Buitenlandsche Tijdingen. Advertentiën. Éene Burgerwoning Zeetijdingen. Beurs en Mark tberigten Vervoer-middelen N' ST Be T vreeselijk teisterde en den veestapel tot op eenige weinige runderen na wegmaaide waren de boerenerven alhier voor spotprijzen te koop. Ten einde de landerijen niet ren teloos" te laten liggen herschiep men ze in bosch of legde er zeer breede met hakhout bepote dubbele aarden wallen om om daardoor de oppervlakte der perceelen aan zienlijk te verkleinen. Het boutgewas, alzoo verkregen, leverde in gewone tijden nagenoeg dezelfde winsten op als bonw- of graslanden; maar in jaren als de jongstverloopenegeven de laatstgenoemde wel driedubbele opbrengsten in vergelijking der perceelen bout. Van daardat in de laatste jaren een aanzienlijk bumlertal boschgrond en zoogenoemde dubbele wallen in bouwland herschapen isiets dat men ook iu dezen winter heeft voortgezet. Aan het Utrechtsch Dagblad wordt liet volgende uit 's Gravenhage geschreven „Naar men verneemt zou thans weldra de luitenant-generaal van Muiken, lid van .ie Tweede Kamer der Stateu-Generaaltot minister van oorlog worden benoemd. De militaire en staalkundige antecedentenge voegd hij du, wetenschappelijke kennis en.den voprtreffelijken inborst .van dien generaal zouden deze benoeming door het geheel» land maar vooral door bet leger doen toejuichen; ook zegt men dat de betrekking van chef van liet personeel aan jeugdiger en krachtiger handen zou worden toevertrouwd Men noemt reeds den majoor Weitzel." Men meldt uit Zutphen van 28 Febr. Onder het buitengoed van den heer Meteler- kamp te Biummen is dezer dagen door een •ai beider een moervos met vier jongen ge vangen. Men schrijft uit lfome het volgende ajin de Tijd .„Zijne heiligheid heeft eindelijk den dug vastgesteld waarop de heiligverklaring van de martelaren van Gorktim zal plaats hebben Voor die belangrijke plegtigheid namelijk heeft de paus uitgekozen den 29 Junij van het jaar 1867." Uit een document, van het bureau Veritas uitgegaan, blijkt, dat de bekend geworden zeerampen van 1 31 Januarij jl. bet verschrikkelijk cijfer van 411 schepen hebben bereikt. De Engelsche vlag heeft en dit is bij den grooten omvang der iiti'schti scheepvaart, dan ook natuurlijk het meest geleden. Onder het hierboven opgegeven getal toch komen 247 verloren Engelsche schepen voor; Frankrijk 44 de Vereenigde Staten 26. D U IT SC HLAND, Wekken 1 Maart. Uit Buchai-est wordt gemehl dat de revolutie, waardoor vorst Alexander Jan I den troon van Kumenie heeft verloren door 20 inwoners der hoofd stad is tot stand gebragt. Nadat zij in het geheim de hoofd-officieren van de bezetting van Bucharest op drie na tot hunne partij hadden overgehaald werden de drie getrouwe vrienden van den Vorst door een der zamen- gezworenen uitgenoodigd op een feest en tiaar gevangen genomen. Zoodra dit was geschied begaf men zich zich in allerijl naar het paleis De wachthebbende officieren lieten da zaamgezworenen in stilte binnen en zoo drong nam door tot in het slaapvertrek van den vorst. Met bet pistool op de borst dwong men hem om de acte van afstand te teekenen waaraan hij geiioorzaamde. Men gaf hem vervolgens de noodige kleedingstuk- kt-n maar verooi loofde niet dat hij zijn uniform aantrok „dewijl hij daardoor eene