fv «r°. 8 laturdag 21 Januari) 1866 WQEÜSD AG EN ZATUROIG. Besturen en Administration Publicatie. Bekendmaking. Kennisgeving Binnenlandsche Tijdingen, Buitenlandsche Tijdingen. PRIJS DER ADVERTENTIEN. Gewone 12'/2 cent de regel. Geboorte- Huwelijks- en Uoodberigten van 1 6 zegels if 1 behalve het zegelregf VERSCHIJNT: A li 0 N NE 1)1 E N T S P R U S. 'Per drie maanden 2 00Franco per post f 2,25. Inzeil ding der Advertentiën daags te voren, voor 10 ure 'sinorg K a t i o n al e SI il i ti e. Burgemeester en Wethouders der ge meente Z ierikzee. Gelet op art. 26 der wet van den 19 Au gustus 1861 (Staatsblad no. 72) Brengen bij deze ter kennis van belang hebbenden dat het register var. de in bet vorige jaar voor de nationale militie ingeschrevenen be nevens de daaruit opgemaakte alpbabetische lijst voor elk op de Secretarie ter lezing zullen nederleggen van den 23 January tot 31 Januarij 1866 dat tegen register en lijstbinnen den tijd der nederleggingbezwaren kunnen worden irigebragt bij den Commissaris des Konings in de provincie door middel van een door de noodige bewijsstukken gestaafd verzoek schrift op ongezegeld papieronderteekend door hem die ze inbrengtwelk verzoekschrift zal moeten worden overgebragt bij den Burge meester tegen bewijs van ontvang. Zierikzeeden 23 Januarij 1866. Burgemeester en Wethouders voornoemd B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. Burgemeester en Wethouders van Zie rikzee herinneren de ingezetenendie in de termen vallen van den hoofdelijken omslag dezer Gemeente, zijnde allen die of zelve, of met hun gezin een jaarlijksch inkomen bezitten van vierhonderd gulden en daar boven aan hunne verpligting om indien zij bij de uitreiking der aangifte-billetten voor deze belasting mogten zijn overgeslagen alsnog zoodanig billet van het Raadhuis af te halen. Zierikzee, den 24 Januarij 1866. Burgemeester en Wethouders B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. De Burgemeester van Zierikzee breno-t ter kennis van de Ingezetenen dat er op Maandag den 29 dezer des namiddags ten één ure op het Raadhuis alhier eene openbare Vergadering van den Gemeente-Raad zal gehouden worden. Zierikzee den 25 Januarij 1866. De Burgemeester B. C. CAU. Zierikzee 26 Januarij. Z. M. heeft be noemd: tot regter in de arrondissements-regt- bank alhier jlir. mr. G. L. Schorer, thans subst.-griffier bij dearrond.-regtbank.te Middel burg. Per Telegraaf ontvangen wij heden (den 24) de volgende nadere mededeeJing „De ministers Thorbecke en Olivier hebben hun ontslag aan den Koning aangeboden. De ministers Fransen van de Putte Cremers Blanken en Huyssen van Kattendijke hebben hunne portefeuilles ter beschikking van den Koning gesteld." (Rott. Ct.) In de Amsterdamsche courant van 25 December jl.leest men o a. Wij vestigen nogmaals de aandacht op de Eerste Nederlandsche Strooviechterij Dif.U- donné en co. welke in September aange vangen thans aan meer dan honderd min of meer loontrekkende meisjes en kinderen werk zaamheden verschaft en kosteloos onderwijs geeft in de zoo schoone en rijke stroo- nijverheid die in ons land tot nu en slechts gedeeltelijk door een beperkt getal vreemde nijveren werd geëxploiteerd. In deze inrigting ziet men thans reeds ruim honderd meisjes en kinderen.,, die vroeger verstoken van de voorrègten dié deze nijverheid aanbiedt, zich thans daarin bekwamen en middelen van bestaan verschaffen. Men schrijft uit Harderwijk van 22 dezer. Van de verschillende korpsen des legers zijn een aantal onderofficieren en korporaals bij het O.