Woensdag 25 October. If0. 85 WOENSDAG EN ZAÏURDAG. Besturen en Administration Kennisgeving. PRIJS DER ADVERTENTIEN. Gewone 12'i2 cent de regel. Geboorte- Huwelijks- en Doodberigten van 1—6 zegels if 1 behalve het zegelregt. VERSCHIJNT: AR O NN E M E NTSPR Ij S. Per drie maanden f2.00Franco per post f 2,25. Inzen ding der Advertentiën daags te voren voor 10 ure 'sinorf De Büegemef.ster van Zierikzee, brengt ter kennis van de ingezetenen: dat er op Woendags den 25 dezer maand des middags ten lialf één ure op het Raadhuis alhier eene openbare vergadering van den Gemeente-raad zal gehouden worden. Uierikzeeden 20 October 1865. De Burgemeester B. C. CAU. De BURGEMEESTER en WETHOU DERS van Zierikzee doen te weten: dat door den Raad dier gemeente in zijne ver gadering van den 28 April 1865 zijn vast gesteld de volgende besluitenbetrefende den openbaren afslag van Aard- en Boomvruchten binnen deze Gemeente te weten I. VEBOKDBNINGvoorden openbaren afslag -van Aard en Boomvruchten te Zierikzee. Art. 1. De afslag van aard- en boomvruchtenof de zoogenaamde Wete binnen deze Gemeente, zal plaats hebben aan liet Luitje op de Nieuwe Haven bij bet daarvoor bestemde afslaghuis. Art. 2. De afslag geschiedt door een' afslager die tevens belast is met de betrekking van col lecteur voor de inning der gemijnde koop prijzen. Deze beambte wordt aangesteld door den Gemeenteraad op eene aanbeveling van Burgemeester en Wethouders. Art. 3. Die verlangen aard- en boomvruchten te doen afslaan melden zich daartoe aan bij den afslager-collecteur. Deze zorgt dat de omroeper tijdig van het uur van verkoop wordt verwittigd. Art. 4. Van den lt,e° Mei tot den l,len October kan de afslag geschieden van 8 uur des voormiddags tot zonsondergangvan den jsten October tot den I5le" Mei, van 9 '/2 uur des voormiddags tot zonsondergang. Om bijzondere redenen kunnen Burge meester en Wethouders vergunnen, dat op vroeger uur afslag worde gehouden doch niet vóór zonsopgang. Na zonsondergang mogen in geen geval aard- en boomvruchten worden afgeslagen. Art. 5. Elke afslag van aard- en boomvruchten zal voor rekening des verkoopers tijdig wor den omgeroepen in de bebouwde kom der Gemeente en op een der dijken tot aan het Sasdoor een' omroeper door Burgemeester en Wethouders benoemd of aan te wijzen. Art. 6. De omroeping zal niet geschieden voor dat de vruchten op of bij de plaats van afslag aanwezig zijn. Bij nalatigheid in deze kan de afslager collecteur den afslag tot een nader uur uit stellen hetwelk dan weder ten koste des verkoopers zal worden omgeroepen. Art. 7. Gedurende den afslag zal zich niemand binnen de bij het afslagbuis afgezette plaats mogen bevinden behalve de beambten voor den afslag, de aanvoerders of verkoopers dei- aard- en boomvruchten welke worden afge slagen en zijdie als handeldrijvende in aard- en boomvruchten bekend staan of die deze vervangen. Art.8. Wanneer door meer dan een' aanvoerder of verkooper aard- en boomvruchten ten afslag worden gebragtwaarvan den afslag gelijk tijdig is omgeroepen zal worden geloot wie het eerst de vruchten ten verkoop zal in brengen. Orn de tien koopen zal alsdan toerbeurt worden gehouden. Art. 9. Die hot eerst overluid afmijnt is kooper. Bij verschil daaromtrent beslist de afslager- collecteur. Bestaat bij hem twijfel dan wordt de koop op nieuw afgeslagen. Art. 10. De handhaving der orde bij den afslag wordt opgedragen aan den afslager-collecteur. Hij is bevoegd om hen die de orde versto ren of zich niet naar deze Verordening gedragen, van den afslag te doen verwijderen des noods met behulp der dienaren van policiedie hem daartoe ten dienste zullen staan. Art. 11. De afslager-collecteur zal als belooning ge nieten het bedrag, dat de aanvoerders of ver koopers van aard- en boomvruchtenvolgens het daarvoor vastgesteld tarief, voor den openbaren afslag van aard- en boomvruchten verschuldigd zijn. Wanneer de verkooper een afschrift der koopcedul verlangtwordt hem deze door den afslager-collecteur verstrektvoor het bij het tarief bepaalde bedrag. De omroeper geniet het loon bij het tarief bepaald. Art. 12. Ieder kooper is verpiigt bet door hem gekochte gedurende of onmiddellijk na den afslag te voldoen. De afslager-collecteur kan hem zoo dit verlangd wordtcrediet verleenen, en is als dan bevoegd voor liet verleenen van dat crediet en iiet afhalen van den koopprijs twee cent per koop in rekening te brengen, Art. 13. De verkoopers moeten het publiek in staat stellen, de soort en hoedanigheid der vruch ten die worden afgeslagen goed te kunnen beoordeelen en zich daarbij gedragen naar de bevelen van den afslager-collecteur. Art. 14. He afslager-colkctenr is verpiigtindien zulks verlangd wordtonmiddellijk na deri afslag met den aanvoerder of verkooper van de aard- en boomvruchten af te rekenen en hem de koopsom na aftrek van het door hem verschuldigde uit te lseeren. Art. 15. Deze Verordening treedt in werking acht dagen na de afkondiging. Bij het in werking treden worden alle Verordeningen dit onderwerp betreffende buiten werking gesteld. II. BESDU1T tot heft'ing- eenei' Thelasting voor «tell openbaren afslag- van aard- en boomvnicli- ten f>imnen zie Gemeente Zie- rikzee. De Gemeenteraad van Zierlkzee Overwegende dat er noodzakelijkheid be staat tot het heffen eener belasting voor den openbaren afslag van aard- en boomvruchten binnen deze Gemeente. Gelet op de artikelen 238 en 254 der Gemeentewet. Besluit: Art. 1. Te beginnen met den dag van het in werking treden dezer Verordening zal in deze Gemeente eene belasting worden gehe ven bij den openbaren afslag van aard- en boomvruchten te weten Voor het gebruik van de inrigting tot openbaren afslag van aard- en boomvruchten met het daarbij behoorend materieel van den aanvoerder of verkooper voor elke vei ling vijf-en-twintig cent. Bij gelijktijdigen afslag ten behoeve van verschillende aanvoerders of verkoopers za! door ieder hunner dit bedrag verschuldigd zijn. Voor het afslaan en innen der koopsom van den aanvoerder of verkoopervijf ten honderd van de beschreven koopsom. Voor het afschrift der koopcedul wanneer dit verlangd wordt, van den aanvoerder of verkooper één ten honderd der beschreven koopsom. Voor het omroepen van den afslag, het uitzetten en weder bergen Van de banken en het overige materieel, en het schoonmaken van het terreinvan eiken aanvoerder of verkooper vijf-en-twintig cent. Art. 2. Deze belasting is invorderbaar onmiddellijk na den afslag. Art. 3. Dit besluit treedt in werking acht dagen Op welke heffing de koninklijke goedkeu ring is verleend, bij besluit van den 4d"> September 1865 no. 48. III. VEEOBDEMNCf op de iii voi- dei-ing der- plaatselijke -1 ting- op den openkaren afslag van aard- en koomvrnehten Irinnen de gemeente Zierikzee. Art. 1. De invordering dezer belasting wordt tegen afgifte van kwitancie opgedragen aan den afslager-collecteur, aangesteld tot het innen der koopprijzen van de aard- en boomvruch ten die in het openbaar worden afgeslagen. Art. 2. De invordering geschiedt met inachtneming vuilvolod, der bepalingen van de artikelen 258 tot en met 262 der Gemeentewet. Art. 3. Na afloop van elke maand wordt door den afslager-collecteur teu kantore van den ge meente-ontvanger overgebragt een staat houdende specificatie der door hem gedurende de afgeloopene maand ontvangene belasting, en daarbij iiet bedrag daarvan overgestort. Art. 4. Deze Verordening treedt in werking acht dagen ua de afkondiging. En is hiervan afkondiging geschied waar hot behoort den 23 October 1865. De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. STAAT van veroordeelde personen bij liet Kantongeregt te Zierikzee sedert 1 Januarij 1864 tot 1 October 1865 en van die tegen welke vervolging is ingesteld ter zake van Aard der Misdrijven. 1 Laten losloopen van vee op eeng anders in den oogst staanden grond 2 Zonder toezigt daten loopen van Vee aan de Wegen. 3 Het zonder uittcrging beleedigen met woorden. 4 Verboden visschen. 5 Verboden jagen. 6 Zetten van wildstrikken. 7 Onbevoegd loopen over kram- matten. 8 Diefstal van te veld staand gras en veldvruchten 9 Diefstal van hout. 10 Voorhanden hebben van on- lierijkte maten en gewigten. 41 Rijden over voet- of klinkerpaden 12 Verboden losloopen van honden. 13 Rijden met ongemuilbande hon den voor eene kar. 14 Werpen met sneeuwballen 15 Werpen met 9teenen. 16 Te koop stellen van te weinig wegende boter op de markt 17 Nederwerpen van asch en vuilnis op de straat. 18 Niet schoonmaken van goten en straten. 19 Verboden zoeken van eijeren van waterwild. - 20 Spelen met eu om centen of dob- belsteenen op de straat. 21 Schending van plantsoen in stads wandeling. 22 Rapen van dood hout aan een zeedijk. 23 Het te koop stellen van te min wegend brood. 24 Maken van nacht of burengerucht 25 Nier- tijdig sluiten van tapperijen. 26 Niet tijdig verlaten v. tapperijen. 27 Laten loopen van hoenders op de straat. 28 Rapen van granen op niet van den oogst ontbloole landen. 29 Zonder toezigt laten staan van bespannen wagens. 30 Afwezig blijven van geaffecteerden bij de brandspuiten. 3! Veroorzaken e. wanorde bij brand 32 Weigering van dienst van bij de vloedplanken aangestelden. 33 Graven of delven in gemeente grond. 34 Aanzetten of ophitsen v. honden 35 Toebrengen van schade aan iemands roerend eigendom. 36 Onbevoegd overzetten van per sonen. 37 Het verloten van goederen zon der vergunning. 38 Niet behoorlijk bergen van hout- of turfkolen. 39 Hard rijden in de gemeente. 40 Onbevoegd visschen van zaad mosselen. •il Niet inschrijven van opgekochte goederen door eon opkooper. 42 Invoeren van vleesch te nachte lijke tijd. 43 Visschen van oesters of mosselen in gesloten vischtijd. 44 Staan op stoepen tegen den wil der eigenaars. Ver oordeeld. 34 4 I 15 20 3 10 4

Zierikzeesche Courant | 1865 | | pagina 1