V N°. 32 Zaturdag 21 April. WOENSDAGEN ZATUROAG I860 Besturen en Administratiën Publicatie. Publicatie. GEBUREN-VERHOOR. Binnenlandsche Tijdingen. ZIERIKZ1EESCHE COURANT PRIJS DER ADVERTENTIE N. Gewone 12'J, cent de regel. Geboorte- Huwelijks- en Doodberigten van 1 6 zegels f 1 behalve het zegelregt VEBSCHIJNT: A ft O N A' 1/ ENT S P li U S. Per dne maanden f 2,00 —Franco per post 2,25. Inzen- ding der A dvertentiën daags te voren, voor 10 ure'sinorg Bvbgembiïster cn Wethouders der Gemeente Zierikzee. Gezien de circulaire van den Heer Commissaris dezer pro vincie, van den 24 Maart jl.(Provinciaalblad no. 43.) Brengen ter kennis van de Ingezetenen der Gemeente Dat de aangiften of verklaringen ter verkrijging van patent, binnen deze provincie zullen worden uitgegeven van den vijfden Mei tot en met den vijftienden dier maand. Dat die verklaringen behoorlijk iDgevuld, zullen moeten zijn ingezameld of bij den ontvanger dien het aangaat inge diendop den negentienden, doch in de gemeenten Middel burg Vlissingen, Goes en Zierikzeeop den 23 Mei aanstaande. Dat de registers van gemelde patentpligtigen zullen worden gesloten in de gemeente Middelburg op den 14 Junij in de gemeenten Vlissingen Goes en Zierikzee op den zevenden en in de overige gemeenten op 3en vierden dier maand. Dat de patentpligtige schippers, eigenaars en directie- voerende van binnenschepen schuiten en vaartuigen ver meld in de 16de tabel der wet van den 6den April 1S23 waaronder als nu ook zullen begrepen worden diegeen, welke bestendig in hunne vaartuigen wonen en geene buitenrivieren of wateren bevaren te rekenen van den eereten Mei aanstaande tot den vijftienden derzelve maandzich voor het patent van het dienstjaar 186% zullen behooren aan te geven bij het bestuur der plaats waar zij zich zullen bevinden onder over legging van een biljethetwelk daartoe bij die besturen verkrijgbaar gesteld is; terwijl ingevolge de hiervoren aan gehaalde wet door de alsnu aan het patentregt onderworpene schippersnaauwkeurige opgave zal moeten worden gedaan of zij in het vorige jaar geene andere huisvesting hebben gehad dan aan boord hunner schepen en met die schepen geene buitenrivieren de Zuiderzee noch de Zeeuwsche stroomen bevaren of in het voorgaande jaar bevaren hebben. Dat aan slijterstappers kroeghouders en koffij huishouders (no. 37 tot 40 van tabel 14) aan hunne huizen onmiddelijk na den 1st en Mei, een aangift-biljet zal worden bezorgd, hetwelk na verloop van drie dagen zal worden opgehaald. Dat de kramers zullen gehouden zijn, om bij het doen hunner aanvrage om patent op te geven de wijze op welke zij hun beroep uitoefenen naar aanleiding der onderscheidingen bij 1 der 7de tabelgevoegd bij de wet van den 16den Junij 1832 (Staatsblad no. 30), alsmede de gezamenlijke inkoopswaarde der door hen te koop aangeboden wordende goederen zullende dien onverminderd door de patent pligtigen bij b en c van 1 der evengenoemde tabel vermeld ter gelegenheid en ten gelijken einde als boven opgave moeten geschieden van den tijd der during; wat eerstgenoemde betrefthun's verblijfs in de gemeente en wat laatstgenoem den aangaat, van dien ter te houdene verkooping terwijl zoo zij de wijze van verkoop veranderen de waarde hunner waren vermeerderen of den duur des verblyfs of der te houdene verkooping verlengen daarvan op den voet van art. 19 der wet van den 2tsten Mei 1819 en op de boeten bij art. 37 bepaaldaangifte zullen doen in de gemeente alwaar zij zich bevinden en zoodanig aanvullingsregt voldoen, als van henbij werkelijk toegenomen belastbaarheid zoude kunnen worden gevorderd. Dat wijders de bedoelde kramersbenevens de debitanten van loterijbriefjeskrachtens Zijner Majesteits besluit van den 17den October 1820 (Staatsblad no. 22), op de boete bij 1 en 2 van art. 32 der wet van den 2!sten Mei 1819 bepaald, verpligt zullen zijn steeds hun gezegeld patent met zich te voeren. Dat door de schippers, eigenaars en directievoerende van binnenschepen, schuiten en vaartuigen hiervoren bedoeld, het patentregt zal moeten wordeu voldaan ten kantore van den ontvanger, ter plaatse van de aangifte, en wel in eens, voor zoo verre die plaats niet isof die van hun vast ver blijf of de vaste legplaats van het vaartuig of wel eindelijk die alwaar het bedrijf wordt uitgeoefend doch anders bij twaalfde gedeelten Dat nogtans van ds laatste wijze van betaling, bij twaalfde gedeelten, ook door de eigenaars, schippers of directievoerendewelke zich niet in hunne vaste woon- leg- of verblijfplaatsen bevinden zal kunnen worden gebruik gemaaktmits zij zich gedragen naar het voorschrift van 15 der 16de tabel van de wet van den 6den April 1823 »oor zich in den loop der maand Meivoorzien van een bewijs van aangiftehetwelk echter niet langer dan die maand van kracht zal zijn naar hunne vaste woon- leg- of verblijfplaats te begeven, of wel dat bewijs van aangifte derwaarts op te zenden om aldaar te worden gepatenteerd, in welk geval de betalingen bij den ontvanger dier plaats zullen moeten geschieden. Dat de patentpligtigen van de 16de tabel, voor den gersten Junij eerstkomende, geheel of gedeeltelijke betaling sa voege voorschreven zal moeten zijn geschieden ook de patenten op vertoon der kwitantien van de ontvangers voor dien tijd bij de Gemeentebesturen door hen zullen moetèn worden afgehaaldaangezien van dien dag af de recherche op do niet gepatenteerde schippers een aanvang lal nemen. Gedaan te Zierikzeeden 16 April 1866. De Burgemeester b. C. CAU. De Secretaris j. p. n. ermerin8. Burgemeester en Wethoüdebs der ge meente Zierikzee. Brengen bij deze ter kennis van de inge zetenen dezer gemeente dat met het primi tief beschrijvingswerk voor de personele be lasting over het dienstjaar 1866/7 een aan vang zal worden gemaakt op Zaturdag den 5 Mei aanstaande en de beschrijvings-bil- letten met den achtsten dag daarna door of van wege den Ontvanger der directe belas tingen zullen worden opgehaaldmet aan maning om de voorzegde billetten naauw- kenrig in te vullen ten einde zich voor schade en onaangenaamheden te hoeden alsmede aan de zoodanigen welke bij de beschrijving geen billet inogten ontvangen om zich ten spoedigste om zoodanig billet bij den Ont vanger voornoemd aan te melden ten einde het vódr den 31 Mei ten kantore van den zei ven volgens art. 30 4 der wet van den 29 Maart 1833 (Staatsblad no. 4) ingevuld te kunnen bezorgen. Met verdere informatie dat tot Tegenschatters voor deze gemeente om aan de zijde der belastingschuldigen te dienen zijn benoemd de heeren L. KOOLE E. W. MUS en P. van der LINDEN j M. COUVÉEJr. Tiierikzeeden 16 April 1866 De Burgemeester B. C. CAU. De Secretarie J. P. N. ERMERINS. Burgemeester en Wethouders van Zie rikzee roepen bij deze op allendie eenig bezwaar roogten hebben tegen de uitoefening van het kuipersberoep in het perceel ge - merkt D 347, in de St.