If0. 89 Woensdag 8 November. WOEISDAG EN ZATUBDAG. Besturen en Administratiën Bekendmaking. Brandschouwing. Binnenlandsche Tijdingen. Buitenlandsche Tijdingen PRIJS DER ARVERTENTIEN. Gewone 12'f2 cent de regel. Geboorte- Huwelijks- en Uoodberigten van 16 zegels if 1 behalve het zegelregt, VERSCHIJNT: A B O N N E M ii iV T S-P R Ij S. Per drie maanden f 2.00Franco per post f2,25. Inzen ding der Advertentiën daags te voren, voor 10 ure 'smorg Burgemeester en Wethouders van Zie- rikzee maken bekend dat door de Hande laren in Steenkolen M. F. C. de KATER J. BLANKER en door de Zierikzeesche Stoomboot-Onderneming vergunning is ge vraagd om de navolgende pakhuizen en kelderstot bergplaatsen van Steenkolen te gebruiken te weten M. F. C. de Kater een kelder aan de noordzijde der Oude Haven wijk A no. 352 een pakhuis en kelder aan de zuidzijde dier Haven wijk D no. 476 een kelder aan de Nieuwe Haven wijk D no. 6 een dito aldaar wijk D no. 10 een dito aldaar wijk D no. 91 een pakhuis aan de Engelschc kade wijk D no. 561. J. Blanker een pakhuis Nieuwstad wijk C no. 454 en als bergplaatsen van Steenkolen voor de Stoomboot bet perceel aan de Nieawe Haven wijk D no. 204 een dito aldaar wijk D no. 211 en een dito in de Krepelstraat, wijk O, no. 194. Wijders dat het voornemen bestaat om in de gaz-fabriek der gemeenteeen kleine stoomketel als verwarmingtoestel te plaatsen en roepen bij deze allen die Lij deze aanzoeken belang mogten hebben op om op Dinsgdag den 14 dezer maand, des middags ten twaalf ure te verschijnen op het Raadhuis dezer gemeente in de gewone vergaderkamer van bet bestuurten einde alsdan hunne bezwaren daartegen op te geven en verder in hun belang te worden gehoord. Zierikzee den 6 November 1865. De Burgemeester B. C. CAU. De fung. Secretaris LÓE WER. Burgemeester en Wethouders van Zie- rikzee. Gelet op art. 30 der Verordening tot voorkoming en blussching van brand in deze gemeente afgekondigd den 6 December 1855. Verwittigen de Ingezetenen Dat door heeren Bramlmeesteren alhier op Maandag den 13 dezer maand en volgende dagen eene IlrauMlsclioU- wisig- in de huizen der Ingezetenen zal plaats hebbenals maatregel van openbare veiligheid wordende mitsdien een ieder uitgenoodigd om aan Brandmeesteren den vrijen toegang in woningenpakhuizen en bergplaatsen te verleenen. Zierikzecden 6 November 1865. De Burgemeester B. C. CAU. De fung. Secretaris LOEWER. Inspectie op de Vloedplttnleen. Burgemeester en Wethouders van 7Je- rikzee brengen ter kennis van de Ingezete nen dat op Woensdag den 15 dezer maand eene Snspeetie op de Vlordplaiiken in deze gemeente zal worden gehouden en wordt mitsdien een ieder uitgenoodtgd zijne Vloedplanken ten dage der Inspectiebe hoorlijk gesteld gereed te houden ten einde zich te vrijwaren voor de boete den nalati- gen bij de plaatselijke verordening opgelegd. Zierikzee den 6 November 1865. De Burgemeester B. C. CAU. De lung. Secretaris I.OEWER. In de gemeente 'S Hetr-Abtskerke in Zuid-Be veland heeft zich de runderpest ver toond. Uit Dordrecht schrijft men van 5 dezer „Uit de provinciën Gelderland en Noord- Brabant neemt de aanvoer van runderen bestemd om per boot naar de Londensche markt gebragt te worden toe. Gansche ladin gen worden bier ontscheept en verblijven hier een dag of langer, om dan met de Engelsche booten te worden vervoerd. Aan staanden Dingsdag vertrekt er een extraboot opzettelijk herwaarts gekomen om de beesten te laden die niet met de gewone gelegenheid kunnen vertrekken. Rotterdam is wat het Geldersch vee betreftbuiten de communicatie met Engeland gesloten en Dordrecht is op dit oogenblik de