tot bevordering der Toonku nst F. FALKEMJRG, BemGenever en Likeuren, Buitenlandsche Tijdingen. Ingezonden Stukken. Advertentiën. MAATSCHAPPIJ Afdeeling Zierikzee. IE 'S6EAVENHA6E ER WORDT GEVRAAGD: AALBESSEN"WIJN THE E-S OORTE1V Zeetijdingen, Beurs- en Marktberigten Vervoer-middelen lukkig afde belhamels bekwamen alleen oenige niet verontrustende kneuzingen en werden in verzekerde bewaring genomen. DUITSCHLAND. Webnen 1 April. De ochtendbladen houden den oorlog voor onvermijdelijk. Een Oostenrijksch officier waarschuwt in het „Vaterland" voor kleinachting der Pruissische krijgsmagten schrijft„Wie staat er borg voordatna eenige groote veldslagenwaarin 200,000 Pruissen en Oostenrijkers elkander doodslaan en dood schieten, Sleeswijk-Holstein Augustenburgsch blijft en de Duitsche bondsrelatiën een minder ongunstige wending voor Oostenrijk aannemen Zou het niet beter zijn zich weêrkeerig te verstaan de compensatiën en verandering in de tot nu toe vigerende bondsrelatiën tot basis aannemendeen dan de 800.000 Oo tenrijksch-Pruissisclie bajonnetten aan te wenden om den vrede van Europa in stand te houden en op eendragt de grootheid van Duitschland te grondvesten De Xrenzzeitung behelst militaire maat regelen. De vestingen Glatz Cosel Neisse, Torgau Wittenberg Spandau en Magdeburg worden gewapend. Verscheidene veld-artillerie- regementen zijn vermeerderd en krijgen sup pletie-manschappen. Er zijn twee amunitie- kolonnen gevormd. De reserve trekt aan zich vier nieuwe regementen der garde van der infanterie de vijfde zevende en negende divisie het gelieele zesde legerkorps en het 72ste regement infanterie. De Staats-anzeiger bevat een rescript van den minister van binnen], zaken en oorlog waarbij bepaald wordt dat de suppletie-troepen en de reserve van de landweer en van het 4de5de en 6de legerkorps geen verlof meer kunnen erlangen. -De Kieler Zeitung meldt uit Kiel Met zekerheid wordt vernomen dat er bevelen van Berlijn zijn aangekomen, om de Pruis sische oorlogschepen zoodra mogelijk op voet van oorlog te brengen. De schroefkorvet Arcona gaat 'morgen naar Dantzig met een groot aantal officieren en matrozen ter bemanning der schepen Gazelle Arminius en Lorei ey. F RANKRIJK. De Constitutionnel betoogt, dat de toe stand waarin Frankrijk bij het bestaan der moeijelijkheden van Duitschland verkeert zeer eenvoudig is. Die toestand is het gevolg eener wijze en vooruitziende staatkunde zamengevat in het woord onzijdigheid. „Alleen God kan weten," zegt het blad, „of de krisis door den oorlog zal opgelost worden maar Frankrijk heeft alles weten te voorzien. Wat er gebeure, Frankrijk zal niet onver hoeds overvallen worden. Een sterrekundige te Toulouse berigt door behulp der photographiehet bewijs geleverd te hebben dat de maan ook door menschen bewoond is. Volgens de Aigle een dagblad uit dia stad die dit in vollen ernst mededeeltis deze geleerde aldus te werk gegaan. Hij heeft eerst eene photo graphie van de maan genomen en van het aldus verkregen lichtbeeld een zeer klein stukje afgesneden waarvan hij met gebruik making eener microscoopeene nieuwe en groote photographie vervaardigde. Hiervan sneed hij nog een stukje af, vergrootte dit weder en ging aldus honderdmaal achter elkander voort totdat hij eindelijk altijd naar de mededeeling van den Aigle eene afbeelding erlangde van een fragment der maan waar duidelijk menschen op te onder scheiden waren. Men verwacht fr.u weldra eene uitgaaf hunner portretten 1 Volgens berigten uit Napels hebben voor eenige dagen te Barletta zeer ernstige rustverstoringen plaats gehad. De aanleiding daartoe moet gezocht worden in de volgende gebeurtenis. Het was bekend gewordendat zeer vele personen in gemelde stad gevestigd tot de Protestaritsche kerk waren overgegaan en dat zich aldaar eene Protestantsche ge meente van 4 a 500 personen had gevormd. De