-l. leger met eene nieuwe verhindtenis bij de koloniale troepen overgegaan die a la suite bij het koloniaal werfdepêt alhier zijn geplaatsttot tijd en wijle zij per scheeps gelegenheid hunne bestemming naar Java zullen volgen. Uit goede bron verneemt men dat het vierde Evangelisch Nationaal Zendingsfeest vroeger te Wolfhezen en Maarsbergen gehou den den 6 September zal gehouden worden op het landgoed van den heer Barnaartaan de Vogelenzang bij Haarlem. Plaats en tijd zijn gekozen met het oog op de Evangelische Aliantie die te Amsterdam zal worden ge houden van zondag 26 Augustus tot 5 September daaraanvolgende. De openings rede van deze vereeniging zal uitgesproken worden door professor van Oosterzee. jl. Zaturdag is door de kommiezén gestationneerd op den Bezuidenhoutschen weg te 's Hage aangehouden een wagen bespannen met twee ezels. Bij onderzoek bleek dat zich in den wagen eene groote hoeveelheid vleesch bevond dat als schadelijk voor de gezondheid, werd afgekeurd terwijl wagen en ezels verbeurd werden verklaard maar tegen taxatie zijn teruggegeven. Men meldt uit Texel van 20 dezer. De lammeren worden nu reeds gekocht voor ƒ1 0 en ƒ11 per stuk een nooit gekende prijs. Uit Zwolle meldt men van 22 dezer. Gisteren middag zagen velen onzer ingezetenen met verbazing en ontzettingdat drie jonge zeelieden bezig waren naar de spits van den vrij hoogen toren der kruiskerk op te klau teren en dat wel langs den niet meer dan een vinger dikken bliksemafleider. Zij be reikten dien gelukkig; twee hunner gingen op hun gemak op de armen van het kruis zitten en de dëtfdé kóöb den haan tot zijne zitplaats. Van wege den minister van binnenl. zaken is ter kennis van belanghebbenden gobragtdat de proeven met watermijnen in het gedeelte der Nieuwe Maas, genaamd de Nol nabij Brielle zijn gestaakt zoodat dat vaarwater weder geheel voor de scheepvaart kan worden gebruikt. Men meldt uit Zalt-Bommel van 24 tdezer. Ds. Koopman predikant bij de Christelijke Afgescheiden gemeente te Game ren heeft een beroep naar Noord-Amerika aangenomen en heeft het plan zich weldra vergezeld van ingezetenen van Haaften en Gameren derwaarts te-begeven. Van' de runderpest blijven wij hier in déze streek tot heden gelukkig verschoond. Van eene ziekte onder de paarden waarvan zich onlangs een paar gevallen hadden voor gedaan wordt verder niets vernomen. In den nacht van Zaturdag op Zondag zijn te Kampen twee sigarenmakers in zwaar beschonken toestand in den Burgwal geraakt Niemand had zulks gezien. Het daardoor ontstaan rumoer was echter oorzaak dat er hulp opdaagde en ras een persoon uit hot water werd gehaald. Ook vond men zijn pet althans zoo dacht men na een klein uur met dien man te zijn bezig geweest vertelde men hem dat die pet te klein was waarop de nog beschonken man antwoorde „dan is het de pet van mijn kameraad. Hierdoor begon men vermoeden te krijgen dat er welligt een tweede in het water was geraakt en werd de ander spoedig maar natuurlijk dood opgehaald. DUITSCHLAND. In de Sleeswijk-IIolsteinsche Ztg. leest nieti „Ter gelegenheid cler jongste feestelijkheden werd door een onbekende als Kersgeschenk aan den luitenant-generaal von Manteuffei een zeer schoon brood aangeboden. Dit geschenk was op de hartelijkste wijze in ontvangst ge nomen en werd met zekere plegtigheid ter tafel gebragt Maar groot was de verwonde ring toen men bij het opensnijden een groot aantal dagbladen in het brood vond waarvan de verspreiding door den gouverneur was ver boden Te Cattaro werd den 14 dezer e^n hoogst zeldzaam luchtverschijnsel waargenomen. Plotseling viel er zeer veel sneeuw en even plotseling werd het oog door verscheidene snel op elkander volgende bliksemstralen en het oor door sterke donderslagen getroffen. Te Karlskrona in Zweden is eene hoeveelheid van ongeveer 12 