stapelplaats van het vee uit de zuidelijke provinciën voor de Engelsche markten besterad. Dit geeft nog al vertier." Men meldt uit Assen van 3 November. Heden is bij het geregtshof alhier de zaak behandeld tegen C. S.gewezen trekschuit- schipper van Assen op Veenhuizen, beschul digd van 17, welke hem als beurtschipper waren toevertrouwdarglistig onder zich gehouden en zich toegeëigend te hebben. Na verhoor van 4 getuigen en nadat de procu reur-generaal en de verdediger bet woord hadden gevoerd beeft het hof dadelijk uit spraak gedaan en den beschuldigde vrijgespro ken daar zijne schuld niet was bewezen en zijne onmiddelijke invrijheidstelling bevolen. Deze man heeft 105 dagen preventief gevangen gezeten. V erleden week op een avond ging Dirk Brinkman te Wiesel woonachtig, van daar met eene vracht boutdoch ongelukkig in een beschonken toestand naar de buurtschap de Papegaaiviel in een sloot en geraakte daar in slaap in welken toestand men hem ten minste den volgenden morgen vond terwijl bet paard dood in de sloot lag. In het Algërrieen Overzigt van het Bataviasch Handelsblad leest men In den nacht van defi 27 September jl. is er brand ontstaan aan boord van het ter reede van Batavia liggend Schip Willem Hendrik gëz. Beckefing hetzelfde' Schip dat men wegens zijn lang uitblijven verloren waande De oorzaak wordt toegeschreven aan de zelfontbranding van eenige vaatjes zwartsel. Volgens anderen zou er aan moedwil moeten worden gedacht, hoezeer voor dit vermoeden geen redelijke grond is opgegeven. Men beeft bij dit onheil een beduidend waardeverlies té betreuren. De wachtdoenden aan den uitkijk die zich om liet gebeurde weinig hadden bekommerdzijn voor hunne onverschilligheid gestraft. Het schip is gisteren ochtend gezonken. In den avond van de» 19 Septem ber ten half tien urewerd te Willem 1 en Banjoe-Biroe eene vrij lievige aardschud- ding waargenomen die met onderaardsch geluid gepaard ging. Men deelt aan de Java Bode het volgende mede „Uit het schip Kandanghauer was bij vergissing eene partij góederen gelostdie voor Soerabaija bestemd waren. De agenten van bet schip verklaarden zich onverwijld bereid de gewone boete van f 25 te voldoen, toen zij verrast werden door eene mede- deeling van den commies controleur dat ingevolge bevelen van liooger bandproces verbaal van bet gebeurde moest worden opgemaakt. In weêrwil van een vooraf daartagen opgemaakt notarieel protest zijn de kisten geopend en onderzochtten gevolge waarvan de gezagvoerder van het schip thans weigert de goederen in dien staat terug te nemen. „Waartoe de tegenwoordige strenge maat regelen van het persooneel der in- en uit gaande regten dienen moetenis dikwijls onverklaarbaar." Volgens telegrafisch berigt van den resident van Kadoeheeft een Boegineesch artillerist in den voormiddag van den 25 September tusschen elf en twaalf ure amok gemaakt in een der kazernes ter hoofdplaats Magelang bij welke gelegenheid een adju dant-onderofficier werd vermoord, terwijl een 1ste luitenant doodelijk werd gewond, en twee trompetterszoomede eene inlandsche vrouwzware kwetsuren ontvingen. Ligt gewond werden een 1ste luitenant en een trompetter; De amokmaker zelf, die mede zware wonden ontving bevindt zich in hech tenis. Van Sintang schrijft men onder dag- teekening van 12 September het navolgende „Behalve voor Sintang, vertoonde de vijand zich ook voor onze benting te Kebibo, die hevig werd aangevallen dochdank zij het beleid van den commandant en de dap perheid zijner soldatende muitelingen werden afgeslagen. Van een andere zijde meldt men nog ,,De laatste berigteu die wij ontvingen van