DE SPOOEBOOT I 1 Buitenlandsche Tijdingen Advertentiën. Zeetijdingen. Beurs- en Markthe.rigteo Vervoer-middelen Item jcfr en. ay ent ebt1 oof het buskruid uit de vesting 's Hertogenbosch, heeft tot resultaat opgeleverd dat de inwo ners zich eerstdaags in de verplaatsing daarvan zullen mogen verheugen. De groote hoeveel- I heid buskruid zal worden overgebragt naar de forten Isabella en Crevecoeur die de mi nister vooraf heeft onderzocht. li i or jeU' oe2 QW ch1 eb1 uP r,el .01 lei' •Al 1 zij ie be 1 er J zij 1 S' zi (1 d 0 g 1 DUITSCHLAND. Uit Dublin berigt men dat het proces tegen Daniel Byrne hoofdsuppoost der ge vangenis Richuiond-Bridewellaldaar is aan gevangen. Hij is beschuldigd James Stephens te hebben doen ontsnappen en van deelneming aan het complot der Fenians. Een grondbezitter uit de provincie Posen vertelt het volgende voorval: „Voor twee jaren werd ik met vier andere grond bezitters in eene groote herberg bij Posen op een worst pique nique uitgenoodigd. Wij aten frisschemooije worstdronken een glas goeden Hongaarschen wijn daarbij en sleten daarbij een genoegelijken avond. Vier der genoodigden hadden kort daarop opge houden te leven. Wij stelden dat natuurlijk op rekening van dien avond en dachten aan vergiftigden wijn. Toen de zaak het geregt ter ooren kwam, werd de waard gevangen geno men maar vlugtte naar Amerika. Dit versterkte ons in bovengemeld denkbeeld. Eerst voor een paar weken is mij de zaak opgehelderd. Ik was ook van dien avond af ziekelijk en leed dikwerf aan bulten op de armenin den nek enz.de geraadpleegde artsen sneden ze mij uit en daar bleef het bij. Toen ik echter kort geleden een groote bult op het oog kreeg ongeveer van de grootte van een hoenderei toog ik naar Berlijn naar dr. Langenbeck die ze mij uitsneed en mij na kort onderzoek meedeeldedat ze vol trichinen was. Ik heb mij zelf daarvan overtuigd. Wat is dus waarschijnlijker dan dat mijne vier vrienden ten gevolge van trichinen bevattende worst gestorven zijn 1" FRANKRIJK. Parijs 13 Januarij. De Moniteur heeft in zijn overzigt weder eenige berigten uit Madrid geleverd, volgens welke generaal Prim de Portugesche grenzen zou trachten te bereiken. Is deze tijding waar dan blijkt er uit dat de generaal der insurgenten er van afziet het land in opstand te brengen en hij er slechts op bedacht is om zijn leven en dat zijner medegezellen te redden. Wanneer zij het Portugeesch grondgebied bereikt hebben, zullen de opstandelingen ontwapend en geïnter neerd worden. Echter blijkt uit den voort- durenden staat van beleg te Madrid en de proclamatiën der militaire autoriteitendat het gouvernement de stemming der bevolking niet vertrouwt. De vraag is alleen of generaal Prim voor de koninklijke troepen wijkt of dat hij manoeuvreert om ze in eene stelling te lokken waarin het gemakkelijk is ze te verslaan. De heden uit Madrid ontvangen depêches siellenin weerwil van hun optimistisch karakter, het publiek maar half gerust. Zie hier de geschiedenis van Frankrijk van 1787 tot 1852 geschetst in de opsomming der politieke volkskreten aldaar op verschillende tijdstippen gedurende dit 66-jarig tijdvak eene geschiedenis alzoo door het Fransche volk zelf geschreven 1787.Leve de koning! leven de notabelen! 