"evangelisatie Advertentiën. Eenige GEBOUWEN, BOUW- en WEILANDEN B u rgerl .Standte Z ierikzee. Zeetijdingen Beurs- en Mark tberigten ei'/.» 22,50 a. Vervoer-middelen He aangewend nadat de reddingsboot omgeslagen en op strand geworpen was. Wat de ge vallen betreftwaarop men de beschuldiging heeft willen gronden de admiraal ineent dat die schipbreuken aan vergissingen in de be rekeningen en niet aan liet vertoonen van eenig licht zijn toe te schrijven. Rafael Semmes de voormalige bevel voerder van de Alabama is gearresteerd ge worden in zijne woonplaats Spring Hill ongeveer 4 mijlen van Mobile in den staat Alabama en naar "Washington gevoerd alwaar hij gevangen is gezet in afwachting van zijne teregtstelling. Semmes beweert dat hij begrepen was onder degenendie zich met Johnston's leger overgaven en noemt zijn arrest gevolgelijk onwettig. Hij heeft den zelfden blik van vermetelheid die hem in zijne jongere dagen onderscheidde. Hij draagt een knevel en imperiale die beide wit zijn als sneeuw terwijl zijn baar nog gitzwart is. Hij is nu bijna 50 jaar oud. Wat men met hem doen zal is moeijelijk te bepalen; Jefi. Davis zit nog altijd gevangen. De overige Zuidelijke aanvoerders keeren de een na den anderen tot civiele betrekkingen terug. Ge neraal Lee is de wakkere president van Washington College de oudste universiteit in den staat Virginia. Generaal Armistead L. Long, van Lee's staf en later de Gecon federeerde artiferhtis opziener van het James rivier en Kanawha kanaal. Generaal Long- street is commissionair in New-Orleans. De Lib by gevangenis is thans een kruideniers winkel Te Belfast zijti vijf landlieden gear resteerd verdacht van Fenianisme. De in woners van Monaghan hebben verzocht dat er garnizoen in de plaats gelegd worde ten einde ongeregeldheden te voorkomen. La Epoca meldt het volgende Er is een gerucht in omloop-, dat ons eskader van de Zuidzee voor Valparaiso en Callao ver schenen is en volledige satisfactie heeft geëisckt zoowel van Peru als van Chilionder bedreiging van een onmiddelijken aanval op voornoemde havens. De schepelingen van de Villa de Madrid verkeerden volgens de Leon, toen zij het uiteinde van den admi raal vernamen in de grootste opgewonden» beid en hadden hun verlangen te kennen gegeven dat dadelijk het vuur zou geopend worden tegen Valparaiso zij waren met groote moeite tot bedaren gebragt en alleen onder belofte van|eene spoedige en schitterende wraakneming. Hetzelfde blad wil dat er een minister van marine optrede die een man zij van zaakkennis. Blijkens de berigten uit Rio-Janeiro van 24 December werden de krijgsbedrijven tegen Paraguya voortgezetdoch zonder beslissende uitkomsten op te leveren. De krijgsmagt der geallieerden naderde de zuide lijke grenzen van Paraguya, maar hunne bevelhebbers werden in hunne bewegingen belemmerd door de schaarschbeid van leeftogt en door de misnoegdheid welke zich aan hunne zijde in Entrerios en elders zoo als te Rosario en te Cordova onder de bevol king vertoonde. Men meldt uit New-York van 13 dezer. De Herald wil dat de president besloten heeft het kabinet te wijzigen. Er loopt een ge rucht dat de heer Stanton in plaats van Adams zou optreden. Te Manchester is het in aanbouw zijnde dak van het spoorwegstation plotseling ingestort, waardoor verscheidene werklieden in of bij het gebouw aan den arbeid, zijn gewond. Het aantal der verminkten moet 3 1 bedragen, terwijl twee hunner vóór den avond gestorven zijn. Zelden heeft eene ramp zooveel indruk gemaakt als die aan de stoomboot London in de baai van Biscaye overkomen en in de talrijke beschouwingen der dagbladen vindt nv-n eene menigte aanmerkingen aangaande d1 daarmede gepaard gegaan zijnde omstan digheden. De voornaamste ligt in het in zee sr< ken van de London met zulke hevige stormwinden en bij de waarschuwingendie de barometer over den duur daarvan gaf. Ook wordt de voortzetting fier reis zelfs ra het verlies van zooveel maatwerk en want gelaakt. Vervolgens berijpt men het inne men van 1200 ton ijzer waarbij nog 50 ton steenkolen haar gewigt voegden en zulks met eene bevolking v«n 270 zielen aan boord. Het scbip en de masten waren van ijzeren de London had niet meer dan twee of drie reizen naar Australië