bóven (Malawie) betreffende den opstand aldaar zijn bedroevend. De vijand houdt reeds sedert verscheidene dagen de benting te Kabihoe tusschen onze versterkte punten S. Pinang en Nangah Pinoeh in afgesloten, zuodat onze brave kapitein Ivruysboom die daar bevel voertde handen vol heeften zijne manschappen geen rust hebben. Men vertelt mijdat ze in drie dagen hun bed niet gezien hebben en reeds zijn er 2 Euro- peaansche onderofficieren doodgeschoten en een Europ. trompetter zwaar gewond. „Waar moet het toch benen? We raden er hier allen nadat zijn zoowel ambte naren officieren als burgers wat het hoofd bestuur te Batavia toeh wil. De Indische c.iSBatL'iasseaiatiiTïQco geschiedenis heeft zoo geen tweede voorbeeld. Die aardigheid duurt nu toch al bijna twee jarenen welke bevelen men ook vraagt men krijgt geen uitsluitsel. Ik boud mij overtuigd dat de vijand ons ook niet be grijpt en mogt hij er al eens over denken dan beschouwt hij ons voor zwak. Niboong de hoofdopstandeling en zijn vader Iladjie Moh. Salehzullen stellig niet anders den ken en ons voor hang houdenwant we gaan de Ifajan maar niet in. „Hier wordt verteld dat de kommandant van het leger het zoo druk heeft dat hij geen tijd heeft om aan Sintang te denken. Hoe het zijdit is zeker dat de verant woordelijkheid groot is en ik er liever van verschoond zou blijven voor hem die schuld is van den tegenwoordigen staat van zaken die gelijk staat met niets doen want was met kracht en snelheid gehandeld zoo als in het verleden jaar door de civiele en militaire autoriteiten hier gewild is dan zegt een ieder die er verstand van beeft dat de heele vuile boel al schoon was. Op wiens rekening komen dus nu de vele sl igtoffers gevallen door ziekte en vijandelijk lood?" DUITSCHLAN D. Volgens de Norddeutsche Algemeene Zeitnng wordt te Berlijn in doorgaans goed onderrigte kringen verzekerd dat de Oosten- rijksche regering met de disconto-maatschappij aldaat- onderhandelingen beeft geopend -óvër het sluiten eener leening, waarbij staatsdo meinen tot onderpand zouden gegeven worden. Dezer dagen stierf te Frankfort injjket Heiligengeest-hospitaa! Louise Dorothea Schulz, geboren te Demmin in Pommeren in den ouderdom van 85 jaren. Ten einde niet gedwongen te worden om den graaf von Hahn, dien zij niet beminde, te huwen, hetgeen hare ouders eischteuverliet zij in bruidskleederen de ouderlijke woning; na zich eenige uren verborgen te hebben stak zij in een sloepje de rivier de Peene over begaf zich naar Schiil en nam dienst als vrijwilliger bij zijn vrijcorps. Bij de inneming van Straalsund in 1809 werd zij door een Fransch soldaat gevangen genomen met wien zij kort daarop in den echt trad. Na diens dood bij sneuvelde in Spanje leefde zij van een gering pensioen. Uit Stettin wordt gemeld dat den 1 dezer des avonds brand is ontstaan aan boord van eene in de haven tot vertrek gereed liggende stoomboot. De oorzaak van het onheil was als volgt. Een der matrozen draagt des avonds een zwaar voorwerp aan boord [struikelt ten gevolge van de duister nis en valt met zijn last op eene mand waarin eene groote met vitriool gevulde flesch was gepakt: Ten einde hulp aan te brengen nadert een der bemanning met een lantaarn naauwelijks bevindt hij zich in de nabijheid van de plaats waar het ongeval is geschiedtof er ontstaat een hevige brand. Voor men de vlammen had gebluscht was het wantde sloepen en een gedeelte van het dek verteerd. Door gepaste maatregelen zijn de overige vaartuigen in de haven be veiligd gebleven. GROOT-BRIT T ANNIE N. LI. Dingsdag namiddag had er eene

Zierikzeesche Courant | 1865 | | pagina 1