Zaturdag 10 Maart 1866 WOENSDAG EN ZATURDAG. N°. 20 Besturen en Administratiën Kennisgeving. VERPACHTING. Binnenlandsche Tijdingen. ZIERIKZEESCHE COURANT. PRIJS DER ADVERTENTIEN. Gewone 12'l% cent de regel. Geboorte- Huwelijke- en Doodberigten ran 1 6 zegels if 1 behalve het zegelregf VERSCHIJNT: ABONNEMEN1 S-P R lj S. Per drie maanden f 2,00Franco per post f 2,25. Inzen- ding der Advertentiën daags te voren voor 10 nre 'stnorg De Commissaris des Konings in de pro vincie Zeeland Gelet op art. 11 der wet van 13 Junij 1857 (Staatsblad no. 87.) Maakt bekend dat volgens het daartoe door heeren Gedeputeerde Staten genomen besluit van den 23 February 1866 no. 75 1. de jagt op Houtsnippen en Waterwild op den 31 Maart, doch die op Watersnippen op den 15 April van dit jaar zal gesloten zijn 2. het weispel van Kwartelen alleen van den 1 Mei tot en met den 15 Julij dezes jaars zal geoorloofd zijn 3. de Visscherij van den 15 Maart tot en met den 15 April zal gesloten zijn en eindelijk 4. dat gedurende den gesloten vischtijd het visschen van Paling doch alleen met aalkorven van wisschen of teenen gevlochten, zal mogen plaats hebben. Deze kennisgeving zal in het Provinciaal blad geplaatst en zullen afdrukken in plano aan de gemeentebesturen ter aanplakking ge zonden worden. Middelburg, den 26 February 1866 Do Commissaris des Konings voornoemd R. AV. van LIJNDEN. Burgemeester en AA^etiiouders van zie- ikzee zijn voornemens op Woensdag den 21 dezer maand des middags 12 ure ten Raad- huize in het openbaar aan den hoogstbiedenden te Verpachten in 2 Perceelen Het uitgegraven Zellïe-terrein ten noorden en zuiden -van den Straatweg om ten hunnen bate met Klaver (iücbenï) te worde» bezaaid en gemaaid gedurende den tijd van een jaar ingaande dadelijk na de goedkeuring der Verpachting en ingevolge de voorwaarden die van heden af te lezen liggen ter Gemeente-Secretarie. Zierikzeeden 7 Maart 1866. De Burgemeester H. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. fNiet officieel gedeelte) Ope nbare Itaadavcrgadering gehouden tt> Xieriltzee den 5 Maart ISO Voorzitter, mr. B. C. Cau. Secretaris, ïnr. J. P. N. Ermerins. Afwezig de heeren ror. van Dongen wegens ongesteldheid en Zuurdeeg. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Worden medegedeeld 3 missives van Ge deputeerde Staten o. houdende goedkeuring van het raadsbesluit tot af- en overschrijving op begrootings- posten van 1865 5. begeleidende goedgekeurd suppletoir kohier der hondenbelasting over 1865 c. berigtende ontvangst der Verordeningen tot wijziging van het reglement van politie en der Verordening tot voorkoming eti blussching van brand, welke voor kennisgeving worden aangenomen. Wordt medegedeeld Provinciaalblad no. 21 mededeelende een schrijven van z exc. den minister van Binnenlandscbe Zaken, betrek kelijk het ir, tijds komen in beroep. Voor notificatie aangenomen. Komt ter tafel een adres van L. Anker als pachter van de visscherij in de Konde Weel verzoekende 1. dat afdamming worde daargesteld zoo dikwijls van de vaarten en slooten in de omgeving zijner visscherij wordt gebruik gemaakttot het roten van vlas en 2. daarenboven zijn jaarlijksche pachtprijs minstens tot op de helft verminderd worde niet alleen voor het vervolg maar ook voel de beide jaren dat hij van dit roten reeds nadeel ondervonden heeft. Op voorstel van Burgemeester en Wethouders die ecnige inlichtingen geven wordt op dit verzoek afwij zend beschiktdaar hun toch uit goede bron nen is te weten gekomen dat de feiten zoo ais adressant die in zijn adres stelt, niet overeenkomstig de waarheid zijn daar de visch in bovengenoemd water al gestorven