DE SPOORBOOT Buitenlandsche Tijdingen. Advertentiën. Beurs- en Marktberigten V ervoer-middelen Zeetijdingen. kc bleek liunn punti om R. werd Nibo bad de zamt rigte verz Keb bun Bjaj met D tUSS' Mas die sevi kort stek V reec en en r dan van Cel was war bet dez nie doe dei •de Ta! vijf dai -hei 3-0 viji jag trc vij in Al be vb Si- •aa •na -m de sc Pl m hi dt b< •in di h- d I v b d i i dige historie. In het naburige Wouw woont op de hofstede Vinkenbroek de bouwman J. J. Luykxwiens vrouw sedert lang ongesteld i». Eergisteren avond toen al de huisge- nootenbehalve de ziekeaan den disch gezeten waren werd er aan de huisdeur gekloptmen opent die terstond en ieder is verschrikt eene geheel in het wit gekleede gedaante te zien binnenkomen die voor de bedstede der zieke nederknielt en met eenige gebaren de aanwezenden noopt zijn voorbeeld te volgen. Na ruim l'/i ure in die moeije- lijke positie gezeten te hebbenverwijdert zich de gewaande geest een iegelijk waar schuwende dien avond of nacht niet buiten te komenindien men verlangde dat de zieke zou herstellen. Daags daaraanvolgende bleek weldra de ware reden van dit raadsel achtig bezoek men had ruim 36 zakken aardappelen die op de werf gekuild lagen gestolen. Uit Leeuwarden schrijft men van 9 dezer. Gisteren morgen trok het de opmerking van een werkman aan het spoordat zich een groot aantal raven op één punt vereenigden Naderbij gekomen ontdekte hij dat deze vereeniging een rooftogt ten doel had. In het land behoorende aan den kastelein en landbouwer Schaap op de Koemarkt alhier, bevond zich een schaap met twee lammeren en nu hadden de roovers zich vereenigd tot een aanval op die lammeren ten einde zich van den uitslag te verzekeren. Toen de man er bij kwam was het ééne lam reeds dood zij waren begonnen met de oogen uit te pikken. Het andere lag te worstelen met den dood Dit voorval moge dienen tot waarschuwing aan onze veehouders. De beide lammeren waarvan hier gesproken wordt waren nog wel van eene bijzondere soort daar Schaap om aan deze soort te komen zich voor 100 een ram had aan geschaft. Men meldt uit Zutphen van 8 dezer. Bij de voorbeelden van vroegen plantengroei welke reeds op verscheidene plaatsen van Noord-Nederland zijn waargenomen is de volgende bijzonderheid ook meldenswaardig. In den tuin van een onzer graafschappers werd in het begin dezer week een bed met peulen en een met doperwten gezien welke ruim een Ned. palm boven den kouden grond uitstaken ook zag men er een paar bloem kolen eene tuinvrucht die anders niet van de eerste is om te verschijnen. Dit alles voorspelt een vroegen zomer, Ter vervanging van wijlen den heer H. J. van Buul heeft de bisschoppelijke klerezie hier te lande in het laatst van 1865 tot bisschop van Haarlem gekozen den heer Lambertus de Jong van welke benoeming zij als naar gewoonte kennis heeft gegeven aan Z. H. den Paus. In de Tijd (N. II. C.) wordt thans de evenzeer gebruikelijke ver klaring medegedeeld waarin de paus den banvloek uitspreekt over den heer de Jong en over „de sectie van scheurmakers" welke hem heeft aangesteld. Deze verklaring voert de dagteekening van February 11. De veetypbusdie sedert eene maand geheel verdwenen wasis in de omstreken van Antwerpen op nieuw uitgebroken ten gevolge van den frauduleusen