IMIMMpm DE SPOORBOOT Slukgoederen-Verwerij. Advertentiën. Zeetijdingen, Beurs- en Marktberigten Vervoer-middelen blei hur pui om we: Nil hai de zat lig vei Ke hu Dj uk tui M dii ge ko sti re ei er C w w h. d n d d •d de kerk uit eu eenige uren later luidde de doodsklok. Hij zag niets meer maar hoorde nogen alles wat hij vernam was juist niet van dien aard om hem gerust te stellen. De geneesheer verklaarde hem voor dood en onderteekende het verlolbriefje tot begraven. De bisschop der kerk waarin de jeugdige priester gepredikt hadverscheen en zeide het Do profundis op de maat voor de lijkkist werd genomen de avond viel een ieder van U beseft den angst van een wezen levende in zulk een toestand. Onder het verward gedruisch der stemmen die hij om zich hoorttreft hem de klank der spraak van een zijner vrienden. De uitwerking is wonderbaarlijk en heeft eene bovenmensche- lijke inspanning ten gevolge. De jonge priester van toen stond den volgenden dag weder op den kansel en heden mijne heeren! staat hij voor en spreekt hij met u Men heeft verscheidene kenmerken opge geven van den dood die echter niet onfeil baar zijn; welligt is de lijklucht het meest te vertrouwen omdat zij bewijst dat ontbinding aanwezig zijn als gevolgen van en verderf den dood. Aan uit Home de General Correspondenz wordt geschrevendat de minister van oorlog aldaar zich genoodzaakt had gezien strenge maatregelen te nemen ten opzigte van de pauselijke recruten die onlangs uit Belgie en Nederland waren aangekomen. Een groot aantal dier jongelieden waren reeds gedeser teerd. Op Paaschdag zouzoo meldt die berigtgeverhet geheele pauselijk leger ongeveer 12,000 man sterk op liet plein van het Vaticaari onder de wapenen komen ten einde den pauselijken zegen te ontvangen. Uit Marseille is aan de zangeres mlie Thèrèsa door de in andere handen overgegane directie van den Alcazar aldaar het volgende ongeloofeiijke aanbod gedaan 1. 20,000 fr. voor een maand ingeval ze slechts 14 dagen kan toestaan duizend fr. per avond 2. reis kosten vrij expres-trein 3. schitterende appartementen vooruit voor haar besteld in het eerste hotel van Marseille4. ter barer beschikking gedurende al den tijd van haar verblijf te Marseille, een equipage met twee paarden en liverei bedienden; 5. den avoxd barer aankomst illuminatie van het hótelserenade met flambouwen door de veertig muzikanten van het orebestoffieieele ontvangst aan den trein en in de groote zaal van het hotel door den directeur en de administratie van den Alcazar 6. intogt in de stad in een calèche door vier paarden getrokken d la Daumont de aankomst van mile. ïhèrèsa zal vooraf door bijzondere affiches aangekondigd worden7. daags na de aankomst groot gala-diner aan bet hötel 8. gedurende den tijd der voorstelling van mile. Thèrèsa zal de Alcazar alle avonden schitterend verlicht en gedecoreerd zijn 200 fauteuils zullen voor de aanzienlijkste familiën van Marseille gereserveerd worden. Kortom gaat de regisseur voort niets zal gespaard worden om het verblijf van mile, Thèrèsa in ons middenmet al den glans en al het prestige te omgeven Waarop de reputatie der beroemde artiste kan aanspraak maken Mile. Thèrèsa beeft geweigerd. GKO OT-BR1TT A NNI EN. Stephens heeft, volgens de Daily Telegraph, Schotland verlaten eu zich thans naar Parijs begevenhet berigt verdient weinig geloofte meer daar hetzelde reeds eenmaal in omloop werd gebragt, Ierland komt langzamerhand weêr tot rust en er hebben bijna geene arrestatiën meer plaats. De meer fatsoenlijke burgers wed ijveren in betoon van trouw aan het gouver nement; zoo zijn er onderscheidene deputation door lord Wodehouse met dat doel ont vangen. De New-Yorksche berigten van en met 10 dezer hebben een onaangenamen indruk te weeg gebragt ten gevolge der feniansche bewegingen in Amerika. Twee leden van den Amerikaanschen senaat de hh. Mak Dougal en Wright hebben zich met de Feniansche beginselen vereenigd in eene bijeenkomst te Washington gehouden. Eerstgenoemde gaf zijn paard en degen ten geschenke. Volgens de