Woensdag 2 Mei. 1866 WOENSDAG EN ZATURDAG. NT». 35 Binnenlandsche Tijdinger EESCHE COURANT. PRIJS DER AD VERTENTIEN. Gewone 12'A, cent de regel. Geboorte- Huwelijks- en Lloodberigten van 1 6 regels l f 1 behalve het zegelregt VERSCHIJNT: ABONNEMENT S-P R IJ S. Per drie maanden f2,00Franco per post f 2,25. Inzen« ding der Advertentiën daags te voren voor 10 ure'smorg Niet officieel gedeelte Openbare llaadsvergailering gehouden te Xlerikzee den 29 April 1806 's avonds O ure. Voorzitter mr. B. C. Cau. Secretaris mr. J. P. N. Ermerins. Afwezig de heerer. mr. de Crane van der Vliet van der Grijp en jhr. de .Jonge De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Komen ter tafel eene missive van Gedeputeerde Staten houdende goedkeuring van het Kaadsbesluit tot onderhandsche aanbesteding van het werk der bestrating in de gemeente; eene missive als voren houdende goed keuring van het raadsbesluit tot wijziging der gemeentebegrooting voor 1866 welke beide voor kennisgeving worden aangenomen. Een schrijven van dr. P. J. Andre,'E houdende kennisgeving dat hij zijne benoeming tot lid der commissie voor middelbaar onder wijs aanneemt. Voor kennisgeving aangenomen. Een schrijven van de commissie voor middelbaar onderwijs in de gemeentehou dende mededeeling van de benoeming tot Voorzitter en Secretaris in dat collegie respectivelijk de heeren dr. P. J. Andreae en dr. J. K. de Bruijne en den rooster van aftreding der leden. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Eene missive van het Roomsch-Catholijk armbestuur, geleidende eene gewijzigde be grooting over 1865 die de Voorzitter in handen stelt van de heeren Fokker, Koole en Houwer met verzoek om staande de Vergadering hierop rapport uit te brengen. De Vergadering wordt hierop voor eenige oogenblikken geBchorst gedurende welke dé heer van der Grijp de vergadering binnen treedt. Na heropening rapporteert de zoo even- genoemde commissie bij monde van den heer Fokker op het in hare handen ge stelde strekkende om de begrooting van gezegd armbestuur overeenkomstig de voor- dragt te wijzigen, en mitsdien goed te keuren. Dien overeenkomstig wordt besloten. Do Voorzitter brengt ter tafel 1. het verslag van de schoolcommissie en 2. dat van de kamer van koophandel en fa brieken, beide over 1865 welke stukken ter Secretarie voor de leden ter visie zullen wor den gelegd. In handen der heeren Fokker, Koole en v. d. Grijp worden ten fine van preadvies gesteld de rekeningen van concessionarissen van den straatweg naar Brouwershaven van het Evang. Luthersch armbestuur van de directie der brei- en naaischoolvan het pen noen- en weduwenfonds van gemeente beambten en van de bank van leening allen over 1865. Wordt gelezen een adres van H. J. Vooren hulponderwijzer op de le burgerschool in deze gemeente om eervol ontslag wegens beroep naar elders uit zijne genoemde betrekking met ingang van 1 Mei. De Voorzitter stelt namens Burgemeester en Wethouders voor dat ontslag, op advies der schoolcommissie eervol te verleenen ter wijl in de tijdelijke waarneming dier betrek king zal worden voorzien. Dienovereenkomstig wordt besloten en zal hiervan worden kennis gegeven aan den ont slagene den hoofdonderwijzer den school opziener en de schoolcommissie. Een adres van den hoofdonderwijzer der Armenschool, tot verhooging zijner jaarwedde- De Voorzitter deelt namens Burgemeester en Wethouders mede, dat zij het gevoelen van de schoolcommissie hierop hebben ingewonnen die hierop gunstig adviseert en wel tot verhoogir.g dier jaarwedde met f 200dat echter Burgemeester en Wethou ders niet gemeend hebben dienovereenkomstig een voorstel aan den Kaad te moeten doen daar dit aanleiding zou kunnen geven dat de andere hoofdonderwijzers mede om verhoo ging zouden vragen dat zij echter hoogen prijs stellen op het behoud van dien onder wijzer op de Armenschool en in alle opzig- ten liet gevoelen