1,00 ,00 Woensdag 18 October. I6 V.« 1865 WOENSDAG EN ZATURDAG. Besturen en Administratiën Patenten. Binnenlandsche Tijdingen. >0% 57u, 7'A 89'/. c 5 ,00 ,00 5 ,00 ,00 5. ,25 X ,00^5 ,00 1 PRIJS DER ADVERTENTIEN. Gewone 12'12 cent de regel. Geboorte- Huwelijks- en Goodberigten van 16 zegels if 1 behalve het zegelregt. VERSCHIJNT: ABONNEMENTSPRIJS. Per drie maanden f 2.00—Franco per post f 2,25. Inzen ding der Advertentiën daags te voren voor „0 ure 'smorg. De Burgemeester van Zierikzee maakt bekenddat de patentbladen van het kohier l!lc kwartaal, dienstjaar 186B/6 ter gemeente- Secretarie gereed liggen en van heden af, gedurende acht dagen door de patentpligtigen aldaar kunnen worden afgehaald. Zierikzee den 17 October 1865. B. C. CAU. (Niet officieel gedeelte Openbare liaadsvergadering gehouden te Xierikzee den II October 1S65. Voorzitter mr. B. C. Cau. Secretaris mr 3. P .N. Ermerins. Afwezig de heer de Jonge, wegens uit- landigheid. De voorzitter brengt in omvraag het voor stel der commissie ad hoe om den hoofde lijken omslag progressief te heffen waarover gisteren eene langdurige discussie is gehouden en waaromtrent de beslissing tot heden is uitgesteld. Vóór hebben gestemd de heeren Moolenburghvan Dongen Mulock Houwer, Landsknegtvan der Vliet en Zuurdeeg. Tegen hebben gestemd de heeren Cau Fokker, de Crane, Goemans van der Grijp en Koole De stemmen mitsdien stakende en de vergadering niet voltallig zijndeword; dit aangehouden tot eene volgende vergadering. De beer Moolenburgh rapporteert alsnu namens de commissie ad hoe omtrent de wijziging van het reglement van het pen sioen- en weduwenfonds van gemeente ambtenaren houdende dat zij zich niet de algemeene strekking van het voorstel van Burgemeester en "Wethouders nl. om de regten van zoodanige beambten-deelhebbers in dit fonds die door opheffing hunner be trekking hun ambt verliezen te regelen kan vereenigen doch dat zij eenige opmer kingen heeft omtrent de bewoordingen waarin het voorsxel is vervatonder anderen alinea 3 van art. 1 luidende „Hunne aanspraak op pensioen treedt in zoodra zij den leeftijd van 70 jaren hebben bereikt." De commissie meent dat dit tot verwikkelingen kan aan leiding geven daar de bedoeling wel zal zijn dat alle ambtenaren aanspraak hebben op pensioen op 70jarigen leeftijd. Zooals die alinea is gesteldslaat zij evenwel alleen terug op die cathegorie van beambtenin alinea 1 nader genoemd nl. de zoodanige die hun ambt buiten hunne schuld verliezen. Zij wenscht daarom alinea 3 te doen weg vallen uit dit artikel en liever toe te voegen hetzij aan art. 2hetzij aan art. 9 van het reglement eene 2 alinea van den volgenden inhoud. „Beambten en zijdie volgens dit reglement met hen worden gelijk gestold die den leeftijd van 70 jaren hebben bereikt hebben aanspraak op pensioen." Hierover ontstaan discussiën tusschen den heer Fokker den Voorzitter en den heer Moolenburgh waarna het voorstel der commissie in stem ming wordt gebragt. De stemmen stakende, wordt dit mede aangehouden tot eer.e vol gende vergadering. Komt in behandeling de gemeentebegroo ting voor 1866. Namens de commissie ad hoe brengt de heer Moolenburgh verslag uit hetwelk enkele opmerkingen bevat. Eerst worden de uitgaven artikelsgewijze in behan deling genomen en achtereenvolgens goedge keurd. Bij de artt. 12 en 13 afdeeling 2 hoofd stuk 1 jaarwedde van policiedienaren en veldwachters zegt de heer van Dongen het lid der commissie te zijn dat zich niet kan vereenigen met de verhooging dier jaarwedde, daar het toezigt der policie veel te wenschen overlaat hij stelt voor die posten tot het vroeger bedrag terug te brengen. De heer van der Grijp deelt het gevoelen van den beer van Dongen. De voorzitter licht die verhooging toe daar hunne geringe jaarwedde tot dusverre werd aangevuld door de uitkeering van f 36 aan ieder als