wasvoor dat liet vlas in die omgeving er ter roting was ingebragt. Hiervan zal aan den adressant worden kennisgegeven. Wordt op daartoe gedaan verzoek remissie van hoofdelijken omslag verleend aan A. de Graaf, te Neuzen voor 4 maanden ad f 3.265, aan jhr. mr. M. J. Schuurbeqne Boeije, als voogd over de minderjarige kinderen van Adrichem voor 3 maanden elk ad j 4.90 en aan mr. C. van der Lek de Clercq voor 5 maanden ad f 62.50 waarvan aan den ontvanger zal worden kennisgegeven. In handen van de heeren mr Fokker, Koole en van der Vliet worden tot onder zoek en rapport gesteld de rekeningen van het Harmonie Gezelschap Kunst en Eerder Kamer van Koophandel en Fabrieken en der begrafenisregten over 1865. Aan jhr. mr L, F. van Panhuys wordt als lid der commissie voor het middelbaar onderwijs op daartoe gedaan verzoek onder dankbetuiging eervol ontslag verleend. Voorts is besloten om gemelde commissie uit te noo ligen een dubbeltal in te dienen Op voorstel van Burgemeester en Wethou ders wordt besloten den lloeveweg te ver beteren waartoe dringende noodzakelijkheid bestaat, en waarvan de kosten op ƒ190 zijn geraamd. In handen van de hoeren mr. Aloolenburgh, van der Grijp en Mulock Houwer wordt ge steld eene concept verordening betrekkelijk het onderwijs op de Latijnsche school tot onderzoek. Wordt ter visie gelegd om in eene volgende vergadering te behandelen een voor stel tot verandering der inrigting van het Instituut voor Jongens en de woning van den hoofd-onderwijzer. Wordt medegedeelddat de ruiming van den stads beer aan de Bie is aangeboden voor 24 voor de gemeente-putten en 2 per put van de ingezetenenterwijl van publieke aanbesteding geen goed resultaat te wachten is. De heer van der Grijp brengt onder de aandacht dat er octrooi is gevraagd voor eene uitvinding om dergelijke putten geheel reukeloos te maken. Overeenkomstig het voorstel van Burge meester en Wethouders wordtbehoudens goedkeuring van Gedeputeerde Staten, besloten. Wordt op voorstel van Burgemeester en Wethouders, aan den commies-grifier de gewone jaarlijksche gratificatie verleend van f 50 voor buitengewone werkzaamheden ter zake de kiesverrigting. Wordt besloten tot het doen van eenige af- en overschrijving behoudens voor zoo veel noodig de hoogere goedkeuring. De rekening der gaz-fabiiek over 1865 met balans vergelijkende staat en rapport wor den ter visie van de leden gelegdterwijl de rekening en balans in handen worden gesteld van eene commissie waartoe bij stemming worden benoemd' de heeren:-mr. Fokker Koole en Landsknegt. Hierna wordt de vergadering gesloten. Zierikzee 8 Maart. Door de arrondis- sements-regtbank alhier is ter vervulling der vacature van lid dier regtbank ontstaan door de benoeming van jhr. mr. L. F. van Pan- liuijs, tot raadsheer in het provinciaal ge- regtshof van Zeeland de volgende aanbe velingslijst opgemaakt; jhr. mr S. M. S. de Savornin Lobmangriffier bij het kanton- geregt te Noordwijk jhr. mr. J. C E. baron van Lijnden advocaat en district-schoolop ziener te Middelburg en mr. J. A. van Hoek, substituut-griffier bij de arrondissementB-regt- bank te Goes. LI. Zaturdag heeft onder de gemeente Biervliet doodslag van een 4'/,jarigen knaap plaats gehad. Twist tusscheu diens groot vader en een paar arbeiders de gebroeders Raas gaf aanleiding tot deze betreurens waardige daad L>e beide verdachten Raas zijn onmiddelijk aangehouden bij den ver- slagene gebragt en na een voorloopig verhoor door den burgemeester gi-teren r.aar het huis van burgerlijke en militaire verzekering alhier overgebragt. Door den wachtmeester der maré chaussee te Boxmeer is dezer dagen ver volging ingesteld