Woensdag 3i Januarij 1866 WOENSDAG EN ZATURDAG. Wo. 9 Besturen en Administratiën Publicatie. Kennisgeving. Binnenlandsche Tijdingen. ZIERIKZEESCHE COURANT PRIJS DER ADVERTENTIF.N, Gewone 12'l2 cent de regel. Geboorte- Hnwelijks- en Doodberigten van 1 6 zegels if 1 behalve het zegelregt V E R S C H IJ N T ABO N N E M E N T S-P Rij S. Per drie maanden f 2 00—Franco per post f 2,25. Inzen ding der Advertentiën daags te voren voor 10 ure 'smorg footing voor de Rationale Militie Burgemeester en Wethouders der ge meente Z ierikzee Gelet op art 28 en volgende der wet van den 19 Augustus 1861 (Staatsblad no. 72) Brengen bij deze ter kennis van belang hebbenden dat de loting der in het vorige jaar voor de- militie ingeschrevenen, zal plaats hebben te Zierikzee op het gemeente-huis Woensdag den 14 February e k. te beginnen des voor- middags ten half twaalf uur dat gedurende vijf dagente rekenen van den dag waarop de loting heeft plaats gehad tegen de wijze waarop zij is geschied bij Gedeputeerde Staten bezwaren kunnen worden ingebragt door belanghebbende lotelingon of door hun vader of voogd dat de bezwaren moeten worden ingediend door middel van een door de noodige bewijs stukken gestaafd verzoekschrift op ongezegeld papier onderteekend door hem, die ze inbrengt; welk verzoekschrift bij den Burgemeester moet worden overgebragttegen bewijs van ontvang. dat op Vrijdag den 16 February 1866 des voormiddags van 10 tot 12 uur, in het gemeente huis zitting zal worden gehouden tot het opmaken van de getuigschriften ter bekoming van vrijstelling wegens broederdienst of op grond van te zijn eenige wettige zoon bedoeld in de 2de en 3de zinsnede van art. 53 der bovengenoemde wet dat zij die op zoodanige vrijstelling aan spraak maken op gemelden tijd in het ge meente-huis gullen moeten verschijnen ver gezeld van twee bij den Burgemeester be kende meerdetjarige ingezetenen; terwijl op broederdienst reclamerende zij zulien moeten medebrengen de bewijzen van geboorte van henzelve en van de nog in leven zijnde broeders benevens het paspoort of ander bewijs van ontslag of een uittreksel uit het stamboek of een bewijs van werkelijke dienst van den broeder of de broeders op wiens of wier dienst zij hunne reclame gronden. Zierikzeeden 29 Januarij 1866. Burgemeester en Wethouders voornoemd, B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. Burgemeester en Wethouders van Zie- rikzee geven openbare kennis dat het aan- 1 vullings kohier der belasting op de honden in deze gemeente, over het jaar 1865, op heden door den Raad is vastgesteld en nog gedurende acht dagen ter lezing zal liggen ter gemeente secretarie ingevolge de W et. Zienkzee, den 29 Januarij 1866. De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. {Niet officieel Openbare Raadsvergadering- gehouden te Zierikzee den 30 .Januarij ISÖ0. Voozitter mr. B. C. Cau. Secretaris mr. J. P. N. Ermerins. Afwezig de heeren jhr. de Jonge, onge- gesteld van der Grijp beiden met kennis- geiing en van der Vliet. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Worden medegedeeld drie missives van Ge deputeerde Staten. a. begeleidende goedgekeurde Gemeentebe- grooting 1866 b. houdende kennisgeving der goedkeuring van het Raadsbesluit tot verhooging der toelage aan den kweekeling Razelius. c. als boven tot den openbaren verkoop van 35 opgaande boomen. Idem eene missive van mr. C. J. Fokker, berigtende dat bij de benoeming tot regent van bet burger-weeshuis aanneemt. I lem eene missive van de heer J. Groene- veld de Kater dat hij de benoeming tot regent van het burgerlijk armbestuur aanneemt. De Voorzitter geeft kennis dat de heer D. van der Maas mondeling heeft ver klaard dat hij zijne herbenoeming als regent van het burgerlijk armbestuur zich laat welgevallen en dat ook