11M00PM Ruitenlandsche Tijdingen. Advertentiën. EXTRACT ARREST. EVANGELISATIE. Riirgerl.StandteZierikzee. Zeetijdingen, Beurs- en Marktberigten «0»/,. Vervoer-middelen bleek van weinig invloed geweest te zijn op hunne plannen zij gingen voort zich op andere punten te vereenigen steeds met hot doel om de versterking te Pinoh aan te vallen. Reeds in het begin der maand December werd de tijding ontvangen dat het volk van Nibong, uit Nawali verjaagd, zich te Njadoer had opgeslagen en daar zou wachten tot dat de pangeran Mas troepen in de Pinoh ver zameld had. Volgens dezelfde en latere be- rigten zou deze aldaar reeds veel volk bijeen verzameld hebben waaronder een groot aantal Keban-Dnjaks terwijl hij in het huis van hun voornaamste hoofd t.oemengoeng Singa Djajaeene bijeenkomst zou hebben gehad met pangeran Praboe. Deze berigten werden ontvangen dooi' tusschenkomst van den zendeling van radhen Mas, Oenoes genaamd, dezelfde persoon, die in de voorige maand door den vijand op gevat en naar KoitaBaroe gebragtmaar korten tijd daarna wedei op vrije voeten ge stold werd Voorts deelde hij mede dat te Nanga-Ella reeds ongeveer 1500 man bijeen waren, en de Dajaks van de Tena-PoenohSpouk en Blimbing zich bij den vijand bevonden. Den 29 dezer begaf (le afdeelings komman- dantvergezeld van den assistent resident van Sintang zich met de drie stoomschepen Celebes Onrust en Boni naar Pinoh van waar in de laatste dagen geene tijdingen waren ontvangen. Aldaar aangekomen bleek bot dat eene postpraauw welke den 26 dezer van daar naar Sintang was vertrokken, niet de bestemde plaats bereikt bad waar door men de zekerheid bekwam dat ze door den vijand was overvallen. Voorts vernam de afdeelings-kommandantdat op den heuvel Taboen een uur boven Pinohdoor den vijand eene versterking was aangelegd. Begunstigd door maneschijn besloot hij dadelijk derwaarts te stoomen en het gelukte hem na een-ig voorafgaand vuren om met de 3 00 man sterke divisie landings-troepen den vijand in overhaasting uit zijne stelling te jagen zonder eenig verlies aar. onze zijde. Tot den volgenden morgen bleven onze troepen aldaar. Daar zij niets meer van den vijand bespeurden scheepten zij zich weder in om den togt naar Pinoh voort te zetten. Aldaar vond men Abang-Oerei en zijn volk bezig met huil goed in te pakken en het op vlotien en praauwen te laden ten einde naar Sintang af te zakken. Ofschoon de afdeelings-kommandant gaarne aan zijn reeds vroeger voorgenomen togt naar Nanga-Noah gevolg had gegeven moest hij daarvan ook nu wederom door den lagen stand van het water afzien. Op de terugreis naar Pinoh werden de schepen heftig beschoten Te Pinoh, welke plaats den 1 Januarij bereikt werd vernam men dat de vijand zich ook aldaar vertoond had. Dadelijk besloot de afdeelings-komman dant den vijand zoo mogelijk te verrassen en hem door ontrekking van den heuvel Taboan in den rug te vallen. Dit plan werd nog den daarop volgenden nacht ten uitvoer gelegd. Na eenen moeijelijken togt bereikte men in den vroegen morgen ten 5 urede bestemde plaatsde vijand was echter ver dwenen. Bij het weder terugkeeren naar Pinoh werden de sloepen nu en dan door vijandelijk vuur begroet waaraan echter de bovengenoemde stoomschepen die zich inmid dels bij dit gedeelte der expeditionaire magt gevoegd hadden spoedig een einde maakte. Den volgenden dag (2 Januarij) keerden de Boni en Celebes naar Sintang terugter wijl de Onrust op Pinoh bleef. FR ANKR rjK, Parijs 4 Maart. In onderscheidene oesterbanken heeft men opgemerktdat onder de oesters eene ziekte heerschtwaardoor dit weekdier verdroogt en verhardthet zee water dat de schelp bevatverkrijgt een groenen tint en het dier verliest de kracht om de schelp te sluiten. Plet nuttigen van oesters door de ziekte aangetastheeft bij verscheidene personen verschijnselen verwekt overeenkomende met die van vergiftiging. Eene commissie van de academie van weten schappen is met een onderzoek belast en zal eerlang rapport uitbrengen. De Fransche Moniteur van