til Advertentièn. AALBESSENWIJN THEE-SOORTEN Burgerl.Standte Zierikzee. Zeetijdingen. Beurs- en Marktberigten Vervoer-middelen a stokslag met een pistoolschot beantwoordde dat Ercole in de borst trof en dood ter aarde deed nederzijgen. Op het geluid van het schot en het geschreeuw der vrouwen kwam de dertienjarige zoon van ErcoleAntonio aanloopen hij] greep woedend een pistool en vervolgde daarmede den vlugtenden moordenaar. Daar hij dezen echter niet kon inhalen, zoo keerde hij zich tot den vader van Marchetti op den oogenblik dat deze die ongewapend wasin da kerk zocht te te ontkomen en trof hem in de zijde zoodat hij in zijn bloed badende neerstortte. In weerwil van de tusschenkomst van den geestelijke en den maire werden al spoedig weêr twee anderen handgemeen: Angelo Ercolede zoon van het eerste slagtoffer en Michaels Marchetti de zoon van den tweeden gewonde. Beiden vielen elkander zoo hevig met stiletten op het lijfdat men hen met moeite eindelijk kon scheiden nadat zij met wonden bedekt waren Michaele moest uitgeput in een nabijzijnd hnis worden ge dragen. Eenige minuten later drongen Angelo en Marco Ercole in een aan Marchetti's woning grenzenden tuin om te zien of deze zich soms ook zou vertoonen. Ongelukkiger wijze trad een ander jongman, die geheel vreemd aan d^n twist was Santini voor het venster en daar hij hun den rug toe keerde en overigens op Marchetti geleek zoo gaf Angelo vuur en de ongelukkige stortte met verpletterden schedel neêr. Men vreest nog voor andere treurige gevolgen van het incident, naar aanleiding der nog heerschende begrippen nopens de bloedwraak In Tunis zijn een der invloedrijkste hoofden van de Zuauas en zijn secretaris in hechtenis genomen. Zij werden aangehouden den 11 February jl. 's avonds, juist toen deze hoofdman Sidi Mohamed-bel-Hajieen groot aantal bloedverwanten en vrienden bij zich had vereenigd naar het heette ter viering van bet feest der besnijdenis van een zijner zonen. Het eigenlijke doel der bijeengeko- menen was om den volgenden dag - zijnde den 27sten vastendag van den Ramadan het Mahotnedaansche feest Seba-acherim den bev en zijnen eersten minister den khasnadar te vermoorden op liet oogenblik dat deze twee liooge personen zich naar de moskee zouden begeven. De gearresteerde zamett- zweerders zijn naar de galeijen vervoerd. GRO OT-BR ITT AN NIE N. Sedert eenige dagen is de policie aan de hoofdwacht te Glasgow versterkt geworden, dewijl men meende dat hare diensten zouden kuimer. worden vereischt tegen de Fenians, die waarschijnlijk wel onder de talrijke Iersclie bevolking van genoemde stad zouden schuilen. Eenige wapenen zijn daar in beslag genomen welke aan de zaamgezworenen moeten hebben behoord. In éëne week zijn in Amerika vier stoombooten gesprongenen een stoomketel op den Louisiana-spoorweg gebarsten. Deze ongelukken en liet vergaan van den Narcissus veroorzaakten het verlies van bijna 26Ü menschenlevens doch de weinige waarde die aan zulke verliezen gehecht wordt blijkt uit de wijze waarmede de Amerikaansche dag bladen zulke rampen aankondigen Zij geven slechts het kortst mogelijk berigt der feiten. JONGSTE TIJDINGEN. Parijs 28 February. Bij de heden in de zitting van het wetgevend ligchaam gevoerde beraadslagingen over 1 van het ontwerp- adres in antwoord op de troonredegaf de heer Jules Favre zijne afkeuring te kennen over het opzeggen van het verdrag tot uit levering van misdadigers dat indertijd tusschen Frankrijk en Engeland gesloten was, in antwoord waarop de heer Rouher het woord voerde. Heden overlepd te Oosterlandin den ouderdom van ruim 95 jaren onze geliefde Moeder en Groot-Moeder M. SCHOOF Weduwe wijlen den Heer J. M Killer. Zierikzee F. KELLER. 