DE SPOORBOOT Voor LANDVERHUIZERS Advertentiën. Zeetijdingen. Beurs- en Marktberigten V er voer-middelen k: hi n> SI z( k t< P d elegram naar het telegraaf-bureau rue I a- ayette. De telegrafist telt de woorden houdt eensklaps op zet groote oogen op en vraagt aan den brengerZijt gij de afzender dezer depêche of is ze u ter bezorging overhan digd Een heer in de rue Fontaine heeft mij daarmee belast was het antwoord. Dat zie ik liet adres staat er onderdaar dit zoo is wacht een oogenblik hier. De telegrafist laat een policie-agent roepen en deelt dozen het telegram mede. Hij leest daarin de volgende woorden „Ik heb een beter en afdoender middel uitgedacht om Faure te dooden. Geteekend Méry." De policie dienaar begeeft zich onmiddellijk naar Mery en kier helderde zich het vreeselijke geheim op. Mery namelijk werkt met Dulocle aan het libretto der opera „Don Carlos, welke Verdi com poneert. In genoemd telegram nu verwittigt Méry zijn medewerker dat hij voor den markies Posa wiens rol aan den zanger Faure ten deel is gevallen een meer effect makenden dood heeft gevonden dan het ge weerschot waarmee Schiller hem laat sterven. De telegrafist had echter in de depêche een gruwzamen moordaanslag gelezen. Particuliere berigten uit Parijs, schet sen den egeringstoestand in Mexico als zeer ongunstig. De financien zijn in de warde prefecten (provinciale gouverneurs) zijn niet te vertrouwen daar vele der zaak van Juarez toegedaan zijn. Daarenboven worden de betrekkingen tusschen Mexiko en Frankrijk al meer en meer gespannen. Een der adju danten van maarschalk Bazaine bevelhebber van het bezettingskorps is van Parijs te Mexico aangekomenmet instruction van keizer Napoleonzoo onaangenaam van inhoud dat de maarschalk nog geen audiën tie bij keizer Maximiliaan heeft durven vra gen In één woord zelfs in de officiële kringen begint men moedeloos te worden. LI. Donderdag morgen heeft te Ver sailles de executie plaats gehad van Barthélémy Poncet, den 13 Januarij 11. bij vonnis van het hof van assises van Seine et Oiseter zake van moord op den persoon van den heer Thomas Lavergne een 70jarigen grijsaard ter dood veroordeeld. Heden morgen vódr 6 ure, is de aalmoezenier in de cel van Poncot gekomenom hem aan te kondigen dat de menschelijke geregtigheid voldoening eischte. De veroordeelde is den waardigen geestelijke om den hals gevlogen zeggende „Ik ben gereed mijnheer de aalmoezenier. Gij zult heden eene vreeselijke taak te ver vullen hebben maar zoo als Ik u beloofd heb zult ge geen moeite met mij hebben. Ik ben er gelaten onder." Toen hij den man zag naderendie hem het haar van het achterhoofd moest wegknippen riep hij hem toe „Ha zijt gij mijn kapper I Bestga je gang." Dit werk duurde niet lang want Poncet had zeer kort haaf. Hij heeft zich de handen en voeten zonder weêrstand te bieden laten binden; voorts heeft hij de per sonen die hem in zijne gevangenis hadden bewaakt met bewogen stem vaarwel gezegd. Poncet heeft het schavot met vasten tred beklommen vergezeld door den abt Folley en den scherpregter. Hij heeft den aalmoezenier nog willen omhelzendoch is onmiddellijk door de beulsknechten gegrepen en in een oogwenk aan de plank vastgebonden het ligchaam van den veroordeelde daalde snel en na eenige seconden viel zijn hoofd te midden der huiverende