DE SPOORBOOT Advertentiën. Beleefd VERZOEK. Eene kapitale HOFSTEDE Zeetijdingen. Beurs- en Marktberigten V ervoer-middelen gaarden of graanbouwersin Frankrijk niet straffeloos kunnen doen hetgeen aan de Engelschen Belgen Zwitsers en Napolitanen te Londen Brussel Genéve en Napels ongehinderd wordt toegestaan daar zij het regt hebben om in zoo grooten getale als het hun behaagt bijeen te komen en over alle punten waarvan de bespreking hun nuttig toeschijnt te beraadslagen „Indien gij u met dat alles kunt blijven vereenigen en meert dat dat alles op die wijze voort kan durensta mij dan toe mijnheer de hertog dat ik hier staande houd dat gij u bedriegt en dat uw verstand door schoonschijnende voorstellingen verward is. Emile de Girardin.'' Alhier wordt gezegd dat tusschen Pruissen en Oostenrijk wegens de hertogdommen zeer ernstige moeijelijkheden op til zijn. Ook komt wederom eene zamenkomst tusschen de keizer van Frankrijk en Oostenrijk ter sprake. Leze feiten of liever dezehetzij ware of valsche geruchtengeven hier veel stof te nadenken. LI. maandag voormiddag vervoegde zich een jong meisje bij een naaister te Parijs en bood deze te koop aan een reeds versleten zijden japon. De koop werd ge sloten voor drie francs. Naauwelijks was het meisje vertrokken of de naaister stelde den japon aan een harer leermeisjes ter hand met last dien los te tornen. Nadat het leermeisje pas vijf minuten hiermede bezig was gaf zij plotseling een gil zij haalde er een bankbiljet van 1000 francs uit, dat zorgvuldig tusschen de voering en de zijde zeer klein in elkander gewikkeld lag. De naaister maakte zich terstond meester van dat biljet het leermeisje ging voort met tornen zij vond er een tweede biljet in spoedig daarop een derde... kortom er werden niet minder dan honderd biljetten ieder van duizend francs uitgehaald. De naaister legde hierop aan haar leermeisje het diepste stilzwijgen op doch dat kind had meer eerlijke beginselen het vorderde onmid- delijke teruggave van den gevonden schat aan de arme verkoopster onder bedreiging dat het anders der policie daarvan aangifte zou doen. Toen ging men de verkoopster opzoeken maar tot dusverre zijn alle naspo ringen nog vruchteloos gebleven. Het Memorial diplomatique meldtdat Oostenrijk eri Italië eene schikking zullen maken tot verbetering der consulaire diensten der handelsbetrekkingen Oostenrijk zal het koningrijk Italië niet erkennen maar er in toestemmen de bepalingen van het Oosten- rijksch-Sardinisch tractaat in 1852 uit te strekken tot hetgeen uit het geheele koning rijk afkomstig is. Men verzekert, dat de keizer van Oostenrijk bereid is aan keizer Maximiliaan al de troepen te geven welke deze zal vragen op voorwaarden dat zij bij het Mexicaansche leger ingelijfd en door Mexico bezoldigd worden. Over de bekende uitvinding van den heer Hooibrinck wordt in het Journal des Débats van den 14 dezer in een overzigt van de werkzaamheden der Fransche academie van wetenschappen gedurende het jaar 1865 door den heer Paul de Kémusat het volgende oordeel geveld „De uitvinding van den heer Hooibrinck die aangenomen had om door middel eener kunstmatige bevruchting den oogst der veldvruchten minstens te ver dubbelen is ernstig betwist geworden. Het is niet uitgemaakt kunnen worden dat de overeenkomstig zijne aanwijzingen behandelde velden een beter resultaat opgeleverd hebben dan andere. Reeds vroeger was door den heer Dailly aangemerkt, dat de methode van den heer Hooibrinck welligt het aantal graan korrels en elke aar en derhalve de opbrengst van het graan maar niet het aantal dei- aren zelve of van hare stengels kon doen toenemen. Volgens den heer Dailly moet alzoo het gewigt van het stroo hetzelfde blijven. De voorstanders der methode Hooi- brinck beweerden daarentegen dat met het graan ook tevens het stroo overvloediger werd. De jongste proefnemingen hebben niet tot een bemoedigenden uitslag geleid. Het verslag der academie luidt vooralsnog niet beslissenddoch het is waarschijnlijk dat de theorie van den heer Hooibrinck te ligt bevonden zal worden'. Een groot ongeluk viel voor in een grafkelder te Cori nabij Velletri. Ook nu nog worden daareren als in de meeste kleine provinciesteden de dooden in de keiken begraven. De doodgrayer Domenico Macciucci wilde met zijne knechts een lijk bijzetten toen de marmeren zerk van den