WAARSCHUWING. VLISSINGEN-ROTTERDAM. Advertentiën. A STOOMBOOTDIENST Burgerl.StandteZierikzee. Zeetijdingen. Beurs- en Marktberigten Vervoer-Middelen. uur der opstijging naderde, men zag wel een ballon en eenige andere toebereidselen maar te vergeefs wachtte men den lucht reiziger. De zich noemende professor Dela- marne had he.t voorzigtiger geoordeeld om met de entrees op zak door middel van den spoortrein bij tijds heimelijk de stad te verlaten dan wel zich te wagen aan de gevaren van eene luchtreis. Men begrijpt de verbolgen heid van het ligtgeloovige publiek te Weenen jegens dien zoo buitengewoon geleerden pro fessor. Dezer dagen zag een werkelijk „hoog geboren" kind het levenslicht. Een vreugde vuur ontstoken op den kruin van den 5000 voet hoogen sneeuwberg in het Reuzengebergte, verkondigde wijd en zijd in het rond dat den eigenaar van het op den top des bergs gelegen logement een zoon geboren was. Te Pesth heeft de zelfmoord van den hoogleeraar Kesselsdie aan de polytech nische school onderwijs in de technologie gaf, een diepen indruk gemaakt. Hij was een man in de beste levensjaren en in zijn vak zeer uitstekend. Den 13 dezer nam hij vergif in en stierf nagenoeg oogenblikkelijk. Zijne wanhopige daad wordt aan huiselijke oneenigheden toegeschreven. FR A NK RIJ K. Parijs 16 September. De dagbladen zijn vol bijzonderheden van een gruwelijken moord aanslag dezer dagen in deze hoofdstad ge pleegd. Zeker heer genaamd Claussehad een koetsier aangenomen Vincent geheeten die zich weldra deed kennen als lui achte loos en overgegeven aan den sterken drank. Mevr. C. drong bij haren echtgenoot aan hem zijn ontslag te geven doch deze ver zuimde zulks te doen. Vóór weinige dagen keerde mevr. C. des avonds terug van een bezoek aan haren vader en moeder die in den omtrek van Parijs woonden en werd door Vincent gereden. Zij had twee jonge kinderen bij zich en was in hoogst zwangeren toestand. In de koets stappende ontdekte zij dat slechts ééne der lampen brandde en ver- Pr; dat de andere ook zou aangestoken worden. Doch de koetsier weigerde dit en de dame aan zijne ruwheid gewoon begaf zich in het rijtuig. Eenigen tijd gereden hebbende merkte zij op dat Vincent den regten weg niet was ingeslagen. Eindelijk kwamen zij aan eene zeer donkere en eenzame plaats mevr. C. begon beangst te worden en riep den koetsier aan. Hij klom af deed bet licht uitopende het portier en sloeg de jngelukkige dame met een ijzeren sleutel op iet hoofd. Zij snelde door de andere deur bet rijtuig uit, gevolgd door hare kinderen Joch de onverlaat vervolgde haar en sloeg jaar aanhoudend op het hoofd. Eindelijk ziel zij op de knieën Vincent wierp haar jp den grond en terwijl de kleinen vergeefs vorstelden om hunne moeder te verdedigen rachtte de koetsier zich nog aan ergerlijker nisdaad schuldig te maken. Eene wanhopige worsteling hield langen tijd aan. De tanden Ier ongelukkige vrouw werden stuk geslagen, le haren uit het hoofd getrokken en welligt vare zij onder de slagen bezweken toen de oooswicht voetstappen hoorde en de vlugt lam. Mevr. C. riep den voorbijganger om ïulp, doch deze gaf er geen acht op. Het jelukte haar toen de kinderen in het rijtuig e helpen terwijl zij zelve bloedend en uit geput den bok beklom om naar Parijs terug e rijden. Eerst toen zij een eind weegs had ifgelegd kon zij hulp bekomen en toen zij lare woning bereikte verkeerde zij in zulk .en deerniswaardigen toestand dat de dienst- loden haar in het eerst niet herkenden en veigerden haar le ontvangen. Men verwon- lert zich algemeen dat mevr C. in het leven jespaard is, en tot hiertoe bevrijd blijft van le ernstige gevolgen, die :het gebeurde in laren toestand had knnnen hebben. Hare edding wordt toegeschreven aan de dikte Ier haarlokken die naar de moderne wijze ;edragen haren schedel voor verbrijzeling iewaard hebben. De booswicht is gevat en ■;eeft als verschooning op dat hij in staat 'an dronkenschap verkeerde. Een jong werkman