V Ad vertentiëii. es es es es es es es es es rgerl.StandteZierikzee. Zeetijdingen, Beurs- en Marktberigten -i Vervoer-middelen opheldering verzocht wegens de militaire toe rustingennaar eene andere lezing heeft hij, als overbrenger van voorslagen van Italiaan- sche zijdeeene audiëntie aan den keizer verzocht. De audiëntie is afgeslagen met de verklaring dat Oostenrijk aan het Zuricher verdrag vasthoudt. Volgens de ochtendbla den zijn Italiaansche vrijscharen de Oosten- rijksc'ne grenzen bij lïovigo overgetrokken zij zijn door de Oostenrijkers teruggeslagen. Aan weerzijde zijn 40 dooden en gewonden. Bij wijze van gerucht wordt verhaald dat Oostenrijk voortaan in plaats van Pruissen door Frankrijk in Italië zou worden vertegen woordigd. Brieven uit Weenen deelen mede dat de publieke geest aldaar zeer opgewonden is tegen den Pruisischen eersten minister. De schouwburgen dragen er veel toe bij om die stemming aan te wakkeren men vertoont er eene menigte stukjesdie min of ineer geestige en min of meer bijtende uitvallen op Pru'ssen bevatten. l)e coupletzangers ja zelfs de straatzangers kiezen doorgaans den heer von Bismarck tot voorwerp hunner satire. Het zijn ten naastenbij dezelfde aar digheden die men indertijd tegen Italië rigtte toen Oostenrijk met dat land overhoop lag. Het feit bewijst dat zoo het lot een oorlog tusschen de beide groote Duitsche mogendheden mugt komen het Oostenrijksehe volk met geestdrift zich aan do zijde van zijn gouvernement zon scharen. De verontrustende geruchten bevesti gende deeit de ministeriële Oesterreichisclie Zeitung het concentreren van Italiaansche troepen als zeker mede, Zulks heeft de regering er toe geleid voor de veiligheid van den staat maatregelen te nementen einde alle eventualiteiten het hoofd te kunnen bieden Te Venetië was het door niets bevestigde gerucht in omloop dat Italiaansche vrijscharen in het Venetiaansche gevallen waren. De regering heeft een besluit geno men dat. als een terugtred op het gebied der godsdienstvrijheid en als zoodanig zeer betreurenswaardig mag beschouwd worden. Zij heeft namelijk het patent ten gunste van de Protestanten in Tyrol gewijzigd over eenkomstig een besluit van den landdag van dat gewest volgens hetwelk de openbare godsdienstoefening der Protestanten slechts op vergunning van den landdag, welke meeren- deels uit clericalen bestaat mag plaats hebben. Te Munchen is thans een p roccs aan- bangigdat buitengewoon opzien baart. Het ka is gebleken, dat eene zekere weduwe, Rieg Da genaamd, hare !7jarige dochter heeft ver als kocht aan een bejaard heer voor 200 fl dan Bedoelde kooper gaf voor een handelsreizi- lortger te zijn, maar hij de instructie der zaak gee waarin hij als getuige ii décharge optrad van bleek het dat hij zich onder een valschen oor; naam had voorgedaan. De gewaande liandels- .reiziger is de prins von Wrede. De ontaarde moeder is veroordeeld tot 3 jaren tuchthuis straf de vroegere getuige a décharge wordt thans vervolgd wegens het afleggen van een valschen eed. Men meldt uit Bucharest van 23 dezer, ten einde de candidatuur van prins Karl l'an Hohenzollern ingang te doen vinden bij kan t^e menigte heeft men verspreiddat keizer dieneNapoleon zijne benoeming dringend verlangde, Mjjn hetgeen sedert is gebitken onjuist te zijn. in Men verwacht dagelijks nieuwe ongeregeld- v I heden. De troepen zijn in de kazernen geconsigneerdde burgerwacht bezet Je pleinen het stadhuis en waakt voor het be- bt -Jmud der orde. De troepen verlangen ilat i de kolonel Haralambi zal worden gekozen tot hospodar, terwijl de mindere klassen den heer Bratiano tot hospodar zullen uitroepen indien He prins van Hohenzollern de aange boden kroon niet aanvaardt. F R A N K R fJ K 'alk ft zie fa i- de Te Parijs heeft zekere lieer Grapillard grondeigenaar eene aanklagt ingesteld tegen den bekenden letterkundige de Ponson du Terrailomdat deze in een roman (als feuilleton opgenomen in het Petit Journal) een huisbaas had opgevoerd die als een sehrokkigonhandelbaar en meêdoogenloos mensch werd voorgesteld en die aan de lezers onder denzelfden naam, dien de klager voert, werd aangeduid. De ciiiele regtbank der Seine heeft thans den eischer in het gelijk gesteld en de Ponson du Terrail ver oordeeld tot 1000 franken boete en 500 franken schadevergoeding aan den eischer. De regter heeft aai,genomen dat de roman schrijver wel degelijk de bedoeling heeft gehad om den heer Grapillard die in 1863 en 1864 zijn huisbaas was en tegen wien hij een wrok scheen te hebben belagchelijk te maken en aan de publieks verachting prijs te geven. In het nadeel van den heer de Ponson heeft de in het vonnis behoorlijk gereleveerde omstandigheid gestrekt dat in geheel Parijs geen tweede persoon woont die den ongeiukkigen naam van Grapillard voert. GUOOT-BR1TÏ AN NI EN. Volgens leiigten uit Quebec bedreigen een aantal Fenians Campobello en St. Stephens en waren er 200 naar Eastport vertrokken (de Kanadasche grenzen) terwijl een schooner bevracht nas geworden om wapenen over te brengen. De Feniansche conventie hield zitting te Eastport en verscheidene Feniansche schepen met houwitsers en 20ponders voor zien bevonden zich in de haven Een zeil schip ontsnapte en bereikte de open zee. Of schoon de maarschalk der Vereenigde Staten zicli te Eastport bevond werden op vele plaatsen der rieuw-Brunswijksclie grenzen wapenen en ammunitie ontscheept. Verscheidene Britsclie kanonneerboofen houden zich op de hoogte van Eastport en Campobello gereed hetgeen de Amerikanen die het met de Fenians eens zijn ergert. Verscheidene der eerstgenoemde» voegden zich bij de Feniansche partij. Ruim een jaar geleden verliet eene tweemastboot de Vision genaamd, New- York en begaf zich, ofschoon slechts 16 voet lang op reis naar Engeland. Er waren twee man en een hond aan boord. Toen de Vision ongeveer do helft der reis had afgelegdwerd zij in het midden gedeelte van den Atlantisclien Ocean tus schen New-York en Londen gepraaid, doch sedert vernam men niets meer van het lot der twee roeke!o»ze waaghalzen tot dat nu onlangs een Newfoundlandseh dagblad te Plymouth ontvangen berigtte dat een ledig vatmet den naam Vision tusschen de Afrikaansche en Zuid-Amerikaansohe kusten opgevischt was waaruit men besluit dat het vaartuigje met de twee personen vergaan is. De toezegging van den heer Seward dat de eerste de beste poging der Fenians om het volkenregt te schenden onmiddellijk zou worden tegengegaan schijnt zich niet te bevestigen. Inderdaad moeten de vijande lijkheden reeds begonnen zijn De gemeen schap tusschen St. John en de westelijke steden is door de Fenians afgesneden en toch wordt er van regeringszijde niets daar tegen gedaan Engelsche schepen zijn dus op de kust van Maine gestationeerd onj het oog te houden op hunne bewegingen. De Brighton Observer meldt dat de knaap die eenige dagen zoo plotseling met blindheid geslagen werd steeds stekeblind gebleven is er geene de minste verandering te bespeuren valt. Dit schijnt eene beves tiging van het berigt in de Morning Post voorkomendevolgens hetwelk te Brighton een jongen van 13 jaren, Richards genaamd die met anderen op eene binnenplaats van Edwardstreet speelde, bij het optellen dei- door hem gewonnen punten uitriep „God sla mij met blindheid als ik niet meer dan 29 punten gemaakt heb." Naauwelijks had hij zegt de brief aan de Morning Post deze woorden geuit of hij hief zijne armen op, uitroepende: „Oh! ik zie niet." Naar huis geleid zijnde bevond men dat een dik vil-s het gezigt volkomen belette De om standigheid heeft groote opgewondenheid in de buurt te weeg gebragt. Via Panama verneemt men dat de Spanjaarden een Chilisch transportschip ge nomen hebben met 250 man aan boord De vloot der geallieerden wordtnaar men zegt bij Chiloe geblokkeerd gehouden dooi de Spaansche fregatten Numancia en Blanca; eerstgenoemden hebben een vijandig schip in den grond geboord en den toegang tot de golf waarin zij zicli bevinden met ketenen afgesloten. JONGSTE TIJDINGEN. Berlijn 26 April. Ten gevolge van een koninklijk bevel van 15 Eebruarij lang vóór de oorloggeruchten uitgevaardigd maakt