DE SP00KB00T Advertentiën. STRANDGOED. Beurs- en Marktberigten Vervoer-middelen Buitenlandsche Tijdingen Zeetijdingen. Als een bewijs hoe de Amerikanen weder hunne vroegere verkwistende gewoonten hervat hebben dient dat de stoomboot Bremen jl. Woensdag voor 252,500 francs alleen aan Fransche bijouteriën en snuisterijen naar New- York medevoerde. Op den spoorweg van Yeovil naar Exeter had dezer dagen een ernstig ongeluk kunnen plaats hebben. Een der treinen namelijk was een tunnel genaderdtoen de machinist een ongewoon gedruisch hoorde hetgeen zoo als hij spoedig bemerkte ver oorzaakt werd door het instorten van den tunnel. Hij stopte onmiddelijk de locomotief zoodat hij er in slaagde het verlies van menschenlevens te voorkomen. Op eene andere lijn had eene botsing tusschen twee treinen plaats waardoor eenige personen gedood en anderen ernstig gekwetst werden. Men meldt uit New-York van 21 Nov. Er is bevel gegeven tot het zenden van een korps kavalerie naar Texas. De geheele bondskavalerie heeft den 23 bevel ontvangen zich naar San Antonio in Texas te begeven. Het gouvernement heeft de helft der geëmploijeerden aan drie mari tieme werven ontslagen. De republiekeinen hebben het beleg van Matamoras opgeheven en zich verstrooid achtervolgd door de keizerlijke troepen. De Daily News en andere bladen deelen berigten uit Jamaica mede ten betooge van hun beweren dat de gouverneur aldaar met te groote gestrengheid jegens de negers is te werk gegaan. Waarschijnlijk zal er eene enquête van regeringswege worden verordend en het zal te bezien staan of niet zoo als ook de Times beweert een krachtdadig optreden eene groote slagting onder de blanken heeft verhoed. Kapitein Cobbett is door de jury vrij gesproken van medepligheid aan de aanwer ving van manschappen voor de Shenandoah waardoor hij zou hebben inbreuk gemaakt op de zoogenaamde Foreign Enlistment Act. Te Washington heeft de in vrijheidstelling der bemanning van voornoemd schip weêr een ongunstigen indruk gemaakt. Heden overleed tot mijne diepe droef lieidmijne hartelijk geliefde Ecbtgenooto G. WILTENBURGH in den ouderdom van bijna 51 jaren mede uit naam mijner Kinderen en Behuwd-Dochter. Zierikzee J8. LAMMERS. 3 December 1865. Algemeens Kennisgeving. Te Brouwershaven is aangebragt Een Vif frïpmssloep met 4 RIEMEN ROEIDOLLEN en HOOSVAT, ongemerkt, den l!tei> Oct. gevischt Schouwen Z. t. O. 2'/2 mijl afstand. j Zij die vermeenen daartoe geregtigd te zijn worden voor de derde maal opgeroepen tot reclame. Brouwershaven, den 5 December 1865. De Burgemeester J. M. LOCKER de BRUIJNE. 3 n UitgezeildCatharina MariaOom- kens Cardif. 3 PollyHirts New-Castle. 3 Isaac da CostaKlein Java. BrouwershavenGearriveerd: 1 Dec. Maria MagdalenaJ. H. Willenbrink, Samarang Rotterdam. 2 MacasserD. van Bentveld Rotter dam, Japan. 3 Andromeda Z. DannebergSamarang, 3 Crest of the Wave, C. Woodburn Baltimore beiden van Rotterdam. 4 Stad Delft, A. H. van der Waal, Rotterdam Batavia. 4 Advena, R. Halls, New-Castle Schiedam. 1 Uitgezeild: Johannes AnthoniusA. de Voogd van der Straten 1 OttoS. Stheeman Treslingbeiden naar Batavia 1 Almena D. B. SwanNew-York 3 MacasserD. van Bentveld Japan allen van Rotterdam. Prijzen der Effecten te Amsterdam. den 4 December 1865. Nederl. Werkel, Schuld, dito dito dito dito 4 Amort. Sijndic. 3'/. Ned. Hyp.-Bank 4'/s Cert bij Rothschild. 2*/a Obligatien. 2% Portugal. Obligatien. 3 Rusland. Obl. bij Hope en Co. 5 2 Va Pct' 3 Belgis. Spanje. 60 V, 71% 94'A 98'/, 190'/a f 55'716 58 s/a 24% dito 1828/29 5 Cert. 1840 4 Spoorweg-Actien. 5 Polen. Aandeelen 1835. Pruissen- Obligatien 1859. 5 Oostenr. Obl. Met. Oude. 5 dito. r/, dito Rente Amst. 5 dito Nationale. 5 Mexico. Obligatien. 5 Griekenl. Obl Geldl. 1825. 3 Turkije. Binnenl. Oblig, 5 ROTTERDAM4 December. TARWE. Zeeuwsch. Vlaams, en Overm. bragt bij goeden aanvoer traag vorige prijzen op. Goede en puike van f 10 tot f 10.50; mindere van 8.75 tot 9.75. ROGGE. n. Zeeuws. Vlaams, en Overm. van ƒ6 20 tot ƒ6.90. GERST. n. Zeeuws. winter van 5 50 tot ƒ6.25; dito zomer van 5 tot ƒ5.80. HAVER. Inl. korte van 13.50tot 5.25; lange van 3 tot ƒ4.25. ERWTEN. 