Buitenlandsche Tijdingen Advertentiën. Een Woonhuis met Erf, Zeetiijdingen. Beurs- en Marktberigten Vervoer-middelen den schijn van aan en slaakte toen een kreet. De gemeente schrikte. „Gij schrikt te regtzeide hij want het doet pijn maar zoo branden wij nu in de helen veel erger, want dat is een groot vuurwaarin wij moedernaakt dag en nacht liggen te branden." Wij geven maar een staaltje van de wel sprekendheid der heeren redemptoristen maar dat zulke schilderingen op een onnoozel gemoed een diepen indruk moeten maken en tot mania religiosa aanleiding kunnen gevenbehoeft wel niet gezegd te worden. Den 3 November 11. werd voor de regtbanfc te Eotterdam de vraag bepleitof een koop en verkoop van effecten op tijd een wettig contract is waaruit de gewone regtsgevolgen voortvloeijen De eischer, die deze vraag bevestigend beant woordde vroeg krachtens zulk een contract de levering van eenige effecten. De gedaagde voerde tegen de ingestelde actie behalve bezwaren van feitelijken aard aan dat zulk een koop en verkoop niets was dan spel en weddingschap, waaruit dus nooit een actie ontstonden dat de gedaagde in alle geval kon volstaan met het betalen van surplusgelijk hij dan ook aangeboden had te doen maar tot niets meer gehouden was Bij het verslag van het toen gepleite be loofden wij ook de uitspraak mede te zullen deelen daar deze regtsvraag voor den effecten handel van het grootste gewigt moet worden geacht. Deze uitspraak volgde den 4 December 11. De regtbank nam den koop en verkoop als bewezen aan terwijl zij de bewering als zou hier spel en weddingschap hebben plaats gehad, verwierp als door niets gestaafd niet alleen maar zelfs genoegzaam wederlegd door het aanbod van den gedaagde om het surplus aan den eischer te betalen. Verder overwoog de regtbank, dat effecten zaken van handel zijn en dus zeer goed het onderwerp van een koop en verkoop zijn kunnen en ook dagelijks zijn terwijl de omstan digheid dat de levering niet voor een bepaalden tijd geschieden zalofschoon de koopprijs reeds dadelijk wordt overeengekomen, een overigens geoorloofden handel niet tot spel kan makendat dus de verkooper wel degelijk verpligt is tot levering van het ver kochte. Dat zoo het al beurs-usantie zijn magdat de verkooper volstaan kan met op den dag der levering in geld bij te betalen hetgeen de verkochte effecten op dien dag meer waard zijn dan de door den kooper te betalen koopprijs, omdat de kooper zich dan de effecten voor gelijk bedrag kan aanschaffen die bij betaling dan echter op dien bepaalden dag zou moeten geschieden. Dat de verkooper hier eerst veel later aanbod heeft gedaan van zoodanige bij betaling en dat hij daarmede zeker niet meer volstaan kon op dien tijd. Op deze gronden nam de regtbank aan dat de vordering des eischers gegrond en allezins toewijsbaar wasen veroordeelde den gedaagde om alsnog de verkochte effecten te leveren. LI. Woensdag avond ten 9 ure is te 's Hertogenbosch een rijtuig waarin drie heeren met een voerman gezeten warendie ten gevolge van de afsluiting van het Ortheneinde de smalle haven wilden overrijden nabij de kalkbrug in de haven gestorteen der passagiers heeft het met den dood bekocht de twee anderen zijn er met eenige kleine verwondingen afgekomen de voerman die niet reedmaar op aanhuudend verzoek de leidsels aan een der passagiers had overgegeven, had nog den tijd toen hij het gevaar bemerkte om uit het rijtuig te springen doch stortte mede in de haven. Het ongeluk moet voor namelijk worden toegeschreven aan den zwaren