gisteren bevat tijdingen van Beyruth waaruit blijkt dat Jozef Karamliet hoofd der christen- volkstam in den Libanon-streekweder voor stellen bad gedaan om tot onderwerping te komen. Na zijne vorige plegtige onderwerping en zijn daarop gevolgden verradelijken aanval vertrouwde do Turksclie bevelhebber hem echter niet en weldra bleek dat ook ditmaal zijne onderwerpingsplannen geveinsd waren. Het kwam daarop tot een bloedig gevecht waarin de Maroniten wijd en zijd werden uiteengejaagd. Ook Karam zelf heeft zich door een overijlde vlucht gered. Men kan nu weder allerlei beroepen op Europeesclie liefdadigheid verwachten ren behoeve dezer „ongelukkige Syrische Christenen," die echter ook hun tegenwoordigen toestand geheel en al aan eigen schuld te wijten hebben en volstrekt niet als martelaars voor hun geloof zijn te beschouwen. Verscheidene officieuse korrespondentiën in de departementale bladen bevatten over den toestand van Kumaniê de volgende regelen die wel de aandacht verdienen „Gisteren was op de vorstelijke receptie bij den lieer Drouyn de Lliuys bijna van niets anders sprake dan van de gebeurtenissen in de Donau-vorstendommen en van den loop der onderhandelingen öm de konferenlie te doen bijeenkomen. De diplomatieke informatiën bevestigen de vrees dat de revolutionnaire elementen meer en meer er naar streven oin dit gedeelte van Europa tot het centrum van nieuwe woelingen te maken. Reeds verneemt men dat Polen Hongaren en Italianen zich te Bucharest en in de omstreken bevinden en de kabinetten van Weenen en St.-Petersburg verwachten eiken dag het berigtdat pogingen zijn aangewend om de eene of andere slavisclie beweging voor te bereiden." Uit Tripoli wordt dd 2 Februarij ge meld dat Dervich Pacha in den Libanon is aangekomen met, 10,000 man. Een detachement van de aanhangers van Karam heeft twee bataillons Turken en Grieken geslagen Karam te Benachi verschanst wacht den aanval van Dervisch Pacha af. GROOT-BR1TT AN NI EN. Uit Dublin wordt gemeldtdat de policie in den nacht van 4 dezer den be kenden Stephens op het spoor wasmaar dat deze hoewel met veel moeite nogmaals is ontsnapt. Naar men zeide, bleek het uit de inlichtingen die de in den laatsten tijd gevangen genomen Fenians hadden gegeven dat Stephens zich te Dublin ophield en men twijfelde er daarom niet aan, of hij zou zich spoedig in handen der politie be vinden. JONGSTE TIJDINGEN. Bucharest, 7 Maart. De onrustbarende berigten nopens Moldavië zijn van allen grond ontblootde adhaesie van Moldavië en Wal- lacbije aan de revolutie te Bucharest is vol komen. Ondertrouwd Jons. PLAATING en D. KOSTENSE. Zierikzee, 8 Maart 1866. Algemeene Kennisgeving. MMSSba' Bij Vonnis der Arrondissements- Kegtbank te Zierikzee. van den 25s,cn April 1865 is liet Huwelijk bestaan hebbende tusschen JACOMIJiNTJE VEKSEPUT zonder beroep en CORNELIS PLAATING Landbouwer, wonende te Zieakzeedoor Echtscheiding ontbonden verklaard. Voor uittreksel, De Procureur voor genoemde J. Verseput geoccupeerd hellende Mr. C. J. FOKKER. De Boekhandelaars C. E CHIVAT en S. OCHTMAN Jz.te Zierikzee zullen op Donderdag den 5 April e. k. en volgende dagen in het Hotel „van Vee n" aldaar ten overstaan van de Notarissen D. Q. de JONGE van der HALEN en J M. BOU- VIN verkoopen drie verzamelingen goed. geconditioneerde B O J5J MC E IV in onderscheidene Talen en over verschil lende Wetenschappen alsmede eene partij Muziek Platen, Kaarten en Hoekenkasten. De Catalogus is verzonden en zoo ver de voorraad strekt op franco aanvrage nog te bekomen. Bij Arrest van liet Provinciaal Geregtshof in Zieeland van den 24 Februarij 1866 is HENDRIK van LIER, oud 28 jaren, Koopman geboren en wonende te Zierikzee schuldig verklaard aan bedriegelijke bank breuk, door als gefailleerd Koopman: 1° geene Boeken te hebben gehouden 2° Koop manschappen Waren of Roerende Goederen te hebben verduisterden op grond van art. 5 pr. en no. 2 6 pr. en no. 1 7 en 8 der Wet van 10 Mei 1837 Sb. no. 21 art. 402 Eerste en Tweede Lid van het Wet boek van