N°. 88 Zalurdag 4 November. 1865 WOENSDAG EN ZATURDAG. Besturen en Administratiën Bekendmaking. Binnenlatidsche Tijdingen» Buitenlandsche Tijdingen Cron- erdam ionden Loos Castle PRIJS DER ADVERTENTIES Gewone 12'fa cent de regel. Geboorte- Huwelijks- en Doodberigten van 1—6 zegels if 1 behalve het zegelregt. VERSCHIJNT: ABONNEMENT S-P R IJ S. Per drie maanden f 2.00Franco per post f 2,25. Inzen ding der Advertentiën daags te voren voor 10 are 'sinorg Burgemeester en Wetiiocders van Zie- rikzee maken bekend dat door de Handelaren in Steenkolen H. A. van IJSSELSTEIJN JAN ZIGMONDT W. A. WIERIKX en J. BLANKER, vergunning is gevraagd om de navolgende pakhuizen en kelderstot bergplaatsen van Steenkolen te gebruiken te weten 1. een kelder van het woonhuis aan de noordzijde van de Oude Haven gemerkt wijk A no. 350 2. een pakhuis en kelder in de Hoofdpoort straatwijk C, no. 576; 3. twee pakhuizen in den Hem, wijk A,no. 44 en 50 en 4. een kelder van het woonhuis in de Hoofd poortstraat wijk Cno. 608 en roepen bij deze allen, die bij deze verzoe ken belang mogten hebben op om op Maan dag den 6 dezer maand des middags ten twaalf ure, te verschijnen op het Raadhuis dezer Gemeente in de gewone vergaderkamer van het bestuur, ten einde alsdan hunne bezwaren daartegen op te geven en verder in hunne be langen te worden gehoord. Zierikzet den 3 November 1865. De Burgemeester B. C. CAÜ. De fung. Secretaris LOEWER. zlerlkfcèe3 November. Z. M. heeft benoemd tot plaatsvervangend kantonregter nr. J. M. Isebree Moensadvocaat alhier en tot procureur bij de arrondissements-regt- bank mr. J. van der Lek de Clercqadvo caat alhier. Uit Rotterdam meldt ttlen Van 30 Oct- Naar wij uit goede bron vernemen is Johann Herman Wiedemeijer, de Pruis, die 11. Woensdag avond bij het verlaten van de schouwburg alhier gearresteerdop daartoe van hooger hand ontvangen bevelheden avond op vrije voeten gesteld en is hem het gelddat hij erkend heeft gestolen te hebben terug gegeven. Tusschen zatürdag en zondag nacht is op 's rijks werf te Nieuwediep een brutale diefstal gepleegd door middel van inbraak; het vino'en van nieuwe equipementstukken op den weg heeft de zaak terstond aan het licht gebragtmen is de daders op het spoor. LI. vrijdag avond werden volgens hët Algemeen nieuws- en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen - te Neuzen 45 run deren uit het voormalig vierde distriet aan- gebragt om aldaar in de van Gent komende stoomboot Killarnaygezagvoerder King te worden geladen met bestemming naar Goole (Engeland). Deze beesten werden echter voor rekening der begeleiders in afge zonderde stallen geplaatst en onder toezigt der policie gesteld wegens overtreding van het reglement tot voorkoming der longziekte hetwelk voorschrijft dat het vervoer van vee uit het vierde naar het vijfde district over land niet mag plaats hebben als de eigenaar niet kan doen blijken van de voor geschreven vergunning van den commissaris des konings. ïn het belang van den handel werd door den burgemeester per telegraaf van den commissaris des konings verlof ge vraagd en door dezen per telegraaf verleend, om de inscheping van het vee te mogen doen plaats hebben. De inscheping geschiedde jl. dingsdag doch er scheen bij het vervoer eenig verzuim ten opzigte van de administratie der directe belastingen plaats gehad te hebben zoodat jl. woensdag morgen weder sprake was van ontscheping van het vee op last dier administratie. De burgemeester liet echter dadelijk de ontscheping verbieden op grond dat de stoomboot meermalen diende tot vervoer van veeeen aanmerkelijke hoeveelheid veevoeder uit België aan boord had en alzoo van besmetting verdacht kon worden gehouden. Korten tijd later kwam echter van den directeur der directe belas tingen enz. uit Middelburg vergunning om de verzuimde formaliteit alsnog te vervullen en daarna de boot te laten vertrekken. Dit