Buitenlandsche Tijdingen. Advertentiën. Burgerl. Stand te Znerikzee. Zeetijdingen. Beurs en Marktberigten 00,001 00,00 21,00 o 00,00 00,00 s. 21,00 1 00,004 00,00 V er voer-middelen in deze gewigtige dagen te danken hadden werd ons den 15 dezer per telegraaf de belangrijke tijding verstrekt, dat Frankrijk, Engeland en Rusland het eens zijn geworden over een te houden congres Niet ongegrond dus was de hoop op vrede die wij overeen komstig onze informatien tot heden bij het publiek hebben trachten levendig te houden en die wij dan ook nu in klimmende mate blijven koesteren. (A. C.) DU ITSC HL AN D. Berlijn, .14 Mei. Men vraagt elkander herhaaldelijk afdaar het vertrouwen op behoud des vredes geheel en al den bodem is ingeslagen hos dan toch de oorlog een begin zal nemen en de meesten opinereu dat het binnenrukken der Oostenrijkers in Saksen waarschijnlijk de stap zal zijn die het uitbreken der vijandelijkheden na zich slepen zal. Men meldt uit Weenen van 13 dezer. Het conservatieve Vaterland" dat vroeger graaf von Bismarck op de handen droeg, zegt thansdat hij met de conservatieve beginselen definitief gebroken en zich met de revolutie en nog erger dingen verbonden heeft. Het blad noemt hem den Pruissischen lord Stokebrand. De woede tegen von Bismarck is alhier zoo grootdat men Blind in de bladen met Stapsz en Sand vergelijkt. Den 15 dezer is eene keizerlijke verorde ning gepubliceerd, houdende dat de handels- marine des vijandsin geval van reciproci teit, neutraal wordt verklaard handelsschepen, welke contrabande in hebben of de blokkade verbreken zijn hiervan uitgezonderd. Karl Blind heeft den 10 Mei aan de Tiroea den volgenden brief geschreven: Aan den Redacteur der Times Met bloedend harte en door smart neêrge- druktleg ik den palm van het martelaarschap op het graf van hem die de trots en de vreugde zijner moeder was en dien ik immer als mijn waren zoon zal beschouwen. Eene edeler van liefde gloeijender natuur als de zijne, kan men zich onmogelijk denken. Door diepe vaderlands- en vrijheidsliefde werd hij meegesleept om zich zelf op te offeren ten einde zijn vaderland de ellende van een oorlog te besparen Zijn hart was sympatisch vol kinderlijke trouw en edele aspiratiën. Anderen mogen hem laken maar men ver wachtte niet dat ik tot wien hij als een vader opzag, aan iemand het regt zal geven te zeggen dat ik een smet laat kleven op hem wiens inspiration de reinste waren en die met geestdriftschoon tot diepe smart mijner froostelooze vrouw van mij zeiven en mijne familie zijn jeugdighoopvol leven voor de zaak van het vaderland ten offer heeft gebragt. O 10 Mei Karl Blind. De Volkszeitung schrijft dd. 12 Mei. „Karl Blind te Londen heeft zich tot den procureur des konings Lewald gewend, met verzoek hij de autoriteiten stappen te doen tot het verleenen eener eervolle begrafenis aan zijn stiefzoon, alsmede de toestemming te. verkrijgen eenige haarlokken des overledenen te mogen nemen en aan de diepbedroefde •familie te mogen overzenden. Het verzoek kwam nog tijdig genoeg, daar de voor zoo'n geval voorgeschrevene teraardebestelling nog niet had plaats gevonden. Wij verheugen ons meê te kunnen deelen dat bij al de hierbij betrokken autoriteiten op humane, en bereidwillige wijze de wenschen der ouders zonder verdere tegenspraak zijn toegestaan en dat dientengevolge de private begrafenis van don ongelukkigen jongen man gisteren avond laat op het kerkhof der parochie daar zulks moest geschieden op kosten der ouders plaats heeft gehad." De krijgstoerustingen en vaderlands lievende proclamation duren voort. De Wiener Zeïtnng verdedigt krachtig Hannover tegen de aanklagt der Norcldeutsche Allge- meine Zeitung dat Hannover door zijne krijgstoerustingen het oorlogsgevaar provo ceert. Bij de Duitsche ridderorde worden in geval van oorlog door het ministerie van oorlog zusteren der orde aangesteldtot verpleging der gewonden. Keizer Ferdinand a :V: gaat naar Innspruck offhaJ een .krijgsraad plaats. Aan de tegenwoordigheid van Auerspi>rg is een gerucht van eene ministeriële crisis vastgeknoopt. Door den gezant, graaf Blome, zal van de verwachte rijkswet spoedig een blad openbaar gemaakt worden over de reeds aangekondigde verordening betreffende de bescherming der koopvaardijschepen bij het uitbreken van den oorlog. Eene correspondentie uit Triest meldt, dat het Italiaansche escaderonder bevel van der» vice-admiraal Vacca, de bogt van Triente verliet en positie nam in de Adriatische Zee tus8clien Ancona en het Dalmatische eiland Grossa waardoor de Golf van Triest wordt afgesloten en Venetië, Triest, Pola en Giume bedreigd worden. Als een staaltje boe men in Pruissen reeds rond springt ten einde de oorlogstoe- bereidselen voort te zetten, kan dienen, dat op last der regering allervvege de paarden in beslag worden genomen. Tot zelfs het paar denspel van Renz heeft ^aanzegging ontv.nngen om al zijne paardeu tegen vergoeding af të leveren, Hij heeft per telegraaf te Berlijn om genade verzocht maar men vreest dat hij geen vrijstelling zal verworven- Hoe weinig populair de oorlog is blijkt ook uit het fe't dat de manschappen die uit Keulen en omstreken onder de wapens geroepen zijn, niet hebben willen vertrekken omdat men hen bij gebrek aan spoorwegmaterieel in beestenwagens beeft willen vervoeren Nu zijn beestenwagens zeker niet zeer aangenaam om er mede te reizenmaar waar het de verdediging van liet vaderland geldt ziet mon gewoonlijk zoo naauw niet. Genoeg de manschappen weigerden waarop de gen darmerie bevel kreeg hen te dwingen in de beestenwagens te stappen. De gendarmerie weigerde aan dit bevel te. gehoorzamen. De linietroepen kregen toen last om geweld te gebruiken. Maar de bnietroepen weigerden nog hardnekkiger dan de gendarmerie dit ge daan had. Ten einde raad deed men een beroep op een regement Polen uit Posen herkomstig dat zich ha eenig aarzelen be lastte met de weerbarstigen in de beesten wagens te drijven Daar de weerbarstige soldaten ongewapend waren werd niemand gekwetst; zij zwichtten voor het geweld en vertrokken per beestenwagen naar hunne be stemming. Een los gerucht beweert dat er een voorstel is gedaanom de vijandelijkheden te staken tot dat eene aan te wenden poging tot bemiddeling zou mislukt zijn. Het berigt betreffende een Pruissisch- Hannoversch verdrag wordt betwijfeld. In Saksen zijn de krijgstoerustingen bijna gereed. Beijeren Wurtemberg Baden Hessen-Darmstadt en Hannover zijn in hunne krijgstoerustingen nog verre ten achteren. FRANKRIJK. Parijs, 14 Mei. Gisteren heeft de keizer aan een zeker aantal personen het 2de deel van zijn werk met eene opdragt doen ter hand stellen. Het is wel opmerkenswaard g dat het laatste hoofdstuk van dit deel ge titeld is: „De overtogt over den Rubicon." Het is slechts eene toevallige overeenkomst. Prins Napoleon "wordt morgen ochtend ten zes ure in liet Palais Royal uit Italië verwacht. Men verzekert dat generaal Garibaldi zich in het geheim naar Nizza begeven heeft, en dat zijne tegenwoordigheid door de Fransche politie is opgemerkt op het oogenblik dat hij die stad zou verlaten. De generaal die zich na ar Nizza had be geven om zijnen zieken broeder te bezoeken, heeft van zijn verblijf geprofiteerd om biljet ten te doen aanplakken ten einde jongelingen onder de Italiaansche banieren aan te werven. Men gelooft dat naar deze roeping gehoord zal worden en dat er een vrij groot aantal inschrijvingen zal plaats hebben. Men schrijft uit Florence van 14 dezer. Garibaldi hoeft het bevelhebberschap over de vrijwilligers aangenomen met de verklaring dat hij hoopt weldra met het roemiijk leger te kunnen medewerken tot de vervulling van het lot des volks. Het bombardement van Valparaiso door de Spaansche \loot heeft zes uren geduurd. Aan hen die aan den strijd geen deel namen yras een termijn van vier dagen toegestaan om zich te verwijderen. De tolmagazijnen zijn vernield. De verliezen door de Engelsche, Fransche en Noord-A merikaansche kooplieden geleden zijn zeer groot. De gezant der Vereenigde Staten van Noord-Amerika had t^gen het bombardement geprotesteerd en te vergeefs voorgesteld het door Amerikaansche EngeLche en Fransche oorlogschepen te ver hinderen. Volgens den Messager Franco-^ Arnéricain is dit voorstel afgestuit op de verklaring van den Britschen admiraal dat hij zonder instructien was. Naar men zegt wil do Spaansche vloot ook Coquimbo Cailao en andere havens van Chili en Peru beschieten. "jongde tijdingen. Flori-nce, 17 Mei. Bij circulaire van den minister van