F 99 Woensdag 13 December. WOENSDAG El ZATUR DAG. Binnenlandsche Tijdingen. PRIJS DER k D VERTENTIEN. Gewone 12'l2 cent de regel. Geboorte- Huwelijks- en Doodberigten van 16 zegels f 1 behalve het zegelregt VERSCHIJNT: A BO NNE M E N 'J S P R Jj S. Per drie maanden f 2.00Franco per post f 2,25. Inzen ding der Advertentiën daags te voren, voor 10 ure 'smorg {Niet officieel gedeelte') Op enliare Haadsvergadering Keliouden te V.ierlkzee den O December Ibfió. Voorzitter mr. B. C. CAU. Secretaris mr. J. P. N. ERMERINS. Afwezig de heeren de Crane en Moolen- btirgh, uitlandig en de heer Landsknegt met kennisgeving. De Voorzitter deelt mede, dat de Verga dering zoo spoedig is bijeengeroepen wegens de urgentie eener zaak, die in den loop dezer Vergadering aan de orde zal gesteld worden. De notulen der vorige Vergadering wor den gelezen en goedgekeurd. Wordt medegedeeld eene missive van Gedeputeerde Staten begeleidende de ge meente-begrooting voor 1866 houdende de volgende opmerkingen 1. dat slechts voor van het bedrag der opcenten op de plaatselijke belasting en van dat wegens de uitkeering door het Rijk in ontvangst is gebragtom daarvoor bij de memorie van toelichting vermelde reden doch dat Gedeputeerde Staten geen bezwaar zien om het volle bedrag dier opcenten en uitkeering te brengen gelijk tot dus verre steeds met de opcenten plaats had. De Voorzitter zegtdat Burgemeester en Wethouders van dezelfde meening zijn ge weest doch niet noodig geoordeeld hebben het volle bedrag te brengen. Bij de Provin ciale begrooting wordt dezelfde wijze gevolgd. Het is ook wenschelijk voor de comptabiliteit. Hij licht dit nader toe en stelt voor aan Gedeputeerde Staten kennis te geven dat men om die gronden de begrooting niet ver langt te wijzigen. Aldus besloten. 2. Dat onder den post voor jaarwedden van leeraars en onderwijzers is begrepen f 25 wegens toelage voor een kweekeling op de 1ste burgerschool doch dat die toelage in 1864 bepaald is op 50. De Voorzitter geeft te kennen, dat Gede puteerde Staten in dat opzigt gelijk hebben maar dat Burgemeester en Wethouders ge meend hebben niet anders te kunnen doen zooals in de memorie van toelichting nader is gemotiveerd. Wordt besloten dien post onveranderd te laten. 3. Dat in de 1ste afdeeling3de hoofdstuk, gewoon onderhoud gemeente gebouwen enz. is begrepen f 800 voor het maken eener aanlegplaats van schepenwelke behoort gebragt te worden in de 2de afd., 3de hoofdstuk voor aanleg of vernieuwing aangewezen. Burgemeester en W ethouders zijn van oordeel dat dit artikel onveranderd kan blij ven als hebbende geen betrekking op het daarstellen van iets geheel nieuws 't is slechts een kwestie van vorm- Blijven Gedeputeerde Staten echter op dia wijziging aandringen dan zal de Raad geen bezwaar vinden om aan hun verlangen te voldoen. Dien over eenkomstig wordt besloten. 4. Dat het uittrekken voor memorie van den post voor premie voohtentoonstellingen van paarden er. vee niets beteekentzoolang die post niet is opgenomen onder die waarop door den Raad magtiging is ver leend tot af- en overschrijving uit den post van onvoorziene uitgaven. Deze bedenking is gegrond voorgekomen. Wordt besloten dien post te doen vervallen en dien overeenkomstig de begrooting té wijzigen, en Gedeputeerde Staten van een en ander kennis te geven. Voor kennisgeving wordt aangenomen eene missive van Gedeputeerde Staten begeleidende de goedgekeurde gemeente-rekening over 1864 met enkele opmerkingen. Idem begeleidende een extract van Zr. Ms. besluit :ot goedkeuring der verschillende be sluiten tot heffing van plaatselijke belastingen wordende aan Burgemeester en Wethouders de verdere uitvoering overgelaten Komt in behandeling eene missive van het gemeentebestuur van Bergen-op-Zoom betrek kelijk het beurtveer om te dier zake in on derling overleg te treden. Overeenkomstig voorstel van Burgemeester en Wethouders wordt besloten