DE WILDZANG. De Lessen eener Vriendin, P. BOAS EN N. JUBELS, Buitenlandsche Tijdingen De kermis. Advertentiën. Salon des Variétés Zeetijdingen. Beurs- en Marktberigten V' Uv,, Vervoer-Ufiddelen. Algemeen neemt men aandat de eersten meer tot de Franschen en de anderen meer tot de Duitschers naderenwat muzikalen smaak betreft doch dit is slechts eene schrale inlichting, Maar zeker is het dat het Bel gische publiek en niet alleen wat de muziek betreft steeds meer tot de Duitsche ziens wijzen overgaaten dat de altijd voor zoo flegmatiek uitgekreten Hollanders in de warmte hunner gevoelsuitingen als muzikaal publiek zeer dikwijls de als levendiger beschouwde Duitschers achter zich laten. DU1TSCHL AND. De Norddeutsehe Zeitung meldtop grond van geloofwaardige berigten aangaande het geval van Ott de volgende bijzonder heden Den 4 Augustus geraakten een stu dent graaf Eulenburg een vrijwilliger van het regement huzaren en de student B. met eeltige personen in een twistwaarbij B. van achterenvermoedelijk met een stokeen slag op het hoofd kreeg, zoodat hij sterk bloedend nederstortte. Daarop greep graaf Eulenburg naar zijne sabel en bemerkte dat zij niet in de scheede stak hetzij dat die er uit was gevallenof door een der tegenstanders ongemerkt er uit getrokken was. Hij verdedigde zich toen met de scheede tegen zijne aanranders, tot dat zijne vrienden hem ter hulp kwamen waarop de anderen wegliepen. Alleen Ott bleef achter en daar deze sterk aan het achterhoofd bloedde, begaf hij zich onder geleide der politie agenten naar de clinïsche inrigting waar zijne wond werd onderz.ocht en digtgenaaid. Het scheen toen dat de kwetsuur niet zoo gevaarlijk was doch zes dagen later overleed hij ten gevolge van hersenontsteking. Het was nu de vraag of zijn dood werkelijk alleen het gevolg der verwonding was. Vol gens het ingestelde onderzoek was dit wel waarschijnlijk doch de geneeskundigen ver klaarden zich eene definitieve uitspraak tot na een meer naauwkeurig onderzoek naar den loop der ziekte en andere omstandigheden te willen voorbehouden. Tot het onderzoek is, volgens het voorschrift der wet ook eene gemengde commissie van militaire en burger lijke geregtspersonen benoemden alzoo is het te verwachten dat de regtelijke beslissing spoedig zal volgen. De sabel van graaf Eulenburg is den volgenden dag door een der bij Ott behoorende personen aan den kommandant van het regement ingezonden, onder verklaring dat de inzender het wapen had gevonden in de nabijheid der plaats waar bet voorval gebeurde. FRANK RIJ K. Pakijs, 7 September. De hitte is hier zoo drukkend geworden dat men alleen des avonds adem scheptzoodat dan ookzoodra de nacht is ingevallen en de winke's gesloten zijn de bewoners van Parijs hunne woningen verlaten om in de Champs Elysées en andere openbare plaatsen te wandelen. L'lndependante van Napels zegt dat twee artsen van daar naar Manduria en twee anderen naar Santevero vertrokken zijn als mede vier door het regelend comité afgezonden Fransche geestelijke zusters. Volgens dat blad biedt zich geen enkel lid der monniken orden aan om in de door de cholera be zochte steden diensten te verleenen omdat vadsigheid en onverschilligheid veel meer met hunne gewoonten strooken dan het be- toonen van Evangelische liefde jegens dan naaste. GROOT-BR I TT A NNI EN. Honden, 12 September. Tegenwoordig wordt bier de aandacht bezig gehouden door den Cbinesolien reus Chang, die bij de tien voet boog is en o. a. vergezeld is van een dwerg die met hem een alleraardigst contrast vormt. The Economist deelt het volgende mede Het is bij do thans heerschende veeziekte der vermelding niet onwaardigdat een cor respondent van de Times uit Konstantinopel schrijftdat hij eenvoudig door bij wijze van voorzorgsmaatregelen eiken morgen de neusgaten mond en tong der koeijen met azijn te wasschen 400 stuks hoornvee in een der vorstendommenwaar de veepest schrik kelijke verwoestingen aanrigttegeheel daar voor heeft weten te behoeden terwijl het vee dat die behandeling niet had ondergaan overal in het rond bij hoopen stierf. Hij zegt ook dat de pachters aan de Donau hebben bevonden dat datura stramonium wanneer het in het drinkwater van het vee gedaan wordteen uitstekend