gratkelder brak en hij zelf met de kist naar beneden viel. Weinige minuten later stikte h ij ten gevolge van den verpestenden damp kring Zijn broeder snelde toe en daalde in den kelder af om den ongelukkige te redden, doch ook hij werd niet levend weergezien. Een geneesheer, die geraadpleegd werd, verklaarde dat het anderen niet beter zou gaan waarop de geestelijken der. grafkelder wilden sluiten. Men slaagde er echter in door touwen en haken de heide ongelukkigen naar boven te halen doch alle pogingen om hen in het leven terug te roepenbleven vruchteloos. Tusschen den heer X. en zijne echtge- noote werd in 1855 door het keizerlijk hof van Angers eene echtscheiding uitgesproken. Hunne beide kinderen werden door den reg- ter aan de moeder toevertrouwdtotdat zij 9 jaren oud zouden zijn. De heer X ver zette zich tegen deze regterlijke uitspraak en voerde de kinderen naar het buitenland. Gedurende tien jaren waren alle pogingen om ze op 'tspoor te komen, vruchteloos. De vrouw beklaagde zich bij den regter en deze veroordeelde den heer X. om voor eiken dag dat bij de kinderen van de moeder gescheiden hield, haar 100 fr. te bepalen, zoodat hij haar thans een bedrag van 360,000 fr. schuldig is. Toen de heer X. nu dezer dagen de nalatenschap van zijn vader zoude aanvaarden zijnde een bedrag van 400,000 fr. werd hij niettegenstaande elke poging tot ontduiking van het regt in het hoogste ressort veroordeeld om aan den eisch zijner vroegere echtgerioote te voldoen. Hem bleef slechts een som van 40.00.) fr overig. Voor den ambtenaar van den burger lijken stand te Genua vei schenen dezer dagen een 40jarig manspersoon en eene beeldschoons 20jarige jongedochtervergezeld van vier getuigen. Hun verzoek was om door den echt te zamen vereenigd te worden. Nadat zij de gebruikeli]ke trouwbelofte hadden af gelegd en alsnu tot de plegtige huwelijksvol trekking zou worden overgegaan werd de ambtenaar nog bij tijds gewaarschuwd om hieraan geen gevolg te geven daar de bruidegom een priester waswien het ver boden is te huwen. Toen de ambtenaar thans de reden te kennen gaf waarom de voltrekking niet kon geschiedenviel de bruid doodelijk verschrikt op den grond neêrterwijl de bruidegom tegen de weigering van den ambte naar protesteerde en onmiddelijk deswege eene geregrelijke vervolging instelde. Uit Napels wordt per telegraaf berigt, dat de huurkoetsiers hunne dienst hebben gestaakt uithoofde eener beschikking van den gemeenteraad tot invoering eener uniform- liverei. Onderscheidene onruststokers zijn gearresteerd. GROO T-BR1TT AN NIE N. Als eene curiositeit wordt uit Londen gemeld dat de heer Ward Beecher met prediken en het houden van lezingen 15,000 p. st per jaar verdient. De Engelsche spoortreinen die een lang traject af te leggen hebben zullen weldra voorzien zijn van opzettelijk vervaar digde wagensdie tot restauratie iugerigt zullen zijn. Men verneemt weder verscheidene scheepsrampenten gevolge van de hijkans voorbeeldeloos langdurige stormen. Nabij Deal Poole Tynemouth Bournemouth PortsmouthBrighton en vele andere kust plaatsen zijn schepen verongelukt waarbij de bemanning geheel of gedeeltelijk is omge komen. -- liet schip Orient, dat den 10 Nov. van Adelaide vertrok, bevond zich Vrijdag den 17 November des ochtends ten 7'/t ure op 51 44 Z. breedte 160 46 O. lengte met een matigen wind uit het N N. W. en helderen hemel toen de klokken op het schip begonuen te luiden door hevige tril ling van het vaartuig als of het in eene ondiepte over een ruwen bodem streek. De trilling hield twee of drie minuten aan doch men kon niets opmerken. De pompen be proefd zijnde kwam er geen wateren bij het peilen met dieploodlijnen kreeg men geen grond. Algemeen kwam men tot het besluit dat het schip de uitwerking van een onder- zeeschen vulkaan ha.d ondervonden. Kerknieuws. Zierikzeb 18 Februari) 1866. Heden genoot de wel-eerw. z. gel. heer dr. P. J. Andreae predikant bij de Evangelisch Luthersche gemeente alhier het voorregt ge dachtenis te vieren van zijne vervulde 40jarige Evangeliedienstwaarvan 37 jaren in deze gemeente. Zew. had tot grondslag zijner feestrede gelegd 2 Timoth. 