Advertentiën. EVANGELISATIE. ISurgerl.Standte Zierikzee. Zeetijdingen. Beurs- en iVIarktberigten 27. n\ Vervoer-middelen ondergaan. Rustig besteeg hij het schavot geholpen door vier beulsknechten. Boven gekomen ontstond plotseling een geweldigen strijd en het duurde bijna een kwartier eer de misdadiger zoo vastgebonden was, dat hij op de plank kon gelegd worden onder den '72 pond zwaren valbijl. Hij wist zich even wel los le worstelen beetschopte en schreeuw de als een razende, bewerende dat hij on schuldig was. De omstanders beefden van het akelige tooneel. De vier mannen konden den delinquent niet magtig worden. Nog drie man schoten toemaar ook nu gelukte het niet den misdadiger te binden. Eindelijk werden zij nog versterkt door een stevigen geregtsdienaar. Nogtans koste het veel moete hem op de plank vast te binden. Weinige oogenblikken later was het hoofd van de romp gescheiden. Aan de kust der Zee van Azof heeft men uitgestrekte lagen graphiet ontdekt het 'blijkt van even goede kwaliteit te zijn als het Siberische. Nabij Archangel vindt men rijke petroleumbronnen vooral in het dal der Petschora. Te Simmern nabij Coblentz heeft men in de evangelische kerk bij het doen van op gravingen ten einde eenige reparation te bewerkstelligen een aantal kostbare voor werpen gevondenuamelijk wapenen rijk met goud en edelgesteenten versierd gouden ringen enz. Het onderzoek wordt met ijver voortgezet ten einde te zien of nog meer kostbaarheden op die plaats zijn bedolven. FRANKR FJK. Pakijs 7 November. Het blad l'Echo d'Oran zegt naar aanleiding der vele moorden die daar plaats hebben dat men er zich daar te lande zeer ongerust over maakt. Tedere week wordt er bloed onzer kolonisten vergoten door de inboorlingen en dagelijks hoort men van diefstallen door deïdweepers begaan. Gij ziet hieruit hoe moeijelijk het zal zijn eene verzoening tusschen Arabieren en Afri kanen tot stand te brengen. Wij kunnen uit den brief des keizers over Algerië opmaken dat ons Afrikaanseh grondgebied zooveel mogelijk zal beperkt worden. Napoleons hoofddenkbeeld is, rond het Europeesch ge bied een Arabisch territoir in het leven te roepen dat als het ware een afsluitingslijn vormt tegen de invallen der Nomadenstammen en plunderaars, die de bosschen verlaten om te moorden en te stelen en er zich daarna weder in verschuilen, Men zegt dat de keizer aan prinses Anna Murat een millioen francs als huwelijks geschenk geeften haren bruidegom den hertog de Mouchyden titel van hoogheid verleentin de familie van den hertog is reeds een prinsde prins de Pois De paus heeft aan mevrouw de Lamo- ricière het ligchaam van een heiligen Christoffel ten geschenke gegevendit ligchaam is uit de catacomben afkomstig. Het is eene zeer zeldzaam verleende gunst, GROOT-BRITT ANNIE N. Londen 6 November. Eergisteren zijtt hier twee gepantserde oorlog-fregatten met den besten uitslag te water gebragthet eene Affondatore genaamd, is gebouwd voor rekening van het Italiaansche gouvernement liet andere Victoria geheeten is bestemd voor de Spaansche marine, De Schotten staan bekend als zeer vindingrijk om in handel en nijverheid voor- doel te doen met middelen die aan anderen ontglippen. Lit blijkt uit de vermelding in de Times van hetgeen een vernuftige Schot ondernam. Deze gebruikt eenige muizen om door middel van een soort van tredmolentje garen te spinnen. Een muis levert 100 a 120 ellen per dag, en kost aan onderhoud een halven penning (2'/i cent) voor haver meel in vijf weken gedurende welke het diertje 3850 draden maakt die anders 9 pence aan arbeidsloon zouden kosten zoodat hij 7 sh. 6 pence in het jaar verdient waarvan 6 p. afgaan voor onderhoud en 1 sh. voor slijting van machinerielatende 6 sh. (of i 3.60 jaarlijks) profijt over per muis. De Schotsche ondernemer wenscht nu een huis te vinden van honderd voet breedte vijftig diep en vijftig hoog waarin hij de plaats voor de vereischte personen afgerekend tien duizend muizenmolentjes plaatsen kan. De onkosten van machinerie rekent hij op 10,000 p. st. De opbrengst zou alzoo i, 6 sh. per molentje drieduizend p. st. zijn. Daaren tegen rekent hij 200 p. st. voor huur en opzigters en 500 p. st. intrest, latende alzoo 2500 