No. 11 Woensdag 28 Februarij 1866 WOENSDAG EN ZATURDAQ. Besturen en Adminislratiën Afkondiging. GEBUREM-VERHOOR. Bekendmaking. Bmnenlandsche Tijdingen. Buitenlandsche Tijdingen. Z1ERIKZEESCHE COURANT PRIJS DER ADVERTENTIEN. Gewone 12'/a cënt de regel. Geboorte- Huwelijks- en Doodberigten van 1 6 zegels if 1 behalve het zegelregt VERSCHIJNT: A B O N A E M E N T S-P R IJ S. I Per drie maanden /"2,00Franco per post f 2,25. Tnzen- I ding der Advertentiën daags te voren voor iO nre'sinorg burgemeester en wethouders van Zié- rikzee maken bekenddat het aanvullings kohier der belasting op de honden in deze gemeente over het jaar 1865 den 29 Jan. jl. door den Raad vastgesteld en den 16 dezer maand door heeren Gedeputeerde Staten dezer provincie goedgekeurd op hedea wordt ge steld in handen van den Gemeente-Ontvanger ten fine van invordering ingevolge de wet. Zierilczee, den 26 Februarij 1866. De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. Burgemeester en Wethouders van Zie rilczee roepen bij deze op allen die eenig bezwaar mogten hebben tegen het ver zoek van JACOBUS BLANKER, om den kelder van het huis gemerkt wijk C. no. 606 in de Hoofdpoortstraat alhiertot bergplaats van Steenkolen te mogen bezigenom op Zaturday den 3 Maart e. k.des avonds 6 ure in de vtrgadtrkamer van het Bestuurop het Raadhuis te verschijnen ten einde in het alsdan belegd geburen verhoorin hunne be langen te worden gehoord. Zierikzeeden 26 Februarij 1866. De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. Rationale NÉ il i tie. Burgemeester en Wethouders van Zie- Lettende op art. 87 der wet van 19 Au gustus 2 861 (Staatsblad no. 72) en art. 26 van het Kon. besluit van den 8 Mei 1862 (Staatsblad uo. 46) brengen ter openbare kennis dat de eerste Zitting van deiv Militieraad in dit jaar voor deze gemeente is bepaald op Donderdag den 15 Maart e. k.des voormiddags ten half tien ure ia het gewone lokaal op de Abdij te Middelburg en dat in die zitting wordt uit spraak gedaan omtrent de verschenen vrij willigers voor de militiede lotelingen die redenen van vrijstelling hebben ingediend de lotelingen in de artikelen 55 en 56 der wet bedoeld en alle overige lotelingen. Zierikzee den 27 Februarij 1866. De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. Ouwerkerk 25 Februarij 1866. Van hier wordt berichtdat het Z. M. behaagd heeft bij besluit van 6 Februarij 11. no. 29 de statuten der alhier gevestigde Vereeniging tot bevordering der belangen van opvoeding en onderwijs goed te keuren en de vereeni ging mitsdien als rechtspersoon te erkennen. Dientengevolge zal onverwijld met het oprich ten eener bewaarschool worden begonnen in de hoopdat deze dit zomer nog in ge bruik zal kunnen gesteld worden. De heer A. J. de Wilde boekdrukker té Middelburg is door de regtbank schuldig verklaard aan het voorhanden hebben en ver- koopen van gedrukte afvaartlijstjes der stoom- bootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam zonder daarop te vermelden den naam het beroep en de woonplaats van den schrijver of drukker, welk feit is gequaiificeerd het uit geven en Verspreiden van een gedrukt geschiift, waarin de naam het beroep en de woon plaats van den schrijver of drukker niet zijn uitgedrukt gepleegd onder verzachtende om standigheden. Hij is te dier zake veroordeeld tot twee dagen gevangenisstraf en in de kosten. Door de Staats-Conrant worden de volgende bterigten van veeartsen medegedeeld loopende over de week van 11 17 dezer: Te 's Gravenkage is de ziekte als geweken te beschouwen Te Loosduinen is het ziektekarakter in het algemeen goedaardig. Wateringen en Was senaar bleven in deze week verschoond. Delft en Hof van Delft zijn doorgeziekt. Te Vrijenban zijn nog enkele stallen aangetast. In de gemeenten Stompwijk Veur Voor burg en Rijswijk breidt zich de rundertvphus