W.° 75.. Woensdag 20 September WOENSDAG El ZATURDAG. 1805 Besturenen A dmini stratiën VERORDENIiVG. Afkondiging. Bekendmaking. Bekendmaking. PRIJS DER ADVERTENTIES. Gewone 121', cents de regel. Geboorte-t Huwelijks- en Doodberigtenvan 16 regels af 1 behalve hetzegelregt. VERSCHIJNT: ABO NN E M E N T S-l j: l.i S Per drie maanden f 2.00. Franco per post 2.25 inzending der Adverhntiëndaagslevoren, voor 1 Dure' smora Burgemeester en Wethouders van Rot terdam doen te weten dat door den raad dier gemeente in zijne vergadering van heden, is vastgesteld de volgende Verordening De Raad der gemeente Rotterdam Overwegende dat bet bij de thans heer- schende ziekte onder het rundvee raadzaam is eene verordening te maken omtrent den in- of doorvoer van vee en het verkoopen van vleesch in deze gemeente Besluit vast te stellen de volgende VERORDENING regelende het toezigt op den in- of doorvoer van vee en het verkoopen van vleesch in de gemeente Rotterdam. Art. 1. Het is verboden slagt- of melk vee in de gemeente in- of door te voeren zonder dat het aan het kantoor van invoer door daartoe door Burgemeester en Wethou ders aangestelde deskundigen is onderzocht en goedgekeurd. Geen vee mag ingevoerd worden dan langs die Wegen waar kantoren van invoer gevestigd zijn. Art. 2. De invoer langs de linker en regter Rottekade is verboden. Art. 3. Vee binnen de gemeente voor handen is steeds aan keuring door een der daartoe door Burgemeester en Wethouders aangestelde deskundigen onderworpen. Art. 4. Het is verboden vee te slagten zonder dat bet door een der daartoe door Burgemeester en Wethouders aangestelde des kundigen uiterlijk 24 uren te vorenis onderzocht en goedgekeurd. Art. 5. De invoer van versch vleesch in de gemeente is verboden. Art 6. Het is verboden vleesch te verkoo pen te koop aan te bieden te koop te stellen of rond te venten of te doen verkoopen te koop aanbieden te koop stellen of rondventen dat blijkt bedorven te zijn of om ar.dere redenen afgekeurd behoort te worden. Art. 7. Ieder vleesc'nverkooper is verpligt al het vleesch dat hij aan huis heeft of binnen de gemeente rondvent of vervoertaan iederen daartoe door Burgemeester en Wethouders aangestelden deskundige op diens eerste aan vrage te vertoonen en de keuring daarvan toe te laten. Art. 8. Het is verboden afgekeurd vleesch te verkoopen of zoodanig vleesch in den winkel te koop te stellen. Art. 9. In deze verordening omvat het woord vleesch alle deelen van het diermet uitzondering van huiden en hoornen. Art. 10. De overtreding der bepalingen dezer verordening wordt gestraft met eene boete van ƒ10 tot ƒ25, met of zonder drie dagen gevangenisstraf en met verbeurdver klaring van het vee en het vleesch waar mede de overtreding is gepleegd. Art. 11. Deze verordening treedt in wer king op den 18 dezer maand. De Raad besluit dat deze verordening on middellijk zal worden afgekondigd ingevolge art 171 der wet van 29 Junij 1851 (Staats blad no. 85). Zijnde deze verordening aan de Gedepu teerde Staten van de provincie Zuid-Holland in afschrift medegedeeld. En is hiervan ingevolgo het besluit aan het slot van bovenvermelde verordening ver meld afkondiging geschied waar het behoort den 15 September 1865. Burgemeejser en II ethouders van Rotterdam De Burgemeester J. E. HOFFMAhT De Secretaris J. L. NIERSTRASZ. Burgemeester en W rthoudf.rs van Zie- rikzee doen te weten dat door den Raad dezer Gemeente in zijne vergadering van heden is vastgesteld de volgende VERORDENING: houdende tijdelijk verbod van invoer van Schapen enz. De Gemeenteraad van Zierikzee Overwegende dat bij het heerschen eener besmettelijke