DE SPOORBOOT 'tïr7 Buitenlandsche Tijdingen Advertentiën. Burgerl.StandteZierikzee. Zeetijdingen. Beurs- en Marktberigten oo.oo "l Vervoer-middelen DUITSCHLAND. Er hebben te Weenen in de laatste dagen talrijke faillissementen plaats gehad voornamelijk in den katoenhandel. De voor naamste daaronder zijn de firma's Ignaz Deutsch met ongeveer een half millioen fl. en GomperzPopper Co. met 297,032. Uit Berlijn meldt men dat indien de geruchten geloof verdieneneen paar dagen geleden in het dorp Klein-Steinheimin de nabijheid van Uanau, bij het doen van ont gravingen ten behoeve van de funderingen voor den schoorsteen eener fabriek een goudmijn is ontdekt althans een rijke goud ader van 18 karaats gehalte. Bij een der gearresteerde leden der lersche Fenian-vereeniging te Dublin Alfred Aylardis eene rekening gevonden van geleverde Enfield-karabijnen voor niet minder dan tien duizend gulden Ned. Eene daarop gevolgde huiszoeking heeft geleid tot de ontdekking van een zeer groot aantal docu menten een plan van den opstanden andere zeer belangrijke stukken. Ofschoon nog niet alle hoop om den uit Dublin ontvlugten James Stephens weder in handen te krijgen is opgegeven schijnt men toch meer en meer de zekerheid te erlangen dat hij thans op weg is naar de Vereenigde Staten eu althans buiten het bereik van de Engelsche policie. FRANKRIJK. Parijs 3 December. De hier bestaande vrijmetselaarsloge der Broeders en Vrienden, heeft op eene zeer eigenaardige wijze ge protesteerd tegen de jongste veroordeeling van de orde door den paus. Zij heeft name lijk beslotende 35 weezen die door de 40 leden waaruit de werkplaats bestaatworden onderhouden met drie behoeftige kinderen te vermeerderen Sedert eenige dagen hebben al de werklieden der drukkerij van den heer Claye te Parijs den arbeid gestaakt en men heeft reden om te gelooven dat dit voorbeeld op andere gelijksoortige werkplaatsen zal worden gevolgd indien de werklieden zich althans niet door den op de drukkerij van den heer Claye genomen maatregel lata n afschrikken waar men de weerspanningen door vrouwen heeft vervangen. Ten gevolge van het rapport van den heer B élric waarbij wordt verklaard dat twee gazellen uit Engeland aangebragt den be- smettelijken typhus aan verschillende dieren van den zoölogischen tuin hebben medege deeld wordt bij keizerlijk decreet het verbod van invoer dato 5 September genomen ten opzigte van huisdieren thans ook uitgestrekt tot alle viervoetige dieren behalve paarden ezels muildieren en honden. LI. zondag heeft te Parijs de eerste predikatie plaats gehad van den bekenden pater ffyacinthe voor een gehoor van meer dan vijf duizend menschen. Hij viel de voorstanders aan van de zoogenaamde morale indépendanteorder welken naam zich eene „dwaling van den tegenwoordigen tijd open baart" Men moet aan den redenaar de eere geven zegt le Temps dat hij de denk beelden zijner tegenstanders uitmuntend resu meerde zoo zelfs dat de toehoordeis in sommige oogenblikken konden meenen een voorstander der morale indépendante voor zich te zien. „Wat ons bij deze eerste redevoering het meeste trof zoo gaat le Temps voort was het beroep der kerk op de Protestantenop de kettersop de zuivere deïsten zelfster verdediging van de morale religieuse. Ziedaar ons reeds verre van de uitspraak Wie niet voor mij is is tegen wij," en de daarop door de Roonisch- Catholieke kerk steeds geleverde commentaar. Bij zijn vertoog is de redenaar zoover gegaan dat hij op Kant de grootste lofrede hield welke wij ooit boorden. Onze lezers zullen ons schier niet gelooven als wij hierbij voegen dat pater Hyacinthus woorden van vrede en aanmoediging heeft gerigt tot de vrijmetselaars omdat zij bet geloof in God en bet toekomstig leven in hunne grondwet hebben gehandhaafd. Met belangstelling worden de verdere godsdienstige redevoerin gen te gemoet gezien. De Kussen zijn zeer verbolgen op de overheid van Nizza omdat zij het heerschen der cholera in die stad verborgen heeft ge houden. In een gedrukt stuk door de Russen in de hfitels verspreid wordt gezegd dat men niet vertrouwen kan op de inlichtingen door het bestuur der stad verstrekt en de choleraofschoon in minderen graad dan vroegerer nog steeds heerscht. GR OOT-RB ITT ANNIE N. Londen 4 December. De Army and Navy Gazette geeft aan