langzaam uit. Te Berkel vertoont zich de ziekte nog op vijf stallen met een goedaardig karakter. Te Zoeterineer werden geene nieuwe stallen aangetastte Zegwaard kwamen geene nieuwe gevallen voor. In de gemeente Benthuizen bepaalt zich de ziekte tot één stal. Te Ley'den werden weder twee nieuwe stallen aangetast. Te Rijnsburg en Sassenheim kwamen op nieuw gevallen voor. Te Oegstgeest en Voorhout deden zich geene nieuwe gevallen voorhet tegendeel had te Koudekerk plaats. Te Noord-Waddinxveen eischte de ziekte in deze week meer offers dan in de vorige. KamerikZegveld en Vinkeveen telden vele zieken. Te Vreeswijk brak de ziekte uit op een stal. Papekop is doorgeziekt. Te Reeuwijk ont stond de ziekte op een nieuwer, sta.1 ver moedelijk overgebragt door vleesch van aan de ziekte gestorven runderen te Boskoop. Haastrecht is bijna vrij. Te Stein kwamen vele gevallen voor te Vlist neemt de ziekte een kwaadaardig karakter aan in de gemeente Schoonhoven werd op één stal één rund aangetast. Te Berg Ambacht breidde zich de ziekte niette Krimpen a/d JJssel sterk uitte Ouderkerk a/d IJssel ontstond zij op nieuw. De veearts te Barendrecht berigt dat te Poortugaal en te Hoogvliet waar van den 10 en den 16 October de rundertyphus onafgebroken geheerscht heeftin deze week geene nieuwe gevallen zijn bijgekomen. Heinenoord werd op nieuw besmet. Over- schie en Schiebroek zijn doorgeziekt. Te Sommelsdijk en op het geheele eiland Goedereede en Overflakkee kwamen sedert 13 Januarij geene gevallen voor. De Delftsche Courant deelde onlangs mede, dat de runderen van L. Mosterd ver schoond zijn gebleven van de veetyphus niettegenstaande die persoon zich sedert Aug. jl. dagelijks in aanraking bevond met vee dat door die ziekte was aangetast of daaraan was overleden. In verband met een berigt uit Raaltevolgens hetwelk een bejaard man aldaar zich nog herinnert van ouée menschen to hebben gehoorddattoen in de vorige eeuw de veeziekte zich daar ter plaatse in een hevigen graad verspreid had er slechts één stal in die streken vrij gebleven is, en wel die bij.de h-erlooijerskuipen aan de Noordzijde van het dorp acht de D. Ct. het niet van belang ontbloot te vermelden dat ook de stal waarin ziel. het vee van L. Mosterd bevindt in de onmiddelijko nabijheid eener leerlooijerij is gelegen. In de Amsterd. Courant leest men Wie het verhaal van de ontzettende schip breuk heeft gelezen van de Jane Lowdon en de wonderdadige uitredding door de Ida Elisabeth kapitein Dorenzal zeer zeker met belangstelling vernemen dat het leven van kapitein John Casey niet alleen gespaard is gebleven maar dat er dank der uitmun tende zorg en liefde allereerst door kapitein Doren en thans in het rijks hospitaal te Nieuwediep aan hem gewijd alle hoop bestaat dat hij binnen eenige weken hersteld van zijn krankbed zal mogen verrijzenmaar hoe....! handen en voeten zóó verminkt dat die wakkere zeeman, die alles verloren heeft misschien nimmer weder in staat zal wezen zijn bedrijf uit te oefenen. Hiervan he-ft de ondergeteekende zich overtuigd toen hij in het begin van deze week kapitein Casey een bezoek heeft gebragtmaar met aandoening hoorde hij daar van dr. Arnold ieeraar van de Eng. episcopaahche gemeente te Batavia thans met de Tagal uitgezeild die van den eersten dag dat kapitein John Casey te Nieuwediep in het hospitaal werd gebragt, tot 11. dingsdag hem gedurig bezocht heeft dat eenmaal op zijne vraag welk middel van bestaan hij had alleen dit zijn welsprekend maar aandoenlijk antwoord was dat hij zijne verminkte handen ophief: „Alleen deze en mijn vertrouwen op den Heerdie mij zoo wonderlijk uitreddedat Hij ook zal zorgen voor mijne vrouw en vijf jeugdige kinderen." Dit alles geeft mij vrijmoedigheid aan allen die zich opgewekt gevoelen om dien armen zeeman eene gave toe te reiken opdat hij niet