gedaan Opmerkelijk is het dat de Amalia waatfvan de reizigers gered werden dezelfde averij bekwam en in gelijks zonkzoodat twee 1ste klasse stoombootenaan welke de grootste veilig heid toageschreven werd in volle zee ge zonken zijnen aan het Engelsche denk beeld dat zulke schepen genoegzaam geen gevaar van storm te vreezen hebben wanneer er geene klippen of stranden bestaan is de bodem ingeslagen Intusschen blijkt uit de zeetijdingen van alle kanten waaronder ook die van New-York ontvangen dat de jongste orkanen geheel en al afweken van die welke rr.en vroeger ondervond en de gewone berekeningen alzoo falen moesten. Het was niet de bisschop van Sydney, maar een Anglikaansch geestelijke Woolley genaamd die op zijne terugreis omkwam. Een d^r 19 geredden den heer Wilson begaf zich op het zeggen van een matroos dat er nog plaats voor eene dame in de boot wasmede op het dek van de London om eene bekende te zoeken» Deze niet vindende, nam hij een meisje van ongeveer 18 jaar mede; doch den afstand of de diepte tusschen de boot en het dek ziende zeide zij „Neen dat kan ik niet doen en de heer Wilson welke geen oogenblik te verliezen had sprong toen zelf in de boot. Een tweede boot schijnt naderhand nog te zijn neêrgela- tendoch werd verzwolgen in de zuiging van het waterdoor het zinkende schip ontstaan. Naauwelijks was de eerste boot vrij geraakt of eene jonge dame verscheen op den rand van het dek en bood ir. onbe schrijfelijke wanhoop 1000 guinjes aan indien men haar wilde medenemen. Er was echter gcene mogelijkheid om terug te keeren, al waren er millioenen mede gemoeid geweest. Onder de omgekomenen behoort ook de tooneelspeler Brook wiens gedrag gedurende de hagcheüjkste oogenblik ken zeer geroemd werd De kapitein bleef steeds kalm en beraden het oogenblik afwachten dat de zee alles zou verzwelgen. Niettegenstaande het ontzettende van den toestand ontsnapte hem een soort van glimlach toen een der reizi gers met een reiszak in de hand op het dek verscheen in het vooruitzigt in eene boot af te steken. De wijze waarop de reizigers hunnen ondergang te gemoet zagen was ver schillend en valt moeijelijk te beoordeelen bij zulke omstandigheden. Het meest ver troostende tooneel was de verzameling om den geestelijke Draper die telkens bereid was om zich met ieder die hem dit vroeg in het gebed te vereenigen en niet ophield te smeeken dat allen die dit behoefden zich ook nog in die korte vreeselijke oogen- blikken bekeeren mogten. Volgens de verklaring van den hofmeester hadden een of twee personen hunne pistolen voor den dag gehaaldmet het doel om liever door het lood het leven te verliezen dan in de golven te verzinken. De eene vriend verzocht den anderen een pistool op hem te lossen en de man die deze omstan digheid mededeelde voegt er bij een pistool schot gehoord te hebben zonder te weten door welke hand het werd gelost. Over het geheel genomen moeten de herinneringen niettegenstaande de scherpte der indrukken in zulke oogenblikken ontvangen onvolkomen zijn bij hen die na gered te zijn ze kunnen meêdeelen. Het geraas en de hoogte der golven moeten spoedig verdere waarne mingen belet hebben en ware het niet dat de verklaring van den kapitein allen twijfel weggenomen had, dan zouden sommigen nog geneigd zijn te gelooven dat het voor de geredde schipbreukelingen niet mogelijk ware met zekerheid te kunnen zeggen het zinken der London gezien te hebben. 04. cpk ii i cu ws. De kerkeraad der Ned. Hervormde gemeente te Utrecht heeft in de vacature, ontstaan door het overlijden van ds. Montijn het volgend drietal van predikanten zamengesteld dd. L. Ster fort, te BloemendaalR. Gewin te IJsselstein (na herstemmi"g tegen dr. H. F. Kohlbrugge te EIberfeld) en J. Drost te Goes. Maandag aanstaande zal het be roep plaats hebben. JONGSTE TIJDINGEN. Bayonne 24 Januarij. Volgens berigten uit Lissabon van den, 19 dezer zijn 200 Span jaarden te Braganza geïnterneerd losgebro ken om in Spanje terug te komen. Madrid, 24 Januarij De ministers zijn in het paleis bijeengeroepen naar aanleiding van den belangwekkonden toestand waarin PI. M. zich bevindt. Krachtens Bevelschrift van den Heer Refter-Commissaris in het Faillisse ment van «T. LAMMERS Gz. Metselaar te