invoer van vee uit Nederland. Een brander in het dorp Merxem bij wien eene koe was afgemaakt en begravenwordt beschuldigd het aas te hebben opgedolven om het als slagtvleesch te verkoopen. Naar men zegtis deze brander ook eigenaar eener slagterij te Antwerpen. Zijne boerderij, waar zich 150 stuks vee bevinden wordt door de gendarmerie bewaakt en niets kan er uit. DUITSCHLAND. De Pruissische regering heeft besloten tot het mobiliseren van een gedeelte des legers in den loop van deze maand. Alleen in het militair district van Berlijn zullen 15,000 man onder de wapenen gebragt moeten worden. Een der Berlijnsche ministeriële bladen acht het noodig verkeerde uitlegging van dezen maatregel te voorkomenen verklaart dat de regering er geen ander doel mede heeft dan in vredestijd een practische proef te nemen met de nieuwe bepalingen tot het spoedig mobiliseren van zulk eene aanzienlijke krijgsmagt. FRANKRIJK. Een Italiaan te Parijs wonende wilde zich van zijne vrouw ontdoen omdat zij hem verwijten deed over zijr.e aanhoudende dron kenschap waardoor zij tot armoede geraakten. Hij besloot haar te vergeven en mengde eene groote hoeveelheid laudanum in de macaroni die hij h.iar voor gediend had terwijl zij op zijn verzoek naar den kelder gegaan was, om wijn te halen. Hij had echter den moed niet om zijne vrouw de vergiftigde spijs te zien gebruiken en verwijderde zich daarom onder eenig voorwendsel. Teruggekomen zag hijdat zijne vrouw haar bord geledigd had en aanstonds at hij zijne portie op. Weinige oogenblikken daarna echter verbleekte hij en riep: Ik sterf, ik ben vergiftigd. Werkelijk stierf hij spoedig onder hevige smarten niet tegenstaande de meeste zorgen door zijne vrouw aangewend. De oorzaak was een voudig deze toen hij uit de kamer was zag zijne vrouw een haar op haar bord daardoor kreeg zij een tegenzin in de spijs en had zij haar bord met dat van haren man verwisseld. Onlangs stierf te Parijs een rijke gierigaard die bij testament bepaaldedat zijn geheele vermogen zou vervallen aan het meisje dat bij gebrek aan het linker oog en regter been zich in der. echt verbinden zou met een jong schoon en welopgevoed man. Wanneer zijn executeur stierf, zonder een zoodanig meisje gevonden te hebben zou het vermogen vervallen aan de instel lingen van weldadigheid te Parijs. De executeur zocht langen tijd vergeefsch naar het aangeduide voorwerp. Eindelijk vond hij het en ontdekte dat zij op het punt stond om zich in den echt te be geven. Na alle information behoorlijk geno men te hebben, vertoonde hij zich ongevraagd op de bruiloft van het jonge en lang niet rijke paar en bragt het de gelukkige tijding dat het voortaan over een vermogen van ruim zesmaal-honderd-duizend fres. zou kunnen beschikken. Dadelijk werd het menu van het diné uitgebreid toasten aan den edelen erflater gebragt en het jonge paar bevindt zich op dit oogenblik te Nee. Te Arras bevindt zich een jong meisje, waarbij zich het verschijnsel voordoetdat gedurig zich naalden ontlasten uit de toppen van de vingers en uit andere deelen van het ligcbaam zonder dat zij daarvan eenige smart ondervindt. Bij deze gelegenheid ver haalt men dat voor eenigen tijd te Parijs eene vrouw geopereerd werd in wier borst zich zooveel speiden bevonden dat die op een levend