New-York World zal Sweeney den grooten spoorweg in Kanada bemagtigen en een der eerste aanrandingen tegen Engeland zal bestaan in het aanhouden der Britsche poststoombooten. Wat men ook van de juistheid of echtheid dezer berigten denkezoo is het niet te be vreemden dat zijgepaard met zulk een lijdzaam toezien als dat waarin het Ameri- kaansche bewind behagen schijnt te scheppen niet slechts ontevredenheid, maar ook eenig- zins ongerustheid te weeg hebben gebragt. Berigten uit Rio Janeiro van 24 Febr. jl. brengen bijzonderheden betreffende het door den telegraaf vermelde gevecht aan de zuidelijke grenslinie van Paraguay. Eene kleine afdeeling Paraguayers2000 man sterk is over de rivier de Parana getrokken en heeft den Sisten December eene poging gedaan om de voorhoede van het geallieerde leger te overrompelen. De generaal Mitre den vorigen dag van dat plan onderrïgt zijnde had vier bataillons nationale garde van Buenos Ayres met twee stukken geschut naar den kant van Paso de la Patria doen oprukken. De ontmoeting had plaats op anderhalf uur afstands van Pasoaan de beek Peguajo nabij bet dorp San Cosmo. Verholen in houtgewas en het voordeeligste terrein hebbende wierpen de Paraguayers eene hagelbui van kogels en bommen op de Argenïynsclien doch de nationale garde van Mitre stond pal en toen zij met de bajonet werd aangevallen sloeg zij den vijand af en noodzaakte hem om weder over den Peguajo te trekken en zich te stellen onder de beschutting van eene batterij die op een eilandje in de Parana opgerigt was. Het zou eene volkomen overwinning voor de Argentynschen geweest zijnzoo zij niet door eene onverklaarbare zorgeloosheid gebrek aan amunitie hadden gehad. Toen het ge vecht nog slechts eenige minuten geduurd had moesten de twee kanonnen zwijgen en kon de infanterie niet anders dan met de bajonet te werk gaan. Evenwel hadden de vier Argentynsche bataillons des avonds de positien van Paso de la Patria weder bezet. Bij dit gevecht zonder uitkomst, zijn van de Argentynschen 242 officieren en soldaten gewond of gesneuveld van de Paraguayers zijn er naar raming 250 op het slagveld gebleven. fcerkiiiviiviM. De kerkeraad der Nederduitsch Hervormde gemeente te Middelburg heeft een twaalftal van predikanten opgemaakt ter vervulling der vacature ontstaan door het overlijden van den heer A. Slotemaker Cz. waarop o. a. voorkomtde heeren E. C. Jungius te Zierikzee en A van der Mey te Kerkwerve. JONGSTE TIJDINGEN. Londen 26 Maart. De invoer van rundvee en schapen uit Nederland is van Woensdag a. s. af verboden. Berlijn 26 Maart. De Breslauer Courant meldt het volgende: „Te Oderberg zijn Zondag namiddag twee staf-regementeu doorgetrokkende divisiën Clam Gallas en van Zevenbergen worden in Silezië en Bohemen verwacht. Vele grensplaatsen krijgen garnizoenen. De troepenbewegingen op groote schaal duren steeds voort." Op dei; 23 Maart 1866 overleed te Zierikzee tot diepe droefheid harer Betrek kingen THEODORA, ALÈXANDRINA WOLYADINA, JOHANNA van KOOTEN, Echtgenoote van den Wel-Edelen Heer IZAAK, PETRUS STOOP. Onder «laiiRze-ifgSBstr aan allen welke de Directie der Dorcas-Ver- eeniging in staat hebben gesteld de onlangs gehouden VERLOTING van SBaiidwrr- Keii en Voorwerpen te doen plaats hebben worde berigtdat de opbrengst is geweest zuiver f 347,45. Op den 21 April aanstaande ver trekt van Rotterdam via Liverpool naar New-Yorkde Weleerwaarde Heer J. R. KOOPMAN Predikant te Gameren Provincie Gelderland met nog een 80tal Landgenooten. Passagiers welke van deze gelegenheid wenschen gebruik te maken gelieven zich te adresseren aan den Agent H. ANTWEILER, Boompjes 1126 Rotterdam. De Boekhandelaars C. E. CHIVAT en S. OCHTMAN Jz.te Zierikzee zullen op Donderdag den 5 April e. k. en volgende dagen in het Hotel „v a n V e e n" aldaar ten overstaan van de Notarissen D. Q. de JONGE van dek HALEN en J. M. BOÜ- YIN verkoopen drie verzamelingen goed geconditioneerde BOEKEN, in onderscheidene falen en over verschil lende Wetenschappen alsmede eene partij MuziekPlaten Kaarten en