f DE SPOOEBOOT li BinnenlandscheTijdingen Advertentiën. Zeetijdingen. Beurs- en Marktberigten Vervoer-tHiddelen. De heer van der Vliet verlaat de verga dering. De voorzitter deelt mededat door Bur gemeester en Wethouders eene voordragt is opgemaaktuit de sollicitanten naar de vacerende betrekking van muzijk-onderwijzer an kapelmeester alhier en doet nog voorlezen een adres te dier zake van A. Kom. De voordragt bestaat uit de heeren A. Piek te Moringen A. ICorn, te Maastricht en E. Grefe te Deventer. Wordt besloten de stnkken ter visie te leggen voor de leden en in eene volgende raadsvergadering tot de benoeming over te gaan. De Voorzitter stelt voor de leden der ver schillende commissien te benoemenomdat de herkozen raadsleden door hunne aftreding, hun radicaal verloren hebben. Hiertoe overgegaan zijnde waarbij de hee ren rar. Fokker en Mulock Houwer, als steraopnemers fnngeren worden benoemd Voor de commissie van de straf verorde ningen van welke volgens de wet de Bur gemeester Voorzitter is, mr. Fokker en mr. Moolenburgh voor de commissie van fabricage de heeren mr. van Dongen, Landsknegt en van der Grijp voor de commissie der gas fabriek en straatverlichting de heeren van der Grijp Mulock Houwer en van der Vlietals commissaris voor de wandelingen de heer S. G. Nauta van der Grijp. Aan den heer Moolenburghals Diet in de vergadering aanwezig, zal van zijne benoeming worden kennisgegeventerwijl van boven staande benoemingen openbare kennisgeving zal worden gedaan. Vóór het sluiten der vergadering wijdt de Voorzitter nog eenige woorden aan de nage dachtenis van den heer M. C. de Crane die op 13 dezer is overleden, en zulk eene lange Teeks van jaren aan het hoofd dezer gemeente had gestaan. Hij brengt ir. herinnering hoeveel gewigtige besluiien onder de leiding van den overledene waren genomen hoevele bezwaren hij had helpen uit den weg ruimen hoe hij steeds had getoond belang te stellen in het welzijn der gemeente en harer ingeze tenen en hoe hij altijd werkzaam was geweest om handel en nijverheid te bevorderen boe hem in groote mate de achting en liefde van velen was te beurt gevallen. De voorzitter eindigt met de verklaring dat hij hooptedat de vergadering zou instemmen met de betui ging dat zijn aandenken in zegening zal blijven en den wenschdat zijn stof in vrede moge rusten. Hierna wordt de vergadering gesloten. UITTREKSEL uit het verslag van den toe stand der provincie Zeeland door Gede puteerde Staten uitgebragt aan de pro vinciale Staten in de Zomervergadering van 1865. (Vervolg van ons vorig nummer.) HOOFDSTUK XII. Wegen. Over enz. In den weg van Zierikzee naar Zijpe werd voorts ter vervanging van een houten zijl eene ijzeren buis gelegd waarvoor eene som van f 40 werd vereisebt. Wat enz. Aan de f125000 volgens uw besluit van 8 November 1862 no. 4 in 1865 voor rente- looze voorschotten tot verbetering van wegen verkrijgbaar te stellenis in de begrooting voor dat jaar toegevoegd eene som van f 3750 volgens uw besluit van 6 November 1863 aan de gemeente Veere voor een jaar verstrekt. Er was derhalvetot gemeld eindevoor 1865 beschikbaar eene som van f128750. Daaruit werd door uwe vergadering bij besluit van den 4dcn November 1864 eene som van f34990 als renteloos voorschot voor de volgende wegs-verbeteringen toegestaante weten Aan enz. aan de gemeentebesturen van Zierikzee Brouwershaven KerkwerveDuivendijke Zonnemaire Bommenede Eikerzee, Ellemeet, Serooskerke Noordwelie en Eenesse 12500 of een vierde der som van f 50000, waarvan de helft in 1864 werd verleend en de weder* helft in 1865 en 1866 werd toegezegd, tot de reeds hiervoren vermelde begrinding van wegen in Schouwen. Nadat enz. f. Rijks-telegraaflijnen. In 1864 werden geene nieuwe lijnen aangelegd. Ten gevolge van de ontstane verdieping in do buitenhaven te Brouwershavenmoest de aldaar bloot gekomen telegraafkabel dieper worden gelegdhetgeen eene uitgave vorderde van f 61,90. Voor enz. Het getal betaalde en dienst-berigten aan de kantoren in deze provincie gedurende 1863 was als volgt a. verzonden b. ontvangen c. opgenomen en verder geseinds Brouwershaven verzonden 1002 ontvan gen 595 opgenomen en verder geseind 29 Goes verzonden 1482 ontvangen 1819, op genomen en verder geseind 2; Middelburg, ver zonden 5053 ontvangen 4719; Nenzen ver zonden 1678 ontvangen 1022 Vlissingen verzonden 5800 ontvangen 3195 Zierikzee verzonden 2314 ontvangen 2238 opgenomen en verder geseind 3. De ontvangst bedroeg te Brouwershaven f560; te Goes, 846,17s; te Middelburg f2878,06 te Neuzen /593,34ste Vlissin gen, f 2453,12 j te Zierikzee, 1328,09. Een enz. HOOFDSTUK XIII. Landbouw. De enz. HOOFDSTUK XIV. Verveening, Jagt en Visscherij. a. Verveening. Wat enz. b. Jagt. De staat van het jagtveld was in het afgeloo- pen jaar ongunstiger werd weinig klein en waterwild gevonden. In 1864 zijn afgegeven: 9 groote jagt-acten tot uitoefening van alle geoorloofd jagtbedrijf 427 jagt-acten tot als boven met uitzonde ring der lange jagt en valkenjagten 16 kleine jagt-acten, tot uitoefening der bij art. 15 litt. e, f en g der wet van 13 lunij 1857 (Staatsblad no. 87), bedoelde jagtbe- drijven. De voor deze acten verschuldigde regten be droegen f6755 die van het zegel met de 38 opcenten 2796,57 en alzoo te zamen f 9551,57. Kostelooze vergunningen tot uitoefening van het in art. 15 litt. g van genoemd wets- artkel bedoelde jagtbedrijf, werden niet ver leend. Premiën voor het dooden van schadelijk ge dierte werden niet uitgereikt omdat op de Staats-begrooting van 1864 daartoe geene gelden zijn beschikbaar gesteld. Wat betreft de in ons voorgaand verslag be doelde teekening van premiën voor gedoode vossen deelen wij mede dat van bet aanwezen van genoemd diersoort in dit gewest ons tot dus ver niets is gebleken. c Visscherij in de binnenwateren De enz. In 1864 zijn afgegeven 158 groote visch-acten tot uitoefening van alle geoorloofd vischbedrijf; en 660 kleine visch-acten tot uitoefening der visscherij met één vischtnig. De wegens deze acten verschuldigde regten bedroegen f 1780 voor het zegel met de 38 opcenten ƒ1010,16 en alzoo te zamen f 2790,16. Aan onvermogenden werden 659 kostelooze vergunningen tot visschen met een vischtuig afgegeven. d. Visscherij buitengaats. De enz. (Wordt vervolgd.) Salon des Variétés van de heeren Boas en Judels. De laatste twee voorstellingen in bovenge- noemden salon gegeven gaven nog twee genoegelijke avonden aan het tooneelminnend publiek. Het melodrama Paul Darbois is wel niet onder de schoonste te rangschikken doch zal toch niet nalaten een goeden indruk te weeg te brengen. Vergissen wij ons niet al te zeer dan werd dit stuk thans voor de eerste maal door dit gezelschap opgevoerd. Zooveel is zeker dat het nog niet dikwijls door hen is vertoond daar dit aan de uit voering duidelijk merkbaar was. De heer Bouwmeester, die de titelrol vervulde mogt welverdienden bijval verwerven. Ook het spel van den heer Bamberg als Hercules Derocherwas uitmuntend en dat Mw. Sa- blairolles de rol van Mevrouw Darboismet veel talent speelde behoeft naauwelijks gezegd te worden Hoogst aangenaam was het ons dat aan Mw. Sablairolles die des Woensdags avonds ais Beatrix zulk een diepen indruk door haar spel had gemaakteene welver diende hulde werd gebragt. Bij het einde van genoemd melodrama Paul Darbois Werd een fraai bouquet op het tooneel geworpen. Dit verwekte een algemeen en langdurig ap- plaudissementzoodat zij met den bloemruiker in de hand begeleid door den heer Bouw meester weder ten tooneele verscheendie daarop de dichtregelen die bij het bouquet gevoegd waren geweest voordroeg en waarin haar kunsttalent werd geroemd en haar lof en dank werd gewijd voor haar heerlijk schoon spel als Beatrix. Deze dichtregelen werden weder met een daverend applaus gevolgd. Het bleek dus duidelijkdat bet publiek geheel instemde met die hulde aan de gevierde kunstenares gebragt. Moge haar nog menige hulde ten deel vallen en nog vele lauweren door haar worden ingeoogst. Mogen hare talenten steeds gewaardeerd worden en het haar niet aan aanmoediging last en welstand ontbreken om aan de kunst hare krachten te wijden zoodat zij al hooger en hooger stijge in de schatting van het vaderlandsch kunstminnend publiek en nog eene reeks van jaren de roem en het sieraad blijve van ons schouwtooneel. Het nastuk Een kapitein der Zouaven verschafte veel vrolijkheid en werd zeer goed opgevoerd. Voor den laatsten avond had men iets vrolijks gekozen doch het stuk niet met den eigenlijken titel aangekondigd zeker omdat men begreep dat de „Verwar ring" een zeer oud en reeds dikwijls vertoond en daarom overbekend stuk is. Menigeen ware misschien te huis gebleven indien hij dit geweten had - en toch gelooven wij dat die naamsverandering bun nu welkom zal zijn geweest, omdat de uitvoering allervoortreffe lijkst was. De heer Bruijn speelde de rol van Langhalm onverbeterlijk de heer Morin was als Frits Hurlebusch ook goed op zijne plaats terwij! het ensemble uitmuntend mogt heeten. Dat wij tot hiertoe geen gewag hebben gemaakt van Mw. Korlaar-Sablairolles, is niet omdat kaar spel onze aandacht niet trok maar omdat de rollen die zij te ver vallen hadhaar weinig gelegenheid gaven om hare talenten te doen uitkomen. Zij is eene zeer verdienstelijke artiste. Van al de rollen die zij te vervullen had kweet zij zich goed. Zij speelt natuurlijk vlug - en wacht zich voor overdrijving. Zij is altijd geheel van hare rol vervuldzoodat het ons altijd aangenaam was haar tan tooneele te zien ver schijnen. Wat den tooneelminnaren niet aangenaam was - was de afwezigheid van Mw. Corijn en de heer Judels. Vooral die der eerste was eene ware teleurstelling daar zij eene artiste is geheel eenig in haar genre wier vlug levendig, bevallig en natuurlijk spel de alge- meene bewondering wekt en niet genoeg kan geroemd worden. Wij hopen dat ons dit in het vervolg zal vergoed worden. Bij het einde van het nastuk „De lessen eener Vriendin" sprak de heer Morin tot het publiek een woord van dank en afscheid. Wij roepen dit gezelschap wederkeerig Vaar wel lot weerziens toe. Zierikzee, 13 September 1865. Heden overleed alhier na een lang durig lijden Mejufvrouw ANTONIA JA COB A CAU in den ouderdom van ruim' 76 jaren. Algemeens Kennisgeving. Overleden op bijna 24jarigen leeftijd de Hoog Wel Geb. Heer Jonkhr. KAREL JOHAN SCHORER veelgeliefde Zoon van de Hoog Wel Geb. Vrouwe M. V. DE JONGE Douairière van Kinschot en van wijlen baar overleden Echtgenoot de Hoog Wel Geb. Heer Jonkhr. J. C. Schorer van de Sou burgen. Eenige Kennisgeving. Den Huize Torenvliet onder Koudekerks Zeeland) van Middelburg zal op Donderdag den 28 September varen van Middelburg naar ^•«■rlkzeedes morgens ten 7 ure en terug des namiddags ten 4 ure. Het schip Cadzandria kapitein B. van Sas, is den 3 Augustus jl. van Buenos Ayres vertrokkken naar Antwerpen. Aan boord was alles wel. Prijzen der Effecten te Amsterdam, den 18 September 1865. geblev. k. Nederl. Nederi. Bank 4 pCt, Werkel. Schuld. jl/ B dito dito S dito dito 4 w Amorfc. Sijadic. 3>/f Nederl Hijp.-Bank. 4i/a m Belgié. Cert. bij Rothschild. 2 Spanje. Obligatien. 2Vf Portugal. O ligatien. 3 Rusland. Ooligatien bij Hope en Co. S dito 1828/29 5 Cert. 1840 4 J Spoorweg-Actieu. 6 Polen. Aaudeelen 1835. Pruissen. Obligatien 1859. Oostenrijk. Obligatien Met. Oude. 5 dito dito 2*1 dito Rente Amst. 5 dito Nationale 5 Mexico. Obligatien. 5 Griekenl. Obligatien Geld!. 1825. 3 Turkije. Binnenl. Obligatien 5 729/i: 9o3t4 46'A 1913/, f 53»/,e 29 Vg 62 V, 2313/lt 47»/, ROTTERDAM ,8 1 September. Tarwe. Zeeuws. Vlaams, en Overm was ruim aangevoerd en moest bij trage koopers vooral voor de mindere kwaliteiten in de meeste gevallen 10 c. lager worden afgegeven, ff Goede en puike van 8,70 tot ƒ9.25 mindere van f 7,70 tot f 8,60. Rog-öe Overm. Zeeuws, en Vlaams, n. van ƒ5,60 tot 6,20. Gerst. Zeeuws, winter 30 c. hooger van ƒ4,50 tot 5,60; dito zomer van ƒ3,90 tot f 5.10. Haver. Inl. korte van ƒ3,70 tot ƒ4,50lange van 2,60 tot 4. Erw-ten. Zeeuws, blaauwe kleine van 7.50 tot 8.50. Paardenboo- ken. van ƒ6 tot 6,50. Stoombootdfenst tnsschen Middelburg en Rotterdam. van Middelburgvan Rotterdam Woensdag 20 'smidd. 1 Donderdag 2t 'smorg. 6 Woensdag 20 'smorg. Donderdag 21 8,15 9.15 De diligence zal van Zierikzee 2 unr na de afvaart der atoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden Stoombootdienst tnsschen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen r des maandagswoensdags en vrijdags 'smorg. tenSnre IVan Rotterdam desdingsdags donderdagse zaturd. 'smorg, 10n.20miB De Diligence rijdt van Zierikzee aan het Hotel van "Peen des morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en de9 morgensten 12 ore voor de afvaart vsn Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos

Zierikzeesche Courant | 1865 | | pagina 2