speldenkussen geleek. In eene plotselinge vlaag van waanzin wilde dezer dagen een huisvader (in eene stad van Frankrijk) zijne vrouw en zijn eenig kind die hij beide als het ware aanbad vermoorden toen op de kreten van de ongelukkige vrouw de hond van den waanzinnige toeschoot dezen naar de keel sprong en hem elke verdere beweging belette. Toen men spoedig daarop den rampzaligen man onschadelijk had gemaakt sprong de hond op het bed waarop men den onge lukkige had gelegd vlijde zich naast zijnen meester neder en likte hem liet aangezigt, onder het aanheffen van een klagend gehuil waarmede hij hem als het ware vergiffenis vroeg omdat hij op hem was toegesprongen toen hij in waanzin vrouw en kind van het leven wilde berooven. GROOT-BRITTAN NI EN. Londen, 10 Maart. Sedeit het uitbreken der veeziekte werden aangetast 187.0F9 stuks, waarvan er 26,135 werden gedood, 117,664 stierven en 26,106 herstelden. Er ontbraken echter ook aan dezen staat de opgaven van 246 inspecteurs. Als een staaltje van Engelsche regts- pleging dient het volgende. Een reeds meermalen gestrafte dief werd tot zeven jaren dwangarbeid veroordeeld voor zakkerollen. Bij het heengaan wist hij nabij zijnen be schuldiger te komenen bragt dezen een geweldigen slag toe. Onmiddelijk teruggevoerd legde de regtbank hem drie jaren langere straf op. In het laatst van het vorige jaar zijn zeventien schepen sommige onder zonderlinge omstandighedengestrand op een punt van Engelands oostkust tusschen New-Castle en Sunderlanden overigens werden op dat punt valsche lichten door bewoners vertoond, ten einde schipbreuken te bewerken en zich daarbij te bevoordeelen. In de zitting van den 5 dezer heeft de minister voor de handelszaken gezegd dat er onderzoek naar de waarheid van dat gerucht was gedaan en dat hij het voor geheel onwaarheid hield. Hij achtte dan ook verder onderzoek dienaan gaande onnoodig, maar deelde mede, dat de oprigting eener vuurbaak op of omstreeks het bedoelde punt der kust bij het gouver nement in overweging was. JONGSTE TIJDINGEN. Weenen, 12 Maart. In een telegram uit Czernowitz aan het Neue Fremdenblatt wordt uit eene goede bron medegedeelddat het Russische observatie-korps aan de Pruth ge durende de laatste week aanzienlijk is versterkt geworden. Londen, 12 Maart. De Post zegt dat Pruissen nog geen ultimatum naar Weenen heeft gezon den. De koning en de heer von Bismarck zijn het daaromtrent oneens. Ondertrouwd J. ISEBREE MOENS en J. F. de CRANE. Zierikzee, den 9 Maart 1866. De ondergeteekende betuigt zijnen opregten dank voor de vele bewijzen van deelneming ondervonden bij het overlijden van zijne zuster Mejufvrouw HENDRIKA EVA van ZANDIJK. C. J. van ZANDIJK. mede uit naam zijner Familie. De Notaris Mr. C. van der LEK de CLERCQ zal ten verzoeke van zijn principaal op Maandag den 9 April 1866 des middags ten 12 ure in de Con certzaal te Zierikzee publiek verkoopen 2 Bunders 72 Roeden 60 Ellen Weiland genaamd „de Briepsche Weide onder Dui- vendijke B Nos. 55 en 58. 52 Roeden 90 Ellen Bouwland, „de Stekelmeetjes" aldaarNo. 56. 54 Roeden 50 Ellen Oiéo, „het Hooge Stuk" aldaar No. 52. 46 Roeden 10 Ellen Welland aan de Hooge Heule aldaar E. No 44. 1 Bunder 73 Roeden 30 Ellen Uouw« en Weiland het Briepsche land aldaar B. Nos. 73 76 en 85. 