(«t bevordering der Toonknnst Slnkgoederen-Verwerij. Advertentiën. MAATSCHAPPIJ Afdeeling Zierikzee. Bank van Leening. Burgerl.StandteZierikzee. Zeetijdingen. Beurs- en Marktberigten Vervoer-middelen voor zijne eigene veiligheid bevreesd zich in zijn huis opsloot. Majoor Alfierie tot de nationale garde behoorendewas de eenige die zich in de bres stelde voor de door het gepeupel aangerande personenen slaagde er in vier kinderen te redden tot een gezin behoorende dat te naauwernood tijd had om te ontsnappen. Ook beijverden 14 man van de Douanen zich zeer om de moorddadige buitensporighedenwaaraan het fanatisme zich had overgegeven tegen te gaan en door een hunner geleid dreven zij het graauw terugtevens een belhamel gevangen nemende die met opgeheven kruisbeeld zijne medgezellen aanmoedigde. De Corriere Italiano zegt verder dat de soldaten grooten weder stand ontmoetten zoodat verscheidene gewond werden en vele hunner bajonetten gebroken ol gebogen werden. Er zijn ongeveer 100 personen in hechtenis genomenwaaronder vele priesters en monniken waarvan één naar men zegt belangrijke inlichtingen gegeven heeft. De nationale garde welke óf instemde met het oproer óf wel bevreesd was om te handelen was reeds door den prefect ontbonden." De jongste berigten uit Florence melden dat te Barletta kort na de bekende moord- tooneelen pogingen van dezelfde zijde ge daan zijn om nieuwe wanordelijkheden te stichten en dat de onruststokers ook in het nabij gelegen Trani eene stad van 20,000 zielen getracht hebben de godsdienstige harts- togten der Katholieke bevolking in beweging te brengen maar dat ditmaal door de over heden tijdige en afdoende maatregelen zijn genomen om de orde en de godsdienst verdraagzaamheid te handhaven. GROOT-BRUT AN NI EN. Londen, 3 April. Point de-Galle29 Maart. Shanghai9 Maart. De keizerlijke troepen hebben eene volkomene overwinning behaald op de opstandelingen in het noorden des rijks 50,000 opstandelingen zijn deels gedood deels gevangen gemaakt. De wekelijksche opgave van den staat der veeziekte is weêr verschenendoch als vroeger onvolledig. In de week eindigende 24 Maartwas het aantal der aangetaste runderen 4704, tegen 6261 der vorige week 39 inspecteurs evenwel hadden hunne rapporten nog niet ingeleverd en het jongst aantal der door hen vermeldde gevallen bedroeg een cijfer van 1215. Met dat al mag men aannemen dat de runderpest snel afnemende is. De berigten per West-Indische stoom boot uit Jamaica aangebragtzijn als ge woonlijk bedroevend. Het totaal der ter dood gebragte personen in de kolonie tijdens do onlusten was 276 (tweehonderd zes-en- zeveniig)9 ter dood veroordeelden kregen kwijtschelding van straf; 45 ontvingen geesel- slagen 60 werden daarenboven nog gevangen gezet 4 werden vrijgesproken en 23 ver oordeeld tot opsluiting. Alles te zamen be draagt het getal veroordeelden 417. Dit is het officiële verslag der commissie aangaande de regtsuitoefening van gouverneur Eyre waarvan het Jamaicasche Morning Journal zegt: „De getuigenis, welke gedurende de laatste veertien dagen van het meeste gewigt wasis die met opzigt tot de zoogenaamde rebellie en in hoeverre gouverneur Eyre verantwoord was om te beweren dat de zamenzwering zich over het geheele land ver spreid had. De heer Eyre grondde ziine bewering op eene menigte bewijzen zoowel mondeling als geschreven die hij volgens zijn zeggenvan de overheden en andere personen van aanzien en invloed op het eiland ontvangen had. Het is echter vreemd dat hij bij het verhoor niet in staat was de bewijzen in geschrift over te leggen en ten eenenmale vergeten had van wien hij de mondelinge ontving." Volgens depêches nit Brownville zou een Fransch oorlogschip een Amerikaansch schip met wapenen voor