BEATRIX. DE SPOORBOOT Athénée royal de Gand. Wafel- en Broeder Ijeshraam S. WITSEMAUSEN, Chirurgijn-Dentisle P. BOAS EN N. JUDELS M Advertentiën. Naar NEW-YORK Salon des Variétés THOMAS en MARGOT, Beurs- en Marktberigten Bes! Vervoer-Sïiddelen. familie van den verslagene verschuldigd is. Tot het circuleren dezer petitie heeft de prefect van den Beneden-Kijn vergunning gegeven en zij zal in een groot aantal exem plaren in alle gemeenten van het departement verspreid worden. Van de Poolsche grenzen wordt ge schreven datsedert de komst van den grootvorst Nicolaas te Warschau eene aan opgewondenheid grenzende geestdrift beerscht. Le laatste volksbeweging wordt algemeen veroordeelden alles beijvert zich om den grootvorstvan wien men al het heil voor het land verwachtdat graaf Berg niet heeft kunnen schenken hoogelijk te ver eeren. Wel is het niet onwaarschijnlijk, dat zijn bezoek goede vruchten voor Polen dragen zalmaar de overdreven verwachtingen der zich doorgaans te veel aan hunne hoop overgevende Polen zal hij niet bevredigen en derhalve zal ook ditmaal eene teleurstelling niet achterwege blijven. FR A NK RIJ K. Uit Napels wordt het volgende gemeld De bijgeloovigheid in dat land omtrent de cholera is ongeloofelijk. Te Palermo heeft het hoofd van het bestuur de heer Gualterio, zich genoodzaakt gezien om eene circulaire aan de verschillende geestelijken te rigten met het verzoek om de bevolking te over tuigen dat de cholera niet het gevolg is van de vergiftiging der luchtder huizen of der regenputten door eenige politieke zamenzwee- ringgelijk men beweert. Dat dergelijke circulaire noodig was bewijst hoe treurig het op Sicilië nog met de ontwikkeling van het volk is gesteld. Te Napels hebben eenige geestelijken beweerd dat de cholera eene straf des hemels is. Onder de weinig ontwikkelde volksklasse hoort men verzekeren dat de cholera het werk is van de regering om op deze wijze de betaling van successie-regten te erlangen daar de schatkist is uitgeput. Dezer dagen zijn te Castellamare twee per sonen uit Napels die beelden verkochten door de bevolking beschouwd als door de regering afgezonden om ook daar de cholera te doen uitbreken. Het gevolg is geweest dat zij door de woedende menigte werden aangevallen en op deerlijke wijze mishandeld zoodat zij in den treurigsten toestand ver- keeren. Te San Severo hebben verscheidene geneesheeren bij de eerste gevallen van cholera de stad verlaten. Zij zijn thans door doctoren uit Napels vervangen. Om de zindelijkheid het groots wapen tegen dergelijke ziekten te bevorderen zijn niet minder dan drie duizend varkens, die allen in dezelfde kamer met hunne verschillende eigenaars verblijf hielden buiten de stad op eene afgesloten plaats gebragt. De schrik heeft overigens de bevolking zoo bevangen dat o. a. de hakkers geen brood meer bakken en dit van elders moet worden aangevoerd. De syndicus van San Severo doet intusschen al het moge lijke tot leniging van de rampen zijner be volking en heeft geen oogenblik in de vervul ling van zijn pligt gefaald. Op dit oogenblik 2 September, zijn er 1700 zieken te San Severo doch de sterfte verminderd. Echter breidt zich de ziekte uit tot de omliggende steden Foggia, Bari Molfetta Brindisi en Mandura. In deze laatste stad van tien duizend inwoners komen dagelijks meer dan tachtig gevallen voor. Op twee na zijn ook daar alle geneesheeren de stad ontvlugt en hebben de meeste stedelijke autoriteiten de stad verlaten. Men leest in de Opinion Nationale „De quaestie ter zake der gebeurtenissen te Biserte is tot genoegen van het Italiaansche gouvernement geschikt geworden. De lieer Pinna, die de zaak in loco heeft onderzocht, heeft de verzekering erlangd dat de plaatse lijke overheid niets verzuimd had om den twist te voorkomen de gewelddadige aan vallen af te wenden en den eigendom te doen eerbiedigen. „Daar ook Fransche koraalvisschers waren beleedigd geworden zoo sloten zich bij het Italiaansche gepantserde fregatdat den con sul Pinna overvoerde het Fransche stoom schip l'Actif met den vice-consul van Frank rijk en het Tunisische met den admiraal Sidi-Hassen aan welke laatstgenoemde van regeringswege gezonden was om toe te zien dat liet regt zijn loop verkreeg. Zij bevonden dat de Italiaansche en Fransche visschers- vaartuigen waren aangevallen dat de vlaggen, van die scheepjes wapperende waren neêr- gehaald en dat de schepelingen zeiven waren mishandeld geworden. „De schuldigen werden gearresteerd en door de Tunisische overheden tot de baston nade veroordeeldde ïeregtstelling had met de meeste plegtigheid plaats terwijl het fort daarna de Italiaansche en Fransche vlag met twee en veertig kanonschoten begroette. „Dezer dagen is een klein Frausch stoom schip, eveneens voor de koraal visscherij uitgerustaan den oever voor anker liggende wederom door de Arabieren aangetast die naar men zegt aan boord zouden geklommen zijn en het scheepsvolk zouden mishandeld en bestolen hebben. De waarnemende Fran sche consul heeft een onderzoek naar het feit ingesteld." Deze voorstelling nu van het gebeurde is, blijkens het officieel verslag uit Tunis afkom- stig geheel bezijden de waarheid. Te Galippia ^namelijk hij kaap Bono, heeft een incident plaats gehad van geen gewigt hoegenaamden waarvan ook geen gewag zou zijn gemaaktzoo de consul-generaal van Fiankrijk, de heer de Bellecourt met juist afwezig ware geweest, ten gevolge waarvan het consulaat werd waargenomen door een jong man den lieer Moulin even onbedreven als tuk op onderscheiding en be vordering. Door eene kleine stoomboottoebehoorende aan Fransche en Italiaansche koraalvisschers was eene boot naar land gezonden toen de kustwachters de opvarenden deden opmerken dat zij uithoofde der bestaande quarantaine niet mogten landen. Daarop vielen de Fransche en Italiaansche zeelieden de Tunisiërs aan van welke laatsten er een aan de hand gewond werd waarop zij zich verwijderden om andere hulp in te roepen. Bij hun terugkeer was de boot reeds ver trokken en de inboorlingen schotennaar hunne gewoonte hunne geweren af op eene rots. Dat was nu de groote zaak die den jongen viceconsul bewoog tot eene zoo heftige demon- stiatio! Op den ingestelden eisch tot satisfactie vond Z. H. de Bey goed daaraan gehoor te verleenenw aartoe hij echter blijkbaar niet verpligt was. Zoo worden soms zekere dagbladendie zich liberaal heeleu de organen van de vijanden der vrijheid G R O O T~B R 1T T A N N I EN. Door middel van den telegraaf is te Londen herigt ontvangen dat in den avond van 5 dezer te Konstantinopel een brand is uitgebroken waardoor in weinige uren 2800 huizen, benevens een aantal openbare gebou wen en moskeeën in de asch gelegd zijn. Ruim 22,500 personen zijn daardoor van huisvesting verstoken geraakt en hebben hunne bezittingen verloren. De opschudding en de verwarring in de stad waren onbeschrijfelijk groot. Volgens gewoonte ontbrak het aan genoegzame middelen en vooral aan water om den brand met kracht te keer te gaan. Bij het afzenden der laatste tijdingen was men echter het vuur aan alle kanten meester tenzij de wind mogt opsteken. Om in den nood der talrijke hulpbehoevenden te voorzien was terstond eene inschrijving bij de meer- gegoede en gespaarde ingezetenen geopend. De assurantie-maatschappijen hier te lande zijn hij deze ramp zwaar betrokken. Bij de executie van King die wegens moord op den luitenant Clutterbuck te Trel- lamore veroordeeld was heeft zich het geval voorgedaan dat ter hesparing der kosten aan den beul de uitvoering van het vonnis weid opgedragen aan een gevangene die zich van zijne taak zoo gebrekkig kweet dat de veroordeelde onder eene langzame marteling is bezweken. Den 11 September 1865 is te Lipps- rinqe bij Paderborn in den ouderdom van 64 jaren overleden ANNA MARIA KIEN J Echtgenoot van -1. W. ERMERINS Hoog leeraar te Groningen. De ondergeteekende verzoekt geene Gelden of Goederen af te geven aan zijne Huisvrouw WILLEMINA van WESTENdaar hij voor geene beta ling Instaat. Wemeldinge II September 1865. J. M. KOOLE, Opzigte r. Preparation aux Ecoles dLix Oeni© civil et des Arts et Manufactures# Etudes commerciales et indu.*- strïelles. Pour le Prospectus s'adresser a M. DOB BEL A ERE a l'Athénée a Gand bestaat tweemaal per Week gelegenheid tot het vervoeren van Passagiers en Land verhuizers naar America zoowel per/ Zeilschip als per Stoomboot tot de minst mogelijke prijzen bij H. ANTWEILER Boompjes 1-126 Rotterdam. onder Directie van gunst volkomen waardig te zullen maken zoowel door billijkheid van prijzen als door goede behandeling. Daar hij voornemens is om de drie maan den alhier te arriverenworden ook door hem abonnementen per jaar aangenomen tot billijken prijs. Ook bezit hij een Water dat hij in Siberië (Rusland) uitgevonden heeft, dat alle ziekten der mond verdrijft het holen der kiezen voorkomt en het tandvleesch bewaart. Staande te Zierikzee. Woensdag 13 September Nieuw Tooneelspel in 5 bedrijven naar het Fransch; gevolgd door Klügtige Vaudeville in één bedrijf met nieuwe Coupletten enz. Aanvang ?ya ure. De ondergeteekende berigt door deze zijne geëerde Stad- en Land- genooten dat hij met zijn alhier is gearriveerd. Verzoekt een ieders gunst en belooft eene accurate bediening. Zierikzee September 1865. P. A. van BEZOOIJEN. Op bestelling wordt ook aan huis geleverd. Croootrojjeerd door Z. >1. den Koning |van België, Geëxamineerd, zoowel door het Genees kundig Bestuur van Belgiëals j van Nederland. geeft bij deze aan liet geachte Publiek kennis dat hij op Woensdag 13 September a. s. alhier zal arriveren in het Hotel „de Kroon" en aldaar te consulteren zal zijn voor alle lijders aan TANDZIEKTE TANDHEEL KUNDIGE OPERATIEN het inzetten van KUNST-TAND-GEBITTEN en al wat verder tot het vak van OG4TIOTE in den meest uitgebreiden zin behoort. Zijn verblijf alhier is slechts op twee dagen bepaald. Onbemiddelden worden gratis door hem behandeld des morgens van 9 tot 10 ure. De bovengenoemde acht zich in staat zijne geëerde Begunstigers zoodanig te be dienen dat hij niet twijfelt zich de algemeene Bij gelegenheid der ftermis zal ZieriKzeesche van Middelburg op Donderdag den 14 September varen van Middelburg- naar fKieriKzee ten 7 ure en terug naar Mid- delburg ten 5 ure 's avonds. BelgiÖ. Spanje. Portugal. Rusland. Polen Pruissen. Oostenrijk. Mexico. Griekenl. Turkije. Prijzen der Effecten te Amsterdam. deQ 9 September 1865. Nederl. Bank Werkel. Schuld. i'/2 dito dito dito dito t Amort. Sijndic. 3 Nederl Hijp.-Bