W°. 12 ^aturdag 10 February* WOENSDAG EN ZATURDAG. Besturen en Administratiën Kiezers-Lijsten. Publicatie. Kennisgeving Afkondiging. Binnenlandsche Tijdingen. 1ER, 13. ZIERIKZEESCHE COURANT T. Bij. PRIJS DER ADVERTENTIES. Gewone 12'fa cent de regeL Geboorte- Huwelijks- en Hoodberigten van I 6 zegels é.f 1 behalve het zegelregj VERSO HIJNT: A BONNEM ENTS PRIJS. Per drie maanden f2,00Franco per post f 2,25. Inzen ding der Advertentiën daags te voren voor 10 ure 'smorg De Voorzitter van den Gemeente-Raad te herikwe, noodigt de Inwoners der gemeente uit, om zoo zij elders in de directe belastin gen zijn aangeslagendaarvan vdór den vijftienden dezer maand te doen blijken overeenkomstig het 2de lid van art. 7 der Kieswet. 7Aerikzee den 5 February 1866. B. C. CAU. Rationale Militie. y. Burgemeester en Wethouders van Zie- Lettende op het bepaalde bij art. 9 van het koninklijk besluit van 17 December 1861 (Staatsblad no. 127.) Roepen de Ingezetenen die verlangen als Vrijwilligers bij de Militie op te treden op om zich tot dat einde op Woensdag den 21 Februarij e. k. des voormiddags van 10—12 ure ter Secretarie op het Raadhuis aan te melden onder kennisgeving datom als Vrijwilliger te worden toegelaten, men moet zijn ongehuwd of kinderloos weduwnaar en ingezeten voorts ligchameüjk voor de dienst geschiktten minste 1.56 el langop den 1 Januarij jl. zijn 16do jaar ingetreden zijn en zijn 35st,! jaar niet volbragt hebben tot op het tijdstip der optreding aan zijne ver- pligtingen ten aanzien van de Militie, zoover die te vervullen waren voldaan en een goed zedelijk gedrag geleid hebben en dat het bezit dier vereischten met uitzondering van de ligchamelijke geschiktheid en van de gevorderde lengte wordt bewezeD door een getuigschrift van den Burgemeesterwelk getuigschrift op Zaturdag den 24 February e. k. des voormiddags van 1012 ure ter Gemeente Secretarie aan de daartoe gereg- tigden zal worden afgegeven, terwijl hij, die bij de zeemagt bij het leger bier te lande of bij het krijgsvolk in 's Rijks overzeesche bezittin gen heeft gediend moet overleggen behalve een bewijs van ontslag een getuigschrift van den bevelhebberonder wien hij laatste lijk heeft gediend inhoudende dat hij zich gedurende zijn diensttijd goed heeft gedragen. Ieder die bij het verlaten van den dienst zulk een getuigschrift heeft ontvangen, kan, tot dat zijn 40ste jaar volbragt is als Vrij williger bij de Militie worden toegelaten. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende zal deze worden afgekondigd en in de Courant geplaatst. Zierikzee, den 6 Februarij 1866. De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. De Gedeputeerde Staten van Zeeland, Gezien art. 73 2de lid van de wet regelende het kiesregt en de benoeming van afgevaardigden ter Eerste en ter Tweede Kamer der Staten-Generaalvan 4 Julij 1850 (Staatsblad no. 37) Noodigen de inwoners der provincie uitzoo zij in de grondbelasting de personele belasting of het patentregt op de kohieren tot de loopende dienst behoorendeelders zijn aangeslagen daarvan door toezending van de vereischte bescheiden (aanslag-biljetten of uittreksels uit de kohierenen eene berekening van hetgeen in hoofdsom en in Rijks-opcenten afzonderlijk wordt betaald)vóór of uiterlijk op 1 April aanstaande aan hen te doen blijken. Deze kennisgeving zal in de onderscheidene gemeenten van dit gewest worden afgekondigd en aangeplakt. Middelburg, den 2 Febrnarij 1866 De Gedeputeerde Staten voornoemd R. W. van LIJNDENVoorzitter. S. van der SWALME, Griffier. Burgemeester en Wethouders van Zie rikzee. Gezien het besluit van den heer Commis saris des Konings in de provincie van den 30 Januarij jl. betreffende de