praeservatief tegen die ziekte is. Dit zijn beiden eenvoudige middelenzeer gemakkelijk aan te wenden en daarom aan bevelenswaardig. - Een kapitein heeft den 11 Julij 11. bij liet omzeilen van Kaap Hoorn een ijsberg gezien van meer dan 400 voet hoogte en ongeveer eene mijl in omtrek de vorm was langwerpig en de oppervlakte zeer oneffen. Aan een der einden was een hooge spits als een kerktoren. Deze ijsberg was zeer ge vaarlijk voor de scheepvaart tusschen de Falk- ]and-Ei!anden en Staten-Eiland. Het Britsche kanaal-escader heeft bevel ontvangen om zich van Spithead te begeven naar Bantry-baaiop de zuidwestkust van bet lersche graafschap Cork. Men ziet in die onverwachte beweging een voorzorgmaat regel van het gouvernement tegen pogingen tot storing der openbare orde in Ierland alwaar in den laatsten tijd de misnoegdheid der bevolking tegen Engeland weder is gaande gemaaktvooral door eene geheime vereeni- ging die uit de Vereenigde Staten afkomstig is en zich noemt Fenians. 1 e Londensche Times erkent dat er onder de leren weder misnoegdheid aan den dag wordt gelegd doch voegt daarbij dat zij zich ditmaal tot de laagste volksklassen bepaalt en dat de secte der Fenians door de priesters openlijk wordt gelaakt. Volgens de jongste berigten uit New- York ging de Shenandoah voortjop de noord westkust van Noord-Amerika schepen varende onder de vlag der Vereenigde Staten te nemen voor goeden prijs te verklaren en dadelijk te vernielensedert liet einde van den burgeroorlog had die kaper nog meer verwoesting aangerigt dan vroegeren men vreesde dat het meerendeel der vloot van Amerikaansche walvjschvaarders zijne prooi zou worden. Het melodrama de Grootmoeder dat Dings- dag avond ten tooneele werd gevoerd ver wierf veel bijval en indien alle rollen met zooveel talent waren vervuld als die der Hertogin door mw. Sablairolles en die van den ouden herder door dhr. Bamberg de indrukdie dit schoone melodrama zou ge maakt hebben ware nog grooter geweest. De heer Morin was als kommandeur niet in zijn emploi en de rol van Blanche was voor mej Bouwmeester veel te zwaar. Het nastuk „Tooneelproeve" of „Kom hier" werd zeer toegejuicht. Geen wonder ook, daar de rol van Laura door Mw.Sablairolles werd gespeeld. Met ongeduld hadden wij de op voering van het tooneelspel „Beatrix" verbeid. Onze verwachting was hoog gespannen en toch overtrof het die. Mw. Sablairolles en de heer Morin hadden daarin ruimschoots gelegenheid om hun kunsttalent te doen schitteren. Onbeschrijfelijk schoon was vooral bet spel van Mw. Sablairolles en groot ook den indruk, die, haar spel teweeg bragt. Zij bezit een veelzijdig talentmaar toch als tragédienne bewonderen wij haar het meest. Dan is er iets verhevens in haar spel - iets dat onze zie! aangrijpt en geheel medesleept- het kunstgenot bereikt dan zijn hoogsten top en woorden kunnen niet weergeven wat dan genoten en geveld wordt. O, zeker, het kunsttalent bezit als het ware eene toovermagt. De 4de en 5de acte van Beatrix en vooral haar afscheid van den prins en de hertogin zal steeds in herinnering komen als d44r sprake is van Mw. Sablairolle's talenten en die zullen dikwijls door de tooneelminnaren worden herdacht ook dan als de kermis voorbij is. Op Donderdag avond hadden wij het genoegen den heer van Biene voor bet eerst te zien optreden. Er werd ten tooneele gevoerd „Corrnoran de Stierendrijver." Zijn karakteristiek spel maakt altijd een hoogst aangenamen indruk. Mej Bouwmeester wa3 hier geheel op hare plaats. Zij speelde de rol van Catiche zeer verdienstelijk en zij zal ongetwijfeldals zij voortgaat met vlijtige oefening en studie, weldra eene talentvolle actrice zijn. De voorstellingen werden allen met een talrijk bezoek vereerd en dit zal ook wel met de twee laatste het geval zijn want den tooneelminnaren wacht dan nog veel kunstgenot. De matinées en soirées musi- eales genoten ook veel bijval. Vooral die in de concertzaal lokten een talrijk publiek. Zij waren vol afwisseling en het is gebleken dat het gezelschap van Sauvlet en Buziau een rijk repertoire heeft. Op Donderdag avond kon de zaal het opgekomen publiek niet bevatten. Dit drukke bezoek en de ge noten bijval moge tot aanmoediging strekken voor eene volgende kermis. Ziekikzee 