pond zilveren munten uit de tiende eeuw, benevens ongeveer 11 pond zilveren versierselen, gevonden. Op vele van de munten is de stempel nog zeer duidelijk het vertoont een mansborstbeeld in antiek gewaad. Bovendien heeft men ook een groot gouden muntstuk ontdekt. Alles lag in een beschadigden koperen pot onder een steen niet diep onder den grond. FRANK RUK. pARtJS 23 Januarij. Het verslag van dén toestand des keizerrijk? behelst o. a. het volgende De uitvoering van de September- Conventie gaat haren geregéldeii gang. De paus toont zich genegen om vau de aange boden waarborgen gebruik te maken. De verplaatsing der hoofdstad is tot stand ge komen. De vaderlandsliefdehet gezond verstand de goede trouw en het eergevoel der Italianen zijn het onderpand voor het ten uitvoer leggen der conventie. De pokken heerschen te Parijs in vrij hevige mate. De geneeskundigen raden bij voortduring inenting en revaccinatie aan. Op de keizerlijke drukkerij is dit verpligtend gemaakthet geheele personeel mannen en vrouwen worden op rijkskosten gevaccineerd. De consul van Chili te Parijs de heer Fernandez Rodella heeft in de Temps een brief openbaar gemaakt waarin bij ter weder legging van sommige verspreide geruchten verzekert dat de Esmaralda den 26 Nov.jl. onder Chiliaansclie vlag de Spaansche kanon neerboot Cavadonga heeft aangevallen en ge nomen. Men heeft namelijk vroeger gemeld, dat de Esmaralda de Britsche vlag heeft gevoerd. De Fransche troepen kooien achtereen volgens uit Rome terug. Zij hebben den Paus aangeboden hem behulpzaam te zijn bij de aanwerving en organisatie zijner troepen Aangaande de schuld hoopt men spoedig met het kabinet van Florence tot eene overeenkomst te komen welkr de h. stoel za! kunnen aan nemen zonder aan zijne waardigheid te kort te doen. - Afgescheiden van de Mexikaansche quaestie heeft de heer Seward ook bezwaren geopperd tegen het besluit van keizer Maxi- milliaan tot immigratie van vrije arbeiders. In dit besluit ziet het kabinet van Washing ton een vermond stelsel van slavernij op de grenzen van Amerika; ook zou die maatregel ktlnnen strekken om de slaven in de zuidelijke staten voor wier emancipatie de U nie zich zulke groote offers heeft getroostweer tot slaven in Mexiko te maken zonder dat zij zich verbindende om naar Mexico te gaan weten wat hun daar te wachten staat. Dat zijn gi'ieven zegt de heer Seward die hij te minder met stilzwijgen mag voorbijgaan daar hij vroeger zich ook bij Frankrijk heeft beklaagd over de aanwerving ia Egypte van manschap voor de Mexicaansche quaestie. GROO F-BRITT AN NIE N. Te Londen beginnen de dieven thans de teregtzittingen te bestormen. Een gaauw- dief nam dezer dagen den overjas mede van een der snelschrijversdeze zag ditmaar kon niet ophouden met schrijven en mogt ook in de geregtszaal niet luid spreken. Een ander schrijver voelde een hand in zijn zak toen hij zich omkeerde zag hij een man zich haastig verwijderen en was hij zijn porte- monnaie kwijt. Wederom heeft men te Londen het bedroevende berigt ontvangen van het. vergaan van een groot schip namelijk de Prudhoe op 6 dezer van Liverpool naar Shanghao bestemd met eene rijke lading; overal langs de kust zijn overblijfsels van het schip aan gespoeld; de uit 14 man bestaande equipage is waarschijnlijk omgekomeD. Admiraal Collinson heeft dezer dagen een brief geschreven tot wederlegging der aanklagt dat door visschers te Whitburn op de kust van Durham valscbe lichten tot misleiding der schepen zouden vertoond zijn. De admiraal wijst op de diensten door be doelde lieden nog in de vorige week tot red ding der bemanning van een Belgisch vaartuig

Zierikzeesche Courant | 1866 | | pagina 1