19 Woensdag I Maart WOENSDAG EN ZATURDAG. S' (i\ i I860 I/.. IV, 1 Besturen en Adminislratiën Bekendmaking. Bekendmaking. Bekendmakin Afkondiging. Afkondiging. Binnenlandsche Tijdingen. D. ZIERIEZEESCHE COURA PRIJS DER ADVERTENTIE N. Gewone 12Ha cent de regel. Geboorte- Huwelijke- en Doodberigten van 1 6 zegels if 1 behalve het zegelregt VERSCHIJNT: A B O N N E M E N T S-P R IJ S I Per drie maanden f 2,00Franco per post f 2,25. Inzen- ding der Advertentiën daags te voren voor 10 ure'sinorg 1 o >6 .50 .75 .00 ,00 ,00 ,00 ,00 ,00 ,00 I <b '>s der Nationale Militie. Burgemeester en Wethouders van Zie- rikzec. Lettende op art 87 der wet van 19 Au gustus 1861 (Staatsblad no. 72) en art. 26 van het Kon. besluit van den 8 Mei 1862 (Staatsblad nu. 46) brengen ter openbare kennis dat de eerste Zitting van den Militieraad in dit jaar voor deze gemeente is bepaald op Donderdag den 15 Maart e. k.des voormiddags ten half tien ure in het gewone lokaal op de Abdij te Middelburg en dat in die zitting wordt uit spraak gedaan omtrent de verschenen vrij willigers voor de militie, de lotelingen die redenen van vrijstelling hebben ingediend de lotelingen in de artikelen 55 en 56 der wet bedoeld en alle overige lotelingen. Zierikzee tien 27 Februarij 1866. De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. Burgemeester en Wethouders van Zie rikzee brengen ter kennis van de ingezetenen dat de jaarlijksche Paarden- of half- rasten-mar kt als van ouds op Vonder dag den 8 dezer maand alhier zal gehouden worden en dat de standplaats voor Kramen zal zijn op het Plein bij de tweede houten Brug. Zienkzee, den 2 Maart 1866. De Burgemeester C. J. FOKKER Weth. I. B. De Secretaris, J. P. N. ERMERINS. Nationale M i I i t i e. Burgemeester en Wethouders van Zie- rikzee. Gelet op art. 150 der wet van 19 Augus tus 1861 (Staatsblad no. 72); noodigen de lotelingen die verlangen bij de zee-mili'ie te dienen uit om zich tot dat einde vt5<5r 1 April e. k. bij hen ter Secretarie dezer gemeente aan te mriden. En opdat niemand biervan onwetendheid voorwende zal deze worden afgekondigd en in- de Courant geplaatst. Zierikzee3 Maart 1866. De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. De Burgemeester en Wethouders van Zie rikzee, doen te weten dat door den Raad dier gemeente in zijne vergadering van den 29 Januarij 1866 is vastgesteld de volgende VERORDENING VEROBDENING tot wijziging van het Reglement van Politie dei" Gemeente Zierikzee. De Gemeenteraad van Zierikzee. Overwegende dat er noodzakelijkheid be staat om in het reglement van politie voor deze gemeente vastgesteld den 10 April 1852 en afgekondigd den 30 Junij daaraanvolgende de agenten van policie en deleden der nacht wacht in deze gemeente bepaald aan te wijzen als beambten bevoegd om de overtredingen der bepalingen van dat reglement bij proces verbaal te constateren. Besluit Art. 108 van gezegd reglement te lezen als volgt „Behalve door de beambten in het wet- „boek van strafvordering bij name genoemd „en daartoe bevoegd verklaard zullen de „overtredingen der bepalingen van dit Regle- „ment ook door de agenten van policie, en „door de leden der nachtwacht dezer ge- „meente wanneer die hunne dienst verrigten „bij proces-verbaal kunnen worden gecon stateerd." Aldus vastgesteld ter openbare raadsver gadering van den 29 Januarij 1866. De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. Zijnde deze Verordening aan de Gedepu teerde Staten van Zeeland volgens bur, be rigt van den 16 Februarij 1866, no.431 8 6 J E no 1021 in afschrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort den 5 Maart 1866. Burgemeester en Wethouders B C CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. De Burgemeester en Wethouders van 7Aerikzee doen te weten dat door den Raad dier gemeente in zijne vergadering van den 29 Januarij 1866 is vastgesteld de volgende VERORDENING: VEBOBDENING tot wijziging der Verordening tot voorkoming en bltisschïng van brand in de gemeente Zierikzee. De Gemeenteraad van Zierikzee. Overwegende dat gebleken is van de noodzakelijkheid om in het belang der open bare veiligheid een naauwlettend toezigt te doen houden op de magazijnen van Steen kolen en den staat dier kolen te doen onderzoeken Besluit: Art. 1. Op art. 21 der Verordening tot voorkoming en blussching van brand zal volgen een nieuw artikel 21bia van dezen inhoud Houders van magazijnen van Steenkolen hetzij deze in gebouwen of in de open lucht zijn geborgen of opgehooptzijn verpligt de brand- en brandspuitmeesters der wijk in of bij hunne bergplaatsen toe te laten zoo dikwijls deze dit noodig oordeelen, Zij moeten deze brand- en brandspuit meesters in de gelegenheid stellen om door het inbrengen van priemen of ijzers te onderzoeken of de Steenkolen al of niet ver hit zijn. In kelders die niet verwulfd zijn en in pakhuizen zullen zij te hunner keuze daartoe gelegenheid moeten geven betzij door in de lokalen zelve voldoende ruimte onge vuld te laten om dat onderzoek behoorlijk in den geheelen voorraad te doen plaats hebben hetzij door het maken van openingen