Zaturdag S Mei. WOENSDAG EN ZATURDAG. No. 36 1866^6 Besturen en Administration Kennisgeving. Bekendmaking. Herinnering. Publicatie. Binnenlandsche Tijdingen. Buitenlandsche Tijdingen. tijd -J cting hem \;i) te van /vee1 i Iner 1 en nte- ■oor nde dus zou rnde srde "och J 'and I 1 te I loch I en I op m I ezer. -tlijke p' va» den ivittej den aalde; i dat schtsiH om 1 de y Alten nde. 1 het iruit ertje heeft i 1 ZIERIKZEESCHE CfflüRANlT PRIJS DER A DVERTENTIEN. Gewone 12'12 cent de regel. Geboorte- Huwelijks- en Doodberigten van 1 6 regels f 1 behalve het zegelregt VERSCHIJNT: A BONNE ,1/ E N T S-P R IJ S. I Per drie maanden f2,00 Franco per post f 2,25. Inzen ding der Advertentiën daags te voren, voor lOure'smorg Burgbmekstbr en Wethouders van Zie rikzee brengen ter openbare kennis dat het kohier der belasting op de Honden in deze gemeente over het ioopend dienstjaar op den 30 April jl. door den Gemeenteraad is vastgesteld en van den 7 dezer maand ge durende acht dagen ter Gemeente-Secretarie voor een ieder ter lezing zal voorliggen in gevolge de wet. Zierikzee y den 2 Mei 1866. ]>e Burgemeester B C. CAU. He Secretaris J. P. N. ERM ERIN S. Burgemeester en Wethouders van Zie rikzee f maken bekend dat kxachtens het door den Raad dezer Gemeente in zijne vergadering van den 30 April 11. genomen besluitvan nu voortaan de Poorten dezer Gemeente ook des nachts zullen openstaanen alle verordeningen en voor schriften op het sluiten der poorten zijn af geschaft en buiten werking gesteld. Zierikzee den 2 Mei 1866. De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. Burgemeester en Wethouders van Zie rikzeeherinneren he: publiek aan vroegere bekendmaking dat de gewone Marktdag in deze gemeente op Donderdagten gevolge van den aanstaanden Christelijke» feestdag daags le voren op Woensdag wordt gehouden. Zierikzeeden 3 Mei 1866. J'e Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris J P. N. ERMERINS. Burgemeester en Wethouders van Zie rikzee gelet op de daartoe ontvangen aan schrijving hebben goedgevonden: De ingezetenen dezer gemeenteniet liet oog op het verschijnen der cholera te Rotter dam aan te bevelen. a Om in hunne woningen en op hunne erven zooveel mogelijk reinheiden in eerstge noemde tevens luchtverversclring te bevorderen. b. Een spaarzaam gebruik van hun drinkwater vooral in dezen tijd waarin veelal zooveel water noodeloos wordt verkwist. Met uitnoodiging wijders om alle verder noodige maatregelen ter keering of beteugeling der Cholera epidemie door medewerking te ondersteunen. Zierikzeeden 3 Mei 1866. De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. Zierikzee 2 Mei. Ter openbare teregt- zitting van het provinciaal geregtshof in Zee land van gisteren zijn door mr. J. C. E. baron van Lijnden de eeden afgelegd als regter in de arrondissements-regtbank alhier Uit Dordrecht schrijft men 30 April „Er hebben zich alhier eergisteren en gisteren twee gevallen van cholera voorgedaan, waarvan het eene terstond doodelijk afliep. Een soldaat nl. behoorende tot het detachementdat het cordon van afsluiting tegen de veepest be waakt is bij zijn aflossing door zijn korpo raal in het gras gevonden en naai hier ge transporteerd. Het andere geval was van een meisje dat voor zoover men weetnog niet overleden is. Te Zwijndrecht hebben zich ook drie gevallen voorgedaan." Zondag en Maandag jl. zijn te Rotterdam 48 cholera-lijders en 22 sterfgevallen aan die ziekte aangegeven. Te Delfshaven hebben zich sedert het be- rigt in de Staatscourant van 26 April jl. 9 gevallen voorgedaan waarvan 3 doodelijk zijn afgeloopen. Men meldt uit Hellevoetsluis van 30 April. De Engelsche stoomboot Seagull gezagvoerder Dunipac, is eergisteren avond van hier naar Huil vertrokkenaan boord hebbende 9 kajuits-pa«sagiers en 220 land verhuizers meest ailen uit de provincie Zeeland terwijl mede van hier naar Huil vertrok het Engelsche stoomschip Swallow kapt. 't Hartmet 29 landverhuizers. In het Britsche lagerhuis werd jl. Vrijdag gevraagdof de Nederlandsche provinciën Groningen en Friesland vrij van de runder pest warenenzoo jaof de invoer van vee uit die provinciën in Engeland zou worden veroorloofd. De minister van binnen landsche zaken antwoordde dat de invoer van vee uit Groningen en Friesland dan eerst zou kunnen worden veroorloofd wan neer er zekerheid bestond dat er geen vee uit andere deeleu van Nederland over die provinciën zou worden uiigevoerd. Uit Utrecht meldt men van 29 April. Het is der politie alhier gelukt eene belang rijke arrestatie te bewerkstelligen. Bij een onzer zilversmeden werd voor een paar dagen een stuk zilver le koop aangebodendat achterdocht wekte De persoon die dit had aangeboden reeds vroeger gevonnisd scheen bij zijne inhechtenisneming iemand aan den overkant een sein te geven. Men kon van hem echter niet te weten komen van wien hij het zilver had 't geen hij beweerde dat een onbekende hem had geschonken. Men deed echter verder onderzoek en bet bleek weldra dat het zilver van 's rijks munt afkomstig was. Eindelijk kwam men op het spoerdat ook elders stukken zilver te koop waren aangebodenen men mogt het aan do ijverige bemoeijingen van den commissaris van politie den heer Koetsveld van Anke ren dank weten dat men ten laatste den dief in handen kreeg. Deze voor eenigen tijd aan de Munt werkzaam geweestmoet reeds bekend hebbenterwijl hij aan de Munt werk had eenige stukken zilver te hebben ontvreemd. Dezer dagen werd te Utrecht in een der zalen van het Gebouw voor kunsten en wetenschappen eene talrijke vergadering ge houden van bestuurders afgevaardigden en leden der Confessionnele Vereeniging der Ned Hervormde kerk. Er werden rapporten uitgebragt over de handelingen van het hoofdbestuur gedurende het afgeloopen jaar, omtrent hooger onderwijs. Voorts werd besloten tot een adres aan de gemeente betreffende de zienswijze der vergadering omtrent de betrekking der predikanten van moderne rigting tot liet kerkgenootschap. Ook werd een adres van adbaesie vastge steld gerigt aan den kerkeraad der Her vormde gemeente te Parijs in zake de afzetting van den president Martin Paschoud. Het hoofdbestuur werd verzocht zich uit naam van de vereening te wenden tot de hooge regering, ten einde verandering te verkrijgen in de zamenstelling van de commissie tot de Oost- en West-Indische kerk zoo lang deze zal blijven be3taan. Na verschillende andere verrigtingen is de vergadering uiteen gegaan. LI Zondag ochtend lag in het midden der Oude Gracht bij de St Maartensburg te Utrecht een hond te spartelen en scheen den kant niet te kunnen bereikenalthans ruim 10 minuten lang deed hij niet anders dan in een kleinen kring in het rond zwem men. Alle pogingen der talrijke omstanders om hem naar zich toe te lokken waren te vergeefs; zelfs het gejank van eenige mak kers op de werf kon hein niet tot bewustheid terugbrengen toen een heldhaftige hond zich ruim baan maakte in het water sprong, den drenkelingwiens kracht reeds begon te verminderen bij het oor pakte en hem onder het gejuich der toeschouwers behouden aan wal bragt. De N. Utr. Ct beveelt dezen hond bij het bestuur der Vereeniging tot bescherming der dieren bijzonder aan tot het ontvangen van eene smakelijke belooning en geeft het adres van den hond op. Op 7 April jl. is namens den consul van Zweden en Noorwegen op bet postkan toor te Amsterdam bezorgd aldaar behoor lijk met vijf lakken van genoemden consul gesloten ontvangen en in het brievenpaket voor 's Gravenhage gesloten een brief inhoudende 1 bankbiljet groot f 200 ge merkt A 2536 1 bankbiljet groot 200 gemerkt Z. 9430; 1 bankbiljet, groot/200, gemerkt