-Pomusstraat alhier, waartoe JAN LEGEMATE vergunning ver zoekt om op Woensdag den 25 dezer maand des namiddags één ure ten Raadhuize te verschijnen om alsdan in hunne belangen te worden gehoord. Zierikzee, den 18 April 1866. De Burgemeester B. C. CAU. Üe Secretaris J. P. N. ERMERINS. Door de Staats-Courant worden de volgende berigten van veeartsen medegedeeld loopende over de week van 1 tot 7 dezer In de gemeenten Voorburg en Veur brak de ziekte op nieuw uit; te Rijswijk en Stomp- wijk gaat zij steeds verder voort. Te Zoetermeer werd een tot dusver vrij gebleven stal aan getast behalve op dezen heerscht de ziekte nog op twee stallen het ziektekarakter was daar in den laatsten tijd zeer kwaadaardig. Te Zegwaard zijn nog twee stallen waar de ziekte heerschtop één daarvan is zij zeer goedaardig Pijnacker sedert eenigen tijd vrij van ziekte werd op nieuw aangetast. De ziekte brak aldaar uit op een stal waar men sedert geruimen tijd het voorbehoed middel van den heer Legel aan de runderen had toegediend. Te Gouda kwamen nog eenige gevallen voorte Langeruigeweide ontstond de ziekte op nieuw. Te Broek Reeuwijk en Bodegraven breidt zich de veetyphus steeds uit in laatstgenoemde ge meente met een kwaadaardig karakter. In de gemeente Vlist werden twee nieuwe stallen aangetast Te Krimpen a/d. LTssel breidt zich de ziekte niet uit. Te Rhoon werd weder een stal aangetast. In de gemeente Schiedam werd weder een nieuwe stal aangetast. Te Hillegersberg was nog slechts één kalf aan de ziekte lijdende. Te Woerden en omstreken, waar de ziekte bijna geheel heeft opgehouden is met de desinfectie een begin gemaakt. Vinkeveen en Waverveen zijn sterk aan getast. Over de week, beginnende den 1 en eindi gende den 7 April, blij ktda* er in die week zijn aangetast 1129 aan rle ziekte gestorven 297 afg-maakt 32, hersteld 50, aan het einde der week nog ziek 750 runderen terwijl er sedert het begin der veeziekte in het geheel zijn aangetast 45,083. aan de ziekte gestorven 16,526, afgemaakt 9515, hersteld 17,477 en nog ziek 1564 runderen. Dit die betreffende de provincie Noord- Holland over dezelfde week blijkt dat er in die week zijn aangetast 71 aan de ziekte gestorven 34 afgemaakt hersteld 52 en aan het einde der week nog ziek 37 runderen terwijl er sedert het begin der veeziekte in liet geheel zijn aangetast 1292, aan de ziekte gestorven 394, afgemaakt 321, hersteld 540 en nog ziek 37 runderen: Uit die betreffende de provincie Utrecht over dezelfde week blijkt dat er in die werk zijn aangetast 273 aan de ziekte gestorven 128, afgemaakt hersteld 128, terwijl er sedeit het begin der veeziekte in het geheel zijn aangetast 4876 aan de ziekte gestorven 1965, afgemaakt 104, hersteld 2607 en in het geheel nog ziek 200 runderen. Recapitulatie: In de week van 18 Maart tot 24 Maart zijn aangetast in Zuid-Holland 1410 Utrecht 243 en Noord-Holland 36 totaal 1689 runderen. In de week van 2531 Maart zijn aan getast in Zuid-Holland 1303, Utrecht 223 en Noord-Holland 119 totaal 1645 run deren In de week van 1—7 April zijn aangetast in Zuid-Holland 1129, Utrecht 273 en Noord-Holland 61 totaal 1473 runderen. Den 15 dezer des avonds heeft eene der stoomhootenvarende tnssehen 's Hage en Delften wel die welke ten 8 '/a ure uit Delft vertrekt, een ongeluk gehad, dat vele menschenlevens in gevaar had kunnen brengen. Bij de Hoornbrug namelijk stootte die boot op een vaartuig dat aan den kant was vastgemaakt, doch waarvan de touwen door een onvoorzien toeval waren losgeraakt waardoor liet vaartuig thans in liet midden van de vaart dreef. De schok was hevig en bragt groote ontsteltenis te weeg bij het groot aantal passagiers dat zich in de boot bevond. De mast van het vaartuig die ge streken was verbrijzelde met do ijzeren punt de