DE SPOORBOOT TABAK, SCHORS MEN »v. Buitenlandsche Tijdingen Advertentiën. AARDHOOPEN, INBOEDELS HUISRAAD Eenige RIJTUIGEN 35 zware Olmen-Boomen, Zeetijdingen. Beurs- en Marktberichten Vervoer-rhiddelen j^ tene kampongs terug en in onderwerping 'och dat getal is gering en niet te vertrou wen. Zoo is ook het hoofd der negorij I lay bobo terug gekomen, alsmede één der enen die op kolonel Baak geschoten ebben doch men bemerkte alras dat dit oufd nog heulde met de in verzet blijvenden, n meer de rol van verspieder dan van onder worpeling vervulde. Ook de man die het ip het ieven van den kolonel Baak had toe gelegd, zocht zich weder stilletjes uit de oetin te maken. Beiden zijn in verzekerde 'lewaring genomen en thans te Ambon 1 chter slot. Ook zijn hier gevankelijk binnen- ,;ebragt 6 Alfoersche gidsen die de kolonne 11 ullièn opzettelijk op een verkeerd terrein ;ebragt hebben waardoor een Ëuropeesch <orporanl gevaarlijk in den arm is gewond '«worden Het Metalen Kruis, dat om de aankomst der mail alhier met den overste en den gou verneur aan boord is teruggekeerd zal den 2 November met genoemde heeren weder naar Ceram terugkeeren. Men zegtdat de A-lfoeren tegen het gouvernement in verzet zijn gekomen, om reden zij onder geen ge- regtdd bestuur zoo als het gouvernement besloten heef't daar te vestigen staan willen, en ook omdat zij verkeerdelijk in den waan zijn gebragtdat wegens het opheffen van de gedwongen nageiteeltook zij hoofdgeld zullen moeten betalen. Op de eilanden waar de nagelteelt is opgeheven en alen in plaats daarvan hoofdgeld moet betalen heerscht otnler de bevolking een zeer ontevreden geest en niet het minst op Saparoawa." Ter reede van Batavia is aangekomen het Engelsche oorlogschip Serpent met verdere bestemming naar China en Japan en belast met liet opnemen der nieuw ont dekte gevaren in deze zeeënten einde de bestaande zeekaarten overeenkomstig die opna men kunnen worden verbeterd. D UITSCHLAN D Volgens de Volks-Zeitung wordt er door de politie eene verordening uitgewerkt waarbij het verpligte onderzoek van alle te Berlijn geslagte zwijnen alsmede van alle ingevoerde uit vrrkensvleesch toebereide eet waren zal worden vastgesteld. Uit Dublin wordt gemeld dat een moordaanslag is gedaan op lord YVodehuuse gouverneur van Ierland Terwijl deze met zijne echtgenoote per spoortrein van Carrick on Sannon terugkeerde werd in de nabijheid van Mullingar een geweerschot op hem gelost Het schot miste terwijl de kogel rakelings langs den machinist heenging Indien men geloof mag slaan aan een geruchtalgemeen als waar beschouwd zouden pi inses Dagmar van Denemarken en de tegenwoordige grootvorst troonopvolger van Rusland weldra bruid en bruidegom zijn. Te Lonsheim hebben dezer dagen twee leerlingen van het gymnasium aldaar geduelleerd. De oudste telt 13 de andere 11 jaren. Dewijl zij slechts één pistool magtig hadden kunnen worden moesten zij loten wie het eerste schot zon hebben. Eene ligte verwonding van een der knapen was van deze onbezonnenheid het gevolg. Voor eenige dagen vonden houthakkers in het woud nabij Brodyin Polen eer, geraamte in een uitgeholden boomstam. Tevens ontdekte men in de half vergane kleederen 1000 ff. in goud geld een gouden horlogie en eeti zegelring benevens andere voorwerpen van waarde. Men ondersteltdat men het stoffelijk oveiblijfse! beeft aangetroffen van een voormaligen insurgentdie vlugtenden voor de overmagt zich in den hollen boomstam heeft willen redden en later er niet uit heeft kunnen komen. Ten gevolge van het plotseling dalen van den waterstand in het meer aan welks oever het do)?p Kilvakallo ia Finland is gebouwdzijn dezer dagen vele huizen met e?n tamelijk uitgestrekt terrein eensklaps in het meer gezakt en verdwenen. De Aboer Zoilung dft voorval mededpelendezegt niet Jat inwoners van dat dorp het leven daarbij hebben verloren. FRANKRIJK. In een Parijschen brief van de Indé- pendance Beige leest men dat de keizer van Mexico steeds in zoo groote geldverlegenheid