Strafregt art. 2 Tweede en Vierde Lid en 9 Eerste Lid der Wet van 29 Junij 1854 Sb. no. 102 veroordeeld tot eene correctionele gevangenisstraf van één jaar, met bevel dat dit Arrest zal worden aange plakt aan het Hofgebouw te Middelburg en zal worden aangekondigd in de Zierikzeesche Courant met verdere verwijzing van den Veroordeelde in de kosten der procedure ten behoeve van den Staat, des noods bij lijfsdwang op hem te verhalen. Voor Extract Conform De Griffier lij het Provinciaal Geregtshof in Zeelandt A. W. HARTMAN. Substituut-Griffier. Gezien door ons Procureur-Generaal in Zeeland, W. VERBRUGGE. Op Maandag den 12 Maart in de CONCERTZAAL, des avonds te zeven ure. Voorganger een Hervormd Predikant. van 2 TOT EN MET 9 MAART 1866. Geboren. Een zoon van J. Nestelaar en J. Trijselaar. Een zoon van A. Tromper en W. Bodbijl. Een zoon van H. Slegt en P. Taberné. Een zoon van J. van Nieuwenliuizen en J. J. van Beilanus. Een zoon van M. v. Westen en C. v. d. Jagt. Een zoon van A. Telle en M. But. Een zoon van C. v. d. Houten en N. Krabbe. Een zoon van P. Papeveld en IV". Peute. Een zoon van E. G. Kenens en M. W. Distelweerd. Een zoon van A. J. de Mooij en C. J. Keiser. Eene dochter van C. Aleman en P. Horrevoets. Eene dochter van J. W. de Graaij en A. S. Berrevoets. Overleden. L. van den Berge oud circa 7 w.z. PI. van Bloppoeloud 51 j. vrouw van M. L. Schilperoord. J, H. Voorloop, oud 5 j. d. T. Moloud circa 52 j. vrouw van P. Jongmans. D. Raviaoud circa 1 j., d. als levenloos aangegeven. Eene dochter van T. Leidekkers en J. v. d. Werff. Brouwershaven Gearriveerd 7 Maart Victoria, J. Buil, Teignmouth Dordt. 7 Eutopia J. StewartCallao Rott. 6 Uitgezeild Ellse Rüger, J. Schweers, Rotterdam', New-York. F rij Nederl. zen der Effecten te Amsterdam, den 8 Maart 1866) Belgie. Spanje Portugal. Rusland. Polen. Pruissen- Oostenr. Mexico. Griekenl. Turkije. Werkel. Schuld. 2'/, pet. dito dito 3 dito dito 4 Amort. Sijndic. 3'/, Ned. Hyp.-Bank 4 Cert bij Rothschild. 2'/a Obligatien. 2'jt Obligatien. 3 Obl. bij Hope en Co. 5 dito 1828/29 5 Cert. 1840 4 Spoorweg - Actiën. Aandeelen 1835. Obligatien 1859. 5 Obl. Met. Oude 5 dito. 2'/, dito Rente A mst. 5 dito Nationale. 5 Obligatien. 5 Obl. Geldl. 1825. 5 Binnen!. Ohüg. 5 72'/,. 94'»/.. 37 44'/. 185 t 56 74 58'/,- 1°/, o 36'/, Middenprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee van den 8 Maart 1866. De Ned. Mudde. Onude Tarwe 1863/9,00! Nieuwe dito 1865 - 8.00 Afwijkende dito - 0,00 Z.-Zomer dito - 0 00 Ordinaire dito - 7,00 Rogge - 5,60 Winter Gerst - 5,50 Zomer-dito - 5,25 Haver - 3,00 De Ned Mudde. Paardenb. Witte boon. Bruine dito Gr. Erwten Groene dito G ele dito Koolzaad Zaai-Lijnz. Slag-Lijnz. 6.75 -10 50 - 11.00 - 0,00 - 7,50 - 0,00 - 00,00 - 22,00 - 0,00 Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee. van den 8 Maart 1866, Teelt 1865. Twee en een,Istekw. blank f 20,50 Twee en een, middelb. dito - 00,00 a Twee en een mindere dito - 19,00 4 Een en een 1ste kw. blank - 20,50 i Een en een middelb. dito - 00,00 a Een en een mindere dito - 19,00 Onberoofde, Istekw. blank - 20,50 4 Onberoofde middelb. dito - 19,50 Onberoofde mindere dito-18,50 a Mullen - 4 50 A Middelbare dito - 3,50 a 21,50 00,00"? 19,50 21,50 o 00,00 00,00 21,00 1 20,00 J- 19,00 5.50 4,00 Stoomboot dienst tusschen Middelburg en Rotterdam. Van Middelburg Zondag 11 'smorg. 7, Van Rotterdam Maandag 12 'amorg, 6, De Diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam r,aar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden. Stoombootdienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Fan Vlissingen: des maandags, woensdags en vrijdags 'smorg. 8 ure. Van Rotterdam. de9 dinsdags donderdags en zaturd. 'smorg, 8 u. 30 min. De Diligence rijdt van Zierikzee aan het „Hotel van Veen" des morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des middags ten 12 ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads-Drnkkerij van de Erven A. de Vos!

Zierikzeesche Courant | 1866 | | pagina 2