I¥.° 78. Saturday 30 September WOENSDAG EN ZATURDAQ. BestureneoAdministratiën Inspectie op de Straten. Geburen-Verhoor. Afkondiging. ilinneniandsche Tijdingen PRIJS DER ADV ERTENT IEN. Gewone 12cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigtenvan 16 regels af 1 behalve hetzegelregt. VERSCHIJNT: ABONNEME N T S-P RIJ S. Per drie maanden f2,00. Franco per post f 2,25 inzending derAdvertmliëndaagstevoren, voor 1 üure'smorg Burgemeester en Wethouders van Zie rikzee maken bekend dat op Zaturdag den 7 October e. k. eene Inspectie op de Straten in deze gemeente zal gehouden worden en noodigen de ingezetenen uit om ieder voor zijne woning of erf, de straten, paden, stoe pen en goten rein eh zindelijk te houden en alzoo de bepalingen van het policie-reglement behoorlijk na te levenopdat de daartegen bedreigde straf niet behoeft te worden toe gepast. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwendezal deze worden afgekondigd omgeroepen en in de courant geplaatst. Zierikzee, den 27 September 1865. JJe Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. EKMERINS. Burgemeester en Wethouders van.Zie- riheeeroepen bij deze op, de omwonende geburen en een ieder die belang hebben mogt bij het verzoek van STOFFEL van de VELDE, om een bakoven voor eigen gebruik te mogen plaatsen in het huis wijk A no 187, staande in de llooge Molen straat alhier, om op Woensdag den A October a. s. des middags te twaalf uur te verschijnen op het Raadhuis dezer gemeente in de gewone vergaderkamer van het bestuur ten einde alsdan hunne bezwaren daartegen op te geven en verder in hun belang te worden gehoord. Zierikzee deti 28 September 1865. De Burgemeester B C. CAÜ. De Secretaris J. P. N, EKMERINS. De Burgemeester en Wethouders van Zie rikzee doen te weten dat door den Raad dier gemeente in zijne vergadering van heden is vastgesteld de volgende Verordening VERORDENING houdende tijdelijk ver bod van invoer van Rundvee. De Gemeenteraad van Zierikzee Overwegende dat bij het 'voortdurend heer- schen der besmettelijke ziekte onder het Rundvee in verschillende gedeelten van liet Rijk dringende noozdakelijkheid bestaat om, behoudens het besluit van den Raad van den 16 September 11. nog meerdere maatregelen te nemen tot wering van besmetting. Gelet op art. 171 der Gemeentewet Besluit; Art. 1. De invoer van Rundvee aan de kade van de haven dezer gemeente wordt tijdelijk verboden. Art. 2. Evenzeer is de invoer van,, drijf- en herdershonden alle versche huiden en vellen versch vleeschongesmolfcen vet hoornen en klaauwen en ongewasschen wol aan de zeedijken voor zoover het grondge bied der gemeente strekt en aan en langs de haven der gemeente tijdelijk verboden. Art. 3. De overtreding van dit verbod zal worden gestraft met eene geldboete van vijf. en-twintig gulden en eene gevangenisstraf van drie dagen. Bovendien zal verbeurd ver klaard worden bet vaartuig waarmede de voorwerpen zijn vervoerd Art. 4. Het toezigt op de naleving dezer Verordening wordt opgedragen aan den Com- missaris van politiede agenten van politie en den gemeente-veldwachter. Art. 5. Deze verordening zal onmiddellijk na de vaststelling worden afgekondigd en in werking treden. Zijnde deze verordening aan de Gedeputeerde Staten van Zeeland in afschrift medegedeeld. En is hiervan krachtens Raadsbesluit van heden no. 5 afkondiging geschied waar het behoortden 29 September 1800 vijf en zestig. De Burgemeester B. C. CAÜ. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. De kamer van Koophandel en Fabrieken te Zierikzee brengt ter kennis van belangheb benden dat van heden gedurende 14 dagen in hare gewone vergaderkamerter inzage liggen Accounts relating the Trade and Naviga tion of the United Kingdomfor the month ended 31st May 1865 and five months ended 31'* May 1865. Statistiek van den Handel en Scheepvaart van het koningrijk der Nederlanden. Staten van in- uit- en doorvoer gedurende Junij 1865. Zierikzee29 September 1865. De Kamer voornoemd H. A. van IdSSELSTEIJN Voorzitter. J. C. PILAAR, Secretaris. UITTREKSEL uit het verslag van den toe stand der provincie Zeeland door Gede puteerde Staten uitgebragt aan de pro vinciale Staten in de Zomervergadering van 1865. (Vervolg en slot van ons vorig nummer.) HOOFDSTUK XVI. Handel en Scheepvaart. c. Binnenlandsche scheepvaart. Middelburg. De enz. Zierikzee. De binnenlandsche scheepvaart duidt, in vergelijking met het vorige jaar weder eenige verbetering aan. Het getal schepen welke de haven in- en uitvoeren .bedroeg 1072. De schipperij had drukke vaart. De beurt veren op Middelburg Bergen op Zoom Amsterdam en StaveniVe werden geregeld bediend, ter*ijl de stoomboot op Rotterdam hare dienst bleef uit'xfenen. Behalve deze bont bedroeg h'jt getal binnenschepente Zierikzee te huis belmo ren de 37. d. Buitenlandsche scheepvaart. Middelburg. De enz. Zierikzee. Ter dezer plaatse vielen in het afgeloopen jaar 114 schepen binnen, als: 40 onder Nederlandsche vlag 57 onder Kngel- sche vlag; 4 onder Hannoversche vlag; 1 onder Deensche vlag 3 onder Fransche vlag; 5 onder Pruissische vlag1 onder Spaansche vlag; 1 onder Mecklenburgsche vlag 1 onder Amerikaansche vlag en 1 onder Zweedsche vlag. Van deze schepen waren bestemd 50 voor Zierikzee 29 voor Rotterdam 2 voor Schiedam; 28 voor Dordrecht en 5 voor Middelburg. Uitgeklaard werden 25 schepen onder Nederlandsche vlag 24 schepen onder Engelsche vlag 4 schepen onder Hanoversche vlag en 1 schip on Ier Pruissische vlag te zanten 54 schepen. Het getal beide der aangekomen en ver trokken schepen gaat dat van de laatst voor gaande vijf jaren te boven blijkens het vol gende overzigt 1859 aangekomen 41 vertrokken 43 1860: aangekomen 79vertrokken 45 1861: aangekomen 88: vertrokken 38; 1862 aan gekomen 85; vertrokken 41; 1863: aange komen 105; vertrokken 49 1864: aangeko men: 114; vertrokken 54 Het getal der te Zierikzee te huis behoo- rende schepen bleef hetzelfde. Volgens enz. HOOFDSTUK XVII. Inrigtingen in verband met de uit oefening van handel en andere bedrijven, a. Maten en gewigten. In het personeel der arrondissements-ijkers kwam geene verandering. De verordeningen op het stuk van maten en gewigten bleken behoorlijk te worden nage leefd terwijl het toezigt daarop als voldoende kun worden beschouwd. Wegens overtreding dier verordeningen stonden te regtvoor de arrondissement-regt- bank te Middelburg 1voor die Ie Goes 28 en voor die te Zierikzee 4, te zamen 33 per sonen. Één daarvan werd vrijgesproken de overige werden tot geldhoeten veroordeeld. De ontvangen ijkloonen beliepen in het ijk-arrondissement Middelburg f 1406,59; Zierikzee 1222,47 Goes 1139,495 Oost burg en Hulst zamen f 1125,01 te zamen f 4893,565 of f 127,43 meer dan in 1863. b. Middelen van vervoer te water. In enz. Aldus vastgesteld te Middelburg den 16 Junij 1865. De Gedeputeerde Staten van Zeeland R. W. van LIJNDEN Voorzitter. S. van der SWALME, Griffier. Maandag jl. is op de nerf der heerett J. K. Smit te Kinderdijk de kiel gelegd van eene schroefbout genaamd Eendracht" bestemd voor de dienst tusschen Middelburg en Amsterdam voor rekening der heeren J. de Bruyn R. A. de Munck; de machine wo-dt