74 Roeden 82 Ellen WeilandKlap- heule aldaar F, No. 266. 09 Roeden 50 Ellen Tuin bij Briepe aldaar D No. 185. Alle welke goederen tot het rooven van den oogst in dit jaar in gebruik zijn bij den Heer C v. d, VELDE Jz. van Middelburgvaart naar Zierikzee op Donderdag- den 2% Maart ten 6 ure S0 min. en terug ten 3 ure 30 min. en niet Maandag 19 Maart. suppletie troepen sterk 125 onder officieren en manschappen. 12 Lichtstraal, P. Wiet ;x Batavia, Rotterdam. 12 Albert H. Locke S. Collins Li verpool Dordt. 12 Audacieux, P. Hervé, Nantes, Rotterdam. Heden morgen 3 ure 30 minuten is op den Ooster gestrand de Eng. brik Van kapt. E. Thompsonvan New-Castle met steenkolen naar Dordtde equipage heeft zich met de boot gered en zijn alhier aan gekomen. Van schip en lading zal waar schijnlijk niets geborgen worden. Per het schip Lichtstraal, kapt. P. Wierikx zijn als passagiers van Java aangebragtde heeren J. P. BrouwerW". SteffensW. J. van Hoogenhuijzeofficier van marine en 23 gepasporteerde militairen. Prijzen der Effecten te Amsterdam, den 10 Maart 1866. pet. 2'/.] 3 4 3'/, 4'/, 2'/. 2'/, 5 5 55% 27. 28'/,, 5 74 5 58 5 21 'U 5 H'A 5 67 7.» 60'/a 72 94'/,. 55'/4 36'7i. 45 97 184'/. Nederl. Werkel. Schuld. dito dito dito dito Amort. Sijndic. Ned. Hyp.-Bank Belgie. Cert bij Rothschild. Spanje Obligatien. Portugal. Obligatien. Rusland. Obl. bij Hope en Co. 5 dito 1828/29 5 Cert. 1840 4 Spoorweg - Actiën. Polen. Aandeelen 1835. Pruissen- Obligatien 1859. Oostenr. Obl. Met. Oude dito. dito Rente Amst. dito Nationale. Mexico. Obligatien. Grieken! Obl Geldl. 1825. Turkije. Binnen). Oblig. ROTTERDAM, 12 Maart. TABWE. Zeeuwseh. Vlaams. en Overm. was ruim aangevoerd en moest om koopers te vinden10 d 20 c. lager losgelaten wor den. Goede en puike van 8 10 tot 9.10 mindere van ƒ7 tot/8. ROUGE. n. Zeeuws. Vlaams, en Overm. 10 c. lager; van/1 5.70 tot f6 30. GERST. n. Zeeuws, winter van f 5 tot ƒ6,20 dito zomer van f 4.50 tot 6. HAVER. Inl. korte van T 3 50 tot f 5,20; lange van f 2.70 tot4. ERWTEN n. Zeeuws, bl. kl. van 7 tot ƒ9.50. BOONEN. Witte Zeeuws, van ƒ10 tot ƒ11,50; dito Bruine Zeeuws, van 10 tot 13. PAARDEN- BOONEN. van 7 tot 7.50. VLAS. De vraag was gedurende de vorige week op het land beperkt. De aanvoer ter markt van heden welke grootendeels uit de gareu soorten bestondvond tot genoegzaam onver anderde prijzen goede vraag. MEEKRAP. Tot onveranderde prijzen was de handel weder nu t groot. Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam. Van Middelburg Donderdag 15 'smorg. 11, Van Rotterdam Vrijdag 16 'smorg. 8,30 Brouwershaven Gearriveerd 12 Maart. Kosmopoliet II, J. Bouten, Rott., Batavia. Met een detachement De Diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der atoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der atoomboot rijiien. Stoombootdienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen; Van Rotterdam des maandagswoensdags en des dinsdags donderdags en vrijdags 's morg. 8 ure. zatnrd. 'smorg, 8 u. 30 min. De Diligence rijdt van Zierikzee aan het „Hotel van Veen" des morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des middags ten 12 ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. TerStads-Drnkkerij van de Erven A.de Vos, m

Zierikzeesche Courant | 1866 | | pagina 2