de natie den raad om zooveel mogelijk voort te gaan met de handhaving van den vrede. Het blad treedt hierbij in een betoog over den aard van een oorlog met Amerika en komt daarbij tot de gevolgtrekkingdat de Amerikaansche armee buiten haar eigen grondgebied volstrekt niets zou kunnen uitrigten en dat misschein de Amerikanen op zee wel in enkele afzonder lijke gevechten de bovenhand zouden behou. den, maar dat Engeland op den langen duur toch het best er aan toe zou zijn. Een oorlog zou het meest geschikte middel zijn om het bewijs te verkrijgen in hoe ver de Zuidelijke Staten zich werkelijk aan de Unie hebben onderworpen terwijl daardoor tevens eene beslissing zou kunnen komen in de Mexicaansche kwestie; maar in weerwil van dit alles meent het blad dat de natie in het belang des handelsiederen oorlog moet vermijden, zoolang dit met. de eer des lands is overeen te brengen. Meden is hier een zekere smid met name Timothy Hogarty, in hechtenis genomen en aan de hem nasporende polieie-agenten van Cork overgeleverd. Hij wordt beschuldigd van het maken van pieken ten behoeve der Fenians. Vrijdag avond 11., omstreeks tien ure, is te Liverpool een vreeselijka brand uitge broken in eene der uitgebreidste lakenfabrie ken aldaartoebehoorende aan den heer Jeffry. Men begroot aanvankelijk de schade op meer dan 200,000 p. st. De publieke opinie laat zich zeer gel den ter zake der Chili quaestie. Lord Kussell wil den oorlog niet en wenscht thans dat Chili zich voege naar de eischen van Spanje het schijnt dat instructiën in dien geest naar Santiago zijn verzonden. In de New-Yorksche bladen leest men, dat keizer Maximiliaan bevel bad gpgeven om al de troepen te Vera-Cruz en San Luis Potosi te concentreren, alwaar zij versterking moesten afwachten. Men meende dat het volk zich zoodra de troepen waren afge trokken ten gunste der republiek zouden verklaren in de hoop op ondersteuning van de Vereenigde Staten. Lnidens berigt uit Matamoros ivas er te Brownsville eene zamen- zwering ontdekt ter overrompeling van Ma tamoros en de forten. Depêches van Mazat- lan behelzen dat de Franschen de provincie Sinaloa geheel hadden verlaten uitgenomen de stad zelve, terwijl de republikeinen, ten getale van vele duizenden, hunne gemeen schap met het binnenland hadden afgesneden en Mazatlan bedreigden. Uit Bombay zijn berigten ontvangen van den 14den November meldende dat de onder-koning een brief heeft gerigt aan de Bhootan-hoofden. De veldtogt is geopend en Dewangiri met troepen bezet. Er waren geer.e Bhootans in het gezigt. De stammen aan de noordelijke grenzen waren zoo men zei?t bezig met zich tot den krijg toe te rusten. Ten gevolge van mislukking van den oogst is in Beneden-Bengalen een hon gersnood ontstaan Te Nusserabad had men op nieuw cholera-gevallen te betreuren. De Jamaica Standard deelt het volgende mede aangaande den „aartsverrader George William Gordon:" „Bij het verhoor van Henry Lawrence is op nieuw gebleken van de medepligïigheid van Gordon aan de moordbedrijven te Morant Bay. Er zijn brieven gevondenwaarin laatst genoemde bepaaldelijk melding maakt van het komploten de hoeren von Ketteleholt, Herschel en anderen aanwijst als de slagtofDrsdie moeten worden uit den weg geruimd. Zoo is dan de aartsverrader getrouw aan zijn stelsel van huichelarij gestorven met een leugen op de lippen. Hij ontkende tot het laatste oogenhlik dat hij iets van de rebellie wistterwijl hij inderdaad de hoofdleider en aanstoker is geweest van de laagste en bloe digste bedrijven die er gepleegd zijn." Ten gevolge van den loopdien de oorlog tusschen de Geallieerden en Paraguay heeft genomen is bevel gezonden aan de Fransche kanonneerboot Décidée om den Parana op te stevenen en zich naar Asuncion te begeven om des noods voor de Fransche belangen aldaar te kunnen waken. Het schijnt nog niet zeker dat Lopez zich in Para guay terug zal trekkennaar eene andere lezing zou hij zijne legermagt te Corrientes zamentrekken en zich op een geduchten tegen stand voorbereiden. In wêerwil van de runderpest wordt te Birmingham, als naar gewoontede tentoon stelling gehouden van rundvee pluimgedierte en honden. Intnsschen is liet vee er niet. zoo uitstekend vertegenwoordigd als anders daar de betere soorten niet opgezonden zijn en tevens dewijl er geene