smet zou werpen op het vaderland naar men hem zeide. Hij werd hierop wegge voerd naar de woning van een der hoofden van de zamenzw ering en in den loop van dt n dag naar een buiten de stad gelegen kasteel overgebragt. De latere verwijdering van den ex vorst is van algemeene bekendheid. Men verneemt dat een der leden van het huis der afgevaardigden de heer Frese, door den heer von Wartensleben is uitge daagd tot een tweegevecht, wegens uitdruk kingen door hem gebezigd in eene redevoe ring op 23 Febr. jl. in het huis der Afge- vaardigden gehouden. De Jieër -Ffese heeft voor de eer0111 zich met den heer von Wartensleben op dat terrein te cneten 5 be dankt ten gevolge waarvan eene regterlijke uitspraak is ingeroepen, en deze zal doen zien of den heer Frese den klager heeft gehoond. Uit St Petersburg meldt men 26 Febr. Te Sebastopol is men laatstelijk steeds voort gegaan met de noodige werkzaamheden ten einde de tijdens den Kriinoorlog gezonkene schepen weder op te halen. De leiding daarvan was eerst toevt rtrouwd aan een Amerikaan, en later aan een Russisch hande laar, den heer Teliatmkoft. De „Varna" is geheel geligt; vier andere schepen gedeeltelijk. Op de tweede linie tusschen de batterij St. Michael en de forten jNicolaas en Paul is een der schepen de „Jagoudil" geheel opge haald de overige eveneens slechts gedeeltelijk. In het- begin van. dit jaar. had men .reeds 22000 pud koper, 5500 pud ijxer1200 kanonnen 4000 kogels enz. teruggevonden. F ft A. N K R IJ K Onder de wonderen die op de inter nationale tentoonstelling te Parijs zullen te zien zijn behoort een aquarium dat 30 ellen breed en 20 ellen diep is. Daarin zullen even als in het aquarium van den tuin van acclimatatie een aanzienlijk aantal bewoners van den Oceaan vereenigd zijn die zich te midden der onderzeescbe planten en gewassen zullen bewegen Men zal zich wanneer men dit. aquarium itf oogeuschouw neemt kunnen verbeelden den bodem der zee te aanschouwen. De verschillende vischsoorteri zullen zich allen in afzonderlijke bassins bewegen zoodat men de haaijen kabeljauwen tongen tarbotten bruinvisschen enz. in hun natuurstaat zal kunnen gadeslaan. Het Mémorial Diplomatique verzekert dat het antwoord van den heer Seward op de depêche van den heer Drouyn de Lhuys dd. 9 Januarij is aangekomen waarbij onzijdigheid wordt toegezegd en acte genomen van de beloften ter ontruiming van Mexico. Uit Madrid meldt men van 2 dezer. De president van den ministerraad heeft verklaard dat de staat van beleg zal voort duren tot dat de rust volkomen hersteld zal zijn en wanneer de Progressistische partij zal ophouden 2amenzweringen te beramen. GROOT- BRIT T AN NI E N. F en ongeluk aan den oever van de St. John's rivier, Florida voorgevallen, bewijst hoe langen tijd de torpedo (waterbum) hare ontplolfingskracht behoudt. De kapitein en de stuurman van een koopvaardijschip gingen aan den wal en vonden aan den oever een vreemd hun althans onbekend ijzeren voorwerp de kapitein nam een handbijl en gaf een ligte slag op het zonderlinge ding. Een dikke rookwolk eene hevige ontploffing volgde en doode de beide mannen. De torpedo had achttien maanden in het water gedreven. Aan de Franschë kust zijn verschillende fresschen en overblijfselen aangespoeld van het stoomschip