ziekte onder het Rundvee in verschillende gedeelten van ons Rijk er drin gende noodzakelijkheid bestaat om zooveel mogelijk maatregelen te nemen tot het weren van al datgene, waardoor de besmetting naar deze nog van besmetting vrijgebleven streken zou kunnen worden overgebragt. Overwegende, dat die besmetting vooral kan worden overgebragt door van elders ingevoerd wordend RundveeSchapen Varkens en Mest. Overwegende dat ten aanzien van den in voer van Rundvee is voorzien door provin ciale verordeningen. Gelet op art. 171 der Gemeentewet Besluit: Art. 1. Alle invoer van Schapen Var kens (ook Biggen) en Stal- of Straatmest aan de zeedijken voor zoo ver het grondge bied der Gemeente strekt en aan en langs de Haven dezer Gemeente wordt tijdelijk verboden. Art. 2. De overtreding van dit verbod zal worden gestraft met eene geldboete van 25 en gevangenisstraf van drie dagen. Art. 3. Het toezigt op de naleving dezer Verordening wordt opgedragen aan den Com missaris van Policie, de Agenten van Politie en den Gemeente-Veldwachter. Art. 4. Dit besluit zal onmiddelijk worden afgekondigd en in werking treden. Zijnde deze Verordening aan de Gedepu teerde Staten van Zeeland in afschrift mede gedeeld. En is daarvan ingevolge raadsbesluit van heden afkondiging' geschied waar het behoort den 16 September 1865 Burgemeester en Wethouders voornoemd B. C. CAU Voorzitter. J. G. BET1IE 'mg. Secretaris. Burgemeester en Wethouders van /.ie rikzee brengen ter kennis van de ingezetenen dat door den Raad dier Gemeente in zijne zitting van den 16 dezer zijn benoemd tot leden der vaste Commissien bedoeld bij art. 54 der gemeentewette weten voor de strafverordeningen De heeren Mr. C. .1. FOKKER en Mr. J. MOOLENBURGII. voor de Fabricage De heerenMr. J. W. D. van DONG EN P. C. LANDSKNEGT en S. G. N.AUTA van der GRIJP. voor de Gasfabriek en Straatverlichting De heeren S. G. NAUTA van df.r GRIJP H. G. MULOCK HOUWER en J. van der VI,IET. Zullende de Commissie voor de strafveror deningen worden gepresideerd door den Bur gemeester ingevolge de wetde Commissie voor de Fabricage door den Wethouder jhr. f J. L. de Jonge en bij diens verhindering door den Wethouder mr C. J. Fokker en de Commissie voor de Gazfabriek en straat verlichting door den Burgemeester en bij diens verhindering door den Wethouder jhr. J. L. de Jonge. Voorts werd tot Commissaris over de wan delingen herbenoemd het raadslid de heer S. G. Nauta van der Grijp. Zierikzeeden 18 September 1865. De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. EUMERINS. Burgemeester en Wethouders van %e- rikzeebrengen ter kennis van belangheb benden dat heeren Commissarissen over de Tusschenschool in deze gemeente, eene zit ting zuilen houden in het lokaal dier school van den hoofd-onderwijzer L. KARREMAN op Zaturdag den 23 dezer des namiddags vijf uretot het ontvangen en heoordeelen der aanzoeken om plaatsing van kinderen op die school, en worden ouders of voogden, die hunne kinderen daar wenschen geplaatst te zien opgeroepen om zich daartoe aan te melden aangezien tusschentijds geene kinde ren op de school kunnen worden toegelaten. /.ierikzee, den 19 September 1865. De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. (Niet officieel gedeelte.) Openbare Raadsvergadering: gehouden te Zierlkzee den 10 September 1805. Voorzitter mr. B. C. Cau. Fung. Se cretaris J. G. Bethe eerste commies ter Secretarie. Afwezig de heeren mr. Moolenburgh en de Crane. De Voorzitter noodigt den Secretaris uit de herkozen raadsleden de heeren mr. van Don gen Landsknegtvan der Grijp en dr. 