gelijke verklaring is gedaan door de heer Moll betredende zijne herbenoeming als lid der plaatselijke school-commissie. Al hetwelk voor kennisgeving wordt aan genomen. Wordt gelezen eene missive der plaatselijke school-commissie, betrekkelijk de schoollokalen der Stads-Armenschool 1ste c-n 2de Burger schoolvergezeld van een plan tot vergrooting der Stads-Armenschool hetwelk op voorstel des Voorzitters wordt gesteld in handen van Burgemeester en Wethouders, om nader een voorstel te doen. Wordt remissie van hoofdelijken omslag over 1865 op daartoe gedaan verzoek ver leend aan den heer A. L. Hoffman als gedurende het geheele jaar afwezig gewee-f. Wordt gelezen een adres van den heer B. Joppe, om remissie van betaalde ge meente accijns ad 4.45. De Voorzitter deelt tnede (lat dit in handen is gesteld geweest van den Controleur wiens schrijven houdende gunstig advies, wordt medegedeeld. Hij stelt mitsdien voor gunstig op het verzoek te beschikken. Aldus besloten. Wordt medegedeelddat in 1865 de op brengst is geweest van de zelkasch 16385.65. Voor kennisgeving aangenomen Wordt gelezen het proces verbaal der jongste opname van de gemeentekaswaaruit bleek dat zich in kas bevond 3802 41 waarvan aan Gedeputeerde Staten afschrift is gezonden. Voor kennisgeving aangenomen. Wordt besloten tot het doen van eenige af- en overschrijvingen waartoe voor zooveel noodig de goedkeuring van Gedeputeerde Staten zal worden gevraagd, Komt in behandeling de voorgestelde wijziging a. in het reglement van policie strekkende om de agenten van politie en de leden der nachtwacht in deze gemeente bepaald aan te wijzen als beambten bevoegd om de overtredingen der bepalingen van dat regle ment te constateren welke na eenige discussie overeenkomstig de voordragt wordt vastg' steld b. in de Verordening tot voorkoming en blussching van brand houdende bepalingen betreffende het doen houden vannaauw'ettend toezigt op de magazijnen van steenkolen en het onderzoek van den staat dier kolen. Na langdurige discussieis dit overeen komstig de voordragt met weglating der 4de alineaop voorstel van den heer Zuurdeeg aangenomen. Wordt vastgesteld het suppletoir kohier der belasting op de honden over 1865 ad 31,50, hetwelk nog gedurende 8 adgen ter visie zal worden gelegd en daarna aan Gede puteerde Staten ter goedkeuring worden opgezonden. Wordt op daartoe gedaan verzoek eervol ontslag verleend aan den hulponderwijzer C. A. de Braai in te gaan met 1 February e. k. Hierna wordt de zitting gesloten Op den 15 dezer is door den lieer J. A. Andreson te Leyden eigenhandig in de bus aan het postkantoor gestoken een brief aan den heer F. van de Wiel behanger te Rotterdam inhoudende 1 bankbillet groot f 100. Op 18 dezer is door den heer J. W. ICnippenburg aldaar, eigenhandig in de brie- venbas aan de Hooglandsche kerk gestoken een brief aan het adres J P. Knippenburg sergeant4de regeroent infanterie te Delft inhoudende 2 coupons, groot ieder 2,4 7 '/2. Beide brieven zijn niet aan hunne adressen bezorgd. Men meldt uit 's Gravenhage van 26 dezer. Eene allesbehalve alledaagsche noch onbe langrijke aanhouding heelt gisteren avond dank zij de activiteit der alhier gestationeerde commiesen Tethof en van Gasteren plaats gevonden. Wij deelen om de curiositeit der zaak de gansche toedragt mede. De huurkoetsier van Starrenburgter dezer stede verbet gisteren middag met vigilante en paard de residentie zich hiermede naar de gemeente Voorburg begevende. Ten ruim zes ure zagen de commiesen hem met gezegd vervoermiddel, langs den Rijswijtjschen weg herwaarts terugkeeren De commiesen vatten argwaan op e.