4 5b „Doe het werk eens Evangelischen predikers." Aan bewijzen van belangstelling heeft het zew. niet ontbroken. Reeds in het kerkgebouw ontving zew. daarvan een blijk toen na het uit spreken van den zegen bii het einde der godsdienstoefening de gemeente zew. eenige dichtregelen toezong. Moge zew. zich nog lang in de liefde en achting zijner gemeente verblijden die hem in zoo ruime mate steeds ten deel vielen het zew. gegeven zijn tot heil en stichting zijner gemeente werkzaam te blijven met dien lust en ijver die zew. steeds kenmerkten. Ook de predikanten der Hervormde gemeente alhier die daarin niet door eene eigene predikbeurt verhinderd waren, woonden deze godsdienstoefening bij. JONGSTE TIJDINGEN. Londen, 17 February. De stoomboot Cuban van Colon den 21 Januari) vertrokken, is ta ^Liverpool aangekomen. De Spaansche consul te Lima zou bevel ontvangen hebben de stad te verlaten. De orde is in Haïti volkomen hersteld. Voor de hem bij gelegenheid van zijne vervulde 40jarige Evangelie prediking door belangstellenden in en buiten deze Stad betoonde deelneming betuigt de ondergeteekende langs dezen weg zijn' op- regten danle. Zierikzee den 19 Februarij 1866. Dr. J. P. ANDREAE. Die iets te vorderen heeft van of verschuldigd is aan den Boedel van wijlen J. KODDE, gelieve daarvan opgave of betaling te doen voor het einde dezer maand aan B. KODDE. Zierikzeeden 17 Februarij 1866. De Notaris Mr. C. van der LEK de CLERQ, te Zierikzee zal ten ver zoeke van zijne principalen, op Dingsdag 20 Maart 1866 des morgens 10 urein de Sociëteit „St. Sebastiaan te Zierikzee publiek veilen en verkoop in met 60 Bunders, 49 Roeder. 50 Ellen ERF, TUIN BOOMGAARD BOUW- en WEI LANDEN staande en gelegen onder de gemeenten Nieuwer kerk en Ouwerkerk. Verpacht aan J. Koopman, tot 1867 om f 2200 'sjaars en tot 1881 oin f 2685,43 's jaars. Breeder bij Verkoopboekjes omschreven en informatien te bekomen bij voornoemden Notaris. op Donderdag den 22 Februarij des morgens ten 7 uur en terug ten 3 uur. van Middelburgvaart naar Zierikzee Brouwershaven Gearriveerd 18 Febr. Madura B. A. F. v. Bruggen, 19 Twee CornelissenJ. C. Kreije, beiden van Batavia naar Rotterdam. 19 Uitgezeild: Flora Mc. DonaldJ. Miskelly Rotterdam New-York. Per het schip Twee Cornelissen; kapt. J. C. Kreije, zijn van Java aangebragt, 4 ge- pasporteerde militairen. Per het schip Madura kapt. B. A. F. van Bruggen zijn als passagiers van Java aan gebragt de heeren C. F. Nelissen (O. I.) Ambtenaar en familieG. J. Grashuis en 4 gepasporteerde militairen. Prijzen der Effecten te Amsterdam. Nederl. Belgie. Spanje Portugal Rusland. Polen, Pruissen' Oostenr. Mexico. Grieken1 Turkije. den 19 Februarij 1866. Werkel Schuld. 2'/, dito dito 3 dito dito 4 Amort. Sijndic. 3 Ned. Hyp.-Bank 4'/s Cert bij Rothschild. 2r/a Obligatien. 2>/a Obligatien. 3 Obl. bij Hope en Co. 5 dito 1828/29 5 Cert. 1840 4 Spoorweg - Actiën. Aandeelen 1835. Obligatien 1859. 5 Obl. Met. Oude 5 dito. 2'I, dito Rente Amst 5 dito Nationale. 5 Obligatien 5 Obl. Geldl. 1825. 3 Binuenl. Ob!io\ 5 pet, 61'/,» 953/» 363/, 184'/, r 56'/to 58'/, 22'/, 37 Vio ROTTERDAM, 19Febi •uarij. TARWE. Zeeuwsch. Vlaams en Overm. bij matigen aanvoer tot vorige prijzen ver kocht. Goede en puike van 8 20 tot 9 30 mindere van f 7 tot f 8. ROGGE, n. Zeeuws Vlaams, en Overm. van f 5.80 tot f 6.50. GERST. n. Zeeuws, winter van 4,75 tot 5,90; dito zomer van 4.50 tot 5.70. HAVER. Inl. korte van t 3 50 tot f 5 langi van f2.70 tot 4. ERWTEN n. Zeeuws, hl. kl. van ƒ7,50 tot ƒ9.50. BOONEN. Witie Zeeuws, van 10 tot ƒ12,25; dito Bruine Zeeuws, van 11 tot 12.50 PAARDEN- BOONEN. van 7 tot 7.40. VLAS. Gedurende de vorige week was de vraag op het land levendig. De vrij groote aanvoer ter markt vond grootendeelstot om streeks vorige prij/.en koopers. MEEKRAP. De aanbiedingen waren niet groot, en tot onveranderde prijzen was de handel niet levendig. Stoomboofdienst tusschen Middelburg en Rotterdam. Van Middelburg Van Rotterdam Donderdag 22 'amorg. 6, Vrijdag 23 'amorg. 10,15 De Diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden. Sfcoombootdiensfc tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen: I Vun iwobcrwwm os maandag9woensdags en 1 des dinsdag9 donderdag9 ei vrijdags 'smorg, 8 ure. zatnrd. 'smorg. 8 u. 30 min. De Diligence rijdt van Zierikzee aan het „Hotel van Veen" des morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des middags ten 12 ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. TerStads-Drukkerij van de Erven A.de Vos-

Zierikzeesche Courant | 1866 | | pagina 2