geheel ledig tot de zijnen terugkeere mij tot de ontvangst en uitreiking bereid te verklaren. William Jamison Ieeraar bij de Eng. episcopaalsche gemeente te Amsterdam Groenenburgwal. Ook de beer E. C. Boissevain, Keizers gracht RR 204 te Amsterdam belast zich gaarne met de inzameling. Dezer dagen heeft het provinciaal ge- regtshof in Noord-Braband uitspraak gedaan in de zaak van den 18jarigen jongeling uit Drunen beschuldigd van het schrijven van een brandbrief aan een ingezetene aldaar waarin hij aandrong oin op eene zekere plaats eene som van 7 neder te leggen met bedreiging van anders diens huis in brand te zullen steken. Het hof heeft hem daaraan schuldig \erklaard en veroordeeld, overeen komstig het requisitoir van het openbaar ministerietot een jaar cellulaire gevange nisstraf Dezer dagen gebeurde er aan de spoorwegbrug te Zutphen een droevig onge luk de brugwachter was bezig de britg toé te draaijentoen hem de kruk ontglipte erf deze hem met geweld tegen het hoofd sloeg. Hij viel van de brug op het vooruit stekende gedeelte van den stroompijler en van dezen in de rivier. Oogenblikkelijk sprong hem iemand na deze bragt den drenkeling na weinige oogenblikken uit het diepe water op het drooge waarop men den bewusteloozen brugwachter naar het stations gebouw voerdede ongelukkige leefde nog slechts weinige oogenblikken. In de afgeloopen week is te Antwerpen op den Staats-spoorweg een groot ongeluk gebeurd. De trein van 7 ure 35 min. van Antwerpen naar Rotterdam, stond op het punt te vertrekken toen de ketel der loco motief sprong. De stoker zekere F. Loth die zich op dat oogenblik alleen op de loco motief bevond (de machinist was naar beneden om naar het sein te zien) werd door het glazen dak van het station geworpen en kwam op een afstand van ongeveer 40 ellen van de plaats neder. Het lijk was verschrikkelijk om aan te zien. De dood moet oogenblikkelijk hebben plaats gehad. De kleederen waren van het ligchaam verdwenen en hingen in flarden aan de pijlers van het gebouw en aan het glazen dak. Overigens is de schade van weinig beteekenis. De wagens der passagiers en ook de reizigers zelve hebben geen letsel bekomen. DÜITSCHLAND. Weenen, 24 Februarij. Het Neue Fremdenblatt deelt een telegram uit Z ara mede volgens hetwelk talrijke Servisch en Rumaansche zendelingen verkleed Bosnië en Herzogewina doorkruissen om met medehulp der Grieksche geestelijkheid tegen de Porte te ageren. Deswege zijn ook verschillende garnizoenplaatsen met troepen versterkt ge worden. Het zelfde blad deelt nog een telegram uit Brody medewaarin wordt gesproken v.ni troepenbewegingen in het Russische obsr- vatiekorps aan de Pruth. Ieder uur zou uit Odessa de opperkommandant Kotzebue worden verwacht. De troepen zijn rnarschvaardig. Volgens brieven uit Weenen heerscht iu die stad een groote bekommeringdaar men ernstig beducht is dat de zaken tot die hoogte gekomen zijn dat alléén oorlog een einde aan het geschil met Pruissen over de Elbe-hertogdommen maken kan. De Weener Presse geeft dan ook aan den koning van Pruissen reeds den raadom indien hij zich persoonlijk te veel in de Sleeswijk- Holsteinsche queastie betrokken gevoelt liever afstand van de regering te doen dan de verantwoordelijkheid van een Duitschen burger oorlog op zich te laden. Men twijfelt zeer of deze raad op het paleis te Berlijn gehoor zal vinden. F RANKR IJK. Welk middel bezigt de dierentemmer Batty om zijne leeuwen te bedwingen 'l De Vie Pariseitme geeft hierop het navolgende antwoord. Batty neemt een leeuw onver schillig of hij jong of oud en meer of minder wreed is hij sluit hem op in eeu hok en onthoudt hem gedurende vier dagen elk voedsel. Den vijfden dag werpt hij hem een Hongaarsche overrok versierd met vele knoopen toe. De uitgehongerde leeuw pakt

Zierikzeesche Courant | 1866 | | pagina 1