Buitenlandsche Tijdingen. Advertentiën. Burger!. Standte Zierikzee. Zeetijdingen, Beurs- en Mark tberigten Vervoer-middelen bleet hunn punt om R wen Nibc had de zam ligt' verz Kei hun Dj a met 1 tuss Ma die gev kor stel ree en en dai voi Ce wa wa lie* de nii do de ■de Ti VL' dg -hi •1( vi tr vi ir A b men het volgende op: „Oveld den 12 Febr. 1866. H. Oveearts, verklaarde dat dit beest J. H. Wassink, goed gezond is en naauwkeurig onderzocht verkocht is en ver- bradspeteert word naar Arnhem." Uit Xloetinge berigt menals zeker zeer zeldzaam voorkomendedat reeds een eend met 10 jongenin de buitenlucht is uitgebroeid zich met haar kroost dartelend in de vijvers beweegt. Naar men verneemt heeft zondag morgen in de Protestantsche kerk te War mond een treurig voorval plaats gehad. Kort nadat de heer Lalau predikant bij die gemeente, den preekstoel had betreden tot bevestiging van de nieuwe ledematen werd hij ongesteld en kon zijn dienstwerk niet verrigten. Hij werd van den kansel in de consistoriekamer gebragt en bezweek eenige oogenblikken daarna. Ken beproefde Rattenval. Onder dit opschrift leest men in de N. Utrechtsclie Courant het volgende jVien neemt een ton van ten naastenbij drie voet hoog waterdigt en zonder deksel bindt daar een blad stijf papier stak overheen, Jegt eene plank schuins tegen de ton zoo dat de ratten er met gemak tegen op kunnen klouteren. Op dit blad papier legt men nu eenig lokaas. In het eerst zal er geen enkele rat aan rakenmaar na een paar dagen beginnen zij er van te eten. Zóodra men nu bemerkt dat de ratten er zonder eenige vrees hun maaltijd komen houdenvult men do ton ter hoogte van acht duimen ongeveer met water en zet er een steen regtop in zoo dat hij even boven het water uitsteekt. Nu snijdt men het blad papier kruisgewijze door en laat overigens alles stil liggen. Zoo dra nu een rat hare gewone restauratie bezoekt valt zij naar beneden en daar haar iedere uitweg is afgesneden zoo zet zij zich op den steen. Een tweede rat zal spoedig de eerste volgen en daar zij zich eveneens op den steen redden wil die echter maar ruimte voor eene enkele aanbiedt, zoo vergeten zij de vroegere vriendschap en er ontstaat een woedenden strijd om het bezit van den steen een strijd die even als elke worsteling tusschen deze strijdlustige dieren met veel geschreeuw vergezeld gaat. Nu is de ratzooals bekend is niet alleen zeer nieuwsgierig maar ook een lief hebber van vechten en naauwelijks hoort zij de wilde kreten barer makkers, of zij spoedt er zich heen om deel aan den strijd te nemen en stort iu de ton Iedere nieuwe deelnemer maakt het gevecht in de ton levendiger, en weldra komen uit alle hoeken en gaten de ratten aanvliegen om hier een zekeren dood te vinden. Mij zei ven is het gelukt om op deze wijze in eën korenpak huis, waar de ratten sinds jaren genesteld en alle andere middelen te vergeefs waren in een enkelen nacht 58 ratten te vangen en ze daarmede totaal uit te roeijen er was er geen enkele overgebleven. DUITSCHLAND. W e rn en 15 Maart. De microscopische onderzoekingendezer dagen in het werk gesteld door de professoren Weiss en Wiessner hebben bet bewijs geleverd dat niet minder dan 35 millioen trichinen noodig zijn om ongeveer Ned. lood gewigt te vormen. Wat den toestand in Duitscliland be treft worden alle vroegere berijten voor den oogenblik op den achtergrond gedrongen door het in de Indépendance medegedeelde telegram uit VVeenen volgens hetwelk aldaar geruststellende verklaringen uit Berlijn waren ontvangen De vrees voor oorlog zou ge weken zijn en de bepalingen der Gasteine- conventie gehandhaafd worden. Uit Berlijn schrijft men van 17 dezer. Dezer dagen heeft men hier ter stede met goed gevolg eene gewigtige operatie bewerk stelligd namelijk eene transfusie van bloed op een jongen man vaneen 24 tal jaren. Men heeft daartoe bloed overgetapt van twee per sonen van den broeder des lijders en van een bediende. Een Maleijer Tério genaamd, heeft voor eenigen tijd een moord gepleegd te Hamburg waarvoor hij ter