r Bessen-Geneveren Likeuren Advertentiën. HEERENWOONHUIS, Eene Burgerwoning Eene kapitale Hofstede AALBESSEN WIJN T II E E-S O O R T E 1\ Een SMIDSKNECHT, Burger!.StandteZierikzee. Zeetijdingen Beurs- en Marktberigten Vervoer-middelen GROOT-BRITT AN NIEN. Men schrijft uit Londen dat eenige weken geleden een Fransch edelman zich aan zekere woning op de Norfolk-road vervoegde om een paar kamers te huren welke hij met zijne moedor wilde betrekken. Hij zeide tot den Fransehen adel te behooren en dat hij door politieke redenen genoodzaakt geweest was zijn land te verlaten. De eigenares van het huis verlangde dat haar eenige adressen zouden worden gegeven, om inlichting omtrent hem te kunnen inwinnen. Hieraan werd ge- reedelijk gevolg gegeven en het resultaat hiervan was dat de graaf huurder werd voor 25 schillings per week. Nadat eenige weken waren verloopen begon de eigenares te be merken dat er weinig hoop bestond, dat zij de huur zou ontvangen aangezien de Fran'schman en zijne moeder half ge brek leden Wel ontvingen zij talrijke be zoeken doch levensmiddelen kwamen bijna niet in huis. Dit begon de eigenares te ver drieten en zij zeide dus eindelijk de huur op; De graaf bad en smeekte dat het hem nog zou worden vergund een paar dagen te ver; blijven, aangezien hij de zekerheid had binnen zeer korten tijd gelden uit Frankrijk te zullen ontvanger. waarvan hij, haar ten volle zou betalen. De eigenares liet zich overhalen en er werd bepaald dat de huurder uiterlijk binnen vier dagen des avonds te acht uren zou betaald hebben of vertrokken zijn. De graaf schreef middelerwijl talrijke brieven doch hij ontving er zeer weinige. Op den bepaalden dag des avond te half acht ver voegde zich de eigenares bij hare huurders om de redenen te vragen waarom de belofte nog niet was nagekomen Zij kreeg intusschen geen antwoord op haar herhaald kloppen zoodat zij meende dat zij zich reeds'te slapen hadden gelegd. ïoen zij zich den volgenden dagte tien ure in den morgenwederom bij hen aanmeldde en weder geen gehoor kreegwerd zij ongerust en riep de hulp der policie in die na in de kamer te zijn ge drongen den Franschman en zijne moeder ontdektebeide hangende in een hoek der kamer. Zij hadden stroppen gemaakt van gordijnkoorden en zich daarmede van het leven beroofdhun worstelen met den dood moet evenwel van langen dunr zijn geweest.daal de koorden te lang waren genomen zoodat zij me! de voeten den grond raakten. De City Press klaagt zeer over de verbazende vermeerdering van het aantal krankzinnigen zoodat er geen plaats meer in de gestichten is. In één district zijn tweeduizend opgenomen. De aanleiding wi! het blad zoeken in de toenemende manie om spoedig rijk te worden en ia de onvermijde lijke opgewondenheid die daarmede gepaard gaat hetgeen mannen d.e naauwelijks den middelbaren leeftijd bereikt hebben, gevaar doet loopen in de tweede kindschjieid te vervallen door eene overspanning van het hersengestel. Thans heeft ook de aartsbisschop Cnllen list voorbeeld gevolgd van bisschop Leahy en zich verklaard tegen de bezoldiging van staatswege van de Koomsche kerk in Ierland. Meer en meer blijkt verder dat de Katholieken aldaar als zoodanig niets gemeens hebben met de volksbeweging. Het Fenianisme neemt nog niet af; intnssclien heeft lord Wodehouse aan de Oranjemannen kortaf geweigerd in de districten waar de staat van beleg heerscht wapenen te dragen en hij heeft er zeker wijs aan gedaan. Op het hoofd van Stephens is thans 2300 p. st. gesteld. JONGSTE TIJDINGEN. Shanghae 9 Januarij. De insurgenten vertoonen zich vveêr in het Noorden des rijks de Nvenfeï