p. st. of f 30,000 winst 's jaars. Het prospectus van dezen muizen-vennootschap wordt eerstdaags tegemoet gezien. De zucht om den arbeid te weigeren indien het loon niet verhoogd wordt is door gedrongen ook tot de policie-agenten. Die te Nottingham hebben dienst geweigerd als hunne soldij niet verhoogd wordt. Lord 1 jurry hoeft te Norwich eene uitgebreide redevoering gehouden over de veeziektewaarin hij protesteerde tegen de algemeene slagting; hij wenschte liever terug le keeren tot de horaoeopathie. Hij deed ook mededeeling van do in Nederland ge- volgde geneeswijze. Volgens de Pall Mall Gazette is eene der prinsessen uit 'het laaste regerende huis van Modena in een werkhuis overleden. De overige leden leven te Londen in de grootste armoede. Generaal Fisk agent van het Freed- men's bureau in Tennessee heeft een rap port naar Washington opgezonden nopens den toestand der vermelde zwarten. Hij geeft er in te kennen dat er geene uitdee- lingen meer behoeven gedaan te worden aan behoeftigen onder hen. Allen zijn aan 't werk, en zegt de heer Fiskzoo men hen met menschelijkheid en regtvaardigheid behandeld, zullen zij weldra eene even fatsoenlijke als arbeidzame klasse uitmaken.'' De Amerikaansche brieven melden weinig bijzonders wat de politiek aangaatbehalve dat president Johnson aan 200 rebellen kwijt schelding van straf verleend en den befaam- den John Mitchel die op het fort Monroe gevangen zat vrij gelaten heeft ten gevalle der Penians. Te Carlisle is dezer dagen in eene door veehouders gehouden bijeenkomst besloten een adres aan liet ministerie van binnenl. zaken te rigten strekkende om den invoer van runderen en schapen gedurende zes maanden te verbieden. Bij deze gelegenheid is geble ken dat sedert het ontstaan der veepest hier te lande 17.673 runderen door de ziekte zijn aangetast, waarvan 15,000 gestorven of gedood zijn. Onzen veestapel in aaumerking nemende is dit cijfer niet zeer belangrijk. Aan boord van de "Braziliaansche stoom boot Oneida zijn de passagiers en het scheeps volk van de Duncan Dumbar te Southamp ton aangebragt. Den 7 October des avonds ten half negen ure bleef het laatstgenoemd schip op de rotsen Las Rocas vastzitten en een vreeselijke nacht werd er toen aan boord doorgebragt. Den volgenden morgen werden zij allen 170 in getal op een klein eiland of eene zandbank afgezetwaar het wemelde van vogels. Zij bleven in dien toestand met uitzondering van den kapitein een der passagiers en zes matrozen die in eene reddingsboot naar Fernamhuck om hulp overstaken tot zij den 17 dier maand door de Oneida werden afgehaald. Hoewel zij buitengewoon veel geleden hebben heeft er niemand het leven bij verloren. Frazers Magazine deelt eenige anecdoten, tot kenschetsing van het karakter van wijlen lord Palmerston mede. In de weinige uren die zijne ambtsbezigheden hem toelieten aan liet gezellig verkeer te wijden was hij altijd vrolijk en opgeruimd hoorde gaarne geestige kwinkslagen en beantwoordde die op gelijke wijze. Het Itnliaansch sprak hij even vlug en zuiver als het Engelsch. Meermalen be riep hij zich op de verklaring van een voor naam geneesheer dat het bekleeden van een officieel ambt voor de gezondheid gunstig was. „Zou voegde iemand hem toe „eene werkzame oppositie daarvoor niet even gunstig zijn „Volstrekt nietwas zijn antwoord „dat brengt de gal in beweging en maakt knorrigvraag het aan Disraëlie." Zelf was hij nooit knorrig of gemelijk noch voegde iemand een hard woord toe. Eens zeide men hem dat het een zijner tegenstanders leed was hem persoonlijk beleedigd te hebben. „Kom komhernam hij „verzeker hem dat ik volstrekt niét gegriefd benen wel te meer omdat ik geloof de bovenhand gehad te hebben." Eens deelde men hem mede dat de kanse lier der schatkistsir G. Lewis een ge schrift over de waakzaamheid der ganzen bad uitgegeven. „Over de waakzaamheid der ganzenriep zijn lordschap terstond uit We! de oppositie zal denken dat hij haar bedoeld heeftenwat, het ergste isdie lieden zullen misschien beweren dat zij het kapitool gered hebben." Toen hij eene familie hoorde bespotten die zich naar vrienden op bet land begeven had zonder genoodigd te zijn zeide hij „Berispt hen daar niet overals die ongelukkigen