de liberalen geno men hebben. De bladen van Matamoras beweren dat het aan generaal Crawford die aan het hoofd der expeditie tegen Bagdad stondvergund is geworden te ontsnappen omdat hij de bewijzen in handen had van de zijdelingsche deelneming in dien togt door hooge officieren van het Federale leger, De eerw. Robert Gordon heeft aan den gouverneur (Stork) een adres van getrouwheid aan de koningin door vijfduizend personen meestal zwarten onderteekend aangeboden. Daarin verfoeit men de moorddaden te Morant-baai gepleegd en betreurt de middelen tot onderdrukking der ongeregeldheden ge bezigd. De befaamde Ramsay (die ook den naam van Gordon bij dien van Ramsay draagt) schijnt op nieuw als schuldig aan moord in hechtenis te zijn genomen. lierknleuws. Door den kerkeraad der Nederduitsch Hervormde gemeente te Middelburg is jl. Donderdag uit het vroeger zamengestelde twaalftal van predikantenhet volgende zestal alpbabetisch geformeerd bestaande uit de heeren dr. J. G. R. Acquoy te Zaltbom- mel; dr. J. Hooijkaaste Nieuw-Helvoet; E. C>. Jungius te Zierikzee dr. J. C. Matthes te Berg-Ambachtdr. A. J. Oort te Schoon hoven en J. H. L. Roozemeijerte Nieuw- Loosdrecht, JONGSTE TIJDINGEN. Londen, 5 April. Volgens berigten uit Ja maica van 15 Maart heeft de gouverneur uit hoofde der gisting 150 soldaten afgezonden VVeenen, 5 April. Volgens een telegram uit Oderberg aan de Presse is uit Berlijn het bevel ontvangen om de ten uitvoerlegging der mobilisatie te staken. Gletrouwd R. O. van NIEUWENHUIZE en A. VOORBEITEL, zitnikzee 6 April 1866. Strekkende deze tot eenige en algemeene Ken nisgeving aan Vrienden en Bekenden. ffluzijkale Uitvoering- op Woensdag 11 April 1866 7 uur, waarop o. a. door de Zangvereenigliig ten gehoore zal worden gebragt Das hied von der Gloclee" ge dicht van P. von Schiller, Musik van And. Romberg. Directeur de Heer A. PICK. De Leden der Maatschappij hebben op vertoon van het Diploma 1865/6 met ééne Dame vrijen toegang. Damesof Kinderen beneden 18 jaar (art. 21) entree ƒ0,75 p. p. te verkrijgen den 11 April 1866, aan de Concertzaal tusschên 12 en 1 uur en des avonds aan de Zaal. Algemeene Repetitie 10 April bevorens (7 unr) toegankelijk voor Leden en Dames (ƒ0,50 entree.) Het Lidmaatschap is te verkrijgen bij den Secretaris der Afdeeling voornoemd. Op den 21 April aanstaande ver trekt van Rotterdam via Liverpool naar Neiv-Yorkde "Weleerwaarde Heer J. R. KOOPMANPredikant te Gameren Provincie Gelderlandmet nog een 80tal Landgenooten. Passagiers welke van deze gelegenheid wenschen gebruik te maken gelieven zich te adresseren aan den Agent H. ANTWEILER, Boompjes 1126 Rotterdam. De verstane panden ingebragt in de Bank van Leening te Zierikzeetot ultimo Januarij 1865moeten worden gelost of verlengd vóór of uiterlijk op Maandag den 9 April 1866; na dien tijd zal men verpligt zijn de kosten der keuring te voldoen, wat de Gouden en Zilveren voorwerpen betreft. Zullende de Verkooping plaats hebben op Woensdag den 18 April 1866 des namid dags ten 2 ure. Dingsdag namiddag vau' 3 tot 4 ure te bezien. De Ondergeteekende beiast zich met de ontvangst van GOEDEREN om te vertven. Deze worden in alle mogelijke kleuren ge- verwd. Het zijn vooral de zijden en utollen STOFFEN, welke men als nieuw terug ontvangt. Bij hem kan men informatie bekomen tot het huren van eene BOVEN-WONING op het beste gedeelte der Stad. Ook is bij hem TE KOOP Een IfModel Copier-Perstot zeer lagen Prijs. H. HARDEMAN. Oude Haven, Wijk A, no. 313. van 33 Maart tot en met 6 April 1866. Geboren. Een zoon van II. Martens en P. van Westen. Een zoon van P Dnson en J. van Wijk. Een zoon van Wiltson en S. Doelemah. Een zoon van dr. J. K. de Bruijne en J. E. Mulock Houwer. Eene dochter van M. Kort en