dood is veroor deeld. Er wordt thans onderzoek gedaan naar en anderen moord welken hij vermoe delijk heeft begaan. Wijders verhaalt men ten opzichte van dezen Terio dat hij heeft verklaard de moordenaar te zijn van den heer Briggste Londen voor welk feit Frans Müller in der tijd is ter dood gebragt. FRANKRIJK. Ten gevolge der herhaalde klagten van zeer hoog geplaatste personen wegens het onmatig spel hunner zonen in de Jockey club te Parijs is er sprake van do sluiting van die sociëteit. Dezer dagen verloor een jong mensch aldaar in een avond niet minder dan 100,000 frs. Tn de gemeente Sainie-Foy (depart. Dordogne) is een jongetje van drie jaar door een ontzaggelijk grooten haan aangevallen die met zijne sporen het kind misvormde den schedel opende en de hersenen uitzoog. Men veronderstelt dat de haan een stuk brood wilde bemagtigen dat het knaapje in de hand hield en woedend door den wederstand die liT ondervondzich op bet kind wierp en liet op den grond deed vallen. Te Bordeaux heeft een zanger de heer Melchisedek eene beroerte op het tooneel gekregen omdat hij uitgefloten werd. Zijn leven is gered maar hij is lam aan de eene zijde. GROOT-BRIT TAN NI E N. Er zullen weinigen zijn die de Siameesche tweelingen niet gezien hebbende, daarvan niet gehoord of gelezen hebben- Er bevindt zich thans te Ra'eigh (Noord-Carolina) een vrouwelijk paar dat nog meer dan ge noemd broederpaar de aandacht verdient» Beide meisjes tellen 14 jaar, zijn afkomstig van een neger en eene neg erin en zijn door een nog naauwer band aan elkander ver bonden dan de bedoelde Siameezen. Die band begint aan den hals en eindigt onder aan de ruggegraat. De tweelingen kunnen gelijktijdig met verschillende personen over onderscheidene zaken spraken terwijl de eene whist speel', leest of zingt de andere. Doch zoo men de eene aanraakt voelen beiden tegelijk dezelfde gewaarwording. Zij denken weldra eene reis naar Europa te doen. Uit Dublin word gemeld, dat het magazijn der lersche bank voorzien is ge worden van eene aanmerkelijke hoeveelheid ammunitieterwijl in liet bovenste gedeelte van het gebouw een voorraad handgra naten is opgestapeld om bij een aanval daarmede uit de hoogte op de aanvallers te werpen. Het geschut hetwelk de toe gangen tot de bank beheerscht is op nieuw geïnspecteerd en staat alsnu gereed om op een gegeven oogenblik onverwijld van dienst te zijn. De arrestatiën worden inmiddels zoowel daar als op andere plaatsen voortgezet. Nabij Carlingford is een schip in beslag ge nomen hetwelk eenige honderde vaatjes bus kruid aan boord had. JONGSTE TIJDINGEN. Florence 22 Maart Het rapport der commissie tot onderzoek der geloofsbrieven van Mazzini heeft zich tegen de geldigheid der verkiezing verklaard. Weenen|, 22 Maart. De oorlogsgeruchten houden nog aan. ftnddrtronwfl R. O. van NIEUWENHUIZE en A. VOORBEITEL. Zierikzee 23 Maart 1866. Strekkende deze tot eenige en algcmeene Ken nisgeving aan Vrienden en Bekenden. Cetpouwd •J. TSEBREE MOENS en J. F. de CRANE. Zierikzee, 21 Maart 1866. Getrouwd Johs. PLAATING en D. KOSTENSE. Iverkwerve 23 Maart 1866. Algemeens Kennisgeving. Heden overleed tot onze bittere droefheid onze geliefde Echtgenoot en Pleeg- Vader JOHANNIS de KOK in den ouderdom van 77 jaren en ruim 5 maanden. Zijn verlies valt ons smartelijkwij willen echter den Heere zwijgenen met onder werping in zijn wijzen wil berusten. Ou verkerk ELISABETH BAAN den 16 Maart 1866. Wed. Joh. de Kok. KLAAS KIK ELISABETH KIK Geb de Brdijne. De ondergeteekende geeft aan de Kiezers voor Leden van den Ge meenteraad te Zierikzee kennisdat hij zijn als Raadslid genomen ontslag heeft inge trokken zoowel om de volkomene vol doening welke hij heeft mogen erlangen voor de bij hem bestaan hebbende grief als om gevolg te geven aan de vereerende aan zoeken welke hij tot verandering van zijn besluitvan verschillende geachte zijden mogt ontvangen. Zierikzee 22 Maart 1866. J. van der VLIET. Al diegenen welke nog iets te vor deren hebben van of verschul digd zijn aan den ondergeteekende, gelieve