van de schoolcommissie deelen wat betreft 's mans verdienste en daarom een voorstel doen om hem eene persoonlijke toelage van 100 toe te kennen jaarlijks zoolang hij op die school werkzaam zal zijn doch het tractement zooals het be paald is te behouden. De heer van der Grijp wenscht overeen komstig het gevoelen van de schoolcommissie dit cijfer op f 200 bepaald te zien verklarende zich overigens ook tegen directe traetements- verhoogingen doet deswegen een voorstel. De heer mr. Fokker deelt als zijn gevoelen mede dat hij èn als lid der schoolcommissie èn als lid van het collegie van Burgemeester en Wethouders primitief tegen eenige ver hooging geweest is omdat ook volgens adres sant de voornaamste reden hiertoe bestaat door vermeerdering van zijn buisgezin als andere lasten waarvan de tractementen niet afhankelijk mogen worden gesteld doch later op dit gevoelen is terug gekomen omdat het hem gebleken is dat over vele jaren het tractement hetzelfde steeds was van 800 en het schoolonderwijs dat thans gegeven wordt in de verte niet kan worden gelijk gesteld met dat destijds gegeven om welke reden hij thans ook voor het voorstel van Burge meester en Wethouders is om dien hoofd onderwijzer c-ene persoonlijke toelage van f 100 jaarlijks te verzekeren. Na eenige discussie wordt in omvraag ge- bragt het voorstel van den heer van der Grijp om die toelage op j 200 te bepalen en blijkt uit de stemming dat 5 leden vóór en 5 tegen het voorstel hebben gestemd zoodat de decisie hierop wordt aangehouden tot eene volgende Vergadering. Nog een adres van den controleur J. J. Voerman om voorzieningen te nemen in het lot der commiezen der plaatselijke belastingen, wier betrekking met I Mei komen te ver vallen. De Voorzitter stelt namens Burgemeester en Wethouders voor, als zijnde deze zaak ten vorigen jare voor goed geregeldom over te gaan tot de orde van den dag. Nadat de V. op eene vraag van dhr. Moolenburgh of het policietoezigt zoodanig is dat het be paald geen vermeerdering van personeel ver- eisclitbevestigend bad geantwoord wordt na eenige discussie besloten overeenkomstig het voorstel van Burgemeester en Wethouders. De Voorzitter deelt mede dat op den 7 April jl. zijn opgenomen de boeken en kas van den gemeente-ontvanger waarbij is ge bleken dat zich in kas bevond 2574.14®, zijnde hiervan aan Gedeputeerde Staten mede deeling gedaan welke mededeeling voor kennisgeving wordt aangenomon Wordt gelezen een verzoekschrift van mej. v d. Velden hulponderwijzeres op het insti tuut voor meisjes om verhooging barer jaar wedde. De Voorzitter stelt namens Burgemeester en Wethouders voor, op advies der school commissie om gunstig hierop te beschikken en die jaarwedde te verhoogen op f 400 met ingang van 1 Mei. Dienovereenkomstig wordt besloten onder nadere goedkeuring van Ge deputeerde Staten. Eene missive van curatorenvan het Gymnasiumom aan den heer Dr. H. M. de Bruijn de Neve Moll, rector f 150, gratificatie toetekennen voor het tijdelijk waar nemen der lessen vroeger gegeven door den conrector den heer Volcke. Op voorstel des Voorzitters wordt dien overeenkomstig besloten kunnende dit cijfer gevonden worden uit het artikel van kosten van onderwijs. De Voorzitter stelt namens Burgemeest-r en Wethouders voor om de betrekking van portier met 1 Mei op te heffen en de tegen-, woordige titularissen te ontslaan Aldus besloten De Voorzitter brengt ter tafel het verslag van den toestand der gemeente over 1865 met de medeeling dat het ter perse is en na afdruk den leden zal worden gezonden en algemeen verkrijgbaar gesteldwaarvan openbare bekendmaking gescliieden zal. Wordt besloten tot beschikking op den post voor onvoorziene uitgaven 1865 en tot af- en overschrijving van een artikel onder goedkeuring van Gedeputeerde Staten. De Voorzitter deelt mede den uitslag der plaats gehad hebbende openbare aanbesteding van het verbouwen van