Znturdag 28 October. WOENSDAG EN Z A T U R D A G I¥°. 86 Besturen en Administratiën Bekendmaking. Kennisgeving. Binnenlandsche Tijdingen. Buitenlandsche Tijdingen PRIJS DER ADVERTENTIEN. Gewone 12'fa cent de regel. Geboorte- Huwelijks- en Doodberigten van 16 zegels d f 1 behalve het zegelregt. VERSCHIJNT: ARONNEMENTSPRIj S. Per drie maanden 2.00—Franco per post f 2,25. Inzen ding der Advertentiën daags te voren voor 10 ure 'smorg Burgemeester en Wethouders van Zie- rikzee maken bekend dat door de handelaren in steenkolen J. C. BAL en Cievergun ning is gevraagd om de navolgende pak huizen en kelders te gebruiken tot berging van steenkolen te weten 1 een pakhuis in de Venkelstraatplaatselijk gemerkt wijk D, no. 193; 2. vier kelders op de Nieuwe Haven plaat selijk gemerkt wijk D, nos. 139, 140, 11 en 295 en 3. een pakhuis aan het Karstijlplaatse lijk gemerkt wijk Dno. 289 en roepen bij deze allen, die bij dat verzoek belang mogten hebben op, om op Woensdag den 1 November a. s.des middags te twaalf uurte verschijnen op het Raadhuis dezer Gemeente in de gewone Vergaderkamer van het bestuur ten einde alsdan hunne bezwa ren daartegen op te geven en verder in hun belang te worden gehoord. Zierikzee den 25 October 1865. Burgemeester en Wethouders voornoemd B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. Burgemeester en Wethouders van Zie rikzee brengen ter openbare kennis dat het aanvullings kohier der hoofdelijke belasting van deze Gemeente over liet loopend dienst jaar op den 25 dezer maand door den Raad is vastgesteld en van den 30 dezer gedurende acht dagenter gemeente Secre tarie voor een ieder ter lezing zal liggen ingevolge de wet. Zierikzee den 26 October 1865. De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. Niet officieel gedeelte Upenltare Raadsvergadering gehouden te Zierihzee den 25 October 1863. Voorzitter mr. B. C. Cau. Secretaris mr. J. P. N. Ermerins. Afwezig mr. de Crane, zijnde uitlandig De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd na eene wijziging tengevolge eener opmerking van den heer van der Vliet. De Voorzitter deelt mede dat is ontvan gen eene missive van Gedeputeerde Staten houdende kennisgevingdat aan den hoofd onderwijzer W* Top W.z. pensioen is verleend ad 666 's jaars waarin de gemeente '/3 bijdraagt. Voor kennisgeving aangenomen. Wordt mede voor kennisgeving aangeno men de mededeeling dat Gedeputeerde Staten de rekening der dienstdoende schut terij over 1864 hebben goedgekeurd. Wordt voortgezet de behandeling der door Burgemeester en Wethouders voorgestelde wijzigingen in het reglement van het pensioen en werluwenfonds van gemeente ambtenaren hebbende in eene vorige vergadering betrek kelijk een voorstel der commissie'de stemmen gestaakt en is dit voorstel om alinea 3 van art. 1 te doen vervallen andermaal in stemming gebragt en met 7 stemmen vóór en 5 tegen aangenomen. De voorstellen der commissie op alinea 4, worden met 5 stemmen vóór en 7 stemmen tegen verworpen. Het voorstel van mr. Moolenburghom achter art. 1 te voegenDie uitkeering zal geschieden uiterlijk 6 maanden nadat zij is gevorderd wordt na eenige discussiën met 7 stemmen vóór en 5 tegen aangenomen. Het voorstel der commissie op art. 2 wordt zonder hoofdelijke stemming aange nomen. Daarna wordt het gewijzigd reglement in zijn geheel in omvraag gebragt, en met algemeene stemmen op 2 na (die van mr. Fokker en jhr. de Jonge) aangenomen. Komt in behandeling het adres van den heer J. Strickaertom het terrein der werf weder voor 5 jaren te huren op de vroegere voorwaarden. Burgemeester en Wethouders