Noonlgouiveworden alle zoo bekende als onbekende Schuldeischers de bevoorregte Pand of Hypotheek hebbende, daaronder begrepen opgeroepen om in Persoon of bij Gemagtigde te verschijnen op de tweede Ver gadering welke ter verificatie der Schuld vorderingen in genoemd Faillissementzal plaats hebben op liet Stadhuis te Zierikzee in de Raadkamer der Regtbank op Woensdag 7 Februarij 1866 des voormiddags om 10 ure. De Curator Mr. J. MOOLENBURGH. De Notaris Mr. C. van der LEK de CLERCQ zal ten verzoeke van den Heer M LEENDERTSE BAL, op Dingsdag 27 Februarij 1866 op nader te be palen uur en plaats te Bruinisse publiek ver- koopen mitsgaders «ene groote partij uitmuntende en wel 48 Bund., 33 Roed.90 EU. onder Bruinisse. 3 84 70 Oosterland. 3 85 80 Nieuwe'kerk. Alles breeder bij Billetten te omschrijven. op Maandag den 29 Januarij des avonds te half zeven in de CONCERTZAAL Voorgtangfer een Hervormd Predikant. van 19 tot en met 26 Jan. 1866. Geboren. Een zoon van D. Sies en A. Hanson. Een zoon van O. Olree en J. A. Versteeg. Een zoon van E. A. Pat en A Reijnhoudt. Eene dochter van A. Timmermans en M. E. France. Eene dochter van L. v d. Valk en L. slager. Eene dochter van A. Kramer en J. Huigens. Gehuwd. hl. van Zaaien weduwn.en J. vau Diestjd. Brouwershaven Gearriveerd: 19 Jan. Jason W. H. Rusman 19 Noach A. Lupcke 21 Onrust, D. J. Weissenbachallen van Batavia 21 Ida Maria, C R. KöblerPassa- roeang 22 Isis C. L. Torleij Hnwell Bata viaallen naar Rotterdam. Per het schip Noach kapitein A. Lupcke zijn als paskamers vari Batavia aangebragt de heeren F. Wij en echtgenoot en 7 kin deren Van den Mark en zoon 4 gepas- porteerde onderofficieren en 6 soldaten. Idem per het schip Jasonde heeren P. H. van der Wedden, O.-I. ambtenaar en echtgenoot en E. Haitsma Muiier luit. ter zee 2de klasse. Idem per het schip Isis: de heeren A. v. d. Weide; Posno en familie Kuhl; Duwell; madame Smitt en een kind. Prijzen der Effecten te den 24 Januarij Amsterdam. 1866. Nederl. Belgie. Spanje. Portugal. Rusland. Poien. Pmisaen' Oostenr. Mexico. Griekenl. Turkije. Werkel. Schuld, dito dito dito dito Amort. Sijndic. Ned. Hyp.-Bank Cert bij Rothschild. Obligatien. Obligatieri. Obl. bij Hope en Co. dito 1828/29 Cert. 1840 Spoorweg-Actiën, Aandeelen 1835. Obligatien 1859. Obl. Met. Oude. dito. dito Rente Amst. dito Nationale. Obligatien. Obl. Geldl. 1825. Binnen). Oblig. 2'/, pet 3 4 37, 47, 27, 27, - 3 5 5 4 5 5 27, 5 5 5 71 Va 95=/. 55 35"/,, 44% 977, 184% t 56'U 28 "/.o 76 '/a 59 Va 20'/a 38 >7,0 Middenprijzen var. de volgende artikelen te Zierikzee van den 25 Januarij 1866. De Ned. Mudde. Ouude Tarwe 1 863/9,00' Nieuwe dito 1865 Afwijkende dito Z. Zomer dito Ordinaire dito Rogge Winter Gerst Zomer-dito Haver De Ned Mudde. Paardenb. 6.75 Witte boon. - 11 50 Bruine dito - 12.00 Gr. Erwten - 0,00 - 7.75 - 0,00 -0 00 - 0,00 Groene dito - 8,50 - 6,00 Gele dito - 0,00 - 5,40 Koolzaad - 00 00 - 5,00 Zaai-Lijnz - 22,00 - 2,901Slag-Lijnz. - 0,00 Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee. van den 25 Januarij 1866. Teelt 1865. Twee en een,lstekw.blank Twee en een, middelb. dito - Twee en een mindere dito - Een en een lste kw. blank - Een en een middelb. dito - Een en een mindere dito - Onberoofde, lstekw. blank - Onberoofde middelb. dito- Onberoofde mindere dito - Muilen Middelbare dito 20,50 00,00 a 00,00 A 20,50 4 00,00 a 00,00 A 9.2,00 A 20,50 4 19,00 a 4.50 4 3,00 21,00 00,00"g 00,00 21,00 00,00 (g. 00,00 21,00-0 20,00 1 a 3,50 Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam. Van Middelburg Van Rotterdam bondag 28 'smorg. 9,30 Maandag 29 'smorg. 7, De Diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en vau Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden. Stoombootdienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. des maandags, woensdags en vrijdags 'smorg. Sure, Van Rotterdam des dinsdas9 donderdags en zaturd 'smora:. 8 u. 30 min. De Diligence rijdt van Zierikzee aan het „Hotel van Veen" des morgens ten 9 ure, voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des morrens ten 10 ure 30 min. voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. TerStads-Drukkerij van de Erven A. de Vos. i

Zierikzeesche Courant | 1866 | | pagina 2