verkeert dat hij r.og 40 miliioen zou willen kenen. Dit neemt echter niet weg dat hij een tuin tot zijn particulier gebi uik heeft laten aanleggen die 600,000 frs. kost. Voorts verneemt men dat de prachtige rijtuigen welke hij voor zich uit Europa heeft doen komen op korten afstand van zijne hoofdstad, door den ellendigen toestand der wegen in het slijk geraakt zijn. Bij gelegenheid van het huwelijk van den hertog de Monchy met prinses Anna Aiurat te Patijs, heeft het publiek aldaar kunnen zien welke buitensporige hoogte de weelde en de overdaad in de Fransehe hofkringen bereikt hebben. Vooral de liverei der ialteijen grensde aan dolzinnig heid. De mannelijke bedienden droegen kousen, zoo kunstig geborduurd dat elk stuk meer dan 100 fr. gekost had. De zweep van den koet sier schitterde van goud en was 1000 fr. waard. Men vraagt of het eigenlijk wel de paarden zijn die met die zweep moesten worden ge ranseld De hertog heeft in de zoogenaamde corbeille aan zijne bruid voor een bedrag van 1,500,000 fr. gegeven aan diamanten. Te Nadir Sarape bij Tripoli, in Syriëj heeft men bij het graven naar Grieksehe eb Komeinscbe oudheden een Hebreeuwsch huis untdekt zoo als die twee eeuwen voor Christus bestonden. Eenige vertrekken zijn nog in goed bewaarden toestand met al het huis raad hetwelk veel overeenkomst heeft met het in Egypte gevondene. Men heeft er ook boeken gevonden welke aanduidden dat het huis aan een geletterde heeft behoordo. a. de hoeken van Mozes en de psalmen van David alsmede een bundel Hebreenwsche gedichten aan de geleerdste Hebraici onbe kend. Al die werken zijn gezonden aan het Aziatisch genootschap te Londen. -De Soleil verhaalt dat thans al de bedienden die op de bals ten hove werkzaam zijn niet meer dan één zak in hunne liverei hebben ril. den zak waarin zij den zakdoek bergenal de overigen zijn digtgenaaid. Sedert de heer Dupuis opperhofmeester op dit denkbeeld gekomen is veidwijuen op zulke feestelijke avonden veel minder dan vroeger zilveren lepels en iorken gebraden kippetjes taartjes bonbons en andere kostbare en lekkere voorwerpen. De Monde, die Letzelide berigt mededeelt voegt er bij dat het misschien niet kwaad ware ook de zakken van menigen gt-noodigden gast digt te naaijen. JONGSTK TIJDINGEN. Bayoünb 6 Januarij. In berigten uit Madrid van den 5deu wordt bevestigd dat Prim over 600 opstandelingen het bevel voerende naar Tarancon rukt De vernie ling van de brug over de Taag heeft Zabala verhinderd de oproerlingen te bereixen. Het uit 300 oproerlingen bestaande garnizoen van Avila is naar Zamora gerukt, waar het ge trouw gebleven garnizoen den ingang verde digd heeft. Met regterlijke rnagt'ging zal te overstaan van een bevoegden Beambte publiek worden verkocht Eene aanzienlijke partij gedeeltelijk min of meer door zeewater be schadigd mitsgaders eenige Xeil'-n en verderen Scheepsinventarisalles afkomst'g van het onlangs op den Banjaard verongelukte Schip, genaamd „Scioto," van Noord-Amerika, zoomede het Wrak zelf van bedoeld Schip, De geborgen GOEDEREN te Brouwers haven en het vVrak zullen aldaar worden ge veild op Woensdag 10 January 1866; Terwijl de Verkooping van het geborgene te Zierikzee zal plaats htbben aldaar op Don derdag 11 Januarij 1866. Beide Verfeoopingeu een aanvang nemende des morgens 10 ure. Nadere infbrmatien te bekomen ten Kan tore van den Heer J. dk KATER, Jz. te Brouwemhaven en van de Heeren M. C. de CRANE ZOONte Zierikzee. De Deurwaarder J. van dee BENT zal ten verzoeke van Commissarissen van den Straatweg van Zierikzee naar Brouwershaven op Zatuidag den 13 Januarij 1866 's morgens ten 10 ure, aan dien Straatweg publiek aan den meestbiedende verkoopen een groot aantal liggende van af de Buitenplaats Welgelegen" bij Schuidebeurt tot aan het Lange Stuk onder Nooidgouwe. De Notarissen D. Q. dk JONGE van der HALEN en J. M. BOU- VINzullen ten verzoeke van de Erven Vrouwe Douairière de JONGE geb van Breugel publiek presenteren te verkoopen Op Dingsdag 