opschorting van het berijden der Straatwegen ingeval van dooiweder. Brengen ter kennis van de ingezetenen 1. Telken male wanneer de voorschreven schor sing door den Commissaris des Konings wordt bevolenzullen de straatwegen in deze provincie niet mogen worden bereden en de op die wegen aanwezige tolboomen worden gesloten een en ander zoo lang daaromtrent niet anders zal zijn bepaald 2. Van deze bepaling zijn uitgezonderd: a. De rijtuigen op veren of riemen hangende, zoo geladene als ledige b. De brievenpost-karren c. De rij of voertuigen tot de dienst der artillerie behoorende en voorzien zynde van de vastgestelde plaat d. De karren of voertuigen met twee wielen en velgen van 5 tot beneden 6 duim beladen met eene vracht van ten hoogste 400 ponden e. De karren of voertuigenmet twee wie len en velgen van 6 tot beneden 9 duim beladen met eene vracht van ten hoogste 500 ponden f. De karren of voertuigen met twee wielen en velgen van 9 tot beneden 12 duim beladen met eene vracht van ten hoogste 600 ponden g. De karren of voertuigen met twee wie len en velgen van 12 duim of daarboven beladen met eene vracht van ten hoogste 700 ponden h. De wagens of voertuigen met vier wielen en velgen van 5 tot beneden 6 duim bespannen met niet meer dan twee paarden, en beladen met eene vracht van ten hoogste 500 ponden i. De wagens of voertuigen met vier wie len en velgen van 6 tot beneden 9 duim bespannen met niet meer dan twee paar den en beladen met eene vracht van ten hoogste 650 ponden. k. De wagens of voertuigen met vier wie len en velgen van 9 tot beneden 12 duim, bespannen poet niet meer dan twee paar denen beladen met eene vracht van ten hoogste 850 ponden l. De wagens of voertuigen met vier wielen en velgen van 12 duim en daarboven bespannen met twee of drie paardenen beladen met eene vracht van ten hoogste 1000 ponden m. De wagens of voertuigen met vier wie len en velgen van 22 duim of daar boven en een ongelijk spoor ofschoon bespannen met verscheidene paarden mits met geene meerdere vracht dan van 1600 ponden beladen; n. De diligences met wielbanden van ten minste 7 duim ingerigt voor niet meer dan negen personen en een voerman mits met geene meerdere vracht dan van 200 ponden beladendo passagiers niet mede gerekend o. Eindelijk de diligences met wielbanden van 12 duim of daarboven, ingerigt voor twaalf personen en een voermanmits met geene meerdere vracht dan van 3C0 ponden beladen, de passagiers niet mede gerekend De geldspeciën van 's Rijks schatkist of van handeldrijvende personen, zullen echter binnen in de rijtuigen bedoeld onder de letters n en o mogen worden geladen doch in geen geval zal er boven de voor- en achterwielen eenige last of zwaarte mogen gelegd worden. 3. De zwaarder beladene wagens welke ge durende de schorsing op de straatwegen lijdenzullen aangehouden en ontladen wordendoch de goederen kunnen met toegestane voertuigen in kleine vrachten overgeladen en verzonden worden. Tegen de' eigenaren of voerlieden zal proces-verbaal worden opgemaaktzij zullen vervolgens tot betaling dpr schade aan den weg tcegebragtverpligt zijn. 4. De conducteurs der diligences of postwagens, welke tegen dit besluit geladen zijn zullen de goederen op verbodene wijze geladen in de naastbij gelegen gemeente of den eersten postrid ontladen zullende zij anders persoonlijk strafbaar zijnonverminderd de boete den ondernemers volgens de wet op te leggen. 