geestelijkheid hierdoor zeer gebelgd nam de gelegenheid te baat om bij de komst van eenen predikantMeijer genaamd een kruistogt tegen de Protestanten te prediken. Het gepeupel der stad liep te hoopviel eenige personen aan die de Roomsch-Catho- lieke kerk hadden verlaten vermoordde hen plunderde en verbrandde hunne woningen en zou die ergelijke feiten op grootere schaal hebben voortgezet, indien de militaire magt niet tusschen beide ware getreden. Des daags nadat die moordtooneelen hadden plaats gehadrukten troepen uit Trani en Bari de stad binnen om de rust te bewaren. Op dit oogenblik wordt te Parijs over bijna niets anders dan de opera gesproken. Sedert het keizerlijk besluit op even schielijke als onverwachte wijze is uitgevaardigd, heeft iedereen daar de mond vol van. Vele belan gen zijn in het spelen men kan zich een denkbeeld vormen van liet aantal lieden die den gang dezer wezenlijke tooneelomwenteling volgen. Wij wenschen met een enkel woord gewag temaken van de Muzijkale. Uitvoering welke door de Af deeling Zierikzee der Maatschappij iet bevordering der Toonkunst alhier den 11 April 1866 zal worden gegeven. Zijn wij wel geïnformeerd dan zorgt het Bestuur voor een goed programma het 1° deel afwisselend Ensemble zaken en Soli uitgevoerd o. a door den bij ons gunstig bekenden jeugdigen S. (Avelke goede vorderingen moet hebben ge maakt) terwijl het 2de deel gewijd i3 aan de uitvoering van Romberg's Lied von der Glocke woorden van Friedrich von Schiller welwillend daartoe ondernomen door onze Zang-Ver- eeniging en welke daarvoor bij deze de har telijke dank der Afdeeling zij toegebragt. Wij vestigen de aandacht der Leden met hunne huisgenooten op den o. i. genotvollen avond niet twijfelende of verreweg de meesten zullen tegenwoordig zijn. Buitendien zijn toegangkaarten verkrijgbaar gesteld voor Dames en Kinderen beneden de 18 jaar. Wil men deze uitvoering en andere in volgende jaren, hier en elders kunnen bijwonen zóó worde men Lid terwijl men daardoor de heilzame be doelingen der Maatschappij helpt ondersteunen Miizlfkale Vitvoefing: op Woensdag 11 April 1866 7 uur waarop o. a. door de Zang'vereeiiig'ing' ten gehoore zal "worden gebragt ,.Das ïïjietl von <ïer Glockege dicht van F. von Schiller, Musik van And. Homberg. Directeur de Heer A. PICK. De Leden der Maatschappij hebben op vertoon van bet Diploma 1865/6 met ééne Dame vrijen toegang. Dames of Kinderen beneden 18 jaar (art. 21) entrée ƒ0,75 p. p. te verkrijgen den 11 April 1866, aan de Concertzaal tusschen 12 en 1 uur en des avonds aan de Zaal. Alge in eene Repetitie 10 April bevorens (7 uur) toegankelijk voor Leden en Dames 0,50 entree.) Het Lidmaatschap is te verkrijgen bij den Secretaris der Afdeeling voornoemd. W&ËÊS*' Op den 21 April aanstaande ver- trekt van Rotterdam via Liverpool naar New-York, de "Weleerwaarde Heer J. R. KOOPMANPredikant te Gameren Provincie Gelderland met nog een 80tal Landgenooten. Passagiers welke van deze gelegenheid wenschen gebruik te maken gelieven zich te adresseren aan den Agent H. ANTWEILER, Boompjes 1—126, Rotterdam, h e eft verkrijgbaar gesteld: GuttaPercha Schoensmeer, schei kundig vrij van alle uadeelige zuren bevonden. Het geeft aan het Leder een zeer zwarten glans aan verlakt gelijken houdt het zacht en waterdigt. Veelvuldig gebruik heeft het onvergelijkbaar bewezen. Prijs per Doos f O,OS per 25 Doozen f jf. Xaphta waarmede de ergste Vetvlakken worden uitgewischtzonder zelfs de teederste kleuren te schaden. Voor het wasschen van glacé-handschoenen verwierf het reeds reputatie. De flacon met aanwijzing van gebruik f 0,33 Cocosxeep die de vuurproef van een wetenschappelijk onderzoek schitterend door stond. Zij geeft eene aangename frischheid aan de hnid en neemt de kleine hnid-roofjes volkomen weg. ITet met deze Zeep gewasschen fijn goed wordt schadevrij gereinigddaar hier alle soda-zelfstandigheid ontbreekt. De vervaardiger staat voor de deugdelijkheid dezer binnenlandsche Zeepsoort borg. Prijs per Stuk f 0,13. 