volharden bij hun voorstelom daarop gun stig te beschikken alleen met beperking van eenige ruimte. Wordt dien overeenkomstig besloten. De Voorzitter stelt voorom de plaatse lijke commissie van geneeskundig toevoor- zigt dank te zeggen voor de door haar aan de gemeente bewezen diensten aangezien volgens de nieuwe geneeskundige wet de plaatselijke commissiën zullen worden opge heven. Aldus besloten. De Voorzitter deelt mede, dat de Erven de Vos hadden voorbij gezien ƒ19 voor drukwerken aan de gemeente geleverd en dat zij later dit ontdekt hebben en alsnog betaling verzoeken. De Voorzitter geeft te kennendat die vordering is verjaard en Burgemeester en Wethouders alzoo bezwaar maken om aan het verzoek te voldoen ten ware de Raad daartoe inagtiging verleent. De gevoelens loopen betrekkelijk dit punt uiteen. Op voorstel van mr. Moolenburgh wordt besloten om dit niet uit den post van druk werken maar uit dien van onvoorziene uitga ven 1865, onder goedkeuring van Gedepu teerde Staten te vinden De heer Zuurdeeg verlaat de vergadering. Namens de commissie der gazfabriek vraagt de Voorzitter credietom een verwarming toestel aan te schafien. De firma NardtenLuckerhof en Cie. heelt aangeboden onder zekere voorwaarde een stoomketèltje te leveren van paardenkracht, waarmede 25 knb. el stoom in 1 uur kan gemaakt worden voor f 300. De daarvoor benoodigde fondsen kunnen gevonden worden uit de exploitatie kosten. Het verlangde crediet wordt na eenige discussie toegestaan. Wordt overgegaan tot de voortzetting der behandeling'der gemeentebegrooting en wel de ontvangsten. De Voorzitter zegt, dat de commissie in het algemeen geene bedenkingen daartegen heeft. Hoofdstuk IV, art. II, opbrengst van tienden en grondrenten wordt met 50 cents verhoogd. Hoofdstuk IIIafdeeling Iart. 3 40 opcenten op de belasting op het personeel wordt ingevolge genomen raadsbesluit tot 20 opcenten verminderd. Op voorstel van Burgemeester en Wethou ders wordt de hoofdelijken omslag (art. 1 afdeeling II, hoofdstuk III), uitgetrokken met ƒ12000; overigens worden al de arti kelen van ontvangovereenkomstig de voor- dragt goedgekeurd en liet totaal der ont vangsten vastgesteld op ƒ92,667.88. Het aangehouden artikel der uitgaven art. 18 afdeeling IV hoofdstuk VIII. Aankoop Inschrijving op de grootboeken Nation. Weik. Schuld wordt overeenkomstig de raming vastgesteld op ƒ16,290. De post van onvoorziene uitgaven wordt vastgesteld op ƒ3,742.173. De totale uitgaven worden vastgesteld op ƒ92,667.88. De begrooting wordt hierop in haar geheel met algemeene stemmen aangenomen zul lende alsnu aan heeren Gedeputeerde Staten ter goedkeuring worden opgezonden. De Vergadering wordt hierop met gesloten deuren voortgezet. Heropend zijnde wordt het suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag over 1865 vastgesteld op 109.415 zullende aan heeren Gedeputeerde Stalen na nog 8 dagen ter visie te hebben gelegen ter goedkeuring worden opgezonden. De Voorzitter sluit de vergadering. Door de policie te Rotterdam is eenige dagers geleden eene nog jeugdige vrouw genaamd M. A. L.gearresteerd welke er sedert geruïmen lijd haar werk van rr.aakte om jonge kindoren meestal meisjesop de publieke straat van hunne gouden sieraden zoo als: oorknopjes, lialskeitingenenz. te berooven en die voorwerpen daarna te beleenen. Daar die kleinen door genoemde vrouw bij zulke gelegenheden werden geliefkoosd en zij beloofde de door hen gedragen wordende sie raden eens netjes te zullen oppoetsen en dezelve daarna met het een of ander klein geschenk aan hunne woningen te zullen terug bezorgen