DE GLOBE. DE SPOOEBOOT Mim Advertentiën. AAMBESTEDING. TOT BEVORDERING DER TOONKUNST. afdeeling zierikzee. ZANGSCHOOL. Zeetijdingen. Beurs- en Marktberigten Vervoer-middelen negers en negerinnetjes heeft medegebragt, die haar als hun koningin beschouwen. De zucht naar avonturen bij deze jonge dame is zeer opmerkelijk. Zij schijnt gaarne bevelen te geven en heeft Nubiesche troepen er toe gebragt de wapenen neder te leggen. Men schrijft haar het voornemen toeom naar die verwijderde streek weder te keeren en van het enthousiasme, dat zij daar inboezemt, partij te trekkenom een soort van vorsten dom te vestigen. GROOT-BRITTANNIEN. Londen 9 November. Heden had de gewone optogt ter gelegenheid van den lord mayor's dag plaats. Duizenden waren naar de City gestroomd en langs den weg naar Westminster Hall geschaard om den nieuwen lord mayor te zien. Newgate street was van het eene tot het andere einde behangen met rood fluweelen banieren waarop het „Welkom" in groote gonden letters te lezen stond. Het was een treurig contrast roet de schoon heden van dezen optogtdat een oploop van ongeveer 4 ii 500 meuschen uit het laagste gemeen de processie door de straten volgde en de grofste baldadigheden jegens de toe schouwers bedreef. Het verwekte billijke verontwaardiging, dat de sterke poiitiemagt niets deed om deze wanordelijkheden te stuiten. De neger-opstand op Jamaica is zeer ernstig en baart te Londen groote bekomme ring. Reeds voor eenige maanden deden zich op dat eiland voorteekenen kennen waarvoor het openbaar gezag de oogen sloot. Er waren optimisten die den spot dreven met hen die een oproer voorspelden. Lie voor spelling is thans vervuldde vulkaan is aan het uitbarsten en tot overmaat van ongeluk was het aantal beschikbare troepen te gering om de opstandelingen te bestrijden. De gisting onder de zwarten is van dien aard dat al ivordt de opstand voor het oogeriblik gedempt liet gevaar nog niet geweken is. Al de Antillische eilanden worden met een oorlog tusscken zwarten en blanken bedreigd, en president Johnson die met betrekking tot dit treurig feit misschien meer weet dan wij acht het daarom noodig al de negers in één gewest bij elkander te brengen dat hun ■zal afgestaan worden en waarbij men hen zoovéél mogelijk zal beschaven. New-York zeif is thans het tooneel van ongehoorde feiten. Ongeloofeiijk slecht is daar de ver houding tusschen blanken en kleurlingen zelfs op de openbare straat worden dood onschuldige lieden aangevallen. JONGSTE TIJDINGEN. Lissabon 12 November. Er heeft eene oorlogsverklaring plaats gehad tusschen Spanje en Chili. Het Spaansche escader heeft de havens geblokkeerd. fierkniewtvs. De heer dr. W. Astro predikant bij de Nederduitsche Hervormde gemeente te Vlis- singen heeft het beroep naar Rotterdam aangenomen. De groote kerkeraad der Evangelisch- Luthersche gemeente te 's Hage heeftom te voorzien in de vacature veroorzaakt door het vertrek van ds. J. P. G. Westhoff naar Amsterdam een alphabetisch zestal opge maakt waarop o. a. voorkomtD. J- An dre®predikant te Bergen-op-Zoom. DIAKENEN der HERVORMDE GE MEENTE te Zierikzee zullen op Maandag 20 November e. k, des namiddags ten 1 ure in het Hervormd Armengesticht alhier bij inschrijving AANBESTEDEN I>e levering van negentien hon derd ofmeerdere ponden GORT, volgens de voorwaardendie van heden af voor gegadigden in genoemd Gesticht ter kennisneming zullen liggen. Zierikzee 14 November 1865. Diakenen voornoemd J. P. N. ERMERINS Voorzitter. JA. HAAKMAN Secretaris, MAATSCHAPPIJ Het BESTUUR der voornoemde Afdeeling brengt bij dezen ter kennis van belangheb benden dat de Heer A. PICK is aangesteld tot Directeur der Zangschool en zulks ter vervanging van den Heer C EISNERals zoodanig op verzoek eervol ontslagen. De Zangschool zal heropend worden op Zaturdag den 18 November e. k. des mid dags ten 12 ure. f Theoretisch en Practisch onderwijs wordt gegeven 's Woensdags en 's Zaturdags, telkens van 122 ure, des namiddags, in het schoollokaal van den Heer BAST- MEIJER aan de Oude Haven te Zierikzee. Het leergeld bedraagt a. voor de leden der Afdeeling behalve de gewone contributie voor één kind5 twee kinderen l uit hetzelfde - 8 drie J gezin - 10 ieder kind boven de drie - 2 b. voor de kinderen van hen die geene leden der Maatschappij -zijn het dubbel van het hierboven gestelde. Ouders en Voogden worden op het nut dezer Instelling opmerkzaam gemaakt. Tot de inschrijving van leerlingen ook van hen, die reeds vroeger aan de Zangschool onderwijs genoten zal door den ondergetee- kende gevaceerd worden ten zijnen huize op Woensdag en Donderdag den 15 en 16 November e. k. des namiddags van 1 3 ure op Vrijdag 17 November e. k. des avonds van 68 ure. Namens het Bestuur, Mr. J. A. HAAKMAN. Secretaris. NB. De uren voor het onderwijs aan min vermogenden zullen nader 'worden bekend gemaakt. van Middelburgvaart naar Zierikzee op Donderdag den 23 November des mor gen ten zeven ure en terug ten drie ure. Door DE GEBROEDERS ABRAHAMS te Middelburg, wordt uitgegeven Deze Tijdschrilten welke beide een aantal jaren afzonderlijk hebben bestaanworden thans sedert eenigen tijd vereenigd uitgegeven. Da groote uitbreiding van het debiet moge voor een deel aan deze vereeniging toe te schrijven zijn voor een ander zeker niet geringer deel is zij liet gevolg van de keuze der stukken en de zorg waarmede zij bewerkt worden. Omtrent elk belangrijk verschijnsel worden de lezers van De Globe zooveel mogelijk op de hoogte gehouden. De resultaten van nieuwe Onderzoekingen in nog weinig bekende streken, de ontwikkeling der nijverheid, de vorderingen van bijna elke wetenschap, de ontdekkingen en verbeteringen op verschillend gebiedde politieke gebeurtenissen welke meer dan eene voorbijgaande waarde bezitten de nieuwste vraagstukken betrekkelijk het maatschappelijk leven zijn in het bijzonder onderwerpen waaromtrent de redactie tracht op te sporen al wat in het buitenland geschreven wordt ten einde het belangrijkste daarvan voor hare lezers te bewerken. Steeds meerdere bronnen komen onder haar bereik. In dit en in het vorige jaar maakte zij, behalve van eenige boekwerken en brochures, ge bruik van de volgende tijdschriften: London Society, The Quarterly, Edinburgh en West minster Reviews, Blackwood's Magazine, The Athaeneurn Cornhill Magazine, Al the Year round Atlantic Monthly Mac Millan's Magazine Cambridge Essayes The Temple- BarSaint James-Magazine, The Gallery, Chambers' Journal, North American Review, de Engelsche Parlementsverslagen Unsere TageDaheim's Deutches Familienblatt Unsere ZeitWestermann's Monats-heftePeterman's Geografische Mittheilungen de Augsburger y Ailgemeine ZeitungRevue Moderne Bibliothéque universelle de Genève de Revue Ger- manique Revue Britanique Revue du Monde Colonial de Revue des deux Mondes Revue Maritime et Coioniale Le Temps, het Journal des Débats en l'Europe waaraan nog eenige andere zullen toegevoegd worden. Ten einde eenigermate te laten fceoordeelen welk gebruik de redactie van de voorhanden zijnde bouwstoffen maakten of zij in de schifting gelukkig is volgt hier eene opgaat der stukken welke in den tegenwoordigen jaargang reeds zijn opgenomen. Het leren in de Italiaausche nonnenkloosters volgens de ervaringen der prinses Carracciolo. De vrijheid in den tegenwoordigen tijd. Rede voering uitgesproken door den keer J. J. Alt- meyer. De mensch en de natuur. Een staaltje van rechtspleging uit den ouden tijd door W. H. Riehl. Het leven der bakkersknechts te Parijs. De boekhandelaar Hachette te Parijs. De gezondheids-commissie in de Vereenigde Staten Do geschiedenis van het goud in Australië. De betooverde stad, Eene legende uit de Palts door Heuri Augu. Het bierdriuken in Beieren. Lucht en water. De assignatien der eerste Fransche republiek. De duivel op het bal. Diners van bijzonderen aard te Rome. President Lincoln gedurende den burger-oor log. door Professor Goldwin Smith, De volksschool in Engeland. Charlotte Corday volgens nieuwe bronnen. De algemeene taai op zee (het nieuwe stelsel van signalen), door den Franschen luitenant ter zee Ch. Sallandrouze de Lamornaix. De scholen voor kavelooze kinderen te Londen. Het vorstendom Servie. De coop d'etat op de Sandwichs- eilanden. De hoofdpersonen uil de pantomimes. De omvang der industrie te Parijs. De jeugd van Erasmus. Een goudmaker aan het Pruisische hof. Nieuw-Guinea