Woensdag 18 April. li». 31 1866 WOENSDAGEN ZATURDAG. Besturen en Administratiën Bekepdmaking. Publicatie. Publicatie. Binnenlandsche Tijdingen. ZIERIKZEESCHE COURANT PRIJS DER ADVERTENTIEN. Gewone 12'1, cent de regel. Geboorte- Huwelijks- en Lfoodberigten van 1 6 zegels Af 1 behalve het zegelregt VERSCII IJNT: A li O NNE M E MTS P It lj S. I Per drie maanden f 2,00—Franco per post f 2,25. Inzeu» l ding der Advertentiën daags te voren voor 10 ure'sinorg Provinciale Geldleening. van t 5585,000,00. (Vierde Gedeelte.) De Gedeputeerde Staten van Zeeland Gelet op het besluit der Staten van den gaten November 1862 no 5en op het daarbij vastgesteld plan eener geldleening van f 525,000,00 ten laste van de provincie Zeeland,opgenomen in het Provinciaal blad van 1863 onder no. 24alsmede op de besluiten der Staten van den 8,,en Julij 1865 no. 11, van den 10den November 1865, no 3en van den lsteI1 Maart 1866 no. 9, opgenomen in het Provinciaal blad respective- lijk onder no. 91 van 1865 en onder n" 7 en 40 van 1866 Besluiten: In voldoening aan art. 4 van bovenge noemd plan van geldleening ter kennis te brengen van belangstellenden 1. dat in genoemde geldleening kan worden ingeschreven voor een honderd acht en dei tig aandeelen elk van een duizend gulden tegen eene jaarlijksche rente van vier en een half ten honderdin te gaan met den eersten Mei 1866; 2. dat de termijn voor het inleveren der inschrijvings-billetten is bepaald van af Donderdag den 26steD April 1866 tot en met Donderdag den 3dcn Mei daaraan volgende (zon- en feestdagen uitgezonderd) des voormiddags van 10 tot 12 en des namiddags van 2 tot 3 ure 3. dat de inschrijvingsbus en billetten in het openbaar zullen geopend wordenop Donderdag den 3den Mei 1866 des namid dags ten 3 ure in de raadzaal van Gede puteerde Staten 4. dat het bedrag der ingeschreven aandeelen voor zoo veel die zijn aangenomen moet overgestort worden bij den heer Betaal meester te Middelburg in het tijdvak van 19 tot en met 26 Mei 1866 opdegewone kantoor uren en dat de quitantiën van storting vóór of uiterlijk op den laatsten dier maand moeten overgebragt zijn ter provinciale grifne ir, handen van den commies D. Jeras belast met de comptabiliteit, die daarvoor het in art. 7 van het plan bedoeld renversaal zat afgeven. 5. dat exemplaren van het plan der geld leening van f 525,000,00 waarvan de onderwerpelijke deel maakt kosteloos ver krijgbaar worden gesteld bij genoemden ambtenaar op franco aanvrage. Dit besluit zal worden geplaatst in het Provinciaal blad van Zeelandbuitendien bij wijze van openbare aankondiging in de Staats-, Middelbnrgsche- Goessche- en Zierikzeesche f Couranten alsmede in het Sluissche Week blad en iu het Algemeen Nieuws- en Adver tentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Middelburg den 4den April 1866. De Gedeputeerde Staten voornoemd R. W. van LIJNDEN Voorzitter, S. van deb SWALMË, Griffier. Bdrgemeestek en Wethouders van Zie- rikzee brengen ter kennis van de ingezetenen dat het kohier van de hoofdelijke belasting dezer gemeente over het loopend dienstjaar voorioopig is vastgesteld en van Maandag den 16 dezergedurende veertien dagen, op de gemeente-secretarievoor een ieder ter inzage ligtkunnende de reclames daartegen op ongezegeld papier aan den gemeenteraad gerigt in eene daarvoor bestemde bus aldaar worden ingeleverd. Afgekondigd van het Raadhuis te Zierikzee den 11 April 1866. De Burgemeester B. C. CAU. Be Secretaris J. P. N. ERMERINS. Buegkmbbsteb cu Wethouders der Gemeente Zierikzee. Gezien de circulaire van den Heer Commissaris dezer pro vincie, van den 24 Maart jl.(Provinciaalblad no. 43.) Brengen ter kennis van de Ingezetenen der Gemeente Dat de aangiften of verklaringen ter verkrijging van pateijt, binnen deze provinciezullen worden uitgegeven van den vijfden Mei tot en met den vijftienden dier maand. Dat die verklaringen behoorlijk ingevuldzullen moeten zijn ingezameld of bij den ontvanger dien het aangaat inge diendop den negentienden, doch in de gemeenten Middel burgVlissingent Goes en Zierikxeeop den 23 Mei aanstaande. Dat de registers van gemelde patentp'igtigen zullen worden gesloten in de gemeente Middelburg op den 14 Junij in de gemeenten Vlissingen Goes en Zierikzee op den zevenden en in de overige gemeenten op den vierden dier maand. Dat de patëntpligtige schipperseigenaars en directie- voerende van binnenschepen schuiten en vaartuigen ver meld in de 16de tabel der wet van den 6den April 1823 waaronder als na ook zullen begrepen worden diegeenwelke bestendig in hunne vaartuigen wonen en geene buitenrivieren of wateren bevaren te rekenen van den eereten Mei aanstaande tot den vijftienden derzelve maand zich voor het patent van het dienstjaar 186% zullen behooren aan te geven bij het bestuurder plaats waar zij zich zullea bevinden onder over legging van een biljet, hetwelk daartoe bij die besturen verkrijgbaar gesteld i3 terwijl ingevolge de hiervoren aan gehaalde wet door de alsnu aan het patentregt onderworpene schippersnaauwkeurige opgave zal moeten worden gedaan of zij in het vorige jaar geene andere huisvesting hebben gehad dan aan boord hunner schepen en met die schepen geene buitenrivierende Zuiderzee noch de Zeeuwsche stroomen bevaren of in het voorgaande jaar bevaren hebben. Dat aan slijtersta/ppers kroeghouders en koffijhuishouders (no. 37 tot 40 van tabel 14) aan hunne huizen onmiddefijk na den Isten Mei, een aangift-biljet zal worden bezorgd hetwelk na verloop van drie dagen zal worden opgehaald. Dat de kramers zullen gehouden zijn, om bij het doen hunner aanvrage om patentop te geven de wijze op welke zij hun beroep uitoefenen naar aanleiding der onderscheidingen bij 2 der 7de tabelgevoegd bij de wet van den 16'den Junij 1832 (Staatsblad no. 30), alsmede de gezamenlijke inkoopswaarde der door hen te koop aangeboden wordende goederen zullende dien ouverminderd door de patent- pligtigen bij b en c van 1 der evengenoemde tabel vermeld ter gelegenheid en ten gelijken einde als boven opgave moeten geschieden van den tijd der duringwat eerstgenoemde betreft, hun's verblijfs in de gemeente en wat laatstgenoem den aangaat, van dien ter tc houdene verkooping terwijl zoo zij de wijze van verkoop veranderen de waarde hunner waren vermeerderen of den duur des vei blijf of der te houdene verkooping verlengendaarvan op den voet van art. 19 der wet van den 2tsten Mei 1 S19 en op de boeten bij art. 37 bepaald aangifte zullen doen in de gemeente alwaar zij zich bevinden en zoodanig aanvullingsregt voldoen, als van hen, bij werkelijk toegenomen belastbaarheid, zoude kunnen worden gevorderd. Dat wijders de bedoelde Icraeners benevens de debitanten van loterijbriefjeskrachtens Zijner Majesteits besluit van den 17den October 1820 (Staatsblad no, 22) op de boete bii t en 2 van art. 32 derwet van den 2ïsten Mei 1819 bepaald, verpligt zullen zijn steeds hun gezegeld patent met zich te voeren. Dat door de schippers eigenaars en directievoerende van binnenschepen, schuilen en vaartuigen hiervoren bedoeld, het patentregt zal moeten wordeu voldaan ten kantore van den ontvanger, ter plaatse van de aangifte, en wel in eens voor zoo verre die plaats niet is, of die van hun vaat ver blijf of de vaste legplaats van het vaartuigof wel eindelijk die alwaar het. bedrijf wordt uitgeoefenddoch anders bij twaafde gedeelten. Dat nogtans van de laatste wijze van betaling, bij tvjaalfde gedeeltenook door de eigenaars, schippers of directievoerende welke zich niet in hunne vaste woon- leg- of verblijfplaatsen bevindenzal kunnen worden gebruik gemaakt, mits zij zich gedragen naar het voorschrift van 15 der 16de tabel van de wet van den 6den April 1823 door zich in den loop der maand Mei voorzien van een bewijs van aangiftehetwelk echter niet langer dan die maand van kracht zal zijn naar hunne vaste woon- leg- of verblijfplaats te begevenof wel dat bewijs van aangifte derwaarts op te zenden om aldaar te worden gepatenteerd in welk geval de betalingen bij den ontvanger dier plaats zullen moeten geschieden. Dat da patentpligtigen van de 16de tabel, voor den eersten Junij eerstkomende, geheel of gedeeltelijke betaling in voege voorschreven zal moeten zijn geschied en ook de patenten op vertoon der kwitantien van de ontvangers, voor dien tijd bij de Gemeentebesturen door hen zullen moeten worden afgehaald, aangezien van dien dag af de recherche op de niet gepatenteerde schippers een aanvang zal nemen. Gedaan te Zierikzee den 16 April 1866. De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. Burgemeester en Wethouders der ge meente Tiierikzee. Brengen bij deze ter kennis van de inge zetenen dezer gemeente dat met het primi tief beschrijvingswerk voor de personele be lasting over het dienstjaar 1866/7 een aan vang zal worden gemaakt op Zaturdag den 5 Mei aanstaande en de beschrijvings-hil- letten met den achtsten dag daarna door of van vvege den Ontvanger der directe belas tingen zullen worden opgehaaldmet aan maning om de voorzegde billetten naauw- keurig in te vullen ten einde zich voor schade en onaangenaamheden te hoeden alsmede aan de zoodanigen welke bij de beschrijving geen billet inogten ontvangen om zich ten spoedigste om zoodanig billet bij den Ont vanger voornoemd aan te melden ten einde het vóór den 31 Mei ten kantore van den- zelven volgens art. 30 4 der wet van den 29 Maart 1833 (Staatsblad no. 4) ingevuld te kunnen bezorgen. Met verdere informatie dat tot Tegenschatters voor deze gemeente om aan de zijde der belastingschuldigen te dienen zijn benoemd de heeren L. KOOLE E W. MUS en P. van der LINDEN j M. COUVÉEJr. Zierikzeeden 16 April 1866. De Burgemeester B. C. CAU. Dé Secretaris J, P. N. ERMERINS. Zierikzee 14 April. Jongstleden Vrijdag avond gaven eenige jeugdige élèves van den lieer Ezerman in de concertzaal alhier proeven hunner vorderingen in liet pianospel, welke door hunne ouders en eenige door deze geinlroJacearden werden bijgewoond. Het was inder laad een hoogst genopgehjke avond vol eigenaardig genot. Uit hun allerliefst door sommigen kunstrijk spel bleek toch ten duidelijkste dat het gegeven onderwijs niet vruchteloos was geweestja liet legde eene vereerende getuigenis af, niet alleen voor den ij1 er en de studie der élèves, maar ook voor het degelijk, uitmun tend onderwijs van den heer' Ezerman. Na afloop der proeven was er een kinderbal zoodat niet alleen op dien avond het oor werd gestreeld maar ook aan het oog genot la werd verschaft. Dat ook de ouders zn verlustigden, en dat in een volgend jaar een avond weder veel bijval zal vinden de heer Ezerman, de vele zorgen daa verbonden zich getroosten wilbeh naauwelijks gezegd te worden. Zulk avond toch verschaft niet alleen genoegen.^ maar heeft ook eene nuttige strekking da hij de élèves aanmoedigt en aan hunnen ijver een krachtigen prikkel geeft. Door de Nederlandsche handel-maat- schappij zijn bevracht 21 schepen als Voor Amsterdam 11 voor Rotterdam f voor Schiedam 2 en voor MiddelbuAj 1, zijnde Grondwet, kapitein T. C. Ka nminra Uit Nieuwediep schrijft men Nóg nauwelijks bekomen van den schrik, door den geweldigen brand 11. Vrijdag teweeg- gebragt, toen een groot voor openbare ver makelijkheden ingerigt gebouw Buigerlust genaamd door een feilen noordoosten wit: aangewakkerd in zeer korten tijd tot di grond afbrandde werd men Zaturdag r.acl toen reeds het grootste gedeelte der ingezetl nen zich ter ruste had begevenop nieu opgeschrikt door brandgeroep. Door cl dikken mist heen vertoonde zich spoedig plaats des onheils; een groot pakhuis voor teer olie traan en verfstoffen tegelijk eene zeilmakerij van de heeren van Veen /.r van dor Meulen stond in lichtelaaije vld Aan blusschen van dat perceel was niet deuken men moest trachten de nevenstaan| gebouwen te bewaren en dit is dan o met inspanning van alle krachten gel Het personeel der spuiten van de ah liggende oorlogsbodems en die van spoorweg-station zijn naast dat uit de meente bijna zes uren lang met onverm oe1 krachten bezig geweest om het dreig eiidfr' gevaar af te wenden. Eerst zondag nffdc* kon de laatste spuit ingerukt worden, brand schijnt door zelfontbranding van stoffen veroorzaakt te zijn. Voor eenige dagen werd er mei gemaakt dat er fraudes waren ontdekt door onderofficieren van de grenadie 's Hage bij het voeren der administratie de onderofficierstafel waren begaan. T verneemt mendat een hunner voor krijgsraad zal teregt staan terwijl de and. door den regements-koinmandant zullen straft worden. De justitie houdt zich thans bezig de instructie van de zaak tegen een pos te Rheden die beschuldigd wordt d een tal van brieven, naar en van dezo u en omstreken verzonden verduisterd scheurd eu in den grond begraven heeft. Jl. Vrijdag nacht reed te Rotter een heer met zijn rijtuig door de Seb boschlaantoen zijn paard op eens stilstonTfj te vergeefs tot voortrijden werd aangezet eindelijk begon te steigeren waardoor rijtuig omver viel zonder dat daard ongelukken zijn ontstaan. Alstoen bleekj heerdat voor het rijtuig eene zwaai schonken vroaw lag welke ten gevolgl de duisternis niet door hem gezien heeft hij vervolgens van een en ander aan twee nabij de Veemarkt surveillerende nacht wakers kennis gegeven die gemelde vrouw naar de poütie-wacht geleid hebben alwaar zij alras werd erkend voor eene vrouw die zich dagelijks aan dronkenschap overgeeft en gelegenheid verkreeg hare roes uit te slapen. Te Amsterdam is opgerigt eene ver- eeniging van hoekdrukkerspatroons^_ 'et doel

Zierikzeesche Courant | 1866 | | pagina 1