mist en de onbekendheid met den weg. De Arnhemsche boot was door dep mist te Tiel blijven liggen waar deze passagiers een rijtuig namen om nog te 's Bosch te kunnen aan komen. Men meldt uit Doesborgh van 8 dezer Naar men verneemt zoude gisteren alhier een kindermoord zijn gepleegd. De dienstmeid van den schipper C.die des morgens met hare meesteres het huiswerk had verrigt verwijderde zich eensklaps tegen den middag; dit verwekte eenige bevreemdingen toen zij na verloop van eenigen tijd zich weder vertoonde schenen vele kenteekenen hare plaats gehad hebbende bevalling aan te duiden Hoewel zij dit ten sterkste ontkende heeft men bij onderzoek het lijkje van een pas geboren kind van het vrouwelijk geslacht vermoedelijk met een band verworgd op den zolder gevonden. Door de Staats-Courant worden verschillende rapporten van veeartsen aan den minister van Binnenlandsche nopens de veeziekte medegedeeld waaruit o. a. het volgende blijkt Onder de gemeenten PoortugaaiHoogvliet en Pernis blijft de toestand ongunstig zoodat de meest aangetaste beesten verloren gaan. In de week van 26 November tot 2 December is de ziekte op het eiland Goedereede en Overflakkee stationair gebleven en blijft zich tot de gemeente Sommelsdijk bepalen waar de ziekte zich uitbreidt en zich reeds in de negende schuur heeft geopen baard. Binnen de gemeenten Moordrecht en Zuid-Waddinxveen heeft de ziekte zich weder vertoont. In de gemeenten Nieuwerkerk, Capelle aan den IJssel en Zevenhuizen blijft de ziekte zich uit breiden. Moercapelle en Noord- Waddinxveen bleven nog verschoond. In de omstreken van Schiedam blijft de ziekte voortwoeden, voornamelijk is zulk9 het geval te Kethel en Vlaardingen-Am- bachtook op het eiland Rozenburg breidt de ziekte zich uit, en te Schiedam en Vlaardingen komen ook voortdurend eenige nieuwe gevallen bij. De hevigheid der ziekte op de stallen is zeer verschillend daar op sommige plaatsen de afloop buiten gewoon gunstig is zoodat het grootste gedeelte der zieken her steld terwijl op andere plaatsen juist het tegenovergestelde wordt waargenomen zoodat vemweg het grootste gedeelte der zieke beesten moet geslacht worden. In de gemeenten Over9chie en Hilligersberg kan de toestand van den veetyphus niet ongunstig genoemd worden. Van 26 November tot 2 December zijn in de gemeente Storapwijk geen nieuwe ziektegevallen voorgekomen. Onder de gemeenten Poortugaai, Hoogvliet en Perni9 blijft de ziekte steeds voortwoedeu. De hoop te Rhoon gekoesterd, om door afzondering den voortgang der ziekte op den be smetten stal te keeren heeft zich niet verwezenlijkt- In de gemeente Pijnacker neemt de ziekte toe. Te Gouda en in de gemeenten Broek, Stein Reenwijk, Hekendorp Papekop Oudekoop Langernidefveide en Sluip wijk zijn geene nieuwe gevallen aangegeven. Jl. Zondag morgen ten kwartier voor twaalf uren is koning Leopold overleden. Zijn sterfbed was omringd door den hertog en de hertogin van Brabant met hunne kinderen en den graaf van Vlaanderen. Voorts bevonden zich bij zijne sponde de president van den senaat de president der kamer van afge vaardigden de ministers en den heer Jnles van Praetde oudste vriend des konings. Koning Leopold is kalm en zonder veel smart ontslapen. Sedert gisteren morgen wordt bij het champs des manoeuvres iedere vijf minuten een kanonschot gelost, hetgeen van des morgens tot des avonds zal voortduren tot na de ter aarde bestelling van koning Leopold's stoffelijk overschot DU IT SC HL A N D. LI. Vrijdag behandelde de criminele regtbank te Berlijn