glazen deuren van de kajuit. Na veel moeite slaagde men er gelukkig in het vaar liet loor ten- van ge" egaf itijü M. tuig van de boot af te houden en kon men de reis hervatten. Beidenzoowel boot als vaartuig hebben averij bekomen. De oorzaak van het stooten ligt niet aan den schipper van de bootmaar aan dien van het vaartuig die geen licht op zijn schip had ontstoken. De passagiers zijn er allen gelukkig met den schrik afgekomen. Jl. dingsdag morgen ten circa 63/t ure is ten huize van den heer mr. H J. van Buren aan de Haringvliet te Rotterdam een zeer brutale diefstal bij insluiping ge pleegd. Een als heer met manteljas en gewonen zwarten hoed gekleed manspersoon namelijk is de straatdeur, die aan stond J \e.n binnengegaan en na eenen langen gang gedeeltelijk te hebben doorloopen den trap die naar de eerste verdieping leidt opge klommen hebbende hij zich aldaar in eene openstaande kamer begeven alwaar hij uit de lade van een mahonyliouten tafeltje zich van het daarin aanwezige tafelzilver meester gemaakt heeft; den trap weder afgaande, ontmoette hij twee v&rwersknechts die den trap wilden opgaan om zich naar hun werk op den zolder te begeven doch dezen denkende dat gezegde persoon een logé van den heer des huizes was, te meer daar hij eene reistasch in de handen had hadden )wo- de De had rich agt, mge igte het te een stad i en het hap I ndra I Ne l i-eidde ra a geen kwaad vermoeden zoodat de avonturier - daardoor de gelegenheid had, het huis te verlaten zonder dat verder een der huisge- nooten hem had ontmoet. De politie doet onderzoek zijnde het nog niet gelukt hem in handen te krijgen. Naar men verneemt moet te Delft door de policie zijn aangehouden een welgekleed persoon, verdacht van zoowel te Amsterdam V als te Rotterdam belangrijke diefstallen vaf c 'll tafelzilver te hebben gepleegd in verschillens hêtels van beide genoemde steden. Het J rucht wil dat de diefstal te Amsterclj gepleegd zou betreffen eene groote hoeveel heid tafelzilver van Z M. den koning! doch bepaalde bijzonderheden daaromtrerl ontbreken nogzoodat zelfs het gerucht slechts onder reserve kan worden vermelf Uit het Westland wordt het volgen gemeldMet den veldarbeid wordt dru! izers boer voortgegaan gewassen staan over het algal meen zeer goed en de aardappelen komen reeds boven den grond op regel te voorschijn,. - ,j_ g haard- u ereeni- Alles laat zich gunstig aanzien het weder is groeizaamde vruchtboomen staan voor- deelig en zijn met veel bloemknoppen bezet. Ook het gras begint op de weilanden aan merkelijk toe te nemen. Wat evenwel voor de veldgewassen eenige bezorgdheid zou kunnen baren is veelvuldige regendie in den laatsten tijd reeds overvloedig is gevallen. Men schrijft uit Coevorden van 16 dezer. Vele huisgezinnen zoowel in de grensge meenten van het koningrijk Hanover als van gemeenten hier in den omtrek voor namelijk N. Schoonebeek verkoopen huis en have en vertrekken near Amerika, Inde vorige week begaven zich weder eenige huisgezinnen uit Hanover naar dat voor hen beloofde land. Uit Amerongen meldt men „dat ten gevolge van het verbod tot uitvoer van hoornvee en schapen naar Engelandmen thans den uitvoer op eene andere wijze be werkstelligt. Zoo worden o. a. eene massa schapen geslagtongezouten in manden gepakt en zoo naar Engeland gezonden. Men moet daar waarlijk wel dringend ver legen om vleesch zijn want wie zal er voor.' •aktei lande ?naar iden iaakt. ver- olks- Vdè cd ook I fe 20 szer. 'log- :erde het had sche igt De >mst i en om

Zierikzeesche Courant | 1866 | | pagina 1