London dat in de golf van Biscaye is gezonken. Eenige passagiers hebben hun laatst vaarwel aan familiebe trekkingen in eene flesch gesloten en aan de golven toevertrouwd, De inhoud der ver schillende briefjes wordt door de Engelsche bladen openbaar gemaakt. Te Caledonia niet ver van Portage in Wisconsin (Noord-Amerika)is een zekere Joseph Crele overleden die ondersteld wordt de oudste mensch der wereld te zijn. Het register der Roomsche kerk van Detroit wordt gezegd de aanteekening te bevatten dat hij gedoopt is in het jaar 1725, zoodat hij tijdens zijnen dood in zijn 141ste jaar was. JONGSTE TIJDINGEN. .Wjbknen, 5 Maart Het Neue Fremden- blatt deelt een telegram mede volgens hetwelk het observatie-korps aan de Russisch-Moldavi- sche grenzen met zes regementen kozakken versterkt is. Te Yassy heerscht groote agitatie ten gunste der kandidatuur van den prins van Leuchtenberger worden aldaar troepen uit Bucharest verwacht Langs de linie der Pruth wordt ook van Kumaansche zijde een militair cordon getrokken. Volgens het Vaterland vordert Pruissen van Oostenrijk de provisionele overdragt van het Ilolsteinsch bestuur aan Pruississhe be ambten. Het BESTUUR der Soepkokerij erkentelijk voor de weldadigheidszin van Zierikzee's Ingezetenenwaardoor het mogelijk ia geweest in dit jaargetijde 38 uit- deelingen van SOEP te doen plaats hebben, gevoelt zich gedrongen nu het wegens de belangrijke hoeveelheid dier uitdeelingen gevoegd bij de hooge prijzen van de bestaud- deelen der verstrekte spijs zijnen arbeid zal moeten staken andermaal een beroep op de milddadigheid zijner Stadgenooten te doen. Het Bestuur verwacht een gunstig slagen zijner poging, aangezien een Teder de over tuiging zal doelen dat alhoewel de weers gesteldheid niet ongunstig is niettemin de arindere Natuurgenoot door gebrek aan werk, in zijne behoeften niet kan voorzien. Ten einde met de uitreiking der Soep nog eenigen tijd te kunnen voortgaan zijn bereids eenige yifttrti ingekomen. Het Bestuur vertrouwt dat dit voorbeeld bij velen navolging zal vinden. De Heer H. J. BERGThesaurier der Inrichtingzal zich volgaarne met de ontvangst der belasten. Zierikzee, 5 Maart 1866. Het Bestuur voornoemd J L. de JONGE, Voorzitter. A A. MES, G.z.Secretaris De Notarissen D. Q. de JONGE van drk HALEN en J. M BOU- VIN residerende te /.ierikzee, zullen ten verzoeke der Erfgenamen van Vrouwe H. vak BREUGEL Douairière Jhr. K. VV. db Jonge in de Concertzaal te Zierikzee publiek presenteren te verkoopen Op Vrijdag den 16 Maart 1866, (les morgens ten 10 ure. met Erf en TUINonder Noordgouwe zeer aangenaam gelegen aan den Straatweg van Zierikzee naar Brouwershaven op uur afstand van Zierikzee. 7 Bunders 91 Roeden 30 Ellen liouwland onder Noordgouwe. 1 Bunder 57 Roeden 20 Ellon Dito onder Dréüchor. 17 Bunders 26 Roeden 80 Ellen SSoscIi (Hakhout) beplante DIJK en Itoiiw- Bjs.tfl onder Oosterland. '/g in al de 'fiendeil van Dreiechor gemiddeld jaarlijks rendement f S33. Een aandeel in al de 'Flenden in de gemeente Noordgouwe jaarlijks rendement f 137.35. Eene «lito in al de Tienden van Eikerzee, Ellemeet en Brijdorpejaarlijks rendement f Tl.3 Een dito in al de Tienden van Stavenisse; jaarlijks rendement f 135,93'jv Voorts aandeeleti in Meestooven te Bommenede te Noordgouwe te Brouwershaven en te St.