voor de eerste maal de aanklagt wegens beleedigen en honen van keizer Napoleon III tegen den heer Abels- dorfï", uitgever van bet werk Vie du nouveau Césardoor Vésinier. De Fransche gezant had de vervolging ingesteld en eischte ver oordeeling. Overeenkomstig de corclussie van den verdediger besloot de regtbank eerst op diplomatieken weg te doen vaststellen of op het tijdstip toen het werk verscheen en thans naar de Fransche wetten het beleedigen van buitenlandsche monarchen met straf was en is bedreigd. Het hof van cassatie te Bucharest had onlangs de vraag te beslissen of de bisschoppen en monniken het regt hebben over hun ver mogen na hunnen dood te beschikken welke vraag zich voordeed bij gelegenheid van het vinden van een testament eens bisschops. Door het hof werd uitgemaakt, dat de geestelijken het regt van testeren niet hebben en dat na hunnen doodhunne bezittingen vervallen aan de kerk of aan het klooster waaraan zij verbonden zijn geweest. Uit Stokholm wordt geroeiddat de heer John Ericcon de uitvinder der moni tors voor korten tijd het volgende geschenk beeft ontvangen van de Noord-Amerikaansche regering: een massief ijzeren kogel van 15 duim gevonden in het fort Sumter, waarop de voormalige Geconfedereerde Staten het eerst de oproervaan hebben ontrold. De bedoelde kogel weegt 500 pond en werd uit een der monitors die het fort tot een puin hoop hebben geschotenin die vesting ge worpen. De geleidende missive heeft de heer Eriscon behouden den kogel heeft hij in het nationale musonm te Stockholm gedeponeerd. In October jl. heeft men in Franken- hausen eene poging gedaanom de beide kinderen van den prins von Schwarburg Rudolstadt te ontvoeren. Dit plan was beraamd met het doel om de beide nog zeer jeugdige kinderen tegen een hoog losgeld aan den vader terug te zenden. Dit lekte uit en de beramers van den toeleg, werden gevangen genomen. De stedelijke regering van Neurenberg heeft de bewoners dier stad ernstig gewaarschuwd tegen het gebruik van raauwe ham en raauw varkensvleesch in het algemeenuithoofde van het gevaar voor de trichinen-ziekte. FRANKRIJK. Men beweert nu reedsdat de familie van Orleansmet het oog op het aanstaand overlijden van koning Leopoldzich gereed maakt om het kasteel van Olaremont te ver laten welk eigendom na den dood van genoemden vorst terugkeeren moet aan de Engelsche kroon en dan niet langer aan vreemden zal mogen verhuurd worden. In verscheidene steden van Hongarije hebben rustverstoringen plaats gehad bij gele genheid van de verkiezingen. Te St. A ndré beeft men de hulp der militaire magt moeten inroepen ten gevolge waarvan drie personen zijn gedood en een twintigtal meer of minder gekwetst. Tusschen Griekenland en Italië was een konflikt ontstaanten gevolge van de beleedigingen waaraan de Italiaansche konsul te Athene bloot stond toen aldaar ongeregeld heden voorvielen. De Italiaansche gezant bij de Grieksche regering heeft deswege vertoogen ingediendook is een Italiaaosch oorlogschip in den Piraeus verschenen. Dit konflikt is thans uit den weg geruimd daar de Grieksche regering eene volledige genoegdoening heeft gegeven. GR OOT-RB ITT ANNIE N. Betrekkelijk den brand te te Liverpool wordt nog berigt dat de schadeten bedrage van 200,000 p. st. slechts gedeeltelijk namelijk voor 140,000 p st.door assurantie is gedekt. Er bevonden zich tegenover de plaats waar de vlammen zich het eerst vertoonden ver trekken voor 180 mannelijkë en vrouwelijke personen en het vuur greep zoo geweldig om zich heen, dat die zich