tegen Peter Janssen paar- denviller te Oeffeit bijgenaamd de heksen meester of heksenbanner wegens het onbe voegd uitoefenen van heel- en geneeskunde door het toedienen van zalf, bestaande uit paardenvet en Spaansch groen aan en het besmeeren der beenen van A. van den Bergh landbouwer te Maashees voorwendende dat die door zijne werkvrouw II. L. beht kstwas, tengevolge waarvan die vrouw met hare 2 kinderen met welke zij voor haren blinden mail bij v. d. Bergh den kost grootelijks ver diende het werk is ontzegd zoodat zij door die bijgeloovige lasterlijke beschuldiging tot nog grooter armoededan waarin zij ver keerden zijn gebragt F. Op den 31 Maart a. s. zal eene bij zondere maaneclips plaats grijpen. Yan des morgens 3 uren 54 min. tot 5 ure 32 min. zal de maan geheel door de aarde worden overschaduwd en eerst nadat zij geheel over gegaan is te 5 uren 44 min. zal die schaduw weder verdwijnen. Daar nu de zon te 5 uren 42 min, zal opkomen zal men bij helder wederde beide hemelligchamen aan den gezigtseinder kunnen waarnemen het eene ten Oosten het andere ten Westen met eene schijf waarop gedeeltelijk de schaduw der aarde zal worden afgeworpen, Men schrijft uit Amsterdam van 6 dezer. Wij zijn thans in de gelegenheid den inhoud mede te deelen van het adres aan den koning, dat op de jongste vergadering over de vee ziekte, alhier gehouden, werd overwogen. Het luidt als volgt „Geven met verschuldigdeti eerbied te kennen de ondergetoekenden „dat op den 13den February II. in het Paleis voor Volksvlijt eene vergadering werd gehouden naar aanleiding der heerschende veeziekte „dat deze vergadering door vele belang hebbenden (veehouders, grondeigenaars, tnz en deskundigen uit alle oorden des lands werd bijgewoond; „dat ofschoon men ter vergadering was opgekomen in de verwachting van treurige berigten te zullen vernemen het is niet te ontveinzen dat de mededeelingen van oogge tuigen en deskundigen eene reel grootere vrees voor de toekomst voor onzen geheele n veestapel deden ontstaan „Dat die toekomst zich te duisterder voor doet omdat met de vernietiging van onzen rijken veestapel, behalve de veehouder ook de landeigenaar, handelaar, fabriek ant ja bijna allen door dezen slag zouden worden getroffen. „dat na de verklaringen dei' aanwezige deskundigen de volgende maatregelen nood zakelijk zijn geacht die zij daarom de vrij heid nemen in de gunstige overweging van U. M. aan te bevelen. 1. Het behoud eener lijn van afsluiting het bewaken der lijn door schildwachten en het leggen dezer lijn zooveel mogelijk door weinig bevolkte streken zoodat bet zij een water- en heilijn. 2. Het onvoorwaardelijk en onmiddellijk afmaken van al het zieke en verdachte vee buiten de lijn terwijl ook het afmaken binnen de lijn in vele gevallen als wenschelijk wordt beschouwd. 3. De invoering onverwijld van zoodanige wetten als meer aan de behoefte van den tegenwoordigen tijd tot wering van besmette lijke veeziekie beantwoorden. 4. Vergoeding bij onteigening van vee, te doen naar de volle waarde in den gezonden staat. 5 De vergoeding uit te strekken tot al het door de ziekte te verliezen vee mits het vooraf is aangegeven en het daartoe be- noodigde kapitaal te vinden hetzij door eene belasting op hét vee (boomgeld) hetzij door het waarborgen der rente van aflossing aan de maatschappij of maatschappijen die de voorschotten doen. „'t Welk doende enz." Van de Wester-afdeeling van Borneo meldt men Het verlies door de opstandelingen in de vorige maand te Soengei-Nawah geleden litive der 866. p in 'tre- r de met slen 'or- ren de net len Ier "ft in. de ge iet 'g se sr z.

Zierikzeesche Courant | 1866 | | pagina 1