ï besloten hem in het oog te houden. Hoe slim ook onze huurkoetsier zijn smok- kelplan had overgelegd het mogt hein niets helpen want de commiesen waren nog slim mer dan hij. Den Rijsw ijkschen weg afge legd hebbende vatte de huurkoetsier zeer bedaard post op de gewone haltplaats aan het spoorwegstation te midden van al de overige koetsiers met hunne vigilantenten einde d»n schijn te geven alsof ook hij den trein van 6ure afwachtte. Spoediger dan hij dacht kreeg hij toen reeds passagiersniet uit den spoortrein maar wel uit het bureau der commiesen. De een plaatste zich naast hem op den bokterwijl de ander zeer deftig in de vigilante ging zitten en in stede dat zoo als gewoonlijk ook nu da koetsier aan zijne passagiers zou gevraagd hebben wer- waarts zij wilden gebragt worden waren de commiesen beleefd en voorkomend genoeg om hem te gelasten hen te voeren en te volgen naar het hoofdbureau aan het Zieken. Daar gekomen werd eene visitatie ingesteld en de aap kwam toen uit den mouw niet minder dan 149 Ned. ponden rundvleesch waren geborgen in de kast onder de gewone zit plaats van den koetsier. Het vleesch werd benaderd niet alleen maar ook vigilante en paard in beslag ge nomen. Het vleesch werd eerst door de commiesen en later ook door de keurmeesters afgekeurd, en is heden in het duin begraven. Het in beslag genomen paard is heden aan het Scheveningsche veer publiek verkocht voor de som van ƒ20, terwijl de insgelijks verbeurd verklaarde vigilante zich thans nog in verzekerde bewaring bevindt en ook spoedig verkocht zal worden terwijl eindelijk daar enboven vari het gebeurde nog proces verbaal tegen den koetsier is opgemaakt. De Staats-Courar.t heeft een rapport medegedeeld aan den koning van den minister van binnenlandsche zaken betreffende de hier te lande heerschende ziekte onder het rund vee en de daartegen genomen maatregelen Daarin wordt nagegaan de loop der ziekte sedert 11 November II., de oorzaken van de uitbreiding der ziekte en de maa'regelen ter wering daarvan genomen Voorts worden nog besproken de bezwaren die zich daaarbij voor den handel en den landbouw hebben voorge daan en de critiek waaraan de handelingen der regering hebben blootgestaan en iet; slotte die handelingen vergeleken met de maatregelen in België en Engeland genomen. Het karakter der ziekte wordt gezegd in de laatste twee maanden goedaardig te zijn geworden. Omtrent de moeijelijkheid die men bij het onteigenen en afmaken van besmette runderen had ondervonden worden in het verslag o. a. nog de volgende bijzonderheden medegedeeld: In sommige gemeenten openbaarde zich de onwil der bevolking niet door openbaar verzet maar door lijdelijke tegenstand. Niemand wilde eene hand uitsteken om het bevel tot afmaking ten uitvoer te leggen. Geen slagter was te vinden bereid om het vee te dooden niemand wiide de spade in den grond steken om den grafkuil te delven. In die gevallen werden de runderen door de klilitairen af gemaakt en begraven in ééne gemeente zag zich de burgemeester verpligt om met behulp van twee veldwachters die taak op zich te nemen. Dit bezwaar was te boven te komen maar in enkele gemeenten waar de veehouder na de onteigening, weigerde de runderen op zijn grond te begraven en de gemeente geen grond in eigendom bezatwas de maatregel onuitvoerbaar. In de Delfische Cuurant leest men Het volgende wordt aanbevolen als een voorbehoedmiddel tegen de runderpest Men laat de koe bloed af door middel van een schuinsche snede ter grootte van 4 Neder!, duimen en ter diepte van het beer, in den staart zoodat men het vlies mede raakt. Men doet dit acht nieuwe duimen van af de klink. Laat de koe uur bloeden. Brengt alsdan een verband om den staartdoor een goed sluitende zwachtel die met een rolletje be vestigd wordt zoodat ze goed aandringt en sluit. De koe wordt daarna zorgvuldig be waakt om mogt het verband losgaan dit op nieuw te bevestigen. Na verloop van 8

Zierikzeesche Courant | 1866 | | pagina 1