1789. Mei. Weg met de fedale regten! weg met de notabelen Julij. weg met de Bastilleleven de Staten-Generaal 1 leve de derde stand 1 1790. Weg met de Staten-Generaal! leve Necker 1 leve Mirabean 1 leve de hertog van Orleans leve de Patriotten 1 leven de Konsti- tuunte 1 leven de assignatenleven de 83 departementen. 1791 Weg met Necker 1 weg met den adelweg met de geestelijkheid 1 leve Bailly maire van Parijs I leve Lafayette, komman- dant der nationale gardeleve de constitutie- onnele koning 1 leve de constitutie 1 leve de wetgevende vergadering! levende Jakobijnen! 1792 Weg met het koninklijke veto 1 weg met Lafayette 1 weg met Bailly 1 weg met de constitutie van 1791! leve Petion, maire van Parijs leve Santerre commandant der nationale garde! leve Dantonleve Marat live 2 September! leve de lantaarn! weg tnet den koning weg met Lodewijk Capetweg met Duinourier leve de Fransche republiek 1 vrijheidgelijkheidbroederschap 1 leve de Gironde! leve Vergniaudleve de nationale conventie 1 leve de bergpartij 1793 Dood aan den koning! weg met den adel 1 weg met de aristocraten weg met de rijken! weg met de priesters! leve 21 Januarijleve het schrikbewind weg met de Girondijnen weg met Vergniaud weg met Condorcetweg met de gemagtigden leve het comité van openbaar welzijn In het water met de royalisten leve de guillotine leve de beul leve de dood 1794.Weg met de bergpartij! weg met de terroristen! weg met de bloedbeulenweg met de sectiënweg met het comité van openbaar welzijn weg met Robsrspierre leve Tallien leven de bewerkers van 9 Thermidor leven de gemagtigden 1795. Leve het directoire! leve Barras! leve generaal Bonaparteleve de Raad der Vijfhonderd 1799 Weg met het directoire! leve 18 Brumaire leven de drie consuls leveSieyés! leve Roger-Vucos 1 leve generaal Bonaparte! 1802 Leve Bon iparte consul voor zijn geheele leven 1804 Weg met de republiek weg met den vrede! leve keizer Napoleon! leve de keizerin Napoleons ster Io05.Leve de koning van Italië! leve Eugéne Beauharnais leve 2 December leve de overwinnaar van Austerlitz leve de oorlog leve het leger 1806.Leve het Rijnverbond! leve het familie-statuut 1 leve Murathertog van Berg! leve Joseph Napoleon koning van Napels leve Lodewijk Napoleon koning van Holland! leve de overwinnaar van Jena leve de afsluiting van het vasteland 1807 1813.Leve het Legioen van Eer! weg met den pausweg met Spanjeweg met Holland! weg met Napoleons ster! leve Maria Louiza leve de koning van Rome 1814.— Weg met den Korsikaanweg met den overweldiger weg met den dwinge land weg met den Senaatweg tnet den keizerlijken adelaarleve Lodewijk XVIII1 leven de Bourbons leven de leliënleven de geallieerden leve de vrede 1 1815.Maart. Weg met de geallieerden weg met de teruggekeerde uitgewekenen leve de keizer leve de oude garde leven Napo leons helden leven de oude snorrebaarden leven de dapperen van het eiland Elbaleven de afgevaardigden! leve Benjamin Constant! leve het veld van Mars! Junij. weg met den Korsikaan! weg met het leger! weg met den verrader Lavalette ^veg met den held der honderd-dage n leve Lodewijk de begeerde! leven de uitgewekenen van Gent 1 leve de restauratie leve de godsdienst 1816—1826. Leve de onvindbare kamer! weg met de uitraas leve Decazes 18271830. Weg met Decazes 1 leve Villile 1 leve Karei X! leve de overwinnaar van Trocadero 1 leve de hertog van Augou- lême leve de hertogin van Berry 1830.Weg met Polignac en zijn ordon nantiën weg met Karei Xweg met den overwinnaar van Trocadero! weg met de legitimiteit weg met de Bourbons leven de- 221 leve Lodewijk Filips leve de burger koning leve het charterdat voortaan eene waarheid zal zijn leve het volkssouvereiniteit leve Odilon-Barrot leve Laffitte I leve .Maugnin 1831. Weg met de hertogin van Berry weg met den hertog van Bordeaux 1837.Leve de hertog van Orleans! leve de hertogin van Orleans 1838.Leve de graaf van Parijs! leve Thiers leve Guizot 1848.24 February. Weg met Lodewijk Filips I weg met Guizot! weg met Odilon Barrot! weg met de lulij-dy-nastie weg met de hertogin van Orleans weg met den graaf van Parijs weg met den hertog van Nemours weg met den prins van Joinville! leve de hervormingleve de vierde stand I leve het janhagelleven de werklieden weg met het koningschap! leve de republiek! Vrijheid, gelijkheid broederschap leve het voorloopig bewind! leve Lamartine! leve Ledru-Rollin leve Louis Blanc! 24 Junij Weg met de communisten! weg met Louis Blancweg met Albert 1 weg met de nationale werkplaatsen 1 weg met de roode republiek leve generaal Cavaignac 1848 1852 Weg met Ledru-Rollin I leve Lodewijk Napoleon president der repu bliek Weg met de roodenleve Napoleon, redder der maatschappijleve de keizerlijke adelaarleve de keizer 1 leve het dappere leger! leve....! leve....! leve....I Je suis prudent et sage; On ne peut me tiomper. De gravin Millefiori favorite van den koning van Italië is dezer dagen overleden. Zij was de dochter van eeu tamboer-majoor bij het legeren toen hare schoonheid de aandacht des konings tot zich getrokken had, werd haar vader tot officier bij de garde bevorderd terwijl zij zelve den titel van gravin ontving. Voor eenige jaren sloot Victor Emmanuel met haar een morganatisch huwelijk waaruit twee kinderen werden geboren eeri zoon en eene dochter die mede titels ontvangen hebben. De invloed den gravin op den koning was zeer groot. Men hield baar algemeen voor zeer liefdadig en meent dat zij den vorst meermalen beteren raad gegeven heeft dan zijne ministers. Dat hij zeer aan haar gehecht was kan daaruit blijken dat hij te midden der ministerieele crisis Florence verliet om haai te bezoeken. In het jongste Dommer van het Journal de Constantinople leest men het volgende Te Arriaut-Keuï nabij de hoofdstad werd dezer dagen een bruiloft gevierd. Op het oogenblik dat het jonge paar den trouwring wisselde deed zich plotseling een vreeselijk gekraak hooren en stortte het huis inal de aanwezigen vijftig in getal werden onder de puinhoopen bedolven. Naast een dertigtal meerendeels zwaar gekwetsten werder. zeven tien lijken gevonden bij het wegruimen van het puin. Onder de lijken bevonden zich de jonggehuwden elkander nog krampachtig bij de hand vasthoudende de Grieksche priester Siméon zijn diaken Matsavinosvijf vrouwen en acht kinderen. De begrafenisplegtigheid had den volgenden dag plaats. De geheele bevolking van Amaut-Keuï nam er aan deel. Voor het behoud van den Jardin du Luxembourg is een vreemdsoortig verzoekschrift ingediend, en wel door straatjongens, die in de lanen van den ouden tuin spelen en met onteigening van hun regt ten algemeenen nutte bedreigd worden. Zij rigten zich tot deu keizerlijken Prins en roepen diens tusschen- komst bij zijnen vader in om de groote boomen en lange lanen te behouden. Wie weet of misschien dit verzoekschrift niet meer kans heeft een goed onthaal te vinden dan eenig ander. GROOT-B R1TT ANNIE N. Uit Londen wordt