daarvan op den 1 April a. s. opgave of betaling te doen. Zierikzee, 24 Blaart 1866. M. van der LINDEN. VAN 9 tot en MET 23 MAART 1866. Geboren. Een zoo/i van J. de Waard en J. M. Pher- nambucq. Een zoon van D. J. Neerhout en 1. Romer. Een zoon .van P. in den Bosch en J. vd. Loo. Een zoon van G. van Schendel en J. de Wit. Een zoon van G. R. vd. Vliet en C. de Koker. Een zoon van A. J. Wierikx en S. A. Verdoorn. Eene dochter van F. Simmers en A. Lukaart. Eene dochter van G. Meerse en L. Zoeter. Twee dochters v. A. de Waart en M. de Paepe. Eene dochter van A. Legner en W. Haartsen. Eene dochter van J. Schouls en S. A. van Beveren. Gehuwd. J. Isebree Moens jm. en J. F. de Cranejd. L, van der Ploeg jm. en M. v. d. Ploeg jd. J. van Westen, jm. en J. Boot, jd. Overleden. R. Tuite oud 78 j weduwnr. J. Schikker oud 38 j. man v. J. v. Neuren. N. de Braai oud circa 3 m. d. A. van den Hamer, oud 45 j man van J. van den Boom. A. C. Paase oud 10 m.d. M. C. Geelhoed, oud 21 j. jd. J. van den Houten oud 12 d. z. S- Brand oud 68-j echtgen van W. van der Stavp. K. Geldhof, oud 3 in., z. A. Schot, oud 77 j wed. v. C. vd. Linde M. Bruinzeel oud 63 j. vrouw van M. Slager. J. Wijnandsoud 66 j jm. M. Suurland oud 23 j.jm. Brouwershaven Gearriveerd: 22 Maart Herman Wedel C. F. G. Röhr Holmestrand 22 b ara (st.) J. H. StuitLonden beiden naar Dordt. 22 Marie, II. G BiesthorstBatavia, Rotterdam. 22 Arnold BöningerD. Steenken, Rotterdam New-York. 20 Uitgezeild: Kosmopoliet II, J. Bou ten Batavia 21 Pudsey Dawson, T. Baker, Li verpool beiden van Rotterdam. Per het schip Marie kapt. H. G. Biest horst zijn van Java aaDgebragt3 gepas- porteerde onderofficieren en een soldaat. Nederl. Prijzen der Effecten te Amsterdam, den 21 Maart 1866. 2'/« pet Belgie. Spanje. Portugal Rusland. Polen. Pruissen' Oostenr. Mexico. Grieken! Turkije. Werkel. Schuld, dito dito dito dito 4 Amort. Sijndic. 3'/, 'Ned. Hyp.-Bank 4 Cert bij Rothschild. 2*/a Obligatien. 2*/, Obligatien., 3 Obi. bij Hope en Co. 5 dito 1828/29 5 Cert. 1840 4 Spoorweg-Actien, Aandeelen 1835. Obligatien 1859. Obi. Met. Oude dito. dito Rente Amst. dito Nationale. Obligatien. Obi Geldl. 1825. Binnen!. ObiiV, 5 5 53'/, 2'/, 27 5 71% 5 55'/» 5 21 5 13'/,, 5 35'/, 60'/» T l'/i 94'/» 36 44'/, 96'/» 184 Miodenprijzen van devolgende artikelen te Zierikzee van deii 22 Maart 1866. De Ned. Mudde. De Ned Mudde. Ouude Tarwe 18639,00! Paardenb. Witte boon. Bruine dito Gr. Erwten Groene dito Gele dito Koolzaad Zaai-Lijnz. Slag-Lijnz. Nieuwe dito 1865 Afwijkende dito Z.- Zomer dito Ordinaire dito Rogge Winter Gerst Zomer dito Haver 8.00 - 0,00 - 0,00 - 7 00 - 5,50 5,70 - 5,50 - 3,00 7.50 - 11 00 - 12.00 - 0,00 - 8,00 - 0,00 - 00,00 - 22,00 - 0,00 Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee. van den 15 Maart 1866. Teelt 1865. Twoe en een,lstekvv.blank Twee en een, tniddelb. dito Twee en een mindere dito Een en een 1ste k.w. blank Een en een tniddelb. dito Een en een mindere dito Onberoofde, 1ste kw. blank Onberoofdemiddelb. dito Onberoofde mindeie dito Muilen Middelbare dito 20,50 - 00,00 a - 19,00 a - 19,00 A - 00,00 a - 19,00 A - 20,50 ii - 19,50 A - 19,00 a - 5 00 a - 3,50 a 21,50 00,00"S 20,00 21,50 S 00,00 20,00 21,50 5. 20,00-s 00,00 6,00 I' 4,00 Stoomboouiienst tusscben Middelburg en Rotterdam Van Middelburg Van Rotterdam Zondag 25 '«morg. 7, Maandag 26 'smiddj 1, De Diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der 9toomboot van Rotterdam naar Middelburg en vau Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden. Stoombootdieiist tusschen Ylissingen en Rotterdam. Van Vlissingen: j Van Rotterdam dos maandags, woensdags en 1 des dinsdags donderdags en vrijdags 's morg. S ore. zaturd. 'sraorg, 8 u. 30 min. De Diligence rijdt van Zierikzee aan biet „Hotel van Veen" _des morgens ten 9 ure voor de afvaart' vau Vlissingen naar Rotterdam en des middags ten 12 ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. TerStads-Drukfeerii van de Erven A. de Vos,

Zierikzeesche Courant | 1866 | | pagina 2