menigte. Poncet heeft op nieuw zijn onschuld betuigd toen bij het schavot beklom. Naar luid van Madridsche berigten is de revolutionnaire beweging van Prim verijdeld geworden doordien de kolonel van een rege- ment te Aranjnez te lang aan de l'hombre- tafel zat met den rentmeester te Aranjuez. Zijne terugkomst te huis zou liet teeken zijn voor het regement om de kazerne te ver laten en zich bij het Occana-regement te voegen. Doch de kolonel bleef uit en het regement van Aranjuez had alzoo geen tijd om zich met den andere op het afgesproken oogenblik te vereenigen. Ware dit geschied dan zouden beide regementen zich naar Madrid begeven aldaar de artillerie in de Ketiri-barakken bemagtigd en den volgenden dag de revolutie in de hoofdstad uitgeroepen hebben. Het Occana-regement wachtte eenigen tijd te vergeefs op het bepaalde teeken bestaande in het breken van den ketting der barrière hetwelk aanduiden zou dat het Aranjuez-regiment in aantogt was. De weinige uren die alzoo verloren gingen gaven aan de regering te Madrid de gelegen heid om nog in tijds te handelen. GR00 T-BÏUTTANNIEN. Volgens een telegram uit Hamburg is het te vreezen dat de stoomboot Excelsior die 11. Zaturdag van Huil naar genoemde stad vertrok vergaan is. Een gedeelte der lading benevens een der booten was te Nor- derney aangedreven. De bemanning bestond uit achttien personen en van de 10 of 15 passagiers bevonden zich 6 in de eerste kajuit. De kapitein William Newton had zijne vrouw medegenomen. Het gouvernement in Ierland beeft op nieuw een aanzienlijke verzameling wapenen en ammunitie ontdekt en in beslag genomen. In Ierland hebben weder verscheiden arrestatien plaats gehad o a. te Limerick en elders. Het schijnt dat de Amerikaansche Eenians zich buiten schot weten te houden en de Ieren als handlangers gebruiken. Het te Dublin ontdekte wapendepót was nog aanzienlijker dan men aanvankelijk vermoedde. Er is in Ierland weër eene arrestatie gedaan van een persoon die zich als bédelaar had vermomd, doch waarschijnlijk niemand anders is dan het hoofd der Fenians Stephens. Niet minder dan zeven en veertig van de bestaande 109 regementen zijn nu geheel of gedeeltelijk in Ierlandbenevens zes regementen kavallerie. Te Hull is il. Donderdag nacht de oliemolen van de gebroeders Wright eene prooi der vlammen geworden. De schade wordt -op 20,000 a 30,000 p. st. begroot. De molen bevatte eenige duizenden quarters lijnzaad fusten olie enz. hetwelk alles ver nield is. Do veelbesproken brief van wijlen admiraal Pareja luidt aldus „Deze brief zal u de tijding van mijn dood brengen. De afdwalingen des oordeels niet van den goeden wil waardoor ik het gou vernement mijner koningin ongelukkiglijk op het dwaalspoor heb gebragt kunnen niet anders worden geboet. Ik ben vooringe nomen en onregt vaardig geweest jegens Taviva. Verzoek hem mij vergiffenis te schenken. Ilij kende deze republiek beter dan iemand anders en zijne raadgevingen en gedragingen waren juist en welgekozen. Het is in 't belang van ons land om de eerste de beste gelegenheid aan te grijpen tot een vergelijk met Chili. Ik ben enz. Valparaiso Nov. 1865. (get.) J. M. Pakeja." G. G. B. die zich een vriend noemt van wijlen Pareja schrijft aan de Times dat da brief, welke des admiraals laatste woorden zou bevatten, verdicht