25 c. lager. n. Zeeuws, blaauwe kleine van ƒ7,75 tot 10.25. PAARDENBOONEN. van 7.25 tot 7.75. MEEKRAP. De stemming was heden on veranderd vast en de handel iets levendiger dan vorige week. Stoombootdienst tusschen lijkheid vrijheid van vereenigen en vergade ren en achten deze vier voorwaarden als onmisbaar voor de progresstische politiek. Dat Espartero zijne volkomene goedkeuring aan dit programma heeft geschonken is onzen lezers bekendmaar hoe men aan de ver wezenlijking van een en ander denken kan wanneer men zich onthoudt van deelneming aan de verkiezingen, is ons niet duidelijk. (A. C.) DUIT SC HL A ND. Weenen 29 November. Een der dag bladen deelt het volgende berigt mede Dezer dagen kwam een handelaar in anti quiteiten met eene groote menigte zeldzame voorwerpen uit Egypte ter dezer stede aan. Onder de menigte standbeelden in zijn bezit is er eenedat zeer merkwaardig mag heeten indien de vertaling der inscriptie door een geleerde gegeven juist is want dan stelt bedoeld beeld voor de bekende echtgenoot van Potiphar. Een meisje te Weenendat bezig was om haar bruidskleed gereed te maken had de onvooorzigtigheid om eene naald tusschen de tanden te nemen ongelukkig schoot de naald haar in de keel en na weinige uren was zij een lijk. In sommige gedeelten van Duitschland hebben zich gevallen voorgedaan van eene* ziekte veelal met doodelijken afloop welke wordt toegeschreven aan het gebruik van varkensvleesch waarin zich de bekende trichines bevonden. Nergens heerscht thans deze ziekte zoo hevig als te Hedersleben in Saksen nabij Hahlberstadtalwaar niet minder dan twee honderd personen volgens een in laatstgenoemde plaats verschijnend dagblad daaraan overleden zijn. De autoriteiten hebben dientengevolge eene commissie benoemd om het varkensvleesch zeer naauwkeurig en met behulp van den microscoop te onderzoeken alvorens dit in den handel mag worden gebragt. Naar luid van berigten nit Reykjavik op IJsland heeft aldaar sedert het midden van September tot op het laatst van October buitengewoon zacht weder geheerscht. In het begin van October steeg de thermometer tot 9° boven het vriespunt en eerst op 18 dier maand had men nachtvorsten in de nabijheid der kust. Dezer dagen is de sneltrein van Berlijn naar Keulen tegen een kolentrein aange- stoomd. Eenige wagens werden verbrijzeld of personen letsel hebben bekomen is nog niet bekend. FRANKRIJK. In de gemeenteschool der wijk Neuilly, gehouden door de geestelijke zusters van den H. Vincentius da Pauloheeft den 17 November eene der zustersdie het toezigt had over een twaalftal kinderen die straf hadden beloopen omdat zij naar hare meening niet gehoorzaam genoeg waren geweest eene tang gloeijend gemaakt en daarmede die kinderen den neus geknepen zoodat velen, niettegenstaande de aangebragte geneeskundige hulp litteekens zullen behou den. Het jongste der kinderen was 4 het oudste 12 jaren. De policie heeft een onderzoek ingesteld. Le Siècle deelt het volgende mede „Sedert wij er aan hebben herinnerd dat het Gioot-Oosten eens den hertog de Berry tot grootmeester had hebben de legitimistische bladen over de vrijmetselarij stil gezwegen. "Wat zullen al die vrome bladen nu wel zeggen wanneer zij in het protest van wege de loge van Palermo tegen den ban ingeleverd niets minder lezendan dat graaf Mastaï Ferretti in die loge werd opgenomen en den eed heeft afgelegd van liefde en broederschap? Later paus geworden onder den naam van Pius IX slingert hij die gezworen had zijne broeders ter hulpe te zullen komen den kerkelijken banbliksem over hen Is Pius IX werkelijk vrijmetselaar geweestzooals de leden der loge van Palermo beweren Wij hopen dat le Monde ons daaromtrent zal in lichten. Een paus die zich zeiven in den ban doetdat zou pikant zijn." GROOT-BRITTANNIEN. De heer Speener Wells, heelmeester te Londenheeft dezer dagen eene kunst bewerking verrigt, die (zoo zegt de Medical Times and Gazette) voor 't eerst in Engeland en voor de derde keer in de geschiedenis der heelkunde voorkomt. De operatie bestond in het uitsnijden der milt aan eene gehuwde vrouw van 34 jarendie ten gevolge der drukking in een stervenden toestand verkeerde. Dr. Jenner was tegenwoordig en de nitge- snedene milt werd Dingsdag aan de patholo gische vereeniging voorgelegdals wanneer men bevond dat zij 6 pond en 4 ons woog. De vrouw schijnt