gelegenheid zal zijn om de bekroonde exemplaren ter verdere me dedinging te Londen te doen optreden. Het pluimgedierte is echter buitengemeen talrijk en van zeer schoone kwaliteitterwijl hetzelfde ook van de honden kan gelden. Het aantal gevangene Fenians is nog met een vermeerderd geworden. Een klerk Aylivard genaamd werd gearresteerd wegens dronkenschapen terwijl men hem naar het bureau van politie transporteerdeviel er een papier uit zijn zakdat eens rekening bleek te zijn voor aangeschafte Enfield geweren, revolvers enz.ten bedrage van 820 p. st. Bij nader onderzoek vond men hem in het bezit van verscheidene andere documenten. Gereytelijke Aankondiging. Bij Brieven van meerderjarigverklaring verleend door den Ploogen Kaad der Neder landen den 24 November 1865 goedgekeurd bij Koninklijk besluit van den 30 November 1865 no. 58 geregistreerd den 4 December/ 1865 zijn aan DANIEL HOCKE gedomi cilieerd te Bommenede gegeven al de regte.i bij de wet aan meerderjarigen toegekend be houdens de bepaling van artikel 478 van het Burgerlijk Wetboek C. J. FRANQOIS Procureur bij den Hoogen Raad. van Middelburg, vaart naar 'Alerikzee op Donderdag den 21 December des morgens 6 uur 30 minuten en terug 2 uur 30 min. VAN 1 TOT EN MET 8 Dec. 1865. Geboren. Een zoon van M. Geldhof en L. Reijnhoudt- Een zoon van W. Wiltson en J. van Sas. Een zoon van P. A. van Bezooijen en F. A. Guinee. Eene dochter van J. Enzlin en A. Gonstandse. Een zoon van T. Botbijl en J. Matton. Overleden. T. van der Wekken oud circa 4 m. d G. Wiltenburg, oud 51 j.echtgenoot van J Lammers. S. Lindooud 69 j. ongeli. d. P. van der Rhijt oud 68 j. man van C. Zwaan. BrouwershavenGearriveerd: 5 Dec. Van der Palm, H, van der Woude, Batavia 7 Duisburg, E. Hölljes New-York, beiden van Rotterdam. 5 Uitgezeild: Willem en Clara, (st.) H. L. Stasse DordtLonden. 6 Stad Delft, A. H. van der Waal, 7 Van der Palm H. van der Woude, beiden van Rotterdam naar Batavia.. Prijzen der Effecten te Amsterdam. den 7 December 1865. Nederl. Belgie. Spanje. Portugal, Rusland. Polen, Pruissen' Oostenr. Mexico. Griekenl. Turkije. Werkel. Schuld. 2'/, dito dito 3 dito dito 4 Amort. Sijndic. 3'/i Ned. Hyp.-Bank 4'/i Cert bij Rothschild. 21/, Obligatien. 2 Obligatien. 3 Obl. bij Hope en Co. 5 dito 1828/29 5 Cert. 1840 4 Spoorweg-Actiën. 5 Aandeelen 1835. Obligatien 1859. 5 Obl. Met. Oude, 5 dito. 2'/, dito Rente Amst. 5 dito Nationale. 5 Obligatien. 5 Obl. Gel dl, 1825. 3 Binnen!. Oblig. 5 pet. 1603,a 71 95 98 5 5'/i. 27'V, a 76'/* 57% 23% o De Ned. Mudde. Middenprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee van den 7 December 1865. De Ned Mudde. Paardenboonen7,50 Witte boonen - 11,00 Bruine dito - 10,75 .Gr. Erwten - 0,00 Groene dito - 8,00 Gele dito - 0,00 5,60jKoolzaad -00,00 5,10jZaai-Lijnzaad -20,00 Oude Tarwe 18649,25 Nieuwe dito 1865 - 8,00 Afwijkende dito - 0,00 Z.-Zomer dito Ordinaire dito Rogge Winter- Gerst Zomer-dlto Haver 0,00 - 7,50 - 6,20 - 2,80|Slag-Lijnzaad -00,00 Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee, van den 7 December 1865. Teelt 1864. Twee en een,lstekw.blank 20,00 Twee en een, middelb. dito - 18,00 a Twee en een mindere dito - 00,00 a Een en een lste kw. blank - 20,00 Een en een middelb. dito - 18,00 a Een en een mindere dito - 00,00 a Onberoofde, Istekw. blank - 21,00 4 Onberoofde middelb. dito - 18,00 si Onberoofde mindere dito - 00,00 si Muilen - 4 00 i Middelbare dito - 2,50 a 21,00 19,00"S 21,00 o 19,00 00,00 C 22,00 1 19,00-i 00,00 5,00 I* 3,00 Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam. Fan Middelburg Zondag 10 'amorg. 6,30 Van Rotterdam 11 'amorg. 10,1* De Diligence zal vaD Zierikzee 2 uur na de afvaart der atooraboot van Rotterdam naar Middelburg en vau Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden. Stoombootdienst tussclien Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen I Van Rotterdam: dea vroensdag9 's morg. 8 ure. I donderdag'araorg. 8 u.|30min, De Diligence rijdt van Zierikzee aan het „Hotel van Veen" dea morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des moruens ten 10 ure 30 min. voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vu* der de Ve Gel mei volJ 1. I Wi we< het cia. He Ge me lan 2. pul ma me zo(| is lat 3. oo ve da

Zierikzeesche Courant | 1865 | | pagina 2