3óa Brillantine als Poetspoeder voor alle Metalen hoogst aanbevelingswaard. De nadeellge zelfstandigheden die andere Poets poeders zoo verderfelijk voor de Metalen maken zijn hierin niet aanwezig. GOUD en ZILVER doet het hun glans en gloed behouden. Prijs per Pakje f O, tO de 33 Pakjes f 3 Dep t te Zierikzee bij de Heeren J. BAL, Czn en de Wed, J. C. HERT- STEIN en Zn. Een PERSOON van gezond gestel om voor een Maréchaussee in de plaats te treden vereischten zijn kunnen lezen en schrijven en f 15© te kunnen storten. Brieven franco onder de Letters J N te Steenbergen. Per sonen die gediend hebben en van Paspoort voorzien zijn zullen de voorkeur hebben. Door lagere Piijzen en voordeeiige inkoopen is de kwaliteit der TT EC M32 JSS ÏWÉT uit het magazijn van de firma ]ft. Ravensivaaij 'Zonen TE GORINCHEM zeer veel verbeterdwaarvan ik bij, deze de eer heb kennis te geventerwijl ik mij bij voortduring blijf aanbevelen. Deze Theeën worden verkocht in verzegelde Pakjes voorzien van bovenstaand Merk en van Nommer en Prijs, Prijzen van af 80 Cts. en hooger. Tot de minst mogelijke prijzen wordt verkocht AVITTE en ROODE alle» van puike kwaliteit. Zierikzee, B. JOPPE Jz., 1 April 1866, Schouwsche Botermarkt. Aan de onderstaande en verder bekende depothouders is verzonden eene nieuwe be zending s-an alle uit het Magazijn van VAN HOUWENINGrE en VISSER, welke zich zoowel door veel verbeterde kwaliteit als kge prijs, bijzonder aanbevelen. Afgewogen in verzegelde pakjes van vijf, twee en een half en een Ons waarop het nummer en de prijs zijn vermeld. Bij hoeveelheden van minstens 15 Ned. ponden worden dezelve desverkiezende in met lood bekleede kistjes afgeleverd. Prijs-couranten zijn gratis verkrijgbaar Axel Joh. Veenhuizen. Brouwershaven, J. v. Brabant. Goes G. van den Hoek. Honteni8se H. Thassacrt. Neuzen W.?M. de Steur. St. Annaland J. de Graaf. Stavenisse ,Joh. de Jong. Middelburg.J. A. Goethals, Sluis P. E. Mets. Sas van Gent Wed. J. Stnbbe. Vlissingen Ch. Sutherland en E. H. Mets Daane, Zierikzee J.Ochtman Johz. Zierikzee Gearriveerd 30 Maart.Doelwijk L. Hoefman, Java, 30 Louise Marie J. Kissing St. Maló, beiden naar Rotterdam. 1 April.. Oporto R. Glanvill, Towey, Dordt. 1 Ternate, F. Cars; Java, Rott. 1 Friends R. Elles Londen Ant werpen. (Bijlegger.) 2 Joh. en Elizabeth J. W. Sutosh New-Castle. 1 UitgezeildFriends R. Elles Antwerpen. (Hijlegger) Prijzen der Effecten te Amsterdam, den 31 Maart 1866. Nederl. Werkel. Schuld, dito dito dito dito Amort. Sijndic. Ned. Hyp.-Bank Cert bij Rothschild. 2X/S Obligatien. 21/, Portugal. Obligatien. 3 Rusland. Obl. bij Hope en Oo. 5 27. pet, 3 H 4 3'/, 4'/, Belgie Spanje dito Cert. 1840 Polen, Pruissen- Oostenr. Mexico. Griekenl. Turkije. Spoorweg -Actiën. Aandeelen 1835. Obligatien 1859. Obl. Met. Oude, dito. dito Renie Amst. dito Nationale. Obligatien Obl. Geld). 1825. Binnen). Obiig. 5 5 2'/: 5 5 5 5 5 60 <7,* 94'/,o 95 182 '/a 50% 25% 70 52% 19% 345/s Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam. Van Middelburg Van Rotterdam Donderdag 5 'smorg. 6, Vrijdag 6 'amidd. 12, De Diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart dtr stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden. Stoombootdienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. dos maandagswoensdags en vrijdags 's morg. 8 ure. Van Rotter dam des dinsdags donderdags en zaturd. 'smorg. 8 u, 30 min. De Diligence rijdt van Zierikzee aan het „Hotel van Veen" deB morgens ten 9 ure vo.or de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des middags ten 12 ure voor de afvaart vau Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads-Prukkerij van de Erven A. de Vos,

Zierikzeesche Courant | 1866 | | pagina 2