Binnenlandsche Tijdingen. Correspondentie. Advertentiën. Naar NEW-YORK Burgerl.Standte Zierikzee. Zeetijdingen. Beurs- en Marktberigten V ervoer-middelen cussie wordt besloten. De Voorzitter deelt het standpunt mede van hetwelk Burgemeester en Wethouders zijn uitgegaan bij het ontwerpen dier besluiten en verordeningen. Zij hebben met belang stelling de wijzigingen der gemeentewet ver nomen en zij stemmen geheel in met bet af schaffen van verbruiks-belastingen. De invoer tot heffing van hoofdelijken omslag steunt op de moraliteit der ingezetenen. Hij bestrijdt ook het denkbeeld der commissie als zoude deze te drukkend voor de lage klassen zijn en wijst in liet algemeen op het belang en het geïsoleerde der gemeente. Mr. Fokker vereenigt zich niet met het gevoelen der commissie dat de opcenten op het petsoi eel minder direct zouden wezen dan inkomst belasting. Hij acht het van groot belang voor de gemeente het belastingstelsel niet te veranderen als het niet noodig is. De hoofdelijke omslag bedroeg vroeger 9600 en is thans tot een geringer bedrag voorge dragen. Hij blijft volharden bij zijne meening dat 40 opcenten op het personeel niet te zwaar is. Alles moet niet door ééne klasse worden gedragen alle klassen der ingezetenen die kunnen moeten bijdragen. Hij zou zoo lang hij Raadslid is, nog niet één Raads besluit met zulk een grief hebben vernomen indien liet denkbeeld der commissie omtrent de kjassificatie aangenomen werd. Bij noemt het stelsel der commissie een Robespierre's stelsel baalt nog eenige schrijvers aan en wijst op vroegere belastingstelsels. Hij wenscht regt voor allen ieder moet overeenkomstig zijn vermogen worden aangeslagen. Vroeger heelt men niet gevreesd de lagere klassen te beschermen tegen de hoogerethans moet nitn niet schromen de hoogere tegen de lagere te beschermen. De Voorzitter doet nog eenvoorstel om het vroeger bedrag van den hoofdelijken omslag op 9600 te behouden in plaats van ƒ8000 daar volgens een ingediende wet bij de 2de kamer 2pet. perceptieloon van het ge deelte der peisonele belasting zal moeten worden gemist. Mr. Moolenburgh hierop het woord erlan gende bestiijdt zeer uitvoerig de bedenkingen van Burgemeester en Wethouders en ver dedigt met warmte liet voorstel der commissie, waarop weder wordt gerepliceerd. Nadat de discussien omtrent dit belangrijke punt ruim twee uren hadden geduurd doet de heer de Crane het voorstel de beslissing aan te houden tot eene volgende vergadering biermede vereenigt zich de heer Iioole. De Voorzitter verdaagt hierop de verga dering tot morgen avond. In de Raadsvergadering van 11 dezer (waarvan het gewone verslag in een volgend no.) is in stemming gebragt bet aangehouden vooistel der commissie, om den hoofdelijken omslag progressief te heffen. Zes leden hebben zich i oor verklaard te weten de heeren Moolenburgh, van Dongen Mulock Houwer, Landsknegt van der Vliet en Zuurdeeg en zes leden tegen lil. de heeren Cau Fokker, de Crane Goemans van der Grijp en Koole zoodat de stemmen staakten en de beslissing tot eene volgende vergadering is aangehouden. Dezer dagen is reeds melding gemaakt van het protestwaartoe de laatste verkie zingen voor den gemeenteraad van Nieuwkerk (Noord-Brabant) aanleiding hebben gegeven. De Arnhemsche courant deelt thans de reden daarvan in de volgende woorden mede Op den dag van de verkiezing was op het stembureau aldaar niet aanwezig de stembus overeenkomstig art. 46 der kieswetmaar eene soort van kagchelpijp van boven gedekt met een papier dat er met een touw was aangebonden en v.aarin een gat was gesneden, waardoor de kiezers hun stombriefje mogten steken opdat ciozen iu de pijp konden teregt komen. In hoeverre dat papieren dekselingevolge de wetmet twee verschillende sleutels is kunnen gesloten worden wordt san de leden van het stembureau overgelatenmaar genoegden volgenden dag was bij de opening der stembus de soort van kagchelpijp vervangen door eene behoorlijk voorziene stembus waaruit de stem men van den vorigeii dag werden te voorschijn gebragt. De kiezers klaagden toen hierover bij request aan de gedeputeerde staten van Noord-Brabantdoch tot heden zijn de staten hun nog een antwoord of beschikking daarop schuldig. Intusschen zijn de op die wijze benoemde raadsleden dezer dagen