te Parijs bood zijne iruid op den morgen der huwelijks-voltrek- ïing de gebruikelijke bruidskorf aan die bij le mindere standen in plaats van met kan en en zijdemet vruchten gevuld wordt. De bruid door het frische der vruchten be koord nam terstond een tros druiven uit de korf en had die naauwelijks gegeten of zij gevoelde hevige pijnen in de keel. Ondanks alle aangewende hulp was zij binnen een half uur een lijk. Het bleek nu dat in de druiven een wesp verborgen was geweest die haar een doodelijke steek in de keel had toegebragt. G R O O T-B R IT T A N N I EN Londen 20 September. De Amerikaan Murphy, die in de bureaux van het blad „Irish people" was gearresteerd is losge laten na eene zamenkomst van den Ameri- kaanschen consul met de autoriteiten. De bagage der Amerikaansche reizigersdie te Queenstown aankomenwordt door de politie onderzocht. Een officier der Geconfedereer- den die mede aldaar aankwam is gearres teerd. Omtrent den dood van generaal Jack son geeft de Times eenige belangrijke inlich tingen. Men herinnert zich dat hij door zijne eigene soldaten werd doodgeschotenmaar nu is gebleken dat zulks op zijn eigen bevel is geschied. Hij had namelijk bevolen dat de schildwachten zouden schieten op ieder die zich vertoonde daar er elk oogenblik een aanval verwacht werd van de vijandelijke kavalerie. Toen hij nu 's nachts met zijn staf de ronde deed zagen zijne soldaten hen aan voor Federale ruitersen op die wijze is hij gevallen. JONGSTE TIJDINGEN. Londen 21 September. Te Cork is een sergeant gearresteerd op grond dat zijn naam gevonden is in het boek der Fenians hij heeft bekend dat jde onderteekening de zijne was.. Nog een ander soldaat is in hech tenis genomen De agitatie duurt voort. Heden overleed in den ouderdom van bijna 83 jaren mijn geliefde Echtgenoot de Heer MARINUS CHRISTIANUS de CRANE Ridder der Orde van den Neder- landschen Leeuw Oud Lid der Provinciale Staten van ZeelandOud-Burgemeester der Stad Zierilczee enz. zlerixzee, J. de CRANE, 13 September 1865. Ermerins. Overleden op bijna 24jarigen leeftijd de Hoog Wel Geb. Heer Jonkhr. KAREL JOHAN SCHORER veelgeliefde Zoon van de Hoog Wel Geb. Vrouwe M. V. de JONGE Douairière van Kinschot en van wijlen haar overleden Echtgenoot de Hoog Wel Geb.y Heer Jonkhr. J. C. Schorer van de Sou burgen. Eenige Kennirgeving. Den Huize Torenvliet onder Koude'rcerke (Zeeland) De CENTRALE DIRECTIE van Schouwen Burgli en Westland maakt bij deze bekenddat door haar op den negen den October 1865 en volgende dagen Schou wing' zal worden gehouden 1. Op het schoonmaken der Waterleidingen, Vaarten Dammen en Zijlen. 2. Op alle belemmering van Waterafloop door''. Dammen Verontdieping of Verstopping van Zijlen Oor Riet en Sek in die Uitwateringssloten waarvan de bedelving in de jaren 1857 tot en met 1864 bij circulaire bepaald is voorgeschreven. 3. Op hetgeen door haar bij hare circulaire van 5 April 1865 omtrent het bedelven van Slotende inrigting der landhoofden en het leggen van Zijlen in de Dammen is voorgeschreven. Zierikzee 21 September 1865. De Centrale Directie voornoemd B. C. CAU Voorzitter. J. Ij. de JONGE Ont.-Griffier. Allen, die iets te vorderen heb ben van- of verschuldigd zijn aan den boedel van wijlen den Heer I. HOCKE in leven Burgemeester der gemeente Noordgouwe, worden verzocht daarvan op gaaf of betaling te doen, vóór of uiter-' lijk op 16 October 1865 aan -Mejufvr. de Wed. I. HOCKE, te Noordgouwe. Door een groot aantal Veehouders in Schouwen en Duiveland wordt ter kennis gebragtdat zij naauwlettend zullen doen toe zien dat niemand zonder schriftelijke vergun ning hunne WEILANDEN bezoeke. De WINTERDIENST vangt aanMaan dag den 2d'° October 1865 te weten i van Vlissiugen MaandagWoensdag en Vrijdag des morgens ten 8 ure van Rotterdam Dingsdag Donderdag en Zaturdag des morgens ten 8 ure 30 min. In verband met de Stoomboot varende tus- schen Vlissingen en Breskens. GOEDEREN voor geheel Staats-Vlaande ren worden