deze te mag- tigen om na gehoord te hebben de kamer van Koophandel, in overleg te treden met Bergen-op-Zoom om nader een besluit te nemen tot regeling van het beurtveer, dat als dan aan de goedkeuring van de beide Raden zal worden onderworpen. De Voorzitter stelt namens Burgemeester en Wethouders voor naar aanleiding van een schrijven van de directie der brandweer om 40 disponibel te stellen voor gemelde directie ten einde die aan het personeel der 2 spuiten dat verlet heeft gehad bij de broeijing der kolen in het pakhuis van den heer M. F. C. de Kater, uit te reiken. Aldus besloten te vinden uit den post van de brandweer. Op voorstel van Burgemeester en Wethou ders wordt het maximum van onderstand voor 1866, vastgesteld als ten vorigen jare, het welk aan Gedeputeerde Staten door toezen ding van een afschrift van het besluit zal worden medegedeeld. Wordt besloten tot den verkoop van 35 stuks olmen boomen om terrein te verkrij gen voor het uitgraven van zelkasch behou dens goedkeuring van Gedeputeerde Staten. De commissie voor het suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag wordt tevens casu quo benoemd voor het suppletoir kohier der hondenbelasting. Wordt medegedeeld een schrijven der com missie van fabricage betrekkelijk de boete beloopen door den aannemer Elzevier ten bedrage van f 69 voor te late oplevering van werk, welke zij wenscbt te verminderen tot f9 daar de aannemer veel regenachtig weder heeft gehad. Dienoverkorustig stellen Burgemeester en Wethouders voor de boete op f 9 te bepalen, waartoe de Raad besluit. Alsnu komt in behandeling de zaak welke aanleiding heeft gegeven tot het bijeenroepen dezer vergadering. De Voorzitter geeft te kennen dat de wensch tot aanvoer van biggen algemeen is en de behoefte daaraan zich meer en meer doet gevoelen. Hij heeft daarover met de Burgemeesters der belanghebbende gemeenten in Schouwen en Duivoland gebesogneerd en het was het eenparige oordeeldat er moge lijkheid bestond om aan dien wensch te vol doen mits den aanvoer tot enkele plaatsen namelijk de haven van ZierikzeeBrouwers haven en Bruinisse te beperken en alzoo niet aan de dijken of elders toe te staan. Hij doet vervolgens de concept-verordening voorlezen waarbij de verordening van 16 Sept. in zoo verre wordt gewijzigd dat de invoer van biggen aan de kade der haven dezer gemeente met inachtneming der door Burgemeester en Wethouders te geven voorschriften wordt toegestaan. Na eenige discussie wordt de verordening overeenkomstig de voordragt goedgekeurd, zullende onmiddellijk worden afgekondigd en aan Gedeputeerde Staten in afschrift worden medegedeeld. Wordt medegedeeld, dat bij openbare aanbesteding van het uitdiepen der haven vóór de molen de Zwaluw aannemer is ge worden C. Mallander voor ƒ363, hetwelk voor kennisgeving wordt aangenomen. Door de commissie ad hoe wordt bij monde van jhr. J. L. de Jonge rapport uitgebragt op de rekening van het burger weeshuis, op die van de commissie der bouw vallen over 1864, en op de begrooting van het burger weeshuis voor 1866 strekkende tot goedkeuring, met een opmerking, betrekke lijk één evreur in de rekening van het weeshuis over 1864, en enkele opmerkingen betrekkelijk de begrooting van het weeshuis. De Voorzitter stelt voordat de Raad zich vereenige met de conolussie van het rapport en alzoo aan regenten van het wees huis die opmerkingen worden medegedeeld. Mr. Fokker geeft te kennen dat hij zich niet in elk opzigt met het gevoelen der commissie vereenigt. De regenten hebben in het algemeen den regel gevolgddie er sedert jaren bestaat naar aanleiding van provinciale voorschriften. Hij wenscht geene nieuwe voorschriften te geven. De andere opmerkingen geeft hij toe. Na discussie is beslotenaan regenten kennis te geven van de gemaakte opmer kingen en overigens de rekeningen en be grooting goed te keuren te weten de reke ning van het burger-weeshuis in