13 September 1865. Heden overleed alhier na een lang durig lijden, Mejufvrouw ANTONIA JA COB A CAU in den ouderdom van ruim/ 76 jaren. Algemeens Kennisgeving. Heden overleed in den ouderdom van bijna 83 jaren mijn geliefde Echtgenootde Heer MARINÜS CHRISTIANUS de' CRANE Ridder der Orde van der Neder- landschen LeeuwOnd Lid der Provinciale Staten van ZeelandOud-Burgemeester der Stad Zierikzee enz. Ziebikzeb J. de CRANE 13 September 1865. Ermerins. Erkentelijk voor de vele bewijzen van belangstelling en deelneming mij betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn geliefden Echtgenoot, betuig ik daarvoor, bij deze mijnen liartelif ken dank. Zierikzee, 15 September 1865. Wed. J. BROODMAN van Schelven. De ondergeteekende verzoekt geene Gelden of Goederen af te geven aan zijne Huisvrouw WILLEMINA van WESTEN daar hij voor geene beta ling: instaat. Wemeldinge 11 September 1865. J. M. KOOLE Opzigter. ■Afdeeling Schouwen en Duive- land der Zeeawsche Maat schappij vanLaadbouw. y VERGADERING op Dingsdag den 19 September e. k. des namiddags ten 2 ure ten Huize van W. G. Zantvoort te y.ierik- zee tot het bespreken van maatregelen ten einde den Veestapel in deze Afdeeling zoo mogelijkte vrijwaren voor de thans heer schende VKEXIEKTE. Het Bestuur noodigt de leden dringend uit deze Vergadering bij te wonen. Namens het Bestuur der Afdeeling De Secretaris H. G. MULOCK HOUWER. onder Directie van Staande te Tiierikzee. Xaturdag lö September (tot zeker© sluiting-) Blijspel in 5 bedrijven naar het Hoog- Duitsch van Kotzebde gevolgd door Blijspel in één bedrijf. Aanvang 7'/, ure. Brouwershaven Gearriveerd. 13 Sept. Helen Balrd J. Harris Soerabaija, 13 Olber H. DeickeCaliao 13 EliseC. F. ZessenRigaallen naar Rotterdam. 14 Sara, (st) J. H. Stuit, Londen, Dordt. Prijzen der Effecten te Amsterdam. deD 14 September 1865. Nederl. Nederl. Bank Werkel. Schuld, dito dito dito dito Amort. Sijodic. Nederl Hijp.-Üank. Belgié. Cert. bij Rothschild. Spanje. Obligatien. Portugal. O ligatien. Ru9land. Oöligatien bij Hope en Co. dito 1828/29 Cert. 1840 Spoorweg-Actien. Polen. Aandeelen 1835. Praisaen. Obligatien 1859. Oostenrijk. Obligation Met. Oude. dito dito dito Rente Araat, dito Nationale Mexico. Obligatien. Griekenl. Obligatien Geldl. 1825. Turkije. Binnenl. Obligatien geblev 4 pCt 4 3!/, 4'/a 2'/s 2 3 8 4 5 8 5 2 5 5 5 k. 73l, <83, 192 593/,„ sov„ 63 23 vg 47 v, Middenprijzen var, de volgende artikelen te Zierikzee van den 14 September 1865. De Ned. Mudde. De Ned Mudde. Oude Tarwe 1864 f 8,50 Nieuwe dito 1865 - 7,25 Afwijkende dito Z.-Zomer dito Ordinaire dito Rogge Winter- Gerst Zomer-dlto Haver - 0,00 - 7,00 -6,00 -5,50 -4,50 ■4,00 !Paardenboonen 6,00 Witte boonen - 11,00 Bruine dito Gr. Erwten Groene dito Gele dito Koolzaad [Zaai-Lijnzaad - 12,00 - 0,00 - 8,00 - 0,00 - 13,00 -00,00 - 0,00 - 2,75|Slag-Lijnzaad Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee. van den 6 September 1865. Teelt 1864. Twee en een,lste kw. blank 18,50 Twee en een, middelb. dito - 17,50 a Twee en een mindere dito - 00,00 4 Een en een lste kw. blank - 18,50 Een en een middelb. dito - 175,0 a Een en een mindere dito - 03,00 4 Onberoofde, Istekw. blank - 18,50 4 Onberoofde middelb. dito - 17,50 4 Onberoofde mindere dito - 00,00 4 Muilen - 0.00 4 Middelbare dito - 0,00 a 19,50 18,00 00,00 19,50 c 18,00 ij 00,00 19,50 J 18,00 00,00 000 0,00 Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam. van Middelburg van Rotterdam Zaturdag 16 'smorg. 9, j Xaturdag 16 'smidd. 12 30 Zondag 17 9,30 Zondag 17 'amorg. 6, De diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der atoomboot van Rotterdam naar Middelbnrg en van Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der atoomboot rijden Stoombootdienst tusschen Vlissingenen Rotterdam. Van Vlissingeti t Van Rotlerdahi deainaandag9, woensdag» 1 des dingsdag» donderdagse,, en vrijdags'smorg. ten8nre| zaturd.'amorg. lOn.20mi"D De Diligence rijdt van Zierikzee aan het Hotel van Veen dea morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vliesingen naar Rotterdam en dea morgens ten 12 ure voor de afvaart ven Rotterdam naar Vliaaingen. Ter Stads-Drnkkerij vnn de Erven A. de Vo

Zierikzeesche Courant | 1865 | | pagina 2