volgens de laatste ontdekkingen, door O. Finsch. Generaal Sherman. Het weven door middel van samen geperste lucht. De Indianen van Mexico. De adel en de geslachtswapens in Engeland. De uitvinding van het Saksische por selein. De verbetering van het lot der vrouw Eene vraag des tijds. Een tochtje op het Ladoga-Meer* nabij St. Peters burg. Het proces der maagd van Orleans door dr. A Vollert. De inboorlingen van Australië. Üe badplaats Loèche-les-Bainsin Zwitserland* De kracht der samenwerking op bet gebied der nijverheid. (Geschiedenis der lakenwevers van Sagan in Silezië.) Over het Cesarisme door Jozef Mazzini Het leven en sterven van lady Jane Grey, door dr. Amédée Pichot. De mededingers van den stoom. Parijs en Weenen, dooreen EngeJscli man bezien. De toelating van vrouwen als leden van akademiën. De idioten en hunne behandeling. De oorzaken van Nederland's opstand tegen SpaDje, door Ch. deMazzade. Het dagblad „The Times" De tegenwoordige toestand van Cali- fornie. Schetsen uit het militaire leven gedu rende den Noord-Amerikaanschen burgeroorlog. Een dichterleven. De Engelsche dichter John Clare. Blikken op Mexico in 1836 en 1857. Uit de reisverhalen van J. W. baron von Müller. De toenemende uitbreiding van den Griekschen handel. De Noordpool-expeditiën. Generaal Sherman's groote marsch door Georgië en Carolina. De broederschap der Fenians, in Amerika en Ierland. Lima de hoofdstad van Peru, door H. Holinski. De Fransche staatsman Guizot. De jacht op den boschhaanin Opper-Stiermarken. Door Ernst baron van Exterde. De geabonneerden hunnen het Tijdschrift naar verkiezingin maandelijksehe afleveringen of driemaandelijksche deelen ontvangen. De afleveringen bevatten 4 4 6, de deelen 15 vellen druks. De prijs van f' per jaar kan zeker uiterst gering geacht worden. Brouwershaven Gearriveerd i 10 Nov. Sara (st.) J. H. Stuit, 10 Leo, (st.) R. B. Hart, beiden van Londen naar Dordt. 10 Johanna ChristinaS. le Clercq Rotterdam Melbourne. 12 Leo (st.) R. B. HartLonden Dordt. 11 Uitgezeild: Sara, (st.) J. H. Stuit, 11 Leo(st.) R. B. Hartbeiden van Dordt naar Londen. 12 Gibers H. Deike New-York 12 Johanna Christina, S. le Clercq, Melbourne beiden van Rotterdam. Prijzen der Effecten te Amsterdam, den 13 November 1865. Nederl. Werkel. Schuld, dito dito dito dito Amort. Sijndic. Ned. Hyp.-Bank 21/, pot. 3 4 •3'/, 4'/» Cert bij Rothschild. 21/, Belgie. Spanje. Obfigatien. 2'/, Portugal. Obligatien. 3 Rusland. Obl. bij Hope en Co. 5 dito 1828/29 5 Cert. 1840 4 Spoorweg-Actiën. 5 Aandeelen 1835. Obligatien 1859. 5 Obl. Met. Oude. 5 dito. 2'/, dito Rente Auist, 5 dito Nationale. 5 Obligatien. 5 Grieken!. Obl. Geldl. 1825. 3 Turkije. Binuenl. Oblig. 5 Polen. Pruissen- Oostenr. Mexico. 60"/lo 71 '/i 943/, 191*/* f ó65/, s 2 9 -/i s 78 60'/. 2i V* 443/, ROTTERDAM, 13 November. Tarwe. Zeeuws. Vlaams, en Overm. neemt de aanvoer toe die van jariga en oude wordt kleiner. Er was goede vraag tot 30 4 40 cent hooger. Goede en puike n. van 9,25 tot ƒ3.75; mindere van 8,25 tot ƒ9. Rogge. Overm. Zeeuws, en Vlaams. 10 c. hooger van /6.10 tot ƒ6,70. Gerst. Zeeuws, winter van 4,75 tot 6.25 dito zomer van 4,40 tot f 5.50. Haver. 10 4 20 c. hooger lui. korte van ƒ2,80 tot ƒ4,80: lange van f 2.20 tot 4. Erwten. Zeeuws blaauwe kleine 25 4 50 hooger van ƒ8.75 tot ƒ11.50. Paaroenboonen. 25 c. hooger. van 7.25 tot r 7.75. MEEKRAP. De vraagprijzen jwaren lieden meestal ver boven de marktde handel was doordoor onbeduidendwat tot vorige prijzen werdj aangeboden vond nemers, Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam. Van Middelburg Van Rotterdam Donderdag 16 'smorg. 10, I Vrijdag 17 'smorg. 7, Zondag 19 11,30 J Maandag 20 8,30 Üe Diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en vau Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden. Stoombootdienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen inorg. 8 ure. Van Rotterdam: ;rdag'smorg. S u. 30 min De Diligence rijdt van Zierikzee aan het „Hotel van Veen" des morgens ten 9 ure voor de afvaart vau Vlissingen naar Rotterdam en des morgens ten 10 ure 30 min. voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos..

Zierikzeesche Courant | 1865 | | pagina 2