oorlog voor de organisatie der vrijwilligers is aangekondigd dat de 20 bataillons 10 regementen zullen vormen. De plaatsen waar ze geformeerd zullen worden, zijn Como Vares BariBarletta. De vrijwilligers zullen de roode muts en het roode hemd" dragen. Getrouwd J. de KATER Jz, van Brouwershaven en S. C. E. van de WALL. Zierikzee 16 Mei 1866. Getrouwd J. J. IIERTSTEIN en S van den ENDE. Zierikzee, 16 Mei 1866. Heden overleed na eene ongesteld heid van weinige dagen aan de gevolgen eener borstziekte de Hoogwelgeboren Vrouwe Jonkvrouwe WILHELMINA SYNA MARIA EDUARDiNA Baronesse van DOPFP, in den ouderdom van ruim 73 jaren. Zij wordt innig betreurd door hare Betrek kingen en allen die haar kenden en liefhadden. Zierikzee Uit aller naam 15 Mei 1866. C. KICKEN, Heden overleed onze innig geliefde Dochter MARIA SOPHIA in den jeugdigen leeftijd van ruim 18 jaren. Zierikzee Mr. W. C. de CRANE. 18 Mei 1866. M. S. de CRANE van VrIJBERGHE. van 11 tot en ziet 18 Mei 1866. Geboren. Eene dochter van A. Phernambuck en E. de Pauw. Eene dochter van J. L. vYansink en I. Lokker. Gehuwd. J. de Kater', jm. en S. C E. van de Walljd. H. van Tigchelhoven jm. en J. Bos, jd. J. J. Heristeinjm. en 6. van den Ende jd. F. Berwald w.eduwfl. en A, C. Arendse, jd. Overleden. C. Lokker oud 68 j. man van A. J. van de Leede, C. Verbeke oud 26 m. d. W. S. M. IC. baronesse van Dopff, oud 73 j., jd. M. Tromp oud 60 j.weduwe van J. S. Guinee. Brouwershaven Gearriveerd: 14 Mei. Jane en MargarethJ. Canney Sun derland Schiedam. 14 Brouwershaven A. Huizer, Rotter dam Padang. 15 Drammen, N. Trost, Drammen, 16 Galloway J Claque, Cailao beiden naar Botterdam, 16 Hermann WedelC. F. C. Röhr ChristianiaDordrecht. 15 15 15 15 15 18 r f I - Uitgez.: Madura, M. 'Wv. d. ICerkhoff, Dageraad J. J. Duinkerbeiden «aar Batavia Krimpen a/d Lek W. G. Rotgans Hong-Kong, Brouwershaven A. Huizer, Padang, Zephir L. Zuijderduijn qq Bor deaux allen van Rotterdam Betsey en Jane C. .Nicholson Brouwershaven New-Cast/e. Prijzen der Effecten te Amsterdam, den 17 Mei 1866. Nederl. Werkel, Schuld. 2'/, pet. dito dito 3 dito dito 4 Amorf. Sijndic. 3'/. Ned. Hyp.-Bank 4 Cert bij Rothschild. 2% Obligation-. 2* Portugal. Obligatiën. 3" Rusland. Obl. bij Hope en Co. 5 Belgie. Spanje 57 66'/, 87"/„ 30% 40'/, Polen. Pruissen1 Oosten r. Mexico. dito 1828/29 Cert. 1840 Spoorweg-Actiën. Aandeelen 1835. Obligatiën 1859. Obl. Met. Oudé, dito. dito Rente Amst, dito Nationale. Obligatiën. 5 5 2'/. 5 5 5 5 5: 173 t 43% 22% 65% 45% 14'/. 28% Grieken!. Obl. Geld]. 1 825. Turkije. Binnen!. Ohlig, Middenprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee van den 17 Mei 1866. De Ned. Mudde. Oude Tarwe 1864 Nieuwe dito 1865 - Afwijkende, dito Z.-Zomer dito Ordinaire dito Rogge Winter Gerst Zomer-dito Haver De Ned Mudde. 9,25 8.00 0.00 0,00 7 50 5,80 6,35 5,80 3,00 Paardenb. Witte boon. Bruine dito Gr. Erwten Groene dito Gele dito Ivoolzaad Zaai-Lijnz. Slag-Lijnz. 7.50 11 00 16.00 0,00 7,50 0,00 00,00 25,00 11.00 Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee. van den 17 Mei 1866. Teelt 1865. Twee en een,Istekw. blank 20,50 Twee en een, middelb. dito - 00,00 a Twee en een mindere dito - 00,00 4 Een en een 1ste kw. blank - 20,50 4 Een en een middelb. dito - 00,00 a Een en een mindere dito - 00,00 4 Onberoofde, Istekw. blank - 20,50 4 Onberoofde middelb. dito - 00,00 4 Onberoofde mindere dito - 00,00 4 Muilen - 5.50 4 Middelbare dito - 3,50 a 21,00 6,00 5 4,50 Stoombootdienst tusscben Middelburg en Rotte rdai Van Middelburg Zondag 20 'smorg. 4, Van Rotterdam r Dingsdag 22 'amidd. 2,15 De Diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart dep stoomboot vau Rotterdam naar .Middelburgen vai Middelburg naar Rotterdam een lialf uur na de afvaart der stoomboot rijden. Stoombootdienst tusscben Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen: I Van Rotterdam des maandags, woensdags en I des dinsdags donderdags en vrijdags 'smorg, 8 nre. j zaturd. 'smorg, u. i0,20 min. De Diligence rijdt van Zierkzcc aan liet „Hofel van Veen" des morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des middags ten 12 ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads-Prukkerij van de Erven A, de Vcï

Zierikzeesche Courant | 1866 | | pagina 2