ontvangst: op 8031.28®, in uitgaaf op 7888.70 goedslot ƒ142,58®; de rekening der commissie tot wering voor bouwvallen, over 1864; in ontvangst; op 468.23 in uitgaaf: op ƒ114.70; goedslot, ƒ353,53; de begrooting van het burger weeshuis van 1866; in ontvangst: op f7054,00'/J; in uit gaaf op f 7054.00'/, goedslot nihil. Komt in behandeling het voorstel van Burgemeester en Wethouders betrekkelijk de ambtenaren der plaatselijke belastingwier betrekking in Mei 1866 wordt opgeheven hetweik in de vorige zitting is medegedeeld. Over het voorstel in zijn geheelverlangt niemand het woord. Puntsgewijze in behandeling genomen zijnde wenscht de heer Zuurdeeg dat men in aan merking neme het getal dienstjaren, en dat der- halve de Vries vóór v. d. Haoe. in aanmerking kome om in functie te blijven. De Voorzitter antwoordt dat v. d. Have geschikter voor die diensten is dan elk ander, als altijd als zoodanig iu functie geweest zijnde. Met dit gevoelen vereenigt zich ook de con troleur en ontvanger. De heer van der Vliet vraagt ot de werkzaamheden zooveel omvattend zullen zijn dat de ontvanger niet met de dienst van een gemeente-bode zou geholpen zijn zoodut men daarvoor geen derde nieuwen ambtenaar zou behoeven te nemen. De Voorzitter wenschtdat men de zaak niet verkeerd beschouwe het is geen nieuwe betrekking het geldt alleen het behoud van eene betrekking waaraan bepaalde behoefte bestaat. De heer Zuurdeeg volhardt bij zijne mee ning, dat in de eerste plaats de Vries in aan merking behoort te komen. Wordt in omvraag gebragt het voorstel van den heer van der Vliet hetwelk wordt afgestemd met 2 stemmen vóór. Daarna wordt het voorstel van den heer Zuurdeeg in omvraag gebragthetwelk mede wordt afgestemd met 2 stemmen vóór. De heer Zuurdeeg verlaat de vergadering. Mr. van Dongen vraagt inlichting of de Vries zijn wachtgeld zal behouden, ook wanneer hem in het vervolg een zeker inkomen te beurt mogt vallen. De Voorzitter antwoordt, dat voor iemand van 62jarigen leeftijd weinig vooruitzigt be staat om eene betrekking te erlangen maar mogt zoo iemand nog eene betrekking van f 300 ten deel vallen dan zou het billijk zijn dat zijn wachtgeld verviel. Mr. van Dongen verlangt dan die voor waarde aan het wachtgeld te verbinden. Hiertoe wordt besloten. Het volgende punt betrekkelijk het wacht geld van Paasse en Neerhout wordt aange nomen. Het laatste punt betrekkelijk liet behouden van v. d. [Jace als ambtenaar bedoeld bij art. 238 der gemeente-wet wordt aangeno men met ééne stem, die van den heer van der Vliettegen. Hiervan zal aan den ontvanger en de ver schillende ambtenaren worden kennis gegeven Waarna de zitting is gesloten. Men meldt uit Zevenbergen van 6 dezer. Op last van den commissaris des konings in deze provincie zijn al de 30 runderen zoowel gezonde als besmette, van N. Vermeulen te Klundertheden morgen afgemaakt en be graven. Hoewel het velen trof 21 gezonde beesten te zien opofferen is men algemeen met die krachtdadige handelwijze ingenomen. Tot heden weet men geen reden voor die besmetting te geven. De hoeve van N. Vermeulen staat geheel afgezonderd. De Arnhemsche courant van vrijdag bevatte een berigtdat te Arnhem zich verscheidene gevallen van mania religiosa voordoen, welke als een gevolg worden be schouwd van de prediking der paters redemp toristen. Thans deelt de Arnhemsche courant het volgende berigt mede „Volgens de Tijd hebben de goede paters redemptoristen geen schuld aan de gevallen van krankzinnigheid die zich hier hebben voorgedaan. De Tijd hebbe de goedheidzoo zij ons niet geloo- ven wilzich bij anderen er van te verge wissen. Op dit oogenblik bevindt zich o. a. in het gasthuis eene vrouw die bijna razend is uit vrees voor de helwelke een der goede paters redemptoristen op zeer plastische wijze heeft geschetst. Hij begon met zijn vinger in het licht te houden althans bij nam er

Zierikzeesche Courant | 1865 | | pagina 1