hebben de keizerlijken geslagen. M Heden overleed tot diepe droefheid van mij en mijne Kinderenmijn geliefde Echtgenoot de Heer C. MAK in den ouderdom van 59 jaren. Zierikzee E. A. MULDER 28 Januarij 1866. Wed. C. Mak. De Notarissen D. Q. de JONGE van der HALEN en J. M. BOU- VIN residerende te Zierikzeezullen ten verzoeke van de Erfgenamen van Vrouwe H. van BREUGrEL Douairière Jlir. K. W. de Jonge in de Concertzaal te Zierikzee publiek presenteren te verkoopen Op Vrijdag den 2 Maart 1866 des mor gens ten 10 ure. Keia kapitaal met TUIN STAL en Remise Staande te Zienkzee aan de Oude Haven en uitkomende in de St.-Domustraat. met Erf en TUINonder Noordgouwe zeer aangenaam gelegen aan den Straatweg van Zierikzee naar Brouwershaven op i/i uur afstand van Zierikzee. met 49 Bunders 40 Roeden 15 Ellen ERF TUIN Stouw- en Weiland ge legen in den Vrijen Polder de Vier Bannen van Buiveland en het Gouweveer in de ge meente en nabij bec Dorp Ouwerkerk. En op Vrijdag den 16 Maart 1866 des morgens ten 10 ure. 7 Bunders 91 Roeden 30 Ellen BouwBand onder Noordgouwe. 1 Bunder 57 Roeden 20 Ellen Dito onder Dreischor. 17 Bunders 26 Roeden 80 Ellen Boscil (Hakhout} beplante DIJK en 9touw> lactd, onder Oosterland. in al de 'ffieiidesi in Dreischor gemiddeld jaarlijks rendement f S33. Een aandeel in de Tienden in de gemeente Noordgouwe jaarlijks rendement- f 437,35. Eene dito in de 7?'lenden van ILlkerzee, Ellemeet en Brijdorpe jaarlijks rendement f 41,3 O'/,. Een dito in de Tienden van Stavenisse; jaarlijks rendement f 443,3®. Voorts aandeelen in Meestooven te Bommenede te Noordgouwe te Brouwershaven en te St.-Maartensdijk. x\lles breeder omschreven bij gedrukte Notitiën welke a 15 cents verkrijgbaar zullen worden gesteld bij den Boekhandelaar P. de Looze te Zierikzee. Door lagere Pi ijzen en voordeelige inkoopen is de kwaliteit der A rsr 3se9e ms: iesee 30e: uit het magazijn van de firma Mo RtwenBtcaaij 'Zonen TE GORINCHEM zeer veel verbeterd waarvan ik bij deze de eer heb kennis te geventerwijl ik mij bij voortduring blijf aanbevelen. Deze Theeën worden verkocht in verzegelde Pakjes voorzien van bovenstaand Merk en van Nommer en Prijs. Prijzen van af 80 Cts. en hooger. Tot de minst mogelijke prijzen wordt verkocht": WITTE en ROODE alles van puike kwaliteit. Zierikzee, B. JOPPE Jz., 1 February 1866. Schouwsche Botermarkt. Aan de onderstaande^ en verder bekende depóthouders is verzonden eene nieuwe be zending van alle uit het Magazijn van VAN HOIJWENINGE VISSER, welke zich zoowel door veel verbeterde kwaliteit als lage prijs, bijzonder aanbevelen. Afgewogen in verzegelde pakjes van vijf, twee en een half en een Ons waarop het nummer en de prijs zijn vermeld. Bij hoeveelheden van minstens 15 Ned. ponden worden dezelve desverkiezende in met lood bekleede kistjes afgeleverd. Prijs-couranten zijn gratis verkrijgbaar Axel Joh. Veenhuizen. Brouwershaven, J. v. Brabant. Goes G. van den Hoek. Hontenisse,, H. Thassaert. Neuzen W. m. de Steur. St. AnnaJand j. 'de Graaf. Stavenisse Joh, de Jong. Middelburg.J. A. Goethals. Sluis P. E. Mets. Sas van Gent Wed. J. Stubbe Vlissingen, Ch.'Suthei land en E. H. Mets Daane,. Zierikzee J.Ocbtman Johz. Terstosad kan geplaatst worden VIJ1JKWERHEK; bij W. J. DE GRAAFE Mr. Smid, Korte St.