vervoerd. De Directie D. DRONKERS. VAN 8 TOT EN MET 22 SEPT. 1865. Geboren. Een zoon van J. M. Gasille en H. J. de Looze. Een zoon van L. A. de Vos en D. P. Paret. Een zoon van M. Adamse en P. Beekman. Een zoon van J. J. Swarts en H. C Wessels. Eene dochter van J. P. van Krieken en A. van der Valk. Een zoon van T. Overzee en W. v. d. Klift. Overleden. A. van Hekkeoud ruim 79 j.weduwn. J E. Manni oud 7 d.z. J. H. Appel oud 2 m. z. A. J. Cau oud circa 76 j.ongeh. d. J. Verton, oud 29 j.man van M. Duson. A. Janse oud 5 w.z. M. C. de Crane oud ruim 82 j.echtgenoot van vrouwe J. Ermerins. A. van Lier oud 6 w.d. E. Schults oud 15 m. z. A. Schillemans oud circa 59 j,man van P. van Dijk. N. Arends oud 36 j. vrouw van F. Berwald. J. P. H. Woerkens oud 2 j. z. P. C. Bossaertoud 71 j. weduwn. M. Legemate oud 12 w.d, als levenloos aangegeven Een zoon van G. Bakker en A. Leeuwe. Zierikzee Gearriveerd 17 Sept. Masanex J. Lamphir Rangoon Schiedam. Brouwershaven Gearriveerd. 15 Sept. Gothenburg (st.J J. Hus Gothen burg Rotterdam. 15 D'ËIinina L. H. Demmers Rotter dam Batavia. 16 Cluthabella A. Andrew,, Callao Rotterdam. 17 Pantalon, H. J. van GeijtKanagawa, 17 Marry Goddard, H. J. van Nouhuijs Singapore 17 Arnold BöningerD. Steenken New- York allen van Rotterdam. 21 Sara, (st.) J. H. Stuit, Londen, Dordt. 15 UitgezeildMariaE. N. F. van Wulven Rotterdam Kanagawa- 16 Sara, (st.) J. H. Stuit, Dordt, Lond-n. 18 D'Elmina L. H. Demmers Batavia, 18 Mary Goddard, 11. J. van Nouhuijs Singapore 18 Pantalon H. J. van GeijtKanagawa, 19 Arnold BöningerD. Steenken New-York allen van Rotterdam. Prijzen der Effecten te Amsterdam. den 21 September 1865. Nederl. Nederl. Bank Werkel. Schuld, dito dito dito dito Amort. Sijndic. Nederl Hijp.-Bank. Cert, bij Rothschild. Obligatien. Portugal. O ligatien. Rilland. Onligatien bij Hope en Co, dito 1828/29 Cert. 1840 Spoorweg-Actien. Aandeelen 1835. Obligatien 1859. Oostenrijk. Obligatien Met. Oude. dito dito dito Rente Arast. dito Nationale. Mexico. Obligatien. Griekenl. Obligatien Geldl. 1825, Turkije. Binnenl. Obligatien België. Spanje. Polen Pruissen 4 V' 4 3«/f 4»/* 2'/, 2v, 3 K 5 4 6 e 5 2«/f 5 5 5 geblev. k. pCt. 95 45 193i/4 53'/,. '297, 62V„ Middenprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee van den 21 September 1865. De Ned. Mudde. De Ned Mudde. Oude Tarwe 1864 Nieuwe dito 1865 Afwijkende dito Z.-Zomer dito Ordinaire dito Rogge Winter-Gerst Zomer-dlto Haver 8,50|Paardenboonen6,00 - 7,00 Witte boonen - 10,00 - 0,00 Bruine dito - 7,00 -6,00 - 5,50 -4.80 -4,20 - 2,60, Gr. Erwten Groene dito Gele dito Koolzaad Zaai-Lijnzaad Slag-Lijnzaad - 10,50 - 0,00 - 7,50 0,00 - 13,75 - 00,00 - 0,00 Marktprijzen dor Meekrap te Zierikzee. van den 21 September 1865. Teelt 1864. Twee en een,lstekw.blank 19,00 Twee en een, middelb. dito - 18,00 4 Twee en een mindere dito - 17,00 4 Een en een 1ste kw. blank - 19,00 4 Een en een middelb. dito - 18,00 a Een en een mindere dito - 17,00 4 Onberoofde, lstekw. blank - 19,00 4 Onberoofde middelb. dito - 18,00 4 Onberoofdemindere dito - 17,00 4 Muilen - 0.00 4 Middelbare dito - 0,00 a 20,00 18,25 "g 17,25 20,CO o 18,25 17,25 20,00 jt 18,25 17,25 000 0,00 Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam. van Middelburg t van Rotterdam Zaturdag 23 'smorg. 6, Zondag 24 6, Zatnrdag 23 'smorg. 10,30 Zondag 24 10,30 De diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburgen van Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaartder stoomboot rijden Stoombootdienst tasscben Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen r I Van Rotterdapi d es.maandags woensdags 1 des Jingsdags donderdnpien en vrijdags 'smorg. ten8nre I zaturd. 'smorg. 10n. 20min De Diligencerijdt van Zierikzee aan het Hotel van Veen des morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en de9 morgens ten 12 ure voor de afvaart vb k Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vo*

Zierikzeesche Courant | 1865 | | pagina 2