thans zoo wel te zijn als verwacht kan worden. Onlangs vond men bij gelegenheid dat een inbreker te Londen teregt stond, een menigte strookjes papier in het vertrek dat hij bewoond hadwaarop de namen der aristocraten stonden wier huizen tot inbraak waren aangewezenmet bijvoeging van dag en uur. Lord Palmerstons woning (Cambridge- House) stond er ook opbij hem zou de inbraak geschieden terwijl de minister zich ongesteld op zijn buitengoed bevond. Graaf Russell lag insgelijks aan de beurtvervolgens graaf Shaftesbury en meer personen van rang. De namen waren door enkele letters aan geduid. Luby oen der gearresteerde Fenians is tot 20jarigen dwangarbeid veroordeeld. Verder wordt berigt dat door den komman- dant van een van Hr. Ms. schepen in de W. I. wateren een ultimatum is gesteld aan de revolutionnairen op Haïti ter zake van de beleediging den Britschen consul aldaar aangedaan. Men weet dat de Bulldog reeds in dien geest geageerd had. Een te Hongkong verschijnend dagblad, de China Mail zegt in zijn nommer van 14 October jl. Veelvuldige zeerooverijen in den laatsten tijd langs de kust tusschen deze haven en Shanghae gepleegd hebben onder de kooplieden en reeders in China de over tuiging doen ontstaan dat zij al hunne schepen zullen moeten wapenen en zelve voor de beveiliging hunner belangen zorgen tenzij er door de gouvernementen der betrok ken natiën onverwijld zeer afdoende maat regelen wierden genomen. Het lijdt geen twijfeldat de vloten van zeeschuimers dage lijks talrijker en stouter worden en eene betere inrigting en leiding bekomen. Zij hebben uitnemend goede narigten wel be mande en goed gewapende booten veilige wijkplaatsen voortreffelijke gelegenheden om hunnen buit aan de markt te brengon en zoo veel vrijwillige of afgedwongen medewer king van de Chinesche ambtenaren van lageren rang alsmede van het krijgsvolk en van de kustbewoners dat zij overal op tegemoetkoming en des noodig op regt- streeksche ondersteuning kunnen staat maken. Ook is het in den laatsten tijd gebleken dat de scheepsmagt van het Clnneesche gouver nement niets tegen de zeeschuimers vermag zelfs niet wanneer zij door de vertoogen onzer consuls of door de tegenwoordigheid en medewerking onzer kanonneerbooten aange prikkeld is tot moedige krachtsinspanning. Zoo talrijk en magtig zijn de zeeschuimers geworden dat zelfs onze kanonneerbooten in den strijd tegen hen beginnen onder te doen. Die zaak za'wat vroeger of wat later onder de aandacht van Let Chineesche gou vernement moeten worden gebragt. De vertegenwoordigers der Europeesche mogend heden zouden zich tot het Pekingsche hof dienen te wenden met een aanbod om geza menlijk een escader tot wering der zeerooverij en tot bescherming van den buitenlandschen handel te leverennatuurlijk op kosten der Chineesche schatkist. De Amerikaansche correspondent van de Times vervolgt steeds zijne reis door de Zuidelijke Staten van Noord-Amerika en beschrijft o. a. in zijn laasten brief de steden Goldsborough en Raleigh. Het tafereel dat hij er van ophangtis zeer somberen moet ten bewijze strekken dat de Unie bloeit ten koste van het Zuidenterwijl de weêrzijdsche verbittering even groot is als vroeger. Zoo werd hem verzekerd dat er in Noord-Carolina veel katoen voorhanden wasmaar dat geen planter aan een handelaar van het Noorden verkochtzoo hij er eenigzins buiten kon. van Middelburg, vaart naar Zlertlizee,/ op Donderdag den 7 December des morgens 6 uur 30 minuten en terug 2 uur 30 min. Middelburg en Rotterdam. Van Middelburg Van Rotterdam Donderdag 7 'amorg. 6,30 j Woensdag 6 'amorg. 8,30 De Diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburgen vau Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden. Stoombootdienst Zierikzee Gearriveerd 2 Nov. Rapid, Hazard, Sunderland Rott. 3 Robert en AnnS. RumsiePool Dordt. 4 Shyryd C. SeagellRuncorn. tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen f Van "Rotterdam des woensdags 'smorg. 8 ure. I donderdag'sraorg. 8 u.|30 min. De Diligence rijdt van Zierikzee aan het „Hotel van Veen" des morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des morgens ten 10 ure 30 min. voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos

Zierikzeesche Courant | 1865 | | pagina 2