binnenshuis bevonden, slechts even den tijd hadden om hun leven te redden. In 't geheel zijn er voor den oogenblik van 1200 tot 1500 werklieden van hun onderhoud beroofd de overblijfselen van Compton House leveren een treurig tooneel op Voor de geëmployeerden aan de fabriek echter is eene inschrijving geopend geworden. Van de oorzaak der ramp is tot nu toe niets bekend. Te Denver City (Amerika) hebben twee heeren eene partij billard gespeeld die niet korter duurde dan 22 uren. De slotsom er vnn was dat een hunner 12,000 dollars heeft verloren. JONGSTE TIJDINGEN. Londen 10 December. De dagbladen spreken met deelneming over den dood van koning Leopold. De Morning PostHerald Standard en Daily News zeggen dat de voort during van België's onafhankelijkheid daarvan zal afhangendat aan Frankrijk geen voor wendsel tot een inval worde aangeboden Xe rlinieuws. De Notaris Mr. C. van der LEK de CLERCQ zal ten verzoeke van den Heer M. C. van de STOLPEop Woensdag 17 Januarij 1866 des voormid dags 11 ure in het Logement van C. Haek te Bruinissepubliek verkoopen te Bruinisse, sectie C, no. 123, alsmede een SCHUUR en ERFsectie C no. 65 met 11 Bunders 64 Roeden 18 Ellen Tuinen lloutv- en Weilandenalles gelegen nabij het Dorp Bruinisse en 3/12 /tandeelen in de Nieuwe Meestoof aldaar. Alles volgens nadere uit te geven Billetten. Op het twaalljtal predikanten door den kerkeraad te Vor den (classis Zutpheu) ge formeerd, komen voor de heeren Corstïus en van der Meij predikanten te Ontverkerk en Kerkwerve. Brouwershaven Gearriveerd: 10 Dec. Staffa (st.) A. Geddes Leith Rot terdam. 11 Prins Carl C. A. Hartzell Rotter dam, Buenos-Ayros. 10 Uitgez.Saita(stJ. H. Stuit, Dordt, Londen. 13 Duisburg, E. Hölljes, Rotterdam, New-York. Prijzen der Effecten te Amsterdam. Nederl. Belgie. Spanje. Portugal, Rusland. Polen. Pruissen- Oostenr. Mexico. Grieken! Turkije. den 9 December 1865. VVerkel. Schuld. 2'/, pet dito dito 3 dito dito 4 Amort. Sijndic. 3'/, Ned. Hyp.-Bank 4 Cert bij Rothschild. 2%, Obligatien. 2'/, Obligation. 3 Obl. bij Hope en Co. 5 dito 1828/29 5 Cert. 1840 4 Spoorweg-Actiën. 5 Aaudeelen 1835. Obligatien 1859. 5 Obl. Met. Oude 5 dito. dito Rente Amst. dito Nationale. Obligatien. Obl. Geldl. 1825. Binnenl. Oblig. 2'/. 5 5 5 3 5 60»., 71% 94% 98 191% t 55% 28'/,» 76 57% 23% ROTTERDAM, 11 December. TARWE. Zeenwsch. Vlaams, en Overm. was ruim aangevoerd en vond tot goed vorige prijzen genegen koopers. Goede en puike van ƒ10 tot ƒ10.75; mindere van 8 75 tot 9 75. ROGGE. n. Zeeuws Vlaams, en Overm. goed prijshoudend van f 6.30 tot f 6.90. GERST. n. Zeeuws winter van 5.50 tot ƒ6.25; dito zomer van f 5 tot ƒ5.80. HAVER. Inl. korte van t 3.50 tot 5.25 lange van f 3 tot 4.25. ERWTEN, n. Zeeuws, blaauwe kleine van ƒ7,75 tot f 10.25. PAAR- DENBOONEN. van f 7.25 tot f 7.75. MEEKRAP. Tot vorige prijzen was bij vrij groote aanbieding de handel niet groot. Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam. Van Middelburg Donderdag 14 'smorg. 8,30 Van Rotterdam Woensdag 13 'smorg. 6, De Diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden. Stoombootdienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen I Van Rotterdam! des woensdags 's morg, 8 ure. I donderdag'smorg. 8 u. 30 min» De Diligence rijdt van Zierikzee aan het „Hotel van Veen" deB morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des morgens ten 10 ure 30 min. voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. TerStads-Drnkkerij van de Erven A. de Vos

Zierikzeesche Courant | 1865 | | pagina 2