/aturdag 9 December Binnenlandsche Tijdingen Besturen en Administratiën Publicatie Kennisgeving. nbrink, Rotter- narang, dburn am. Waal, ABONNEMENT SP Ji Jj S. Per drie maanden f 2.00Franco per post f 2,25. Inzen ding der Advertentiën daags te voren voor 10 ure 'slnorg borg dat dit ook in het vervolg zal verhin derd worden. (Arnh. Ct.) De vriendschapsbetrekkingen tusschen Frankrijk en Mexico laten thans veel te wenschen overals een gevolg van de ontevredenheid die bij het kabinet der Tuileriën bestaat over het onthaal aan den heer Langlais bij keizer Maximiliaan ten deel gevallen. Men weet dat dit lid van den Fransehen raad van state naar Mexico is gezcnden om daar als minister van fiinanciën op te tredenmaar nu blijkt het dat de Mexikaansche regering niet wil nakomen de verbintenissen door haar tegenover hem aangegaanbovendien moet bet kabinet van keizer Maximiliaan in nog andere zaken een houding hebben aangenomen welke der Fransche regering alles behalve aangenaam is, Hierbij komt nog dat de tegenwoordigheid van den Amerikaanschen generaal Schofield te Parijs met de Mexi kaansche kwestie in verband wordt gebragt. Men zegt nl. dat deze hoofdofficier in last heeft aan de Fransche regering vooraf kennis te geven van eenige volzinnen der eerstdaags te verwachten boodschap van president Johnson aan het congres te Washington volzinnen wier inhoud in zekere mate als een concessie te beschouwen zijn gedaan aan de openbare meening daar het publiek in de vereenigde staten tot overspanning is gebragt door bet bezetten van Mexico. Zelfs wordt verzekerd dat hij het vertrek der Fransche troepen moet eischen (A. Ct.) Aan de Amsterdamsche Courant worden de volgende uittreksels uit brieven medege deeld: „Suriname 4 November 1865. „Bij het sluiten van de nieuwe contracten op 1 October zijn uit de divisie Boven-Cot- tica ruim 300 arbeiders verhuisd die zich all en nabij de stad zijn gaan vestigen terwijl geen enkele uit de benedenbuurl zich naar boven heeft begeven. Dit is een slecht teeken voor liet vervolg. Het volk is er thafis op uit om zich allen bij Paramaribo te begeven zoodat er groote vrees bestaai dat de hoog opliggende plautaadjes gaandeweg in een paar jaren geheel onbevolkt zullen worden gelijk dit r.u reeds het geval is met de plantaadje Le mast rouge." Voorts in een anderen brief van een planter: „In evenredigheid van, helaas! zoo velen, behoor ik nog onder de bevoorregten waar het eenigermate redelijk is. Eén ding is echter zeer zekerdat hier de negers do baas zijn en van daar dat men maar met deu wind moet medewaaijen 1 Met de laatste contractering zijn er uit het district hetwelk ik bewoon een aantal neger-arbeiders weg. gegaan om zich te nestelen in do nabijheid van de stad hetgeen voor plantaadjemannen allernoodlottigst is daar men handen mist om het in voorraad zijnde uit te kappen en te bewerken. Hoe velen zullen dus daardoor aanmerkelijke verliezen lijdenterwijl de productie toch ook voortdurend aan bet af nemen is. Geen enkel Hollandsch schip is nu meer op de reede, dan de Anna Lena dezer dagen gearriveerd daar de Schuringa en de Albrecbt Fredrikvermits er niets te laden isin ballast naar Barbados en St. Thomas vertrokken zijnHet eenige wat Surinam misschien nog redden kan is de invoer van immigranten waarnaar wij planters dan ook smachtend uitzien." beiden Overm. prijzen 10.50; GE. n. 20 tot n f 5 50 ƒ5.80. f 5.25 J. 25 c. n ƒ7,75 if. van den on mondiger Vaaxt 4er liddelburg stoomboot van Veen" ingen naar de afvaart De Burgemeester van Zierikzee, brengt

Zierikzeesche Courant | 1865 | | pagina 1