.V. 40 Zatordag 19 Mei. 1866 WOENSDAG EN ZATURDAG. ten Besturen en Administratiën Publicatie. Bekendmaking. Inspectie op de Straten. Kennisgeving. Vrijwillige Dienstneming. Binnenlandsche Tijdingen. voorzien. allen Bouten Bahia, Banjoe- rendorp, allen ZIERIK SCHEE Ouman iorteerde -aaf van uszijn jragt de apt. van sbers. PRIJS DER ADVERTENTIES. Gewone 12'/, cent de regel. Geboorte- Huwelijks- en Doodberigten van 1 6 regels if 1 behalve het zegelregt VERSCHIJNT: A EO NNE U E N T SP RIJ S. Per drie maanden f 2,00Franco per post f 2,25 Inzen ding der Advertentiën daags te voren, voor lOure'sinorg 55 65 85 30 38 >/2 S0i/2 1.70 :if 4.75 t 3 75 f 4.20. në van iws'. 25 Briine ||lDEV- ii boden vonden iam pnart Sir hddetburj. stoomboot Inschrijving voor de Schutterij. rdags en 0,2») rain. an Veen" apen nanr ■aart van le Vos. Burgemeester en Wethouders der gemeente Zierikzee. Geaien de wet op de Schutterijen van den Uden April 1827, en speciaal gelet hebbende op die artikelen derzelve wet, die in betrekking staan tot de jaarlijksche inschrijving, zoo tot de bereids daargestelde registers van vroegere jaren als tot de inschrijving die gedurende de laatste hellt dezer loopende maand moet geschieden brengen bij deze ter kennis van de belanghebbenden Dat de registers ter inschrijving voor de Schutterijvan de geborenen in de jaren 1841 tot t832 ingesloten zullen wor den geopend tot de inschrijving van alle mannelijke Ingezetenen welke tot het laatstgemelde jaaV behooren alsmede van hen, welke, in de. vorige jaren geboren zijnde, sedert de laatst vorige inschrijvingzich alhier met er woon hebben nedergezet, waaronder ook begrepen zijn de militairen welke ua dien tijd gepasporteerd en de vreemdelingen welken sedett dczeu tijd van buiten het rijk zijn gekomen en zich alhier hebben geves tigd voor zoo verre deze laatste hun voornemen om zich in dit Rijk neder te zetten hebben aan den dag gelegd hetzij door eene uitdrukkelijke verklar ing hetzij door de werkelijke over brenging ven a en zetel van hun vermogen en de hoofdmidde len van hun beslaannaar herwaarts zonder dat de tijdelijke uitoefening van eenig bedrijf of handwerk in e enige onderge schikte belrefekingals zoodanig voornemen wordt aangcmei kL Allen zullen worden i geschreven in dat register waartoe zij volgens hunnen ouderdom behooren. Dat van de inschrijving niemand der vorenstaande personen is uitgezonderdmaar dat allen zonder onderscheiddaarin begrepen zijn al ware het ook dat zij zouden mogen vermee- nen volgens de wet tot de vrijgestelden of uitgeslotenen te behooren, en dien ten gevolge ook zij niet, die buu ontslag uit de Schutterlijke dienst reeds hehben bekomen zallen derhalve al de bovengemelden als daarloe bij deze wordende opgeroepen moeten verschijnen ten Raadhui ze dezer gemeente, 15 Mei e k. en volgende dagen, des voormiddags van 1012 ure, ten einde zich te laten inschrijven, ieder in dat register, waartoe bij volgens zijnen ouderdom behoort. Deze registers zullen op den lsten Junij 1866 finaal worden gesloten. Pat de studenten geëmplooijeerden in buizen van negotie, klerken van notarissen ndvokaten enz. bedienden en werk loden moeten worden ingeschreven in de gemeente, alwaar «ij'hunne studiën houden Werkzaamheden uitoefenen of dienst baar zijn de ambtenaren en geëmplooijeerden bij het Geweste lijk Bestuur en alle anderen, al wonen zij ook elders, in de plaats alwaar zi.i hunne ambtsbetrekking moeten uitoefenen die builen 's lands studeren of werkzaam zijn in de gemeenten hunner vorige woonplaats de huitenlandschc zeevareude in de plaatsen waar zij bun wettig domicilie hebben en de aan boord wonende schippers in de gebeenten alwaar zij het laatst '".nnc vaste woonplaats hebben gehad of wel personeel of mobilair of wegens hun vaartuig belastingbetalende, daar» waar zij voor deze belasting zijn aangeslagen - .