'Goemans en het hieuw benoemd lid de heer R. Koole in de vergadering binnen te leiden. Hieraan voldaan zijnde leggen genoemde heeren in handen des Voorzitters de vereischte eeden af. De Voorzitter rigt daarop een ge past woord tot de geïnstelleerden en in het bijzonder tot het nieuw benoemd hd. De heer R. Koole, beantwoordt die toespraak en beveelt zich ia de wel wifleridheid zijner mede leden aan. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Wordt gelezen eene missive van den schut tersraad houdende toezending begrooting 1865 verzoekende af- en overschrijving va a eenige posten. Aldus besloten onder goed keuring van Gedeputeerde Staten. Jonkhr. de Jonge Tapporteert namens de commissie ad hoeop de rekening der schutterij, over 1864 strekkende tot goed keuring. Aldus besloten onder goedkeuring van Gedeputeerde Staten. Komt ter tafel een verslag van devereeni- ging tot wering van armoede, over 186Vs hetwelk in de boekerij zal worden geplaatst. Wordt gelezen eene missive van Regenten van het burger weeshuis tot wijziging der begrooting, welke in handen van de heeren mr Fokker dr Goeinans en van der Griip wordt gesteld tot onderzoek en rapport. Wordt gesteld in handen van Burgemeester en Wethouders om daarbp te beschikken een adres van A. de Vlieger en T. Legemate tot overdragt van pacht aan D. C. Neerhout van een perceel gemeente-eigendom verpacht aan de wed- J. de Haas vertrokken naaf Noord-Amerika waarvoor adressanten borgen zijn. Een verzoek van den rustenden hoofd-onder wijzer W. M. van Setten om ook in 1866 eene gratificatie te mogen ontvangen wordt gesteld in handen van de commissie voor de gemeente-begrooting om tegelijk daarmede behandeld te Worden. Dé Voorzitter stelt tengevolge van eert besluit van de gezamenlijke BurgemeesteH van Schouwen en Duivelandnamens Bur gemeester en Wethouders voor vast te stellen, eene verordening, houdende tijdelijk verbod van invoer van schapen enz,als allezins noodzakelijk tot wering der thans heerschende besmettelijke ziekte onder het vee waarvan deze gemeente en omstreken tot heden gelukkig verschoond bleef. Hij doet de concept-verordening voorlezen welke na eenige discussie en na bijvoeging der woor den straat of stalvoor het woord mest in art. 1, overeenkomstig de voordragt wordt goedgekeurd met bepaling dat de afkondi ging onmiddelijk zal plaats hebben. Hiervan zal met toezending van een afschrift aan Ge deputeerde Staten kennis gegeven worden. Komt in behandeling het adres van den heer H. A. var. IJsselsteijn betrekkelijk het daarstellen van eene geschikte ligplaats voor kolenschepenwaaromtrent de beslissing in de vorige vergadering is aangehouden en hetwelk wordt voorgelezen als zijnde de heer Koole in de vorige vergadering niet tegenwoordig geweest. De Voorzitter deelt mede dat de adressant, in een nader gesprek met B. en W. gehouden heeft verklaarddie diepte welke eerst was geraamd niet noodig te hebben maar dat 4 el diepte voldoende zou zijn. Volgens op nieuw gemaakte raming door den gemeente bouwmeester zullen de kosten met inbegrip dér meerpalen bedragen, ongeveer 800. Na discussie wordt een voorstel van mr. Fokker, om aan het verzoek van den adressant in zooverre tegemoet te komendat aan hemtot weder opzeggingde gevraagde vergunning worde verleend onder bepaling dat de kosten voor de gemeente niet meer zullen bedragen dan ƒ800, en het onderhoud van den steiger voor rekening van den adres sant zijin omvraag gebragt. Vijf leden hebben zich vóóren vijf leden tegen ver klaard zoodat de stemmen staken en de beslissing tot eene volgende vergadering aangehoudenals zijnde de vergadering niet voltallig.

Zierikzeesche Courant | 1865 | | pagina 1