in de zolderingen boven de bergplaatsen ter plaatse waar dit noodig geacht wordt. Wanneer Steenkolen zoo verhit bevonden worden dat naar het oordeel van brand- en brandspuitmeesters der wijk er gevaar bestaat voor zelfontbranding, zijn de eigenaars of die Iien vertegenwoordigen verpligt de hun gegeven bevelen tot verwerking der Steen kolen of verwijdering van deze uit de berg plaats op te volgen. Overtreding dezer bepaling wordt gestraft met eene geldboete van [2d. Art 2. In art. 81 van bovengenoemde Verorde ning wordt tusschen de daarin voorkomende getallen 21 en 25 gevoegd 21l"'s. Aldus vastgesteld ter openbare Raadsver gadering van den 29 Januarij 1866. De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris 3. P. N. ERMERINS. Zijnde deze Verordening aan de Gedepu teerde Staten van Zeeland volgens hun be- 431 rigt van den 16 Februarij 1866 no. !io. 1021 in afschrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort den 5 Maart 1866. Burgemeester en Wethouders B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. Het heeft H. M de Koningin behaagd aan de Dorcas-Vereeniging te Zierikzee twee zeer fraaije Lampen te doen toekomen om als prijs te dienen in de te houden Ver loting. Brouwershaven 4 Maart. Gisteren trachtte C. S. alhier woonachtig zich van het leven te berooven door liet toebreng, n wan eetiige wonden met een mes o. a. een snede in den hals. Ofschoon de laatste zeer gevaarlijk is de ongelukkige nog in leven. Langdurige ongestel Iheid en daaruit voort gevloeide huisselijke onaangenaamheden, schijnt de oorzaak te zijnvan dit vreeselijke feit. Later ontvingen 'wij het berigtdat de man aan de gevolgen van de bekoinene wonden is overleden Jl. vrijdag morgen omstreeks 8 ure keerde een heer onder de gemeente Kralingen woonachtig die met een vaartuig op de Plassen ter jagt was geweestmet dat vaartuig aan zijne woning terug; reeds had hij een en ander in zijne woning gebragt en wilde zulks nu ook zijn geweer en nog andere zaken doen toen het nog geladen geweer eensklaps losbrandde en den ongeluk kige doodelijk in de borst trof. Op het hooren van het schot snelden de vrouw van het slagtoffer en anderen toe doch de ongelukkige had nagenoeg dadelijk opge houden te leven. Men schrijft uit Middelburg van I dezer. In eene heden daartoe espresselijk belegde buitengewone vergadering der Staten van Zeeland is besloten de stoombootdienst op de Westerschelde uitgaande van Vlissingen voor het vervolg van wege de provincie zelve te exploiteren. Met 1 April verviel het daartoe verleend subsidie uit de provin ciale fondsen. Niemand had zich, na herhaalde oproeping aangemeld om in overleg te treden nopens eene nieuwe gewijzigde con cessie. De staten hebben eene som van 75,000 beschikbaar gesteld tot het in exploitatie brengen van die dienstwaarvoor men het oog heeft op eene ijzeren schroef stoomboot bijna afgewerkt verkrijgbaar op eene Engelsche werf. Van een en ander stelt men zich voor de onderlinge gemeen schap veel goeds voor. Te Scheveningen is bij den reeder J. Vrolijk uit het Nieuwe Diep berigt ontvan gen dat aldaar een zijner pinken met een walvisch op sleeptouw is binnengcloopen Men meldt uit Edam van 1 dezer. Sedert eenigen tijd houdt zich hier eene bende dieven op die hier ter stede en te Monnikendam 15 of 16 diefstallen met inbraak hebben gepleegd. De justitie te Hoorn die zich herwaarts begaf, doet ijverig onderzoek. In Genemuiden lag de vorige week een schipper aan den wal die mest geladen had om naar Meppel te vervoeren do invoer van mest was echter in Drenthe verboden en nu wilde do schipper dat de burgemeester van Genemuiden deze verbodsbepaling zoude opheffen. Toen die ambtenaar hem te kennen gaf daartoe niet bij magte te z jn werd de schipper zoo driftig dat hij den burgemeester tegen wien hij nog een ouden wrok had omdat hij hem eens wegens wangedrag in bewaring had laten nemen een slag tegen het hoofd gaf en hem op den grond wierp en bij den keel greep; er ontstond een worsteling die geruimon tijd duurde eer dat er hulp kwam. Niet dan met veel moeite en eerst na hevig verzet is het de policie bijgestaan door een zestal of meer ingezetenen mogen gelukken den woedenden schipper in bewaring te nemen die thans zich te Zwolle in hechtenis bevindt terwijl met de instructie dezer zaak reeds een aanvang is gemaakt. Uit Alkmaar meldt men van 1 dezer. Heden morgen werd hier aan de justitie overgeleverd eene gehuwde vrouw, woonachtig in het naburige dorp Petten moeder van verscheidene kinderen. De ongelukkige heeft haar jongste kind omstreeks 6 maanden oud ia eene tobbe met water geduwd en met een emmer gedekttot dat het leven vervlogen was. Reeds vroeger was zij aan val'ende ziekte en ook eenmaal aan krankzinnigheid lijdende eene herhaling dier laatstgenoemde ziekte schijnt de oorzaak dier wandaad te zijn. Men schrijft uit Ambt Vollenhove van 28 Febr. Toen omstreeks het midden der vorige eeuw de runderpest ook deze gemeente ti ro itive der 366. i in I tre de net I Ien I or- I 'en 1 de iet en i er 'g n. Ie

Zierikzeesche Courant | 1866 | | pagina 1