5. De voorafgaande bepalingen zullen op de straatwegenwelke door bijzondere geoc- trooijeerden worden onderhouden gedurende den tijd der door den Commissaris des Konings bevolene schorsingalleen dan toepasselijk zijnwanneer deze hun ver langen daartoe schriftelijk mede deelen aan de gemeentebesturenonder welke die wegen ressorteren welke besturen zulks op de gebruikelijke wijzeter kennis der ingezetenen zullen brengen, Afgekondigd van het Raadhuis te Zierikzee den 8 Februarij 1866. De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. Men meldt uit Vlissingen: „Jl Zondag passeerde deze reede, gaande naar Ter NeuzenZr. Ms. fregat met stoomver- mogen Adolf Hertog van Nassau, komm. kapit. t/z. O. Uhlenbeck naar man zegt staat de komst van genoemd fregat in verban:! met het verblijf te Neuzen van het Peruaansche oorlogramschip Independencia datnog niet geheel zeevaardig zijndetrachten zal zich aldaar van het benoodigde te voorzien. De oorlogstoestand waarin Peru tegenover Spanje verkeert is waarschijnlijk de redendat er van de zijde van ons gouvernement de noodige maatregelen genomen zijn om alles te voor komen wat van eene schending der neutraliteit schijn zoude kunnen hebben. De Indepen dencia is gewapend met 24 stukken getrokken zwaar geschut. Ook de secretaris-generaal van buiteulandsche zaken A- Uyttenhoven is te dier zake uit 's Hage hier gekomen om naar Neuzen te vertrekken." „Onze goede stad werd jl. Dings.iag ver ontrust met eene gebeurtenis die gelukkig hoogst zeldzaam kan genoemd worden. Het betrof toch niet minder dan het met scherp laden der op de batterijen staande kanonnen, het daarheen voeren van kruidkogels enz. Geen wonder dan ook dat sommige vreedzame zieltjes het al vrij bang kregen vooral daar men niet uist wat er eigenlijk gaande was. Zooveel is intusschen zeker dat het in verband staat met het verblijf van het Peruaansch oorlogschip op de reede van Neuzen. De kommandaut van dat schip, hetwelk nog volstrekt niet gereed is om aan zijne bestem ming te kunnen beantwoorden heeft volgens geruchten altijdop eene tot hem gerigte uitnoodiging om te vertrekken geantwoord dat hij daaraan geen gevolg denkt te geven. Zooals men denken kan geeft dit gerucht tot allerlei gevolgtrekkingen aanleiding. Som migen vleïjen zich al dat aan ons het schouw spel van een scheepsgevecht zal vertoond worden zoo als dat hetwelk ten vorigen jare tusschen de Kearsarge en de Alabama in de Fransche wateren plaats vond Anderen vermoeden dat die questie uitmuntend en zonder bloedvergieten teregt zal komen zoodat wij volkomen gerust ziju. „Evenwel heeft de zaak toch ook eene ernstige zijde. De bepalingen van het vol- kenregt toch in de toepassing zoo gemakkelijk en duidelijk als de quaestie tusschen groote en kleine staten bestaatschijnen nog al eens verschil van gevoelen op te leveren wanneer de uitlegging geschieden moet door staten die zoo wat aan elkander gewaagd zijn. Het zij dan dat men het vaartnig wil doen vertrekken hetzij men het vertrek wil beletten in beide gevallen toch kan een overijlde of onvoorzichtige handeling de aanleiding zijn tot een conflict dat hoewel zich slechts tot diplomatieke vertoogen bepa lende echter aan de regering hoogst onaange naam zon moeten zijn. Jl. Dingsdag heeft alhier een treurig ongeluk plaats gehad. Drie onderofficieren der inf. op het groot hoofd zich bevindende omstreeks hoogwater terwijl het water nog al met veel geweld over het hoofd sloeg bespraken het kinderachtige plan om eens naar het einde van het hoofd te loopen. Een van hen vond dit zoo aardig dat hij zulks wel eens wilde doen. Werkelijk bereikte hij het einde en bleef daar eenigen tijd staandoch het terugkomen ging niet zoo gemakkelijk. Een eerste zeedie overkwam, wist hij gelukkig onschadelijk over hem heen te laten slaan maar bij een volgende ging dit niet zoo goedde zee ziende aankomenhad hij zich steady gezet hoewel vergeefs. Met groote

Zierikzeesche Courant | 1866 | | pagina 1