T Advertentiën. EVANGELISATIE Zeetijdingen. Beurs- en Mark tberigten Vervoer-middeleo van 20,000 fl. aangekochtenz. De ver oordeelde is tevens levenslang uit het groot hertogdom Baden gebannen. De berigten der dagbladen zijn bij voort during in tegenspraak met elkander. De Wanderer behelst oorlogsgeruchten zoo zou er te Florence eene depêche van het gezant schap te Berlijn zijn aangekomen volgens welko do oorlog onvermijdelijk is. Naar som mige bladen is de poging tot bemiddeling van lïussisciie zijde te Berlijn van goed gevolg volgens anderen vruchteloos geweest. De Debatte wil dat generaal Richter een schrijven van keizer Frans Jozef in antwoord van dat van den keizer der Russen heeft ontvangen. In de Presse leest men dat Oostenrijk in geval van een geruststellend antwoord van Pruissan op beslissing van de questie der Hertogdommen denkt aan te dringen. De Ostdeutsche Post meldt dat de Aziatische expeditie tot het voorjaar van 1867 is uitge steld. De conferentie wegens de Donau-vorsten dommen is verdaagd ten gevolge van groot verschil van meening. Nopens de integriteit der Porte en de suzereiniteit dier mogendheid over de beide vorstendommen is men het eens geworden. Uit Wiltz wordt aan l'Echo du Luxem bourg gemeld dat te Diekireh en in de om liggende dorpen dc cholera op eene onrust barende wijze is uitgebroken. Alle genomen maatregelen om haar te bestrijden blijven tot dusverre vruchteloos. De bevolking is dan ook geheel en al door schrik bevangen. Van Zondag tot Woensdag morgen 11. bedroeg het aantal sterfgevallen meer dan honderd terwijl de bevolking twee duizend zielen groot is. De ziekte schijnt door een van Parijs gekomen arbeider te Clemenci bij Arlon te zijn overgebragt. Van daar heeft zij zich verspreid in Mamer Eich Dommeldange Weimerskirch-Lnxemburg en Diekireh. FRANKRIJK. Parijs 4 April. In don plantentnin zijn in hetzelfde afgesloten park in de open lucht eene jonge leeuwin een wild zwijn uit Algerië en een hondje geplaatst, welke een vrij zonderling gezelschap uitmaken. De hond is meester de leeuwin is de lieveling van het gezinen het wilde zwijn de ver schoppeling. Wanneer de leeuwin het zwijn wat al te zeer plaagtwordt door de tusschen- komst van den hond de rust hersteld. Het berigt van den aanval waaraan liet Belgische gezantschap op zijn reis van Mexico naar Vera-Cruz heeft blootgestaaa wordt bevestigd. Onder dagteekening van 5 Maart wordt namelijk uit Mexico het volgende gemeld „Heden ontvangen tijdingen gewagen van eene zeer betreurenswaardige gebeurtenisden moord op den luitenant baron d'Ruart. De omstandigheden zijn de volgende Twee diligences vertrokken eergis teren van Mexico naar Vera-Cruzin de eerste waren gezeten de leden van het Belgische gezantsehapin de tweede de reizigers der gewone mailwaaronder de kapitein van de stoomboot Manhattanwaar mede de heeren Foury d'Ouart Marchal Altwies d'AIcantara en de Dorlodot voor nemens waren naar Enropa terug te keeren. Gewoonlijk houden de rijtuigen welke dien weg afleggen te tien uren in den morgen te Rio-Frio stil om gelegenheid voor het ontbijt te geven. De weg welke daarheen voert is voor een groot deel somber en eenzaam en doorsnijdt eene met dichte pijnboomen bos- schen bedekte streek. Men bevond zicli nog op zekeren afstand van Rio-Frio op de hoogte eener hellingtoen het meerendeel der reizigers die de rijtuigen hadden verlaten om het den muildieren gemakkelijker te makenlmnne plaatsen weer hadden inge nomen. Bij den togt te voet had de kapitein van de Manhattan den heer d'Huart uitge- noodigd om de diligence waarin hij zich n-.et de heeren Foury Altwies en Marchal bevondte verlaten en naast hem op de impériale van het andere rijtuig plaats te nemen. Het aannemen van dit aanbod had het leven van den heer d'Huart kunnen redden maar deze was te vermoeid en ver langde te zeer naar rust zoodat hij het afwees en zich weder in het eerste rijtuig begaf. Vijf minuten later werd èen schot geboord en de reizigers die zich in de tweede diligence bevonden staken het hoofd buiten het portier en zagen dat de anderedie voor reed op den weg was aangehouden. Twee personen waren uit het rijtuig gestapt en losten door de wielen beschuteen geweer schot terwijt de aanvallers met den karabijn op den schouder de vlugt naar een nabijge legen bosch namen. De reizigers uit de tweede diligence hadden deze verlaten en zich met spoed naar het tooneel van den strijd begeven waar een droevig schouwspel ben wachtte. De heer d'Huart door een kogel aan het hoofd getroffen lag dood uitgestrekt en de heer Marchal was ernstig aau den schouder gewond. De heer Fomy, die aan den strijd een werkzaam aandeel had genomen was ongedeerd. De aanvallers waren reeds gevlugt. Zeer bedroefd over het voorgevallenevervolgden de reizigers hun weg naar Rio-Trio. Van daar zonden zij een telegram aan keizer Maximi liaan- Bij het omvangen dezer tijding vertrok Z. M. te paard vergezeld van zijn heelmeester en een klein escorte. Hij was weldra ter plaatse van het gebeurde, van waar de gekwetsten volgens zijne bevelen nnar Mexico werden vervoerd." Bij dit berigt wordt de mede- deeling gevoegd dat noch de daders noch de drijfveeren welke zij voor den gepleegden aanval kunnen gehad hebben bekend zijn. Dezer dagen zou op het kerkhof te St. Mara een lijk ter aarde worden besteld in een der algemeene graven. Op het oogen- blik dat men de kist zou doen nederdalen vernam men een zeer hoorbaar geklop. Aan vankelijk wist niemand de zaak te verklaren, totdat het bleek dat het geluid uit de diepte opsteeg. De bovenste lijkkist werd er uitge haald en weldra werd daaruit een levend wezen te voorschijn gebragt dat al de tee- kenen van grenzelooze wanhoop op bet gelaat vertoonde. Een der lijders van hetRudoIph- ziekenhuis dien men dood waandehad men in den ochtend ter aarde besteld hij was ter juister ure ontwaakt en bevind zich thans niettegenstaande den geleden angstzeer wel Volgens de Napelsche Italia bestond het voornemen om hetgeen te Barletta is gebeurd gelijktijdig ook in andere gemeenten te doen plaats hebben. De beweging te Barletta is echter uitgebarsten waardoor de verschillende gemeentebesturen in staat zijn gesteld om in tijds de noodige maatregelen te nemen ten einde verdere moordtooneelen te voorkomen. Te Napels is een groot aantal personen in hechtenis genomen. - De predikant Meijer te Barletta die aan den moord op de Protestanten gepleegd ontkomen is heeft volgens de Tijd zijne redding te danken aan een Catholiek priester, den kanunnik Ricci die hem verborgen heeft tot bij onder bescherming der militairen kon worden gesteld. Zoo de moordtooneelen niet te verontschuldigen zijnde onverstandige ijver van de nieuwe Protestanten, wier gods dienstig gevoel hen vooral scheen aan te zetten tot haat en schimp jegens de Catholieke be volking schijnt, volgens de Tijd, het zijne te hebben bijgedragen om deze treurige ge beurtenis uit te lokken. GROOT-BRITTAN NI E N. Londen 5 April. Er zijn verscheidene zoogenaamde reform-meetings gehouden waaronder eene te Rochdale alwaar de heer Bright het hoogste woord voerde van allen die bij gelegenheid van zulke bijeenkomsten spreken. Jl. Zondag gebruikte een Ier te Brighton tot bet corps Iersche vrijwilligers te Londen behoorende zekere hoeveelheid sterken drank en daarop een paar glazen ale tot ontnuchte ring in plaats van voedsel te nuttigenzoo dat hij volslagen bewusteloos te huis werd gebragt Vooraf had hij eenigo dronkenmans- taal uitgeslagen en den naam van den prins van Wallis geuit, vergezeld van de bedrei ging eenige menschen te zullen doodschieten. Deze omstandigheid en een lOtal kogels met patronen welke bij bij zich had ofschoon hij dit laatste ontkende waren oorzaak dat hij in hechtenis werd genomen en gisteren avond bevatten de volksavondbladen bet opschrift „Een Iersch vrijwilligerbeschuldigd op den prins van Wallis te hebben willen schieten." De jongman werd echter gisteren op vrije voeten gesteld nadat het genoegzaam ge bleken was dat hij niet wist wat hij gedurende zijne dronkenschap gesproken had. De kogels had hij gekocht om ze op dejagtte gebruiken. De groote componist Weber was eens te Londen in gezelschap van eenige jonge dames aan het wandelentoen hij op eens zijn fluit waarop hij een meester wasvoor den dag haalde en begon te spelen. Toen hij begon te merken dat hij door eene menigte officieren werd achtervolgd stak hij zijn instrument in zijn zak. „Waarom houdt gij op met spelen vroeg hem een der officieren. „Om dezelfde reden waarom ik ben begonnen was Weber's antwoord. „Welke reden is dat dan vroeg wederom de officier. „Omdat ik er pleizier in heb." Welnu hernam de. officier, „neem spoedig weder uw fluit en speel anders smijt ik u in de Theems 1" Weber zag zijn dametjes eens aan en begon gewillig te fluiten. Maar toen hij den officier verlietvoegde hij hem toe Morgen mijnheer zullen wij afrekenen ik wacht u in Hyde-parkte tien uren. Ik vecht met den degen en zonder getuigen want het is een zaak onder ons alleen." De officier nam het duel aan en beiden waren ten tijde en plaatse voormeld tegenwoordig. De officier trok zijn degen en plaatste zich en garde; maar Weber hield hem een pistool op de borst. „Zijt ge hier gekomen om mij te vermoorden vroeg nu de officier ver wonderd. „Neen" was het antwoord maar wees zoo goed dadelijk nw degen neêr te leggen en voor mijn genoegen een walsje te maken anders schiet ik u dood De officier zag nu op zijn beurt zeer benauwd naar eenige toegesnelde omstanders; maar de gebiedende en dreigende toon van Weber deed hem al spoedig er toe over gaan de gevraagde wals uit te voeren. „Mijnheer' zeide nu Weber „gisteren moest ik u ten vermake op de fluit spelen heden kunt gij naar mijne pijpen dansen dus zijn wij quitte. Indien ge nu niet tevreden zijtwil ik u gaarne voldoening geven." Het antwoord van den officier was een hartelijke handdruk en de invitatie hem dikwijls te komen be zoeken. Sedert waren zij altijd vrienden tot der. dood van den componist van den Obéron en den Freischütz, Onder dagteekening van 15 Maart wordt uit Jamaica aan de Suti gemeld, dat de gouverneur Stork genoodzaakt was geweest eenige troepen op de been te brengen ten einde de uitvoering van een vonnis te Heartland te verzekeren. Wel hadden de negers, na de aankomst der soldaten, on- middelijk gehoorzaamd doch ten gevolge van het gebeurde was toch eenige ongerust heid in het land ontstaan. Men verzekerde dat de inwoners van Heartland ruim van wapenen en kruid voorzien waren. JONGSTE TIJDINGEN. Weenen, 9 April. De Debatte verzekert dat Oostenrijk de onderhandelingen niet zal voortzetten zoo lang Pruissen niet overgaat tot ontwapening. Volgens de Presse moet reeds op 7 April het Oostenrijksche antwoord op de jongste Pruissische nota verzonden zijn. Dit antwoord zou te beschouwen zijn als eene sommatie terwijl aan Pruissen provocatie en onderhandsch spel met Italië wordt verweten. Allen die iets verschuldigd zijn aan- of te vorderen hebben van den ondergeteekende worden verzocht daarvan opgave te doen te zijnen Huize vóór vijftien April e. k. Mr. J. A. HAAKMAN. Zieriksee 10 April 1866 Woensdag den It April, des avonds te half acht ure in het Hotel „van VEE N" Voorgang'*'* een Hervormd Predikant. Ziekikzee Gearriveerd 7 April Odin en CatharinaMörckEre- derikstad Dordrecht(Noorwegen). 9 UitgezeildJohn ElizabethJ". W. Intosh Shields. Brouwershaven Gearriveerd 6 April. Willem Pooltnan A. Hoogenstraaten, Rotterdam Batavia. 7 Ivanhoe T. C. Bixby Callao Rott. 7 Eleanor Wood, W. R. Grave, Meziliones 7 Willem en Clare (st.) II. L. Stasse Londen beiden naar Dordt. 9 Uitgezeild Bestevaer P. C. Rosier Rotterdam Batavia. Prijzen der Effecten te Amsterdam. den 7 April 1866. Nederl. Belgie. Spanje, Portugal, Rusland. Polen. Pruissen' Oostenr. Mexico. Grieken! Turkije. Werkel. Schuld, dito dito dito dito Amort. Sijndic, Ned. Hyp.-Bank Cert bij Rothschild. Obligatien, Obligatien. Obl. bij Hope en Co. dito 1828/29 Cert. 1840 Spoorweg - Actiën, Aandeelen 1835. Obligatien 1859. OU. Met. Oude dito. dito Rente Amst. dito Nationale. Obligatien. Obl. Geldl. 1825. Binaenl. Oblig. 2'/» pc'. 3 4 3'/s 47. 2'/. 2r/» 3 5 5 4 60 71»/,, 9 3'/, 36% 44% 95 Va 183% 155 53'/,, 27 72 56 19% 4 2% 34% ROTTERDAM, 9 April. TARWE. Zeeuwsch. Vlaams, en Overm. was in de prima kwaliteiten tot vorige goed te verkoopen terwijl afwijkende slechts trage koopers vonden. Goede en puike van 8 tot 9,10; mindere van 7 tot ƒ7.90. ROGGE h. Zeeuws Vlaams en Overm. 10 c. lager van f 5.60 tot f 6.10. GERST. n. Zeeuws, winter 10 c. lager van f 4,80 tot ƒ6,20; dito zomer van f 4.50 tot ƒ5,80. HAVER. Inl. korte van 3.75 tot ƒ5,40; lange van ƒ2.80 tot ƒ4.10. ERWTEN, n. Zeeuws, bi. Id. van /"7 tot f 9.75. BOONEN. Witte Zeeuws, van 9,50 tot f 11,25 dito Bruine Zeeuws, van ƒ10 tot 13. PAARDEN- BOONEN. van 7.25 tot f 7.75. VLAS. Bleef zoowel op het land als ter markt gevraagd lot vaste prijzen. Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam. Van Middelburg Fan Rotterdam Donderdag 13 'smorg. 9,30 j Vrijdag 13 'smorg. 7, De Diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart de? stoomboot" van Rotterdam naar Middelburg en vau Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden. Stoombootdienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen: I Van Rotterdam de9 maandagswoensdags en J des dinsdags donderdags cn vrijdags 'smorg. 8 ure. zatnrd, 'smorg. u. 10,15 min. De Diligence rijdt van Zicrilczee aan het „Hotel van Veen" des morgens ten 9 ure voor de afvaart vau Vlissingen naar Rotterdam en des middags ten 12 ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen, Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Voa.

Zierikzeesche Courant | 1866 | | pagina 2