16 Januarij 1866 des voor- middags ten 10 ure, aan het huis, wijk D, no. 371 op de Oude Haven te Zierikzee. zeer nette en zindelijke bestaande in Mahoni- en andere Gladhouten Huismeubelen als s Tafels Stoe len s SecretairesBuffetkastjes BoekenkastenLedikanten 9 goed gevulde BeddenMatrassen en De kens eeue partij Glaswerk 9 fijn en grof Aardewerk 9 voorts Vloerkleeden Kagchels Keukengereedschap 9 ÏJzer- 9 Koper- en Blikwerk en ander Huisraad. En op Woensdag 17 Januarij 1866 des voor middags ten 10 ure op de Buitenplaats e 11 a a n" onder Noord gouwe. Eene Partij net en goed onderhonden bestaande in Mahoni- en andere Gladhouten MEUBELEN, als: collies en andere la- fels Stoelen met Paardenharen zittingen, Chiffonnière zeer schoone en solide staande Gangklokledikanten en Bed, Gordijnen en verder toebehooren Pendule en Vazen, verschillend Engelsch Aardewerk voorts: TUINSTOELEN en BANKEN, BROEIBAKKEN. ah: 1 Barouchette 1 Teutwagen 1 Ezelwagen1 Drieliugboereiiwa- gen 9 eenige Paardentuigen met bijbehooren Tui n- en Stalgereedschap en hetgeen verder zal worden geveild. Alles te bezigtigen op Zaturdag 13 en Maandag 15 Januarij 1866. De Deurwaarder J. van dek BENT, zal op- MaandagJanuarij 1866, 's morgens ten 10 ure aan de Zclke te Zier ik zee publiek presenteren te verkoopen geschikt voor Werhliout en aan de Wan deling en Pleinen binnen Zierikzee eene partij HAKHOUT en doode BOOMEN. BroüwershavenGearriveerd: 4 Jan. Ocean PearlD, W. Newcomb Rot terdam New-York. 5 Maria en ElizabethE. F. Bonjer Batavia Rotterdam. 6 Maria AnnaD. J. van Monnom Rotterdam Batavia. 6 Uitgezeild: Nieuwe Waterweg, F. FleijmeriksMelboorne 6 John Eraser, J. Norton, Liverpool, 6 Ocean Pear! D. W. Newcomb New- York allen van Rotterdam; den 7 Jan. door tegenwind op de reede terugge komen. Per het schip Maria en Elizabeth zijn als passagiers van Java aangebragt de heer A. van Kerkwijk met echtgenoot 1 kind benevens 6 militairen. O Prijzen der Effecten te Amsterdam, den 6 Januarij 1865. Nederl. Werkel Schuld. 2'/. pet. dito dito 3 dito dito 4 A mort. Sijndic. 3'7, Ned. Hyp.-Bank 41/. Cert bij Rothschild. 2'ft Obligation. 21/, Portugal. Obligation. 3 Rusland. Obl. bij Hope en Co. 5 Belgie. Spanje. dito 1828/29 5 Cert. 1840 4 Spoorweg-Actiën. 5 Polen. Aandeelen 1835. Pruissen- Obligatien 1859. 5 Oostenr. Obl. Met. Oude 5 dito. 2', dito Rente A nist 5 dito Nationale. 5 Mexico. Obligatien. 5 Griekenl Obl Geldl. 1825. 3 Turkije. Binnenl. Oblig. 5 61 '/e 957, 33 44% 190% t 55%. 287,, 77 7, 59 22 V. 13 33% van Middelburg, vaart naar TKlerlkzee op Donderdag den 11 Januarij de3 morgens 7 uur en terug 2 uur 30 min. ROTTERDAM, 8 Januarij. TARWE. Zeeuwsch. Vlaam-». en Overm. was matig aangevoerd en ging tot voige prijzen traag van de hand. Goede en puike van 710 tot 10.75; mindere van f 8.75 tot 9 75. ROGGE. n. Zeeuws Ylaams. en Overm. van f 6 30 tot f 6 90. GERST. n. Zeeuws winter van 5 52 tot 6.25dito zomer van ƒ4.50 tot ƒ5 80. HAVER. Inh korte van 3 50 tot 5; lange van ƒ2.70 tot/4. ERWTEN, n. Zeeuws, blaauwe kl. van 7,75 tot ƒ10.25. PA ARDENBOONEN. van f 7.25 tot 7.75. MEEKRAP. Bij redelijke aanbiedingen waren de vraagprijzen heden onveranderd doch daar de kooplust gering was bleef de handel beperkt. StoombootdiensÉ tusschen Middelburg en Rotterdam Pan Middelbutg Van Rotterdam Donderdag it 'among. 7, j Woensdag 10 'amorg. 10,15 De Diligeuce Kal van Zienkaee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburgen van Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden. Stoombootdienst tusschen Vlissingen eo Rotterdam. Van Vlisiingtn; 1 Va» Rotterdam des maandagswoensdags en des dinsdags donderdags ca vrijdags 's morg. 8 ure. Katurd. 'stnorg. 8 u. 30 min. De Diligence rijdt van Zierikzee aan het „Hotel van Veen" des morgens ten 9 are voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des morsens ten 10 ure 30 min. voor de afvaart ran Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A.de Vos,

Zierikzeesche Courant | 1866 | | pagina 2