lieten zij te gereeder toe dat haar een en ander door deze brutale diefegge ontnomen werd. LI. Vrijdag wilde eene melkverkoopster op het Zuideinde van Delft een barer kalanten aan karnemelk helpen toen zij tot haar schrik in het vat het lijkje vond van haar tweejarig kind dat eenige weken geleden bij tijds nog uit het water werd gered. LI. Zondag avond heeft de gescheiden huisvrouw van T., op het Zieken te 's IIage getracht haar 3 a 4jarig kind in het water te werpen doch is gelukkig door tusschenkonist van eenige personen daarin verhinderd. Zij is later in beschonken toestand in do politie wacht gebragthetgeen voor haar niet vreemd is daar zij aldaar wel vier malen per week in genoemden toestand gebragt wordt. Ten gevolge van den storm in den voormiddag van den 20 dezer kwam de zeevloed achter den Uithuister en Oostpol derdijk aanmerkelijk vroeger op dan den herder van het veegrazende op eenige kwelders gedacht had zoodat dan ook van drie kwelders onder ITithuistermeeden 63 schapen aan drie eigenaren toebehoorende zijn verdronken, Gevoelig is het verlies voor dezemaar in het bijzonder voor den herder zeiven een behoeftig man aan wiens toe- zigt deze schapen waren vertrouwden die er zelf ook zeven stuks bij had en ze zoo heeft moeten verliezen. De verdronken scha pen zijn allen met den afloop van het water weggedreven' en zullen zeer waarschijnlijk op de kusten van het eiland Borkum of van Oost Friesland zijn aangedreven. Uit Utrecht meldt men van 24 dezer. Zondag morgen is een opziener der jagt op het vorstelijk domein Soestdijk, A. dansen, bij bet betrappen van een wildstrooper door dezen eerst met een schot uit zijn jagigeweer aan eene der armen verwond daarna is eene worsteling tusschen hen beide ontstaan en is de opzienerdie ongewapend was op den grond geworpen nadat hem met de kolf van het geweer nog een slag op de andere arm was toegebragtwaardoor de ongelukkige geheel weerloos was toen heeft de booswicht zich van een mes bediend en getracht den reeds zwaar verwonde den hals af te snijden en hem dan ook door de das-iiog zwaar aan den hals verwond. Van deze misdaad wordt verdacht v gehouden zekere "W. van Ommen te Baarndie in den loop van den dag te Hilversum is gearresteerd De justitie van Amersfoort heeft zich op ontvangen berigtonmiddelijk naar Baarn begeven aldaar voorloopig geïnstrueerd en den ver dachte gevankelijk naar Amersfoort doen overbrengen. De toestand van den verwonden jagtopziener is zeer ongunstig; hit verkeert in zorgvolle omstandigheden. DUITSCHLAND. Eenige weken geleden is medegedeeld, dat er te Berlijn eenige huizen waren inge stort. Zoo is ook een geheel nieuw en sedert zes weken bewoond pand in de VVasserthor- strasse ingevallen. Den 20sten ten 10 ure des morgens hoorden de bewoners plotseling een gekraak en op hetzelfde oogenblik wer den de zestig of zeventig personen die zich in de woning bevonden onder de puinhoopen bedolven. Den 22 dezer waren reeds 19 lijken en 31 zwaar gekwetsten personen te voorschijn gehaald 12 waren nog niet terug gevonden. De aannemer die te voren reeds geraadpleegd was en verklaard lntd dat er geen gevaar was is gearresteerd. Men ver neemt dat dienzeltden dag ook nog andere gebouwen zijr. ingestort. GROOT-BRIT T ANNIE N. Gedurende den vreeselijken storm die 11. woensdag op onze kusten heeft gewoed zijn de Emerald en Medora met man en muis vergaan. Niettegenstaande de pogin gen die ter redding der bemanning zijn aangewend heeft men slechts een enkel man kunnen redden. Men heeft nog geen der lijken teruggevonden.

Zierikzeesche Courant | 1865 | | pagina 1