vertrek had eindelijk jl. woensdag middag plaats. Men meldt uit Harlingen van 29 Oct. Het Schijnt dat de deelhebbers in het schip Lutine op de Terschellinger gronden in het laatst der vorige eeuw gestrand en met goud en zilver geladen het visschen naar edel metaal weder willen hervatten. In de pas verloopen week toch hebben die heeren de sieepstoomboot van den heer M. Teves alhier in gebruik gehad en daarmede peilingen ver- rigt ter plaatse waar het wrak ligt. Men meldt uit Ooltgensplaat van 31 October. Als buitengewone ontwikkeling der vrucht boomen en heesters kan men vermelden dat bij den heer P. van Prooljen landbouwer onder deze gemeenteVan een jong mispel boompje de tweede vrucht dit jaar reeds ge plukt is en nu genoemd boompje weder bloesem draagt. De frambrozenstruik heeft bij bovengenoemden landman dit jaar ook tweemaal vrucht gegeven. Als eene zeldzaamheid wordt gemeld dat te Breda tellende eene bevolking van 15,285 zielen in acht dagen tijds geen sterfgeval bij den burgerlijken stand is aan gegeven. Den 28 Oct. werd te Amsterdam de eerste algemeene vergadering gehouden der Nederlandsche Koraal-Vereeniging die reeds 1000 leden telt. De melodiën der aan de leden toegezonden vierstemmige koralen in partituur en losse stemmen zijn ontleend aan het aloude godsdienstige gezang van Christenen en Israëlieten Katholieken en Protestanten met tekstefi Varl onze Vaderlandscke dichters Heijeten Kate en Pierson terwijl naar het Voorschrift der statuten in deze gedichten alles vermeden tverd wat niet met instemming' én verheffing Van den godsdienstzin eh het godsdienstig gevoel doof geheel het Neder landsche vöjk zon lMtóöeö goMfflgeö werden. In verband tot de reis des ministers vati binnenlandsche zaken naar Limburg verhaalt men naar aan het Ütrechtsch Dag blad gemeld wordt in de hoogste kringen eene piquante anecdote. Het zou namelijk bepaald zijn geweestdat de minister te dier gelegenheid bij den heer de Bieberstein logeren zou. Deze afgevaardigde moet echterbij de bestaande agitatie in zijn gewest, begrepen hebbendat het vvenschelijker was voor dit maal van die eer verschoond te blijven Vooral daar z. ed. zich in 1866 aan eene nieuwe verkiezing zal moeten onderwerpen. De volks vertegenwoordiger moet daarvan zoo innig over» tuigd zijn geworden dat hij onder vermelding van daartoe hem moverende redenenden minister bij missive beleefdelijk zou hebben nitgenoodigddit maal liever zijn intrek bij den commissaris des konings te nemen 1 Blijkens de Japan Hëfald van 12 Aug. jl.heefscht ten gevolge van den tegenwoor- digen onrustigen toestand van Japan en de voortdurende afwezigheid van den ïaikoen uit zijne hoofstadte Yeddo eene groote duurte van levensmiddelen. Telkens hoort men van aanvallen van het volk op de rijst- pakhuizen. Dé paleizen der Daïmios zijn ge vuld met rijst, maar dezen bewaren dit voedingsmiddel ten einde naar zjj bfewerën in staat te zijn htlnue troepen te onderhouden vobr het geval dat de Taikoen mogt worden verslagen en ieder genoodzaakt mogt worden voor zich zeiven te zorgen. Te Yeddo moet de noöd Zoo hoog zijn geklommen dat mén bijna dagelijks hoort Van ouders, die uit gebrek hunne kinderen in de rivier werpen en zich zeiven van het leven berooven. Hét Japansche volk schrijft al deze rampen aan de vreemdelingen toe. DU I T SC HL A N D. Weenen, 29 October. Gisteren avond ten 8 ure wandelde zeer statig in dé Hospi taalstraat der Alservoorstad een gekleed man op de wijze onzer voorouders in het Paradijs. Dit zonderlinge verschijnsel verwekte des te meer schrik eh ontsteltenis dewijl de wande laar eene der drukst bezochte openbare bronnen passeerde alwaar omstreeks het vermelde uur eënë talrijke menigte dienstmaagden vef- eenigd was. Op haar hulpgeschrei naderden een paar agenten van policie die den wan delaar aan het verstand poogden te brengen dat hij zich moest verwijderen. Spoedig