vervaardigd in de fabriek der heeren Diepeveen Leis Smit aldaar. Men schijnt te Amsterdam op Nadar ontzettend hoos te zijn althans wij lezen in de Amstelstem „Moet het niet opgeteekeiid worden dat men in Amsterdam niet in staat is geweest een vreemdeling (Nadar) tegen overlastdie elk oogenblik mishande ling dreigde te wordente beschermen dat een Amsterdammer die met diens portretten te koop liep is geslagen en da' hem zijn bedrijf onmogelijk is gemaakt Bij de regering is in overweging het plan om de voormalige marine-gebouwen te Medemblik welke thans geene bestemming hebben tot eene strafgevangenis voor crimi neel veroordeelde mannen te gebruiken. Dit zou geschieden op grond dat het tuchthuis te Leeuwarden zeer veel te wenschen over laat en bezwaarlijk naar eisch te veranderen is terwijl de gebouwen te Medemblik eene genoegzame ruimte aanbieden voor hot be hoorlijk plaatsen van de gansche bevolking van het tuchthuisen we! met nachtelijke afzondering in ijzeren alcoves luchtige eet zalen een groot schoollokaal tevens kerk enz. Nopens de maatregelen voor de be doelde overbrenging te nemen is een onder zoek aanhangig eerst na afluop daarvan zal eene beslissing mogelijk zijn. Men berigt ons het volgendeAls een vervolg van een besluit van den minister van binnenlandsche zaken over het vrij ver voer verleenen aan polieiebeambten en mili tairenheeft de directie der maatschappij tot exploitatie der staatsspoorwegen het volgende bepaald dat kosteloos vervoer alleen moet worden verleend aan justitie- o( politie!}-ambten die van een lastbrief zijn voorzien. Zulk een lastbrief strekt tot bewijs dat de betrokken beambte in dienst is en alz.oo aanspraak heeft op kosteloos vervoer terwijl eene dag vaarding den beambte gelijk stelt met een gewoon particulier en hem dus verpligt tot betaling. Deze lastbrieven kunnen worden afgegeven door eiken hoofdambtenaar van justitie en politie. De beambten zullen deze lastbrieven moeten bij zich hebben en zijn verpligt ze bij het requireren van kosteloos vervoer ter inzage te geven aan hen dia daarop regt hebben. (Arnh. Ct.) Het voornemen bestaat om behalve de thans in gebruik zijnde postzegels van b 10 en 15 cent, andere van een hooger bedrag in omloop te brengen en tevens postzegels ter frankering van drukwerken voor het pu bliek gebruik verktijgbaar te stellen. Daar eene ruimere lokaliteit spoedig zal vereischt worden voor de vervaardiging van postzegelszal de tegenwoordige fabriek dier zegels thans te Utrecht onder toezigt van het muntcollegie gevestigd worden verplaatst naar de residentie waar tot dat einde een nieuw gebouw in gereedheid zal worden ge- bragtwaartoe een zeer geschikt terrein in 1 den tuin van het departement van financiën en dus op grond in eigendom aan het rijk toebehoorendebeschikbaar is. De kosten van aanbouw worden voorloopig geraamd op f 8000 f 9000. Met 1 October a. s. zullen bij de post administratie alle bestelbonen zijn verdwenen Alzoo zalte rekenen van dit tijdstip nergens meer in het geheele land eenig bestelbon boven het rijksport voor de bezorging der brieven, couranten en andere drukwerken enz, door de ingezetenen verschuldigd zijn. Van eene vriendelijke hand heeft de redactie der Delftsche courant uit Wateringen de volgende aanteekening ontvangen dezer dagen onder de papieren gevonden van een landbouwer, aldaar woonachtig, en afkomstig van eer. der vroegere eigenaren der t hans aan hem toebehoorende bouwmanswoning „Tn 't jaar 1745 den 20 Desetnber toen heijt mijn suster de sterft gekrege onder haar

Zierikzeesche Courant | 1865 | | pagina 1