het militair bestuur aanstalten tot de oefenin gen der landweer die dit jaar moeten plaats hebben. In 4 4 6 weken zullen circa 40,00!) man van de landweer tot de exer citiën zamengetrokken worden. Canton, 13 Maart. De keizerlijken heb ben 50,000 insurgenten volkomen geslagen ten N O. van Quantung. Men onderstelt dat dit het overblijfsel is der Tai'pings Al de insurgenten zijn gedood of gevangen ge nomen. Het Japansche gouvernement heeft de derde storting der schadevergoeding af gedaan. St Petersburg 26 April. De naam van den man die den aanslag op het leven van den keizer heeft gesmeed is ontdekt. Hij heet Dimitri Karaknsowis afkomstig uit het gouvernement Saratorv en de zoon van een klein grondbezitter. Hij bezocht de universiteit van Moskou. Het is een melan cholicus die vroeger zich zelf wilde dooden en eene ultra socialistische meening toe- ëSSSZSSSSSSSSSSSSSSflf Söjarige Bichtvereeniging M t» es es JAN de VLIEGER Jacz. en GRIETJE MINNE Sd. Kerkwerve den 27 April 1866. tS Hunne dankbare Kinderen. De DIRECTIE der ROTTER- DAMSCIIE BBgpotheelebank voor Nederland adverteert dat de Coupons verschijnende 1 Mei 1866der- door haar uitgegeven faaidbrievtMi van dier, dag af zullen worden betaald ten Kan tore van de Assooiatie-Cassa te Amsterdam. de Herren R. MEES Zonen te Rotterdam. J. A. TAK Co. te Middelburg. M. W. J. de VISSER te Violen. van der STARPBERG, Zierikzee. alom bekende C. BtBUCBtBHSt'S worden alleen vervaardigd en zijn te bekomen bij de Fabriekanten BECKER BUDDINGH te Arnhem. Zij zijn door liare gevoeligheid hel voordeeligst voor den gebruiker. Mede a Contant verkrijgbaar bij den Depothouder firma BROODMAN" in Ijzer waren te Z.ierik Overleden. J. Reinhoudtoud 19 j.jm. J. J. Pi eters e oud 19 j jm. F. Adamse oud 2 j.d. C. M. de Jonge, oud 66 j. wed. van H. Mulock Houwer. M. A. Dirksoud circa 58 j., jm. Brouwershaven, Gearriveerd: 24 April. Freya H. C. Olsen Christiania Dordt, 25 Generaal Lee (st.) J. Flinn, Dublin, 26 Erzherzog Ferdinand Max., N. Giuranovich Banjoewangie, beiden naar Rotterdam. Prijzen der Effecten te Amsterdam. des 25 April 1866. Nederl. Merkel Schuld. 2'/, pct.l dito dito 3 dito dito 4 Amort. Sijndic. 3'/, Ned. Hyp.-Bank 4 Belgie. Cert hij Rothschild. 2'/, Spanje, Obligatien. 2 Portugal. Obligatien. 3 Rusland. Obl. bij Hope en Co. 5 dito 1828/29 5 Cert. 1840 4 Spoorweg-Actiën. Polen Aandeelen 1835. Pruissen- Obligatien 1859. 5 Oostenr. Obl. Met. Oude. 5 dito, 2*/» dito Rente Amst 5 dito Nationale. 5 Mexico. Obligatien, 5 Grieken) Obl Geldl. 1825. 5 Turkije. Binnen 1. Obüg. 5 Middenprijzen van de volgende art 15/ "Ao te Zierikzee van den 26 April 1866. De Ned. Mudde. Oude Tarwe 1863 Nieuwe dito 1865 - Afwijkende dito Z.- Zomer dito Ordinaire dito Rogge Winter Gerst Zomer-dito Haver 9,00' 8.00 0.00 7,50 6 00 5,50 5,60 5,25 3,00 De Ned 1 Paardenb. Witte hooi Bruine ditt Gr. Erwte Groene dil Gele dito Koolzaad Zaai-Lijn: Slag-Lijn van 20 tot en met 27 april 1866. Geboren. Eene dochter van R. Appels en M. C, Rom- bouts. Eene dochter van J. Juin en J. Kroon Eene dochter van S. Lochmans en K. Abra- hamse. Eene dochter van H. de Vos en N. Gerre. Eene dochter van H. Logmans en E. Struijk. Een zoon van W. Hoeder en M. v. d. Ende. Een zoon van G. de Bie en B. Bax. Marktprijzen der Meekrap te Zi van den 26 April 1866, Teelt 1865. Twee en een,lstcfcw blank 20,5 Twee en een, middnlb. dito - 00,0 Twee en een mindere dito - 00,C Een en een 1ste kw. blank - 20,f Een en een midJelb. dito - 00, Een en een mindere dito - 00, Onberoofde, 1ste kw. blank - 20, Onberoofde miilhdb. dito - 19, Onberoofde, mindere dito - 18,u. Muilen - 0.00 ;l Middelbare dito - 0,00 a ir P o st d D er VI er ee ui gl de do en te ws Be va eei dit scl bijt 9,Ou s 1,00 Stoombootdicnst tusschen Middelburg en Rotterdam Van Middelburg Van Rotterdam Zondag 29 'smorg. 11,30 J Maandag 30 'sraorg. 9,30 De Diligence zal van Zieriïczee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en va* Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vo$»

Zierikzeesche Courant | 1866 | | pagina 2