C. 3852 1 bankbiljet, groot/100, gemerkt N. 8082 1 bankbiljetgroot 100 gemerkt S. 86081 bankbiljet, groot/" 60, gemerkt R.3325; I bankbiljet, groot/ 40, gemerkt N. 4900; 1 muntbiljet, groot f 50, gemerkt A. B. 110; 1 muntbiljet, groot f 50, gemerkt C. Q. 861. Het bedoelde paket is te 's Gravenhage in ongeschonden staat aange- komen doch de bedoelde brief met waarde niet aan het adres bezorgd. De officier van justitie te 's Gravenhage verzoekt opsporing, aanhouding en berigt en tevens om ain alle bankiers kassierswisselaarsgeld- bureaux en kantoren de aanhouding te ver zoeken Bij de groote gebeurtenissendie thans in Europa plaats grijpen bij de mogelijkheid die nog steeds blijft bestaan van het uitbarsten van den oorlog in het naastbij gelegen Duitsch- land kan het niet anders of de blik wordt gevestigd op de verdedigingsmiddelen van ons land dat zoo digt bij het mogelijk oor- logstooneel is gelegen. Onderscheidene dag bladen en verschillende schrijvers hebben zich reeds bezig gehouden met de behandeling der vraagwelke hulpmiddelen bezit Nederland om in geval van nood zijne onafhankelijkheid te verdedigen Bij die stemmen heeft zich thans ook gevoegd die van een der studeren den aan de Utiechtsche lioogeschool die, in een warm geschreven vlugschrifteen woord gerigt heeft in de eerste plaats aan zijne mede-studenten en voorts aan allen die belang stellen in het behoud van het vaderland waarin hij op het voorbeeld van Engeland wijzende, aandringt op het vormen van vrijwilligers-corpsen in iedere stad en in iedere gemeente. De medewerking van allen wordt daartoe ingeroepen in de eerste plaats die van de studenten omdat wanneer zij voorgaan zeker anderen zullen volgen. DIIITSCHLAND. Men hecht aan het volgende voorval te Berlijn een te groot gewigt Een persoon die door agenten van politie naar de wacht gebragt werd, slingerde, toen hij voorbij het paleis des konings kwamzijn stok naar het venster, waaruit Z. M. op dat oogonblik het ddfileren van eenige troepen aanschouwde. Hij raakte het venster niet. Die waanzinnige die naar men beweert doctor in de philosophie is bevindt zich in hechtenis. De Frankforter Postzeitung bevat eene ernstige waarschuwing tegen het onvoorzigtig gebruik der zoogenaamde tnover-photographie». Het daartoe bestemde papier is verzadigd in een bad van kwikzilverchloride (hydrargyrum bichloratum corrosivum) hetwelk eene hoogst schadelijke werking kan uitoefenen. Men schrijft Coburgdd. 23 April Gisteren beeft de kamerheer von Könitz z;ch op zijn slot Untersiemauin onze nabijheid - gelegen in een aanval van verstandverbijste ring doodgeschotennadat hij bevorens zijne vrouw door een schot doodelijk gewond had. Uit Helsingfors wordt gemeldtdat de dienst van vele telegraafstations door vrouwen en wel op de uitstekendste wijze wordt ver vuld. Het aantal vrouwen in die betrekking gebezigd is reeds vrij aanmerkelijk; zij dragen bij wijze van uniform eene jaquetto van zwart laken met flnweelen kraag en opslagen met gele passepoils en vergulde knoopen. Voor bet overige staat het aan de dames vrij zich te kleeden gelijk zij ver kiezen, Te St. Petersburg had zich den 21 dezer het gerucht verspreid dat de redder van den czaar de heer Kommissarow en zijne vrouw eene opera-voorstelling in een der schouwburgen zouden bijwonen. Dien tengevolge was de zaal dien avond tot stampens toe vol. Toen Kommissarow met zijne echtgenoot in de loge verschenen stonden al de toeschouwers van hunne plaatsen op en ontvingen hen met daverende toei-:- chingen. Het orchest speelde onmiddelijk 'tien het iage ken jan- ïf'<g J ge van iben 1 het ;ang ff menI nder I isten doch - I ge- t heer'l I tden. king ffen) I zich ;eüjk I non- I vond het i te geu rde een iken een verd ank- jnen I, hem

Zierikzeesche Courant | 1866 | | pagina 1