wachten moesten tot zij genoodigd werden zouden ze nergens komen." Als hij te Broadlands wasbezocht hij geregeld de kerk te Romseymaar kwam somtijds wel wat Iaat. Eens toen de preek langer dan gewoonlijk duurdemaakte een der toehoorders de opmerking dat de pre dikant dit met opzet gedaan hadom zijn lordschap het door zijn laat komen verlorene te doen inhalen. „Waarlijk," hervatte Pal merston „daar had ik niet aan gedacht. Op een anderen tijd zal ik zorgen van zijne inschikkelijkheid geen misbruik te maken." JONGSTE TIJDINGEN. Liverpool 9 November. Gisteren avond is kapitein Waddell met de bemanning der Shenandoah op bevel der regering door kapitein Paynter van de Donegal op zijn woord in vrijheid gesteld. De Shenandoah wordt bewaakt door de Engelsche kannon- neerboot Gashawk. Op Maandag den 13 November des avonds ten 7 ure in de CONCERTZAAL. Voorganger een Hervormd Predikant. VAN 3 tot EN met 10 NoV. 1865. Geboren. Een zoon van J. Muste en C. Struik. Een zoon van A. W. B. van Altena en M. J. Knaap. Eene dochter van J. Hoeder en E. Jacobs. Een zoon van J. Rensen en A. M. van Setten. Een zoon van W. Leijdeldter en A. v. d. Bout. Een zoon van A. Verseput en G. van Erp. Een zoon van J. Blanker en J. Verschuur. Eene dochter van G. J. Tuite en M. C. Korsten. Een zoon van A, van Bloppoel en P. J. Rinkler. Een zoon van A. C. Berwald en K, de Jonge. Gehuwd. P. Papeveld, jm.en W. Peutejd. J. Schouls jm.en S. A. van Beverenjd. J. J. van der Klift jm. en J. Verboven jd. M. v. d Houtenweduwnr. en S. v. d. Panne jd. F. v. d. Steen, jm. en J, A. Eijke, jd. Overleden. M. v. d. Ploeg, oud 17 j. jm. D. Nestelaar, oud 2 j d. Zierikzee Gearriveerd 9 Nov. Anna G. Kroonike Umby Dordt- 10 Uitgez. William Maitland Cl'arc'k- son Shields. Brouwershaven Gearriveerd 8 Nov. Olbers IJ. Deiekë Rotterdam' New-York. John Fraser, Galloway, Callao Rotterdam. Uitgez. Sara(st.) J. H. Stuit Leo (st.) R. B, Hart beiden van Dordt naar Londen, Maria C. C. Kiliam Rotterdam New-York. -l Prijzen der Effecten te Amsterdam, den 9 November 1865. Nederl. Belgie. Spanje. Portugal. Rusland. Polen. Pruissen Oostenr. Mexico. Grieken! Turkije. Werk el. Schuld, dito dito dito dito Amort. Sijndic. Ned. Hyp.-Bank Cert bij Rothschild. Obligatien. Obligatien. Obl. bij Hope en Co. dito 1828/29 Cert. 1840 Spoorweg. Actiën. Aatideeien 1835. Obligatien 1859. Obl. Met. Oude. dito. dito Rente Amst dito Nationale. Obligatien. Obl. Gel dl. 1825. Binnenl. Obh>, 2'/s pet. 3 vs» 4 3'/i 4'/, 27, 3 5 4 3 5 5 27, 5 5 5 3 5 60»/8 1917a f 56'/, 29 •50 7, 24 44 Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee. van den 9 November 1865. Teelt 1864. Twee en een,lstekw.blank 20,50 Twee en een, miadelb. dito - 19,00 Twee en een mindere dito - 00,00 Een en een 1ste kw. blank - 20,50 Een en een middelb. dito - 19,00 Een en een mindere dito - 00,00 Onberoofde, lstekw. blank - 21,00 Onberoofde, middelb. diïo - 19,00 Onberoofde mindere dito - 00,00 Muilen - 4 00 Middelbare dito - 3,00 21,00 ii 20,00'® a 00,00 a 21,00 o ii 20,00 i. 00,00 7 il 22,00 2. 1 20,00-J. a 00,00 it 5,00 |J .4 3.50 Middenprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee van den 9 November 1865. De Ned. Mudde. Oude Tarwe 18649,50 Nieuwe dito 1865 - 8,25 Afwijkende dito - 0,00 Z.-Zomer dito Ordinaire dito Rogge Winter- Gerst Zomer-dito Haver - 9,25 - 6,50 - 6,00 -5,50 -5,00 -2,80 De Ned Mudde, Paardenboonen7,00 Witte boonen - 11,50 Bruine dito Gr. Erwten Groene dito Gele dito Koolzaad Zaai-Lijnzaad Slag-Lijnzaad - 11,50 - 0,00 - 9,50 - 0,00 - 00,00 - 16,00 - 0,00 Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam.' Van Middelburg 12 'smorg. 7, Maandag 13 7,30 Van Rotierdant Zondag 12 'smorg. 10,15 Maandag 13 0, De Diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden. Stoombootdienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. 'e. j f] Van Rotterdam.: des woensdags 's morg. 8 ure. I donderdag'smorg. 8 u. 30 min De Diligence rijdt van Zierikzee aan het „Hotel van Veen" des morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des morgens ten 10 ure 30 min. voor de afvaart van Rotterdam naar Vlisöingen. Ter'Stads-Drukkerij van de Erven A. de Yos.

Zierikzeesche Courant | 1865 | | pagina 2