-Maartensdijk. Alles breeder omschreven bij gedrukte Notitiën welke d 15 cents verkrijgbaar zijn bij den Boekhandelaar P. nt Loozk te Zierikzee. De LEERLINGEN der /augschooE van L. KARREMAN zullen in de Concert zaal alhier een twaalftal drie- en vierstemmige Liederen zingen met begeleiding van Strijk- quartet afgewisseld door het voordragen van eenige Dichtstukjes en een zestal Itlan- nenkoren ten voordeele der Vereeniging lot wering van Armoede"op Vrijdag den 9 Maart 1866. Aanvang des avonds ten half zeven ure. Entreekaartjes zijn a 50 Ct. en Teksthoekjes dat tevens het Programma U bevat, a 5 Ct. bij den onde\'geteekenÜe te bekomen. Op den dag der uitvoering kunnen in de Concertzaal van des morgens 9 tot 12 ure plaatsen besproken worden 6, 10 Cent. Zierikzee den 2 Maart 1866. L. KARREMAN. Den 5 Maart 1866 te Newport gearriveerd Schelde, kapitein A. L. Hoffmann. Alles wel aan boord. Brouwershaven Gearriveerd 5 Maart. Elise Rüger J. Schweers Rotter dam New-York. 2 Uitgezeild: iEolusN. J. de Vries, Batavia. 3 Twee Gezusters A. Bemolt J.z. Sunderland beiden van Rotterdam. Prijzen der Effecten te Amsterdam, den 3 Maart 1866. Nederl. Belgie. Spanje. Werkel Schuld, dito dito dito dito Amoyt. Syndic. 'Ned. Hyp.-Bank, 2'/, pet. 3 4 3 47, Cert bij Rothschild. 21/,, Obligation. Portugal. Obligatie!'. Rusland. Polen. Pruissen- Oöstenr. Mexico. Grieken! Turkije. Obl. bij.Hope en Co. dito 1828/29 Gert. 1840 Spoorweg - Actiën. A andealen 1835. Obligatien 1859. Obl. Met. Oude dito. dito Rente Amst dito Nationale. Obligatien. Obl. Geldl. 1825. Binnen!. Oblig. 2V. 3 •5 5 4 5 5 55'/'o 28 27. 5 78'/» 5 577» 5 '3/,o 5 i 1 o 5 36 'V. 6 Maart. 607, 72 Va 94 V, 367e 41'7,0 96'/, 1847, i ROTTERDAM, 5 TARWE, Zeeuwsch. Vlaams, en Overm. vond tot onveranderde prijzen langzaam koo- pers. Goede en puike van 8.20 tut 9 30 mindere var. f 7 tot/8. ROGGE. n. Zeeuws. Vla ains. en Overm. traag als voren van f 5.80 tot f6.40. GERST. n. Zeeuws, winter 10 cent hooger van f 5 tot ƒ6,20; dito zomer van f4.50 tot ƒ6. HAVER. Inl. korte van 3.50 tot f 5,20; lange van f2.70 tot f 4. ERWTENn. Zeeuws, bl. kl. van ƒ7 tot f9.50 BOONEN. Witte Zeeuws. van/TO tot f 11,50; dito Bruine Zeeuws, van 10 tot 13. PAARDENBOONEN. van f 7 tot 7.50. SrVLAS. Gedurende de voiige week was de vraag op het land zeer beperkt. De aanvoer ter markt van heden ruimde tot ongeveer vorige prijzen slechts slepende op. MEEKRAP. I)e handel was heden weder zeer klein en de prijzen bleven geheel on veranderd. i*-*" - ™,r" f. 1 11 ss Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam. Fan Middelburg Van Rotterdam Donderdag 8 'sraorg. 6, I Vrijdag 9 'smidd. 12, De Diligence zal van Zierikzee 2 uur ua de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden. Stoombootdienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen: j dos maandags, woensdags en 1 vrijdags 's morg, 8 ure. Van Rotterdam des dinsdags donderdags en zaturd.'smorg. 8 u. 30 min. De Diligence rijdt van Zierikzee aan het „Hotel van Veen" dea morgens ten 9 are voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des middags ten 12 are voor de afvaart' van Rotterdam naar Vlissingen. TerStads-Dfukkerij van de Erven A.de Vos 2 Gew< Dood h

Zierikzeesche Courant | 1866 | | pagina 2