het instituut voor jongens en de woning des hoofdonderwijzers zijnde C. Wisse aannemer van beide perceelen, respectivelijk voor f 5314 en 1900, met voorstel om het tweede perceel als zijnde boven de raming te gunnen. Alius besloten zullende nadere aanvrage geschieden tot af- en overschrijving. Bij monde van mr. Fokker wordt namens de daartoe, benoemde commissie verslag uit- gebragt op de rekeningen over 1865 van het harmonie gezelschap „Kunst en Eer" de kamer van Koophandel en Fabrieken en de begraafplaats (het fonds van zerken en leijen en der begrafenis regten) strekkende tot goedkeuring. Wordt besloten overeenkomstig de con clusie van het rapportwordende de ontvan - ger der begrafenisregten gemagtigd om niet het gehaele saldo, maar slechts f 36*0 daar van over te storten bij den gemeente-ontvan ger en het restant te bezigen tot aankoop van hoofdleijen waartoe hij autorisatie had gevraagd. Nog wordt verslag uitgebragt bij monde van den heer Zuurdeeg namens de commissie ad hoe op de rekening der gazfabriekdie van het fonds van verminkten en gekwetsten bij brand en die van de commerciewerf allen over 1865 strekkende tot goedkeuring. Wordt besloten overeenkomstig de con clusie van het rapport. Bij do behandeling der laatste rekening heeft de heer mr. Fokker het praesidium overgenomen als zijnde mr. Cau mede rendant van rekening W ordt vastgesteld het kohier der honden belasting voor 1866 dat ter visie heeft ge legen en waartegen geene reclames zijn in gekomen op ƒ396 zullende hetzelve wederom ter visie worden gelegd overeenkomstig de wet en aan Gedeputeerde Staten ter goed keuring worden opgezonden. Wordt overgegaan tot het benoemen der commissie tot het onderzoek der ingekomen reclames tegen het kohier van den hoofdelijken omslag 1866 en worden bij verschillende stemmingen benoemd waarbij de heeren mr. Fokker en Houwer als stemopnemers fungeren de heeren Moolenburgh Mulock Houwer en Koole, die zich deze opdragt laten welgevallen. De Voorzitter stelt voor in eene volgende vergadering over te gaan tot het benoemen van twee leden voor de commerciewerf wegens het overlijden van de heeren jhr. W. D. de Jonge en M. C. de Crane; waartoe wordt besloten. Wordt door den Voorzitter voorgesteld tot ruiling van 3 roeden of daaromtrent gronds 0 rabij de Stads-Armenschool met mej. H. K. van Zandijk c. s. eigenaressen van een stuk gronds aldaar gelegen welke ruiling in liet belang der gemeente is, om het territoir der Armenschool te vergrooten zullende de kosten van overdragt komen ten laste der gemeente. t Aldus besloten onder goedkeuring van 111 Gedeputeerde Staten. f Hierna is de Vergadering gesloten. i e. Men meldt uit Dordrecht van 27 dezer. De gemeenteraad van Zwijndrecht heeft be sloten dit jaar aldaar geene kermiste houden. Men schrijft uit 's Gravenbage van 27 dezer. Tot ons genoegen kunnen wij bij- vernieuwing melden dat na het ééne cholera geval hetwelk zich 11. Zaturdag hier voor deed tot op heden namiddag van geen enkel verder geval aangifte bij ons gemeentebestuur is ingekomen. Uit Zwartsluis meldt men van 27 dezer. Gedurende de laatste dagen lieerselite in deze gemeente eene buitengewone levendig heid door den aanvoer van houderde stuks runderen uit de provincie Drenthe dat van hier per scheepsgelegenheid naar Zuid Hol land wordt overgevoerd daar het tot aan vulling van den veestapel moet dienen. Het meeste vee is dragtig of melkgevend. Alleen gisteren gingen vijf met vee geladen schepen onder zeil. Van eene wel onderrigte zijde verneemt men dat het plan tot droogmaking der Zuiderzee in de laatste dagen weder met kracht en ernst is opgevat. De technische leiding der zaak is opgedragen aan den heer Stieltjesdie reeds druk bezig is met het doen van peilingen en andere voorbereidende werkzaamheden. Het geheele werk zal in 15 jarennaar men rekentvoltooid zijn.

Zierikzeesche Courant | 1866 | | pagina 1