet officieel gedeelte) Op eubare Itaaclsvergadering- gehouden te 7Jerikzee 19 IVlel 1900. Voorzitter, mr. B. C. Cau. Secretaris, mr. J. P. N. Ermerins. Afwezig de heeren mr. de Crane wegens huiselijke omstan.d|gheden en mr. van Dongen. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd Het voorste] van den heer van der Grijp, om aan den hoofd-onderwijzer op de Armen school J. Th. Oosterman eene persoonlijke toelage van ƒ200 toe te kennen, (en zulks als een amendement op het voorstel van Burgemeester en Wethouders die eene toelage van f iOO hadden voorgesteld), waaromtrent, in dé vorige vergadering de stemmen staak ten wordt andermaal in stemminggeloragt en aangenomen met 6 stemmen voor en 5 stemmen tegen. Hiérvan zal aan den heer .Oosterman en den gemeente-ontvanger woiden kennisgegeven. Wordt gelezen een adres van J. Olree c. 8. timmermansknechts verzoekende dat bij besteding van gemeentewerken hun daggeid worde bepaald op f 1 30. De Voorzitter geeft te kennen dat hierop geen gunstig besluit kan genomen worden of dat daarin door den raad kan worden voorzien volgens de wijze zoo als in deze gemeente de openbare werken worden aanbe steed Den minsten inschrijverwien het werk wordt gegund kan geenerlei verplig- ting daarbij worden opgelegd tot betaling van een vast daggeld aan zijne knechts. Wel is dit het geval bij het Meerderwerk als wanneer dit eenigermam hierop kan influenceren. In het prijst arief voor de stadswerken zijn dan ook de loonon zoo ge steld dat aan liet verlangen van adressanten wordt tegemoet gekomen. Hij stelt mitsdien voor en wordt dien conform besloten op het adres in dien geest te disponeren. Wordt door den Voorzitter namens Bur gemeester en Wethouders voorgesteld om een gede.dte grindweg van den Boerenweg naar de meestoof „het Hartwaarvan de toestand niet gunstig is, met 1 Julij in., onderhoud over te geven aan de com missie voor de grindwegen in Schouwen zijnde deswege een convenu met die commis sie getroffen jaarlijks zou voor onderhoud f 30 moeten gegeven worden onder voor waarde dat de weg vooraf in een behoorlijken toestand gebragt worde waarvoor een cre- diet van 125 of daaromtrent wordt aange vraagd. Aldus besloten. Tot leden der commissie voor de zaken der Schutterij worden benoemd de heeren dr. Goem'ans en Nauta van der Grijp en als plaatsvervangers de heeren Landsknegt en van der Vliet. Tot leden van liet stembureau voor de verkiezing van een lid voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal op 12 Junij worden gekozen de heeren R. Koole en dr. H. Goemans en de overige leden als plaats vervangers. Tot leden der commissie voor de commer- ciéwerf, ter vervulling der 2 vacatures, ontstaan door overlijdenworden benoemd de heeren jhr J. L, de Jonge en mr W. C. de Crane. De Voorzitter deelt namens Burgemeester en Wethouders mede, dat naar aanleiding eener circulaire van den Comm'ssaris des Konings door hen voorzorgmaatregelen zijn genomentegen en bij het ontstaan der cholera-epidemie. Een cholera-liospitaal is in gereedheid gebragt even a!s vroeger zal isolement bevorderd worden De genees- heeren zijn uitgenoodigd en hebben zich bereid verklaard om zich als voorloopige commissie te constitueren. Enkele geringe uitgaven zijn gedaan waaromtrent later een voorstel zal worden gedaan ten einde die op de begrooting te vinden. Voorts wordt cr-diet verleend om zoo noodig nog enkele uitgaven te doen. De Voorzitter deelt mede, dat eerlang de uitgaven van het Pensioen- en Weduwen- fonds der gemeente-beambten de inkomsten van dit fonds zuilen overschrijden daar de gemeente-veldwachter zijn voornemen heeft te kennen gegeven om zijn ontslag te vragen en die ambtenaar alzoo regt zal hebben op pensioen, \vaardoor de fondsen alsdan niet toereikende zullen zijn. Overeenkomstig de bepaling der Verordening zouden in dat geval de trekkende leden uit dit fonds percentsge wijze moeten worden verminderd wat een biltere teleurstelling zou baren. Hij stelt voor in principe aan te nemen om telkens wanneer dit fonds het zal behoeven het tot het benoodigde bedrag te suppleren uit de gemeentekas hetwelk geen groot offer zal kunnen bedragen en waardoor de trekkende leden niet zullen worden teleurgesteld. Dienovereenkomstig wordt besloten. Door de Sociëteit tot Nut en Genoegen zal op 28 Junij e. k. een volksfeest gegeven worden die daartoe verzocht heeft afsluiting van een gedeelte der wandeling en eenig© tegemoetkoming in de kosten waartoe Bur gemeester en Wethouders een crediet van hoogstens f50 vragen. Na dpciissie wordt overeenkomstig het voorstel van Burgemeester en Wethouders besloten betrekkelijk de afsluiting zonder hoofdelijke stemming en be trekkelijk het verleenen van crediet te dier zake met algemeene stemmen op 1 na, die van den heer Zuurdeeg. Mr Fokker rapporteert namens de commis sie ad hoe omtrent de rekeningen over 1865 a van den straatweg naar Brouwershaven h van liet Evangelisch Luthersch Armbestuur c de brei- en naaischool d het pensioen- en weduwenfonds van gemeente-ambtenaren e de rekening der bank van leening (bij welke laatste de heeren Cau en Landsknegt zich verwijderen. Mr. Fokker het praésidium waarneemt en de heer van der Grijp rapport uitbrengt strekkende alles tot goedkeuring. Dienovereenkomstig wordt besloten. Hierna wordt de openbare vergadering met gesloten deuren voortgezet. Heropend zijnde wordt de ^Vergadering gesloten. Dezer dagen is door ingelanden van de. polders Beoosten en Bewesten Bly (polder- arrondissement Axel) besloten het betalen van subsidie voor de calamiteuse polders over 1866 te weigeren en zich tegen iedere vorde ring daartoe in regten te verdedigen. Dit besluit is genomen op grond van eenstem mige adviezen van de advocaten J. H. de Laat de Kanter te Goes, W. O. Borsius te Middelburg en D. van Eek te 's Gravenhage. (VI. Ct) Den 17 dezer zijn in de registers van den burgerlijken stand te Rotterdam 10 per sonen ingeschreven als aan de cholera over leden sedert het begin der epidemie 330. Bij den burgemeester dier gemeente is sedert de laatste opgave nog aangifte gedaan van 15 cholera-gevallen. (St. Ct.) Volgens berigten bij den inspecteur voor het geneeskundig staatstoezigt voor Zuid-Holland ingekomenhebben zich ook in de gemeenten Merkel Leiden Rutiers- hoek Stompwijk, Hellevoetsluis, Zegwaard, Dordrecht Oud- Beijerland Schiedam en Gouda gevallen van cholera voorgedaan. Door de Staats-Conrant tvorden de volgende berigten van veeartsen medegedeeld loopemie over de week van 6 tot 12 Mei: Te Rijswijk en Voorburg lieeft de veetyppus opgehouden te heerschen de stallen worden gedesinfecteerd. Te Stompwijk peemt de ziekte sterk af. Te Zoetermeer heerscht zij nog onder het vee van twee veehouders. Te Rijnsburg en Warmond breidt de ziekte zich

Zierikzeesche Courant | 1866 | | pagina 1