23 February 1866. Uit aller naam. De LEERLINGEN der '/iangscliool van L. KARREMAN zullen in de Concert zaal alhier een twaalftal drie- en vierstemmige Liederen zingen met begeleiding van Strijk- quartet afgewisseld door het voordragen van eenige Dichtstukjes en een zestal Man nenkoren ten voordeele der Vereeniying tol viennq van Armoedeop Vrijdag den 9 Maart 1866. Aarrvang des avonds ten half zeven ure. Entreekaartjes zijn A 50 Ct. en Tekstboekjesdat tevens het Programma bevata 5 Ct. bij den ondergeteekende te bekomen. Op den dag der uitvoering kunnen in de Concertzaal van des morgens 9 tot 12 ure plaatsen besproken worden i 10 Cent. Zierikzee den 2 Maart 1866. L. KARREMAN. De Directie der Sociëteit Tot Nut en Genoegen" te Zierikzee maakt bekend 1. Dat bij gelegenheid van den halfvas ten markt welke te dezer Stede zal worden gehouden op Donderdag den 8 Maart 1866 bij gunstig metier des namiddags ten 2*/2 ure eenige Colksvermakelijk- heden zullen plaats hebben naar de Prijzen daarvoor bestemd op nader te bepalen plaats. 2. dat eenige Leden der Sociëteit zijn uitge- noodigd op gebruikelijke wijze een ISiri door do Stad te doen waaraan ook niet-leden kunnen deelnemen. De bijeenkomst is aan het Plein „de Balie'' des namiddags ten 3'/s ure. 3 De leden van genoemde Sociëteit worden uitgenoodigd om de te houden algemeene vergadering op Donderdag den 8 Maart a. s- in het lokaal der Sociëteit „Concordia" bij den Heer B. W. Vermunt des avonds ten 7 ure bij te wonen. Zierikzee, 23 February 1866. Namens de Directie van bovengen. Sociëteit A. A. MES Gz.Secretaris. GEWONE LU •van Maandag 5 tot Vrijdag O Maart 1866. tegen contant geld. D. KIJN—GEERLINK. DE SPOOEBOOT van Middelburg, vaart naar Zierikzee Maandag 5 Maart. 6 ure 30 min. en terug 3 ure 30 min. 12 7 19 s, 6 26 7 4 3 4 30 Stukgocderen-Verwerij. De Ondergeteekende belast zich met de ontvangst van GOEDEREN om te vermen. Deze worden in alle mogelijke kleuren ge- verwd. Het zijn vooral de mijden en mollen STOFFEN, welke men als nieuw terug ontvangt. Bij hern kan men informatie bekomen tot het buren van eene BOVEN-KAMER, op het beste gedeelte der Stad. Ook zijn bij hem TE KOOP: Vmee Model (dopier-l3ersen verschillende soorten tot meer lagen Prijs, II. HARDEMAN. Oude Haven Wijk A, no. 313. Door lagere Prijzen en voordeelige inkoopen is de kwaliteit der uit het magazijn van de firma Ifl, Ravensivaaij Zonen TE GORINCHEM zeer veel verbeterd waarvan ik bij deze de eer heb kennis te geventerwijl ik mij bij voortduring blijf aanbevelen. Deze Theeën worden verkocht in verzegelde Pakjes voorzien van bovenstaand Merk en van Nommer en Prijs. Prijzen van af 80 Cts. en hooger. Tot de minst mogelijke prijzen wordt verkocht: WITTE en ROODE Bessen-Geneveren Likeuren, alles van puike kwaliteit. Zierikzee, B. JOPPE Jz., 1 Maart 1866. Schouwsche Botermarkt. Aan de onderstaande en verder bekende depóthouders is verzonden eene nieuwe be zending yan alle uit het Magazijn van VAN HOUWENINGE E« VISSER, welke zich zoowel door veel verbeterde kwaliteit als kge prijs, bijzonder aanbevelen. Afgewogen in verzegelde pakjes van vijf, twee en een half en een Ons waarop het nummer en de prijs zijn vermeld. Bij hoeveelheden van minstens 15 Ned' ponden worden dezelve desverkiezende