ont waarde men, dat overreding niet mogelijk was want het bleek dat de man het ver stand had verloren eerst toen verscheidene personen de behulpzame hand boden was het mogelijk zich van den razend geworden krankzinnige meester te maken. De graaf Leo Fink Van Finkënstein dezer dagen te Berlijn veroordeeld tot 10 jaren gevangenisstraf, heeft bekend dat het bedrag der valsche wissels door hem gemaakt gedurende de jongste verloopen drie jaren is 193,050 th. Van dit bedrag was hij zijne arrestatie nog in omloop 53,000 th. Dezer dagen is te Weenen een blinde bedelaar overledeno. a. nalatende 1. aan contante gelden, 900 florijnen 2 25 aaudee- len in het crediet mobilier en 3, aan ver schillende geldswaarden nog. 1500 florijnen. Hij heeft eene som vatt lOOÖ florijnen gele gateerd aan de vrouw die hem vergezelde naar de koffijhuizen alwaar hij gewoon was een muziekinstrument te bespelen. Overigens heeft hij tot zijn universeelen erfgenaam aan gesteld het hospitaal voor blinden té Weenen. Men berigt uit Stockholm dat er eene hevige gisting heerscht onder de bevolking Wordt de grondwet niet gewijzigd dan voor ziet mendat ergerlijke tooneelen zullen plaats hebben- Ten einde de oproerige be- wégingën terstond te bedwingen zijn de troepen uitmakende de bezetting der stad van amunitie voorzien. De commissaris van politie is verwijderd en tijdelijk door een ander vervangenuithoofde de bevolking algemeen zeer tegen hem ingenomen was. FRANKRIJK. De regtbank te Parijs heeft uitspraak gedaan in eene geheel nieuwe opligting. Voor eenigen tijd verscheen in de Parijsche en andere Fransche bladen eene advertentie waarbij eene jufvrouw A. C. twintig jaar oudschoon en een fortuin bezittende van twee miilioen een onbemiddeld jong mensch zocht om met dezen een huwelijk aan te gaan. De brieven moésten Worden gerigt aan het adres no. 112 faaborg Montinartre te Parijs. Meer dan 1500 brieven werden er op inge zonden. Kort daarna verscheen eene circu laire van de dame aan hare pretendenten waarin zij schreef dat zij niet allen kon beantwoorden maar die antwoorden en de brieven zou plaatsen in een op te rigten blad „Le Tambour" waarin zij tevens hare ge denkschriften publiek zou maken. Zij stelde et de voorwaarde bijdat de pretendenten zich op dat blad moesten abonnerenwaar voor eene verlaging van den prijs Werd toe gestaan en dat hare antwoorden zouden volgen na het nommer van het abonnement. Werkelijk verscheen Le Tambour, met een feuilleton het begin der gedenkschriften van mejufvrouw A. C. inhoudende maar nd dat nommer hield de uitgave op. Er werd eene actie ingesteld tegen zekeren Fleuryden gérant van het bladen het bleek nu dat alles bedrog was. Deze persoon had ge meend dat eene poging om dp die wijze een blad tot stand te brengen niet ongeoorloofd was. De regtbank heeft hem ook niet te streng gestraft maar Fleury tot eene ge vangenisstraf van twee maanden veroordeeld. L'Opinion Nationale deelt de brieven mede uit Oran dd. 24 dezervolgens welke 50,000 Algerijnsche insurgenten de zuidelifke helling van het gebergte van Teil zouden bezettem. Tevens wordt daarin een schip onder Engelsche vlag beschuldigd van te Gibraltar wapenen en ammunitie gehaald en ze aan de insurgenten verkocht te hebben. Brieven uit Rome verzekeren dat de cholera thans ook in de pauselijke staten is uitgebroken. Uit Mexico wordt van 27 September berigtdat na het binnenrukken der Franschen te Chihuahua Juarez zijne troepen had af gedankt en over de grenzen naar Santo Fé was gegaan. Dit berigt veroorzaakt levendige sensatie. De berigten uit Aïgerie blijven zeer ongunstig lniden. De opstand maakt vorde ringen en volgens den Moniteur Algérien heeft men vijf mobiele colonnes moeten orga niseren om de aanvallende houding der opstandelingen tegen te gaan. De maarschalk- gouvernenr heeft den staat van zaken ernstig

Zierikzeesche Courant | 1865 | | pagina 1