buitengewone kommiesen hetgeen in 1866 vervalt terwijl zij toch niet minder dienst zullen doen. In omvraag gebragt wordt het voorstel van den heer van Dongen afgestemd. Bij art. 16 afdeeling 1 hoofdstuk III haven- en kanaalwerkenstelt de Voorzitter, namens Burgemeester en Wethouders voor, te voegen ƒ800 voor koster, van legplaats voor kolen schepen van den heer van IJssel- steijn en dus dit onderdeel te brengen op ƒ6050 en het artikel op f 15,532. Aldus is besloten. Bij art. II afdeeling IIhoofd stuk III kosten voor de vernieuwing der sasebdeuren voor memorie uitgetroken wordt besloten daarvoor f 3000 globaal te ramen. Bij art. 1afdeeling III hoofdstuk V aflossing renteloos voorschot door het rijk verstrekt ten behoeve der voormalige visscherij, zegt de heer Zuurdeeg dat hij dit eene onaan gename uitgaaf acht te meer daar treurige herinneringen aan dien post verbonden zijn Hij vraagt of dit niet met het rijn als het ware zou kunnen vereffend wordendoor van het rijk voor het gebruik der localen van het stadhuis door de justitie eene dergelijke som als huur te bedingen. Op eene iopmerking van den heer Houwer dat dit in elk geval geen invloed kan hebben op dien begrootingspost daar die schuld toch betaald moet worden en de heer Zuurdeeg later daaromtrent een voorstel kan doen neemt de heer Zuurdeeg daarmede genoegen. Bij art. 4 hoofdstuk VII kosten van de kamer van koophandelwordt op voorstel van Burgemeester en Wethouders besloten dien post tot het vroeger bedrag van 200 terug te brengen. Bij art. 1 hoofdstuk VII, toelage schutterij wordt de begrooting der schutterij over 1866 in behandeling genomen en op voorstel der commissie goedgekeurd idem de begrooting der teekenschool voor 1866 bij art. 1 afdeeling 1 hoofdstuk VIII idem de be grootingen van het burgerlijkRoomsch- Catholiek en Evangelisck-Luthersch armbe stuur bij art. 1 2 en 3 van afdeeling II hoofdstuk VIII. Op de begrooting van het Roomsch-Catholiek armbestuur is gebragt een nieuw artikelUitkeering van bet legaat van J. Dekkerad f 100 en de aangevraagde subsidie van f 2000gebragt op f 1900. Hierbij zijn tevens de besluiten genomen tot het verleenen van subsidie aan die armbe sturen, respectievelijk ad ƒ7800, 1900 en f 150 waarop de goedkeuring van Gedepu teerde Staten zal worden aangevraagd. Op art. 2 afdeeling IIIhoofdstuk VIII, wachtgelden heeft de commissie bedenkingen. Burgemeester en Wethouders zullen hierom trent later- een voorstel indienen. De heer Goemans verlaat de vergadering. De post van onvoorziene uitgaven wordt aangehouden. Op de vraag des Voorzitters of iemand iets voor te stellen heeft doet de heer Zuur deeg het boven omschreven voorstelhetwelk in omvraag gebragt zijnde wordt afgestemd. Hierna wordt de vergadering gesloten. Itaad van October 1885. Voorzitter mr B. C. Can. Secreiaris mr. J. P. N. Ermerins. Tegenwoordig al de leden. De notulen worden gelezen en na eene kleine wijziging vastgesteld Wordt medegedeeld eene missive van Ge deputeerde Staten houdende goedkeuring van de wijziging der begrooting van de schutterij. Voor kennisgeving aangenomen. Komt ter tafel een adres van 71 ingezetenen dezer gemeentehoudende verzoekdat het voorstel der commissie tot progressive heffing van den hoofdelijken omslag en liet heffen van 20 opcenten op het personeel worde aangenomen. Na voorlezing van dit adres zegt de Voor zitter dat ieder lid op dit verzoek zooveel regard zal slaan als hij zal meenen te behooren. Wordt in omvraag gebragt het voorstel, waaromtrent in vorige vergadering de stemmen hebben gestaaktnamelijk om den hoofdelijken omslag progressief te heffen en dit met 7, stemmen tegen en 6 stemmen vóór afgestemd. Komt alsnu in behandeling het voorstel betrekkelijk de heffing van opcenten op bet personeel. De algemeene beraadslagingen geopend zijndeverklaart de heer Koole aan het voorstel der commissie tot het heffen van 20 opcenten zijne stem te zullen geven. De beer van der Grijp wenschtedat de commissie het voorstel had gedaanom de opcenten geheel te doen vervallen. De heer de Crane stemt hiermede volkomen in en wil alles gevonden hebben door een hoofde lijken omslag. De heer van der Vliet is ook voor afschaf fing van al de opcenten maar wil niet alles gevonden hebben door een hoofdelijken omslag, maar ook een gedeelte van de opbrengst der zelkasch tot dekking der uitgaven bezigen De Voorzitter en mr. Fokker verklaren zich daar tegen. Mr. Fokker zou wenschen 25 opcenten in plaats van 20 opcenten. Jhr. de Jonge kan zich niet vereenigen met het voorstel van den heer van der Grijp. Hij wil, dat men rnet verstand en voorzigtig- heid te werk ga en met de lieer Fokker de 25 opcenten behouden Met het voorstel van de heer van der Vlietkan hij zich in geenen de.de vereenigen. Het zou eene schromelijke financiële verwarring in liet leven roepen. Dr. Goemans voreenigt zich met het ge voelen van jhr. de Jonge. De heer Moolenburgh zou in liet algemeen niets liever wenschen dan dat de opcenten op het personeel zouden vervallen en kan zich volstrekt niet vereenigen met de 20 opcenten tot 25 te brengen. Hij acht iedere belas ting bij wijze van opeenten drukkend voor de ingezetenen. Nadat hierover nog eenige discussie tusschen de heeren van der Grijp van der Vliet Houwer Moolenburgh de Jonge en den Voorzitter hadden plaats gehad worden de beraadslagingen gesloten en in omvraag gebragt 1. het voorstel van den heer van der Vliet om jaarlijks f 3000 te bezigen van de opbrengst der zelkasch voor hetgeen te kort mogt komen op den hoofdelijken omslagals de opcenten vervallenhet welk wordt afgestemd. 2. het voorstel van de heer van der Grijp om de opcenten geheel te doen vervallen en den hoofdelijken omslag tot f 16000 to heffen wordt mede afgestemd. 3. het voorstel der commissie tot het heffen van 20 opcenten op de personele belasting met 9 tegen 4 stemmen wordt aangenomen en mitsdien het besluit tot heffing aldus ga-* redigeerd. De Verordening!) opï! de invordering dior opcenten wordt goedgekeurd. De vergadering wordt gedurende 10 minu ten geschorst. Heropend zijnde komt in behandeling het besluit tot heffing van een hoofdelijken om slag. De algemeene strekking wordt goed gekeurd. Wordt artikelsgewijze in behandeling genomen» Burgemeester en Wethouders stellen op art. 12 voorals maximum van heffing te bepalen 13000. De commissie stelt voor daarvoor f 15000 te|bepalen. Het voorstel der commissie wordt Jaangenomen. Artikels 3 4 en 5 worden na eenige discussie aangenomennadat de door de commissie voorgestelde wijzigingen waren afgestemd. Gedurende de behandeling dezer artikelen, verlaten de heeren van Dongen en Landskngt de vergadering. De door de commissie voorgestelde wijzi gingen op artt. 6 en 7 en eenige op art. 8 worden afgestemdterwijl eenige door haar voorgestelde wijzingen op art. 8 en 9 aange nomen worden. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. LI. dingsdag is door het vuur eener voorbijtrekkende locomotief eene boerenhof stede in den Anna-Paulowna-Polder in brand geraakt en geheel in den asch gelegd. Deze brand nam zoo spoedig toedat bijna niets kon gered worden. Uit Aardenburg meldt men van 11 dezer. Gisteren zijn door den hier gestationneerden brigadier der maróchaussóe te Sluis gearresteerd en heden naar Middelburg opgezonden twee zoogenaamde Hongaarsche doctorsdie bij verscheidene ligtgeloovigen onder voor spiegeling van snelle genezing van kwalen die door des bevoegden alhier vruchteloos behandeld waren geneesmiddelen hadden afgeleverd en daarvoor vrij hooge sommen hadden genoten. Men meldt uit Assen van 14 dezer. Elf ambtenaren van den burgelijken stand in deze provinciezijn door de arrond regtbank

Zierikzeesche Courant | 1865 | | pagina 1