\°fenslaande opgeroepenen zullen verpligt zijn )iij hunne I nschrijving opgave te doen van hunne namen toor- en bij namen, van de plaats en den tijd hunner geboorte, hunne woonplaats, raet aanduiding van wijk en Dommer, het beroep •inner ouders en dat van hen zelf, of zij zijn gehuwd onge il bawd of weduwenaars, van het getal hunner kinderen van eider sekse, (welke laatste opgaven zullen moeten worden X geconstateerd met een schriftelijk bewijs afgegeven door den urgemeester of Ambtenaar van den Burgerlijken stand); sedert wanneer zij Ingezetenen der gemeente zijn en van waar Zy alhier zijn komen inwonen, en eindelijk van de redenen j m zij zoude vermeenen, dat hen van de Schutterlijke dienst ouden vrijstellenof daartoe onbevoegd maken naar aan- ei mg van art. 3 en 4 der wet, met optrave van het artikel H Cnvïet .on^erdeel van hetzelve waarop zij zich beroepen. ordende voorts een iegelijk, buiten deze gemeente geboren^ E. aangemaand, om zich tijdig van eene geboorte-acte te voor- 'en en zich al zoo van zijnen ouderdom te verzekeren ten 'n e de ïuschrijvrng behoorlijk kunne geschiede, en om voor I komen dat niemand, door eene verkeerde opgaaf van zijnen ouderdom vervallc in de straf bij de wet bepaald. I envijl Burgemeester en Wethouders een ieder hierin betrok- d6n ',ni^en hebben vermaand en gewaarschuwd om zich van Iöeszelfs verpligting in deze te kwijten vermits uit krachle jan art. 9 der wet en art. 6 van Zijner Majesteit» besluit van j >.p f r*" degenen die zich voor het sluiten der 1 registers op l Junij eerstkomende niet hebben laten inschrij- E'de* i ambtshalve zullen worden ingeschreven en dat X ^'en ten Pevo^Ke zullen w rden verwezen tot eene t\Sr«e.' 60 aaarenboveu fonder loting bij de Schutterij in- \b y indien het lal blijkep dat er, tijdens de verzuimde inschrijving, geene redenen tot vrijstelling of uitsluiting ten hunnen aanzien bestonden; En opdat niemand hieromtrent eenige onwetendheid zoude kunnen voorwendenzal deze worden afgekondigd en aange plakt, daar waar zulks te doen gebruikelijk is. Te Zierikzeeden 7 Mei 1866, En is biervan afkondiging geschied ter plaatse waar het behoort den 7 Mei 1866, Burgemeester en Wethouders voornoemd b. c. cau. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. De Burgemeester van Zierikzeebrengt ter kennis van de ingezetenendatinge volge art. 100 der Kieswetde gewone tijd ter verkiezing der Leden van de Tweede Kamer der Statfn-Generaalis de tweede Dingsdag der maand Junij om te voorzien in de ver vulling van de plaatsen der leden die met den volgenden derden Maandag van September naar den rooster moeten aftreden dat zoodanige aftreding van het lid dier Kamer voor dit hoofdkiesdistrict in dit jaar plaats hebbendetot eene verkiezing inge volge de wetmoet worden overgegaan en dat mitsdien een oproepingsbrief met inge sloten stembriefje daartoe aan eiken kiezer acht dagen vóór den 12 Junij aanstaande zal worden te huis bezorgd ingevolge de wet. Zierikxeeden 14 Mei 1866. De Burgemeester B. C. CAU. Burgemeester en Wethouders van Zt'e- rikzee maken bekenddat op Zaturdag den 26 dezereene Inspectie op de Straten in deze gemeente zal gehouden worden en noodigon de ingezetenen uit om ieder voor zijne woning of erfde straten paden stoepen en goten rein en zindelijk t6 houden en alzoo de be palingen van het policie-reglement behoorlijk ha te leVen opdat de strafbepalingen niet zcuden behoeven te worden toegepast. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwendezal deze worden afgekondigd omgeroepen en in de courant geplaatst. 'Zierikzeeden 36 Mei 1866. De Burgemeester B C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. Burgemeester en Wethouders van Zie rikzee. Lettende op de circulaire van den Com missaris des Konings van 12 dezer (Prov. blad no 62) brengen ter kennis van de daarbij belang hebbende Verlofgangers van de militie te land dat het onderzoekbedoeld bij art 79 van bet Koninklijk besluit van 8 Mei 1862 (Staatsblad no. 46) dit jaar niet in de maand .Tui ij zal gebonden worden maar is uitgesteld tot een nader te bepalen tijdstip. Zierikzee, den 16 Mei 1866. De Burgemeester B. C CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. Burgemeester en Wethouders van Zie rikzee brengen ter openbare kennis dat het Zijne Majesteit heeft behaagd bij besluit van den 26 April jl. no. 79 te bepalen dat het handgeld voor recruten zoomede de premie voor miliciens tot dusver bij alle korpsen gesteld op ƒ30 bij de bataillons grenadiers van het regement grenadiers en jagersmitsgaders bij het 4do en 5de rege ment dragonders tot den laatsten September aanstaande verhoogd en op f 75 gebragt zal worden welke gunstige bepaling met den I dezer is ingegaan. Zierikzee den 16 Mei 1866. De Bwgemeester B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. Den 16 dezer zijn te Rotterdam aan het bureau van den burgerlijken stand aan gegeven 8 overledenen aan cholera. Naar aanleiding van een gerucht, dezer dagen in de dagbladen vermeld dat hier te lande eene bestellh g gedaan zou zijn van 6000 paarden die voor het It diaansche gouverne ment moeten geleverd worden, komt in het Utrechtsch Dagblad een artikel van den hoog leeraar G. W. Vreede voor, waarin deze vragen worden gesteld 1. of, zoo de paarden over land naar Italia moesten vervoerd wor den niet een groot deel daarvan ter verster king der Fransche ruiterij onderweg zal achterblijven en 2. of, nu van verschillende zijden op de onmiddellijke vermeerdering onzer eigen krijgsmagtin dezen hagchelijken tijd wordt aangedrongen middelerwijl de vreem deling wel moet worden verrijkt met hetgeen wij al zeer spoedig zelf zullen kunnen noodig krijgen „Onze regeerkunde van het voorgeslacht zegt de hoogleeraar „begreep dit anders." En ten bewijze daarvoor haalt hij onder meerdere twee verbodsbepalingen tegen den uitvoer van paarden aan in tijdsomstandig heden aan onzen tegenwoordigen gelijk uit gevaardigd door 01 lenbarnevelt en door van de Spiegel De hoogleeraar doet voorts op merken dat uitvoer van paarden bij de voor naamste schrijvers, over liet volkenregt en in eene reeks van tractateu als contrabande wordt aangemerkt, terwijl dan ook Wurtemberg dezer dagen het voorbeeld tot verbod ran den uitvoer van paarden reeds gegeven heeft. De hoogleeraar besluit zijne opmerking met de volgende vraag. „Vergunnen wij integendeel thans het ver voer hetzij dan naar Frankrijk of Italië, en gaan wij onbekommerd voort terwijl al onze naburen zich wapenende grenzen van ons grondgebied voor eiken inval of strooptogt open te stellen zonder te bedenken hoe Amersfoort eens door Montecuculi werd ver rast wie zal eenmaal voor de gevolgen van