het volgende gemeld Een geduchte orkaanvergezeld van regen en wind woedde 11. zondag nacht en bleef ettelijke uren aanhouden De wind was zoo sterk dat alle treinen veel te laat of in het geheel niet aankwamen. Die tusschen Inver ness en Perth bleven geruimen tijd in de sneeuw steken. Verschillende huizen die in aanbouw waren zijn omver gewaaid de straten waren onveilig door vallende dak pannen en schoorsteenen. Te Liverpool was de schade nog veel aanzienlijker. Geheele blokken huizen die daar in aanbouw waren zijn ingestort waarbij vier menschen het leven verloren en een groot aantal gekwetst. De schade aan schepen toegebragtis volgens de telegrafische berigten uit kustplaatsen ontvangen zeer belangrijk. Over Somerset is maandag eene zware onweersbuigepaard met hagel heengedreven. Eene kleine afdeeling der Republikeinen heeft La Pas in Neder-Caüfornië bezet. De Imperialisten behouden in kleine ontmoetingen voortdurend de overhand. betrouwd P. R. TAK, Sz. SCHERPENISSEen 10 Januarij 1865. S. C. WAS. van Middelburg, vaart naar Xierikzee op Donderdag den 25 Januarij des morgens 7 uur en terug 2 uur 30 min. Brouwershaven, Gearriveerd; 13 Jan. AlexandraN. J. JensenCallao Rotterdam. 15 Southwich (st. bt.)F. L. Jobling NewportDordrecht. Prijzen der Effecten te Amsterdam, den 13 Januarij 1865. Nederl. Belgie. Spanje. Werkel. Schuld, dito dito dito dito Amort. Sijndic. Ned. Hyp,-Bank 2'/pet. 3 4 3'/, 47, 5 5 56 716 27. 28 Va 5 767, 5 59"., 5 21'/s 3 5 39V.it 617.» "7«. as»/.» 557, 347, 44 Ys 97y4 185'/, t Cert bij Rothschild. 21/, Obligatien. 2»/, Portugal. Obligatien. 3 Rusland. Obl. bij Hope en Co. 5 dito 1828/29 5 Cert. 1840 4 Spoorweg - Actiën. Polen Aandeelen 1835. Pruissen- Obligatien 1859. Oostenr. Obl. Met. Oude. dito. dito Rente Amst. dito Nationale. Mexico. Obligatien Griekenl. Obl. Geldl, 1825. Turkije. Binnen!. Oblig. ROTTERDAM, 15 Januarij, TARWE. Zeeuwsch. Vlaams, en Overm. was ruim aangevoerd en moest vooral in de mindere soorten om koopers te vinden, 10 a 20 cents lager losgelaten worden. Goede en puike van/8.50tot 9.60 mindere var. ƒ7,75 tot 8,40. ROGGE. 11. Zeeuws Vlaams, en Overm. van f 6.30 tot f 6.90. GERST. n. Zeeuws winter van 5 52 tot 6.25; dito zomer van f 4.50 tot f 5.80. HAVER, ge vraagd Inl. korte van r 3.50 tot 5 lange van f2.70 tot f 4. ERWTEN, n. Zeeuws, blaauwekl. van 7,75 tot 10.25. PA ARDEN BOON EN. van f 7 tot f 7,60. MEEKRAP. Bij ruime aanbiedingen waren heden de prijzen in enkele gevallen wat ma tiger doch de omzet bleef nog kleindaar de koopers zeer geretireerd zijn. VLAS. Zoowel op het land gedurende de vorige week als heden ter markt bleef de vraag tot onveranderde prijzen aanhouden. Stoorabootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam Van Middelburg Van Rotterdam z Donderdag 18 'smorg. 5, I Vrijdag 19 'smorg. 8,3' De Diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en vau Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden. Stoombootdienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen: I Van Rotterdam des maandagswoensdags en des dinsdags donderdags en vrijdags 'smorg. 8 ure. zaturd. 'smorg. 8 u. 30 min. De Diligence rijdt van Zier'kzee aan het „Hotel van Veen" des morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des morgens ten 10 ure 30 min. voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Voi0

Zierikzeesche Courant | 1866 | | pagina 2