in met lood bekleede kistjes afgeleverd. Prijs-couranten zijn gratis verkrijgbaar Axel Joh. Veenhuizen. Brouwershaven, J. v. Brabant. Goes G. van den Hoek. Hontenisse HL Thassaert. Neuzen W. M. de Steur. St. Annaland J. de Graaf. Stavenisse ,Joh. de Jong. Middelburg.J. A. Goethals. Sluis P. E. Mets. Sas pan Gent Wed. J. 9tabbe Vlissingen Ch. Sutherland en E. H. Mets Daane. Zierikzee J.Ochtman Johz. VAN 23 FEBR. TOT EN MET 2 MAART 1866. Geboren. Een zoon van A. Leidekker en C. Volbregt. Eene dochter van C. den Boer en M. Koole. Eene dochter van A. Lokker en A. M. Stahlhöfer. Overleden. L. de Bruijne oud 18 m. z. C. van de Panneoud 69 j.wed. van C. van Westenbrugge. G. C. Wagner, oud 51 j.jm. H. E. van Zandijkoud 46 j.jd. als levenloos aangegeven. Een zoon van G. Gravelijn en B. Goos. Een zoon van A. Vermeule en J. Zorge. Brouwershaven Gearriveerd 27 Febr. iEolusN. J. de Vries, 27 27 1 Maart, Catharina Maria, D. van Ame- rongen beiden naar Batavia. Maria en Elisabeth E. F. Bonier Cardiff. Twee Gezusters, A. Bemolt New castle allen van Rotterdam. Uitgezeild Catharina MariaD. van Amerongen Batavia. Maria en Elisabeth E. F. Bonjer Cardiffbeiden van Rotterdam. Prijzen der Effecten te den 28 Februarij Amsterdam. 1866. Nederl. Belgie. Spanje Portugal Rusland. Polen Pruisson O ostenr. Mexico. Grieken! Turkije. Werk el. Schuld, dito dito dito dito Amort. Sijndic. Ned. Hyp.-Bank Cert bij Rothschild. Obligatien. Obligatien. Obl. bij Hope en Co. dito 1828/29 Cert. 1840 Spoorweg - Actiën. Aandeelen 1835. Obligatien 1859. Obl. Met. Oude. dito. (iito Rente Amst dito Nationale. Obligatien. Obl Geltll. 1825. Binuenl. Oblig. 2'/, pet, 3 n 4 3'/. •i1/, 2*/. 27. 3 5 5 4 5 5 27, 5 5 5 5 5 30'/j 7 I»/4 24'/s 6"/.. 44"/., 96»/ 185 1156 55 28 74 57"/,, 22 13'/a 36 7e Middenprijzen var. de volgende artikelen te Zierikzee van den 1 Maart 1866. De Ned. Mudde. Ouude Tarwe 1863/9,00 Nieuwe dito 1865 Afwijkende dito Z.-Zomer dito Ordinaire dito Rogge Winter Gerst Zomer-dito Haver De Ned Mudde. Paardenb. Witte boon. Bruine dito Gr. Erwten 6.50 - 10.75 - 11.00 0,00 - 8.00 - 0,00 -0 00 - 7,00 Groene dito - 7,00 - 5,60 Gele dito - 5,50 Koolzaad - 5,10 Zaai-Lijnz. - 2,80 Slag-Lijnz. - 0,00 - 00,00 -21,00 - 0,00 Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee. van den 1 Maart 1866. Teelt 1865. Twee en'een,Istekw. blank 20,50 Twee en een, middelb. dito - 19,00 si Twee en een mindere dito - 00,00 A Een en een 1ste ktv. blank - 20,50 A Een en een middelb. dito - 19,00 a Een en een mindere dito - 00,00 A Onberoofde, Istekw. blank - 20,50 A Onberoofde mid ielb. dito - 19,50 si Onberoofde mindere dito - 18,50 a Mullen - 0.00 A Middelbare dito - 0,00 a 21,00 20,00'g 00.00 21,00 S 20,00 00,00 21.00 J. 20,00-i 19.001 0.00 0,00 Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam. Van Middelburg 4 'smorg. 6, Van Rotterdam i 5 'smorg. 10,15 De Diligeuce zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en vau Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden. Stoombootdienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen: des maandags, woensdags en vrijdags 's morg. 8 ure. Van Rotterdam des~diosdag9 donderdags en zaturd. 'smorg. 8 u. 30 min. De Diligence rijdt van Zierikzee aan het „Hotel van Veen" de9 morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des middags ten 12 ure voor de afvaart vaa Rotterdam naar Vlissingen, TerStads-Drnkkerij van de Erven A. de Vos. 1Z.

Zierikzeesche Courant | 1866 | | pagina 2