het onverantwoordelijk verzuim aansprakelijk zijn Door de Staats-Courant worden de volgende berigten van veeartsen medegedeeld loopende over de week van 29 April tot 5 Mei lil de gemeente Voorburg en Rijswijk kwamen geene ziektegevallen meer voor, men kan daar de ziekte als geweken beschouwen. Te Stoiop wijk en te Zoetermeer blijft zij nog voortgaan. Vijf runderen werden te Leyden aangetast4 daarvan stierven. Te Koudekerk en te Warmond kwamen nog enkele gevallen voor. Te Alpen en omstreken blijft de vee typhus zich nog uitbreiden. Te Mijdrecht kwamen slechts drie gevallen te Wilnis één geval voor. Te Vinkeveen is de ziekte veel verminderd. Linschoten Kamerik en Zegveld zijn nog niet geheel vrij. In de gemeente Broek werden twee nieuwe koppels aangetast. Te Bodegraven en Reeuwijk breidt zich de ziekte nog uit. Te Haastrecht kwamen vijfte Vlist twee gevallen voor. Te Noordwaddinxveen blijft de veetyphus nog heersclien. Te Oudekerk a/d IJssel bleef zich de ziekte bepalen tot het vee van één veehouder De eilanden Beijerland IJsselmonde en Dordrecht kuuneil als vrij van de ziekte beschouwd worden. De gemeente Schiedam bleef vrij. Te Heenvliet heeft zich één geval voor gedaan. Uit de opgaven in de zelfde Courant betreffende den veetyphus in de provincie Zuid-Holland over die week beginnende den 29 April en eindigende den 5 Mei blijkt, dat er in die week zijn aangetast 649 aan de ziekte gestorven 221) afge maakt 11 hersteld 12 aan het einde der week nog ziek 397 runderen terwijl er sedert het begin der veeziekte in bet geheel zijn aangetast 48,557 aan de ziekte gestorven 19,124, afgemaakt 9670, hersteld 18 713 en nog ziek 1050 runderen. Uit die betreffende de provincie Noord- Holland over dezelfde week blijkt dat er in die week zijn aangetast 44 aan de ziekte gestorven 17 afgemaakt hersteld 17 en aan het einde der week nog ziek 11 runderen terwijl er sedert het begin der veeziekte in het geheel zijn aangetast 1478 aan de ziekte gestorven 474, afgemaakt 345 hersteld 639 en nog ziek 11 runderen. Uit die betreffende de provincie Utrecht over dezelfde week blijkt dat er ia die week zijn aangetast 135 aan de ziekte gestorven 104 afgemaakt 4 hersteld 33 terwijl er sedert het begin der veeziekte zijn aangetast 5658 ,aan de ziekte gestorven 2538 afgemaakt 115 hersteld 2940 en in hot geheel nog ziek 65 runderen. Recapitulatie: In de week van 15 21 April zijn aangetast in Zuid-Holland 770 Utrecht 254 en Noord-Hoilani 78, totaal 1102 runderen. In de week van 22 28 April zijn aan getast in Zuid-Holland 703 Utrecht 160 en Noord-Holland 16 totaal 879 runderen. In de week van 29 April tot 5 Mei zijn aangetast in Zuid-Holland 649, Utrecht 135 en Noord Holland 44 totaal 82S runderen. De cholera heeft zichhelaas te Antwerpen geopenbaard. Den 15 dezer waren er drie sterfgevallen aan boord van de Agnes Maria, een schip met landverhuizers; dezen morgen zijn er nog zes lijdersdie vermoedelijk den avond niet zullen beleven. Het schip ligt aan den Doel. Er zijn natuur lijk terstond de noodige maatregelen genomen om de zieken af te scheiden van de gezonde matrozen en landverhuizers. Men spreekt hier veel over den zorgwekkenden toestand van een eerst Belgisch huis waarvan de zetel te Parijs is gevestigden dat vooral hij spoorwegen geïnteresseerd is. Komt het tot een faillietdan zegt men zal het millioenen en nog eens millioenen beloopen. Van welonderrigts zijde, en waaraan wij reeds meer dan eene juiste mededeelin V

Zierikzeesche Courant | 1866 | | pagina 1