beëedigd en in functie gesteld. Adressanten hebben zich nu gewend tot den koning met verzoek to bevelen de vernietiging der benoeming van de twee nieuwe raadsleden in die gemeente, als zijnde onwettig geschied en dat dientenge volge eene nieuwe keuze moge plaats hebben. Jl. zaturdag is oen hond van den bouw man van der Mareiin den Papsouwschen polder, gemeente Hof van Del!t, door dol heid aangetast en heeft in dien toestand onderscheidene honden en varkens en ook een kind vau den bouwman L. Romeyn ge beten. De dolle hond zoomede de dieren door hem gebeten zijn door de goede zor gen der politie afgemaakt en vastgelegd terwijl voor het kind onmiddelijk geneeskun dige hulp is ingeroepen, en er ook dadelijk gezonden is om het van ouds bekende middel tegen hondsdolheid te Woerden verkrijgbaar. Er zijn bevelen gegeven om alle honden daar in den omtrek vooreerst niet zonder muilband op den openbaren weg te laten loopen. LI. zondag morgen vervoegde zich aan het bureau van politie te 's Hertogenbosch een jongeling uit de gemeente Udenzich ter beschikking der justitie stellende. Naar hij met opregtheid verhaaldehad hij vrijdag te voren ter gelegenheid van een bruiloft bij zijne belrekkingen te Oedenrodewaarbij zoo als daar gebiuikelijk is, geschoten werd het ongeluk gehad eenen 17jarigen knaap met een geweerschot in het aangezigt te treffen ten gevolge waarvan deze weinigen oogen- blikken later overleden was. Zijn geweer had geweigerd en toen hij er een nieuw slaghoedje wilde opzetten was het afgegaan terwijl verscheidenene knapen rondom hem stonden. Daar de justitie, die van het voor val kennis had hekomen denzelfden morgen naar de plaats des ongeluks was vertrokken hield de politie hem voorhands onder toezigt. LI. vrijdag is te Hunsel bij Roer mond een wildstrooper op ongelukkige wijze aan zijn einde gekomen. Zijn geweer wil lende krijgen dat tussefcen de struiken ver borgen lag had hij de onvoorzigtigheid bet bij de loop op te vatten en zoo naar zich toe te trekken. Het schot ging door een noodlottig toeval af, hij kreeg de volle lading in de borst en was onmiddelijk een lijk. Dezer dagen heeft de hooge Raad der Nederlanden kamer van strafzaken uitspraak gedaan in de zaak van den scheepsgezag- voerder W. C- Kool requirant van cassatie van een arrest van het provinciaal geregtshof in Zuid-Holland waarbij hij veroordeeld is tot vijf jaren tuchthuisstraf, ter zake van diefstal van goederen hem als schipper toevertrouwd. De raad heeft dat beroep verworpen. Gisteren zoo schrijft men aan de Arnhemsche courantonder dagteekening van 8 October uit Zevenaar werd hier een der door Pruissen genomen maatregel tot wering van de veeziektegestrengelijk toegepast. Een aanzienlijk persoon men zegt de voor malige groothertog van Toscanekeerde met zijne gemalin over Nederland naar Wee- nen terug. De dame had een fraai schoot hondje bij zichdat zij met zich wilde medenemenmaar de Pruissische ambtenaren hielden ziclt aan hunne instructie. De invoer van alle dieren is verboden en of de hooge reizigers en vooral zijne dame oek alle waar borgen aanboden en verklaarden dat geen geldelijk offer hun te hoog was de ambte naren kenden allen hun pligt. Maar il est avee le Ctrl des accommodements zelfs met bet Pruissische gouvernement kon men in schikking treden; er werd geseind naar Berlijn en van daar moet toestemming zijn gegeven om ten aunste van het schoothondje der prinses een uitzondering te maken op de wet lot weering van de veeziekte. .11. zaturdag is te Leeuwarden gevan kelijk binnengebragt de persoon van I. R. hulponderwijzer te Schiermonnikoog als vermoedelijk schuldig aan brandstichting. Den geachten inzender van het Stuk get. J. zij berigt dit Stuk door gebrek aan plaats ruimte eerst in het volgend no. kan worden opgenomen. JONGSTE TIJDINGEN. Rome, 11 October. Gisteren stieten de pauselijke gendarmes op eene rooverbende. Een gevangene voor welken de roovers een losgeld van 12,000 kroonen eischten werd bevrijd, zoodat er niets behoefde betaald te worden. Parijs, 12 October Het offieieele blad van Florence meldt, dato 12 dezer, dat d .pan i n i - sters van finantien en koophandel er. ver tegenwoordigers der banken van Toscane en Sardinië gisteren een contract hebben gesloten tot oprigting eener Italiaansche bank. (Setrouwd C. van SCHELVEN en J. W&N SETTEN. Zierikzee 11 October 1865. en bijzondere Kennisgeving. bestaat geregeld ttreemaal per week per Stoomboot via L i v e r p o o 1 geleeenheid tot hot vervoeren van LANDVERHUIZERS voor alle Klassen als ook iedere tien dagen per 'f.pilschip van London, tot del billijkste Prijzen bij den Agent H. ANTWEILER Boompjes 1126 Rotterdam. van 6 tot en met 13 oct. 1865. Geboren. Eene dochter van B. van Sas en W. Cornelisse. Eene dochter van J. Leidekker en J. M. Smits. Eene dochter van H. Sigmond en H. M. v. d. Ende. Eene dochter van W. van Nienwland en E. Smits. Twee dochters van P. Versteeg en J. Elscot. Eene dochter van M. Beks en A. C Korte. Een zoon van K. A. van Langeraad en N. Z. Doeleman. Eene dochter v. P. Septer en J. M. Koopman. Gehuwd. F. P. Smits jm en M. W. J. Tamm jd. C. van Schelven jm.en J. van Setten jd. D. Verpoorte jm. en S. van Dijke jd. Overleden. K. M. de Graaff, oud circa 9 j. d J. Baloud 65 j. weduwe van J. v. d. Werf. H. v. d. Ploeg, oud 48 j. weduwe van H. Stoutjesdijk. A. M. van Dongeoud 56 j. weduwnaar. J. Zonruiteroud 2 m. z. L. Luijcxoud 7 w. z. Het schip Haamstede, kapt. J. ter Marsch, is den 22 Aug. jl. van Batavia vertrokken met bestemming Middelburg. Aan boord was alles wel. Zierikzee Gearriveerd 11 Oct. Amitie L. Mourow Hennebaut (Frankrijk) Schiedam. BroüwershavenGearriveerd: 10 Oct. Elizabeth Cushing L. W. Brown Akyab Vlaardingen. 11 Dauntless J. Reeves Girgenti 11 Esperanza G. Brehaut Licata 11 Holland, B. Anffmorth, 12 Prins Carl, C. A. Hartzellbeide* van Soerab«ija 12 VicforineL. Clasen Messina allen naar Rotterdam. 12 Sara(st.) J. 11. «StuitLonden 12 George Casson E. Rogers Gir genti beiden naar Dordrecht. Per het schip Holland zijn als passagiers van Soerabaija aangebragtde heer F. Vreede en familie mevr. Joostens en 3 kinderen. Per het schip Prins Carl van Soerabaija de heer Warmolts en familie. Prijzen der Effecten te Amsterdam, den 12 October 1865. 60% Nederl. Werkel. Schuld. 2'/i pet- dito dito 3 dito dito 4 Amort. Sijndic. 3'/, Ned. Hyp.-Bank 47s Belgie. Cert bij Rothschild. 2% Spanje. Obligatien. 2 Portugal. Obligatien. 3 Rusland. Obl. bij Hope en Co. 5 dito 1828/29 Cert. 1840 Spoorweg-Actiën. Polen. Aandeelen 1835. Pruissen' Obligatien 1859. Oostenr. Obl. Met. Oude. dito. (lito Rente Amst. dito Nationale. Mexico. Obligatien. Grieken! Obl Gelill. 1825. Turkije. Binnen! Oblig. 5 4 5 5 5 2'/. 5 5 5 3 5 95*7,6 97% 18972 f 56 61 25 7ts 45% Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee. van den 12 October 1865. Teelt 1864. Twee en een,lstekw. blank 19,00 20,00 Twee en een, middelb. dito - 00,00 a 00,00 1 Twee en een mindere dito - 00,00 4 00,00 Een en een 1ste kw. blank - i 9,00 20,00 o Een en een middelb. dito - 00,00 il 00,00 Een en een mindere dito - 00,00 A 00,00 Onberoofde, lstekw. blank - 20,50 i 21,25 x Onberoofde middelb. di'.'o - 19,50 4 20,00-1, Onberoofde mindere dito - 18,50 a 19,00 s Muilen - 0 00 4 000 3 Middelbare dito - 0,00 a 0,00 Middenprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee van den 12 October 1865. De Ned. Mudde. Oude Tarwe 1864 8,50 Nieuwe dito 1865 - 7,50 Afwijkende dito - 0,00 Z.-Zonter dito - 7,00 Ordinaire dito - 6,50 Rogge - 5,60 Winter-Gerst -5,00 Zomer-dlto - 4,30 Haver - 2,75 De Ned Mudde. Paarden boonen 6,00 Witte boonen - 11,00 Bruine dito - 10,50 Gr. Erwten - 0,00 Groene dito - 7,50 Gele dito 0,00 Koolzaad - 14,00 Zaai-Lijnzaad - 17,50 Slag-Lijnzaad - 0,00 Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam. Van Middelburg Van Rotterdam 8, J Zondag 15 'smorg. 6, 15 's Maandag 16 Maandag 16 De Diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en vau Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der atoomboot rijden. Stoombootdienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen f Van Hotter dam: dos maandags, woensdag3 I des dingsdags donderdags en en vrijdag 'smorg. ten 8 ure. f zaturd.'s morg. 8 ure 30 min. Ui Diligence rijdt van Zierikzee aan het „Hotel van Veen" des morgens ten 9 ure voor de afvaartTvan Vlissingen naar Rotterdam en des morgens ten 10 ure 30 min. voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. T«r Stads-Drukkerij van de Erven A. ie Vos»

Zierikzeesche Courant | 1865 | | pagina 2