J. v. d. Klift. Eene dochter van K. Mallander en M. Smits. Gehuwd. J. de Vlieger jm. en M. Legematejd. A. Heuseveidt jm.en A. v. d. Weel. jd., R. O. van Nieuwenhuize" jm. en A. Voor beitel jd., Overleden. T. A. W. J. van Kootenechtgenoot van J. I'. Stoop. F. Opdenbrouwoud 1 m. d. M. Hendrikse, oud ruim 47 j.man van J. Laban. L. Berwald oud circa 5. m.z, J. Berrevoets oud 15 w. z. M. Wapus, oud 50 j.weduwn. als levenloos aangegeven Eene dochter van W. J. Ceulen en A. E. Smits. Eene dochter van L. van der Valk en J. Bom. Zierikzee Gearriveerd 4 April Louis MeijerG W. Holtgreve PekalongaRotterdam. 5 Campbel Bovrow 5 Marijs M. Peacoik beiden van New castle. 6 Uitgezeild Haamstede J. ter Mars Cardiff. Brouwershaven Gearriveerd 30 Maart Copernicus J. Algra Batavia, B. D. MetcalfJ. Andersen Ban- joewangie beiden naar Rotterdam. Henrietta Gerardina SusannaP. J. Dam Singapore Prancina WilleminaJ. A. van Winkel Melbourne 1 April. Tuisco, A. Dannemann New-York allen van Rotterdam. Elizabeth J. Storm Batavia Randolph, J. Warnell Iquiqui beiden naar Rotterdam. Thomas Rowell J. Robinson New-Castle .Dordt. BestevaerP. C. Rosier Rotter dam Batavia. 31 Maart. Uitgezeild Sara (st.) J. H. Stuit, DordtLonden. 2 April. Tuisco A. Dannemann Rotter- 30 30 30 1 2 4 5 au damNew-York. 3 Erancina Willemina J. A. van WinkelMelbourne 3 Henriëtte Gerardina Susanne P. J. Dam Singaporebeiden van Rotterdam. Per het schip Copernicus kapt. J. Algra, zijn van Java aangebragt 5 gepasporteerde militairen. Prijzen der Effecten te Amsterdam. Nederl. Belgie. Spanje. Portugal. Rusland. Polen. Pruissen- Oostenr. Mexico. Griekenl. Turkije. den 4 April 1866. Werkel. Schuld. 2'/, dito dito 3 dito dito 4 Amort. Sijndic. 3'/j Ned. flyp.-Bank 4'/i Cert bij Rothschild. 2*/a Obligatien. 21/, Obligatien. 3 Obl. bij Hope en Co. 5 pet, dito 1828/29 Cert. 1840 Spoorweg-Actiën. Aandeelen 1835. Obligatien 1859. Obl. Met. Oude, dito. dito Rente Amst. dito Nationale. Obligatien, Obl. GeJdl. 1825. Binuenl. Oblig. 60'/.. 71'/, 94V.o 35"/, 44=/,. 95 184 154 51% 26 7U/, 54%, 19 '3/,o 357,0 Middenprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee van den 5 April 1866. De Ned. Mudde. Ouude Tarwe 1863/9,00 Nieuwe dito 1865 - 8.00 Afwijkende dito - 0,00 Z.-Zomer dito Ordinaire dito Rogge Winter Gerst Zomer-dito Haver De Ned Mudde. Paardenb. 7.00 Witte boon. -11.00 Bruine dito Gr. Erwten 12.00 0,00 - 7,50 - 6 50 Groene dito - 7,00 - 5,50 Gele dito - 0,00 5,70 Koolzaad - 00,00 - 5,30 Zaai-Lijnz. - 22,00 - 3,50 Slag-Lijnz. -12,00 Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee. van den 5 April 1866. Teelt v 1865. Twee en een,1ste kw. blank f 20,50 Twee en een, middelb. dito - 00,00 a Twee en een mindere dito - 00,00 d Een en een 1ste kw. blank - 00,00 A Een en een middelb. dito - 20,50 a Een en een mindere dito - 00,00 d Onberoofde, 1ste kw. blank - 20,50 A Onberoofde, middelb. dito - 19,50 A Onberoofde mindere dito - 18,50 a Mullen - 5.00 A Middelbare dito - 3,50 a 21,00 00,00"S 00,00 14 00,00 21.00 00,00 21,00|, 20,00-i 19.001 6,00 4,00 Stoombooulienst tusschen Middelburg en Rotterdam Van Middelburg Van Rotterdarn Zondag 8 'smorg. 6, Maandag 9 'smidd, 12, De Diligeuce zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden. Stoombootdienst tussclien Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen: des maandags, woensdags en vrijdags 'smorg. 8 ure. Van Rotterdam des dinsdags donderdags en zaturd. 'smorg. u. 10,15 min. De Diligence rijd* van Zierikzee aan het „Hotel van Veen" des morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des middags ten 12 are voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads-Prukkerij van de Erven A.de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1866 | | pagina 2