-Jansstraat, te Zierikzee. van 26 Jan. tot en mei 2 Febk. 1866. Geboren. Eene dochter van P. Adriaanse en D. A. Molegraaf. Eene dochter van W. Koole en C. M. Koopman. Een zoon van F. T. den Boer en J. Heijerick. Een zoon van M. Tromper en P. Metselaar. Gehuwd. P. Beuzenberg, jm. en P. Wagemaker, jd. C. J. Berwald jm. en J. de Jonge jd. Overleden. J. Biljet, oud 74 j.wed. L. Brandenburg. F. Hooze, oud 88 j.weduwn L. Timmermans, oud 8 d. d. C. Hoeder oud 39 j.vrouw van H. de Graaf. J. C. Moermqnd oud circa 18 m. z. C. Mak oud 59 j mar, van E. A. Mulder. Brouwershaven Gearriveerd 30 Jan. Dorothea, M. F. Gantschou Passa- roeang 30 KortenaerA. T. Sciiuchard 30 Burgein. Hoffman L. E. Grafthuis 31 Henrietta Gerardina Susanne P. J. Dam allen naar Rotterdam. 31 Vi)f Vrienden, C. Johan allen van Batavia 1 Febr. Henry B. Wriclit A. B. B. Park Callao 1 Heutou Hell(stP. P. Willes Newport, allen naar Middelburg. 31 Jan. Uitgezeild: Nieuwe Waterweg, F. HeijmericksMelbourne, 31 John Fraser J. Norton Liverpool 31 Ocean Pearl D. W. Newcomb 31 Crest of the Wave, Ch. H. Wood- burn beiden naar New-York allen van Rotterdam Per het schip Kortenaer kapitein A. T. Schuchard zijn als passagiers van Batavia aangebragt de heer Sorilon ingenieur van den waterstaatechtgenoot en 2 kinderen henevens 1 gepasporteerd militair. Idem per het schip Henriette Gerardir, Susanne kapitein P. J. Dam van Java d heer P. D. Lusink echtgenoot en 1 kind benevens 18 gepasporteerde militairen. Idem per het schip Burgemeester Hoffman kapitein L. E. Grafthuis2 gepasporteerd! militairen. Idem per het schip Vijf Vrienden kapiteiij O. Johan 3 gepasporteerde militairen. Prijzen der Effecten te Amsterdam, den 31 Januarij 1866. Nederl. Belgie. Spanje. Portugal. Rusland. Polen. Pruissen- Oostenr. Méxiéó. Grieken! Turkije. Werkel. Schuld, dito dito dito dito A mort. Sijndic. Ned. Hyp.-Bank Cert bij Rothschild. Obligatien. Obligatien. Obl, bij Hope en Oo. dito 1828/29 Cert. 1840 Spoorweg-Actiën. Aandeelen 1835. Obligatien 1859. Obl. Met. Oude. dito. dito Rente Amst. dito Nationale. Obligatien. Obl. Gel dl. 1825. Binnen!. Oblig. 2'/, pet. 3 4 37, 47. 27, 27. a 5 5 4 5 5 27. 5 5 '5 3 5 6 7., 717e 95'A 35'/,» 45 7» 184 56 Vs 28»/,» 75»/4 59 V, 19'7 38 Middenprijzen van de Volgende artikelen te Zierikzee van den 3 Februari;' 1866. De Ned. Mudde. De Ned Mudde. Ouude Tarwe 1863 f 9,00' Paardenb. Nieuwe dito 1865 - 7.75;Witte boon. Afwijkende dito 0,00 Bruine dito Z.-Zomer dito - 0 00 Gr. Erwten Ordinaire dito - 0,00 Groene dito Rogge - 5,75 Gele dito Winter-Gerst - 5,50 Koolzaad Zomer-dito - 5,00 Zaai-Lijnz. Haver - 2,80 Slag-Lijnz. Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee. van den 3 Februarij 1866. Teelt 3 865. Twee en een,Istekw,blank Twee en een, middelb. dito - Twee en een mindere dito - Een en een 1ste kw. blank - Een en een middelb. dito - Een en een mindere dito - On beroofde, 1ste kw. blank - Onbefoofde middelb. diïo- Onberoofde mindere dito - Muilen Middelbare dito 21,00 21,50 00,00 a 00,00"S 00,00 i 00,00 21,00 4 21,50 o 00,00 a 00,00 00,00 i 00,0.0 21,50 4 22,00! 20,50 i 21,004 19,50 a 20,00 5.00 d 5,50 f' 3,50 a 4,50 Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam Van Middelburg Van Botterdam 6.75 -1200 -12.00 - 0,00 - 8,00 - 0,00 - 00,00 - 22,00 - 0,00 Zondag 4 'smorg. 6.30 J Maandag 5 'smprg. 8,30 De Diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en vau Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden. Stoombootdienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen: j Van Rotterdam dos maandags, woensdags en des dinsdags donderdags en vrijdags 's morg. 8 ure. J zaturd. 'smorg. 8 u. 30 min. De Diligence rijdt van Zierikzee aan het „Hotel van Veen' "des morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vlissingen naa: Rotterdam en des morgens ten 10 ure 30 min. voor de afvaar van Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos

Zierikzeesche Courant | 1866 | | pagina 2