Boekenkasten. De Catalogus is verzonden en zoo ver de voorraad strekt op franco aanvrage nog te bekomen. Algemeene K. IJ H D A Gl Woensdag den 4 April 1866 van des mor gens 10 tot des namiddags ten 4 ure. van Middelburg, vaart naar Zierikzee op Maandag 2 April tea 6 11, en ter tig ten 3 a. Donderdag S „6 30jm. 3 30 mill Maandag 9 7 4 Donderdag 19 6 30 m. 3 23 7 4 worden alleen vervaardigd en zijn te bekomen bij de Fabriekanten BECKER BÜDDINGHte Arnhem. Zij zijn door hare gevoeligheid het voordeeligst voor den gebruiker. Mede a Contant verkrijgbaar bij den Depóthouder firma BROODMAN in Ijzer waren te 'Zierikzee. Zierikzee Gearriveerd 24 Maart Bessie Whinerag W. Kitchen NewportDordrecht. 25 L. J. v. Einthove N. Koens Java 25 Charles Eduin Ths. Quens White haven 25 Mesley, J. Le Countens St. Malo allen naar Rotterdam. 27 Wanderer E. J. Kluss New-Castel, Zierikzee. 26 UitgezeildMercurG. Hanssen Cristiansand (Noorwegen). De Ondergeteekende belast zich met de ontvangst van GOEDEREN om te vertven. Deze worden in alle mogelijke kleuren ge- verwd. Het zijn vooral de zijden en atollen STOFFEN, welke men als nieuw terug ontvangt. Bij hem kan men informatie bekomen tot het huren van eene BOVEN-WONING op het beste gedeelte der Stad. Ook is bij hem TE KOOP Een Dlodel Copier Pers tot zeer lagen Prijs. H. HARDEMAN. Oude Haven, Wijk A, no. 313. e alom bekende C. BECKEK'S Brouwershaven Gearriveerd 24 Maart. Dorotte J. Schulken New-York 24 Brilliant H. C. Bach 24 GertrudeS. Pierbeiden van Callao Peter Godefroij J, Meijer, Iquiqui Macasser P. /Vitringa Coulon Banjoewangie, allen naar Rott. Vooruit, K. J, C. Logger, Bata via Middelburg. Wilhelm KÏsher C. F. Knochen- haüer Girgentie Vesta, A. van der Eijk Batavia, beiden naar Rotterdam. UitgezeildArnold BöningerD. Steenken New-York Albatros (st.) J. Caulneld Liver pool beiden van Rotterdam. Sara, (st.) J. H. Stuit Dordt Londen. Per het schip Vooruit, kapitein K. J. C. Logger, zijn van Java aangebragt 4 gepas- porteerde militairen. Prijzen der Effecten te Amsterdam. 24 24 24 24 25 23 25 25 den 24 Maart 1866. Nederl. Belgie. Spanje. Portugal, Rusland. Polen. Pruissen Oostenr. Mexico. Grieken! Turkije. Werkel. Schuld, dito dito dito dito Amort. Sijndic. Ned. Hyp.-Bank Cert bij Rothschild. Obligatien. Obligati en. Obl. bij Hope en Co. dito 1828/29 Cert. 1840 Spoorweg-Actiën. Aandeelen 1835. Obligatien 1S59. Obl. Met. Oude. dito. dito Rente Arnst. dito Nationale. Obligatien. Obl. Geldl. 1825. Binnenl. Oblig. 2'/, pet, 3 4 3'/, 4'/; 8'/. 2'/. 3 5 5 4 5 5 2'/« 5 5 5 '5 5 60»/. 71»/a 94'/. 54'/. 36»/s 44 96 183'/., r 53 27»/. 72% 55'/s 20'/. 36 ROTTERDAM, 26 Maart, TARWE. Zeeuwsch, Vlaams, en Overm. vond slechts trage koopers en bragt met moeite vorige prijzen op. Goede en puike van 8 tot 9,10; mindere van f 7 tot 7.90. ROGGE. n. Zeeuws. Vlaams en Overm. van f 5.70 tot (6.20. GERST. n. Zeeuws, winter van (5 tot/ 6,20; dito zomer van f 4.50 tot 5,80. HAVER. 10 c. hooger. Inl. korte van 3.75 tot f 5,40; lange van f'2.80 tot 4.10. ERWTEN, n. Zeeuws, bl. kl. van/7 tot 9.75. BOONEN, Witte Zeeuws, van 10 tot f 11,50 dito Bruine Zeeuws, van 10 tot 13. PAAKDENBOONEN. van f 7 tot f 7.60. VLAS. De aanvoer ter markt van heden ruimde lot vaste prijzen grif op. Op het land was gedurende de vorige week redelijke handel Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam. Van Middelburg Van Rotterdam Donderdag 29 'smorg. 11, I Vrijdag 30 'ainorg, 8,30 De Diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart de? stoomboot van Rotterdam naar Middelburgen vau Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden. Stoombootdienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. des maandagswoensdags en vrijdags 's morg. 8 ure. Van "Rotterdam.: des dinsdags donderdags en zaturd. 'smorg. 8 u. 30 min. De Diligence rijdt van Zierikzee aan het „Hotel van Veen" des morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des middags ten 12 ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos, -

Zierikzeesche Courant | 1866 | | pagina 2