is. Kerknieuws. Renesse en Noordwells 11 Februarij. De heer N. J. Teiders kandidaat tot de Heilige DieDst tot leeraar alhier beroepen in plaats van den heer Dr. W. F.Menzel op zijn verzoek als zoodanig eervol emeritaat ver leend werd heden in het kerkgebouw te Renesse plegtig bij de gemeente ingeleid en in zijn ambt bevestigd door zijn vriend den heer D. C. Nijhoff, predikant te Drimmelen die tot grondslag zijner uitmuntende rede had gelegd Hand. 28: 15. „En van daar kwamen de broeders van onze zaken gehoord hebbende, ons te gemoet tot Appius-markten de drie tabernen welke Paulus ziendedankte bij God en greep moed." De handoplegging geschiedde behalve door den bevestiger, ook door den consulent dezer gemeente den heer J. T. J. van Goens predikant te Serooskerkede heeren C. W. SchüllerE. C. Jungius en J. P. Schilt predikanten te Eikerzee Zierikzee en Burgh terwijl gezongen werden de laatste zes regels van bet 11de vers van Psalm 33, waarna de beer Schüller een hartelijk woord tot den jeugdigen leeraar rigtte en ook buide bragt aan zijn on vergetel ijken voorganger, aan wiens groote verdiensten ook de bevestiger had herinnerd. Des namiddags verbond zich de heer Teiders aan deze gemeentedie hem geene vreemde meer was, daar bij den vorigen leeraar in zijne taak eenigen tijd behulp zaam was geweest. Ook hij gevoelde behoefte, om aan de gemeente te openbaren, hoe hoog hij den waardigen Menzel schatte en haar te herinneren wat deze voor haar was geweest waarna hij eene voortreffelijke rede hield naar aanleiding van 2 Cor. 1 24b „Wij zijn medewerkers uwer blijdschap." Een zeer talrijke schare was zoowel in het vóór- als namiddaguur naar het bedehuis opge gaan. Deze godsdienstige plegtigheden zullen gewis een meer dan gewonen indruk bij de gemeente achterlaten. De arbeid van haren nieuwen leeraarmoge haar ten rijken zegen zijn. JONGSTE TIJDINGEN. Honden 12 Februarij. De commissie van enquête op Jamaica heeft bare werkzaamheden aangevangen; de discussiën zullen in 't openbaar gevoerd worden. De opvolger van admiraal Pareja heeft de blokkade van Coquimbo opgeheven en de vloot voor Valparaiso geconcentreerd Prado de dictator van Peru heeft aan den Chilischen gezant verklaard dat het conflict met Spanje ook eene Peruaansche quaeslie is. Er wordt eene belasting geheven van de invoer artikelen Florence, 12 Februarij. Van de Vene- tiaansche grenzen wordt gemeld dat de ge meenteraad der stad zijn ontslag beeft ingediend na door bet Gouvernement verordende subsldiën te hebben geweigerd. De Maatschappij van Brandverzekering voor liet Koningrijk der Nederlanden gevestigd te 's Her- togenbosch (A. 1838) maakt bekend dat in de plaats van Jonkhr. W. M. H. de JONGE te Zierikzee tot vigent voor Zierikzee Schoutven en Duiveland, is benoemd de Heer C. J. KIJN aldaar bij wien alle informatien zijn te bekomen. De Maatschappij verzekert Roerende en Onroerende Goederen tegen vaste en zeer matige Premie. De Ondergeteekende neemt de vrijheid bovengenoemde Maatschappij -van Brandverzekering ten zeerste aan te bevelen en verzoekt alle belangheb benden voor het vervolg zich te wenden tot den Heer C. J. KIJN benoemd AGENT •voor Zierihze©Schouwen en Duiveland en de Correspondenten te Oosterland Bruinisse Haamstede Eikerzee en Dreischor. Zierikzee 1 Februarij 1866. Jhr. W. M. II de JONGE. Bij den Ondergeteekende is wekelijksch gelegenheid tot vertrek naar New- York a 7r 1 egeimeiu iut vcitictt Iiatt. - v. x, r en New- Or leans, tegen soliede Prijzen i „„t. Stoomboot als per Zeil- zoowel per schip bij Informatien op franco aanvrage Rotterdam Boompjes 26. L wil up II Ct KI \j \J ciail H. ANTWEILER Agent. van Middelburg, vaart naar Zierikzee op Donderdag den 22 Februarij des morgens ten 7 uur en terug ten 3 uur. Zierikzee Gearriveerd 10 Febr. Arnold Bouinger, D. Steenken p O Baltimore 10 Brouwershaven, A. HuizerJava, beiden naar Rotterdam. Brouwershaven Gearriveerd 9 Febr. Patriarch Samhire G. G. Lion Schiedam 9 Johan C. Laseur Dordt 9 ZephirM. IT. Oostrum Rotter dam allen van Batavia. 9 Henriette Elizabeth Susanne A. Meijboom Rotterdam Singapore. 10 Nereus II. T. Planten, Batavia, 10 Majestic, H. J. Cunningham Probo- lingo, beiden naar Rotterdam. 10 Uitgezeild Admiraal Verheull(st.) P. Lambacb Rotterdam Havre. Per liet schip Patriarch Sambirikapitein G. G. Lion zijn als passagiers van Java aangebragt de heer T. C. Scholechtge noot, 2 kinderen en een Javaansche bediende. Nederl. Belgie. Spanje Prijzen der Effecten te Amsterdam den 10 Februarij 1866. Werkel Schuld. 2*/, pet, dito dito 3 dito dito 4 Amort. Sijndic. 3'/, Ned. Hyp.-Bank 4% Cert bij Rothschild. 2%' Obligatien. 2% Portugal. Obligatien. Rusland. Obl. bij Hope en Co. 5 Polen Pruissen' Oostenr. dito 1828/29 Cert. 1840 Spoorweg - Actiën. Aandeeien 1835. Obligatien 1859. Obl. Met. Oude. diio. dito Rente Amst dito Nationale. Obligatien, Obl. "Geldl. 1825. Binnenl. Oblig. 54 35% 443/, 97 5 5 ?7, 5 5 5 3 5 61»/.. 55% a 186 t 56%o 28%, 75'Ao 59% o 21% Mexico. Grieken 1. Turkije. Binnenl. Oblig. 5 37% ROTTERDAM 12 Februarij. TARWE. Zeeuwsch. Vlaams, en .Overm. ging tot traag vorige prijzen langzaam van de hand. Goede en puike van 8.20 tot 9 30; mindere var. 7 tot ƒ8. ROGGE, n. Zeeuws Vlaams, en Overm. ]0c. lager van f 5.80 tot f 6.50. GERST. n. Zeeuws winter van f 4,75 tot 6; dito zomer van ƒ4.50 tot ƒ5.70. HAVER. Inl. korte van t 3.50 tot 5; lange van 2.70 tot/ 4. ERWTEN, n. Zeeuws, blaauwe kl. van ƒ7,50 tot, ƒ9.50. BOON EN. Witte zeeuws. van /ll tot/ 12,25 dito bruine zeeuws. van ƒ11.50 tot ƒ12.50' PAARDENBOONEN. van 7 tot f 7.40 VLAS. De aanvoer ter markt van heden ruimde grootendeels op de vraag op het land was gedurende de vorige week beperkt. MEEKRAP. De aanbiedingen waren niet grootde prijzen geheel onveranderd en wer den eenige partijtjes verkocht zonder dat de handel nog groot te noemen was. Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam. Van Middelburg Van Rotterdam Donderdag 15 'smorg. 11, Vrijdag 16 'amorg. 7, De Diligeuce zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en vau Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden. Stoombootdienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen1 Van Rotterdam des maandags, woensdags en I des dinsdags donderdags en vrijdags 'smorg. 8 ure. J zaturd. 'smorg. 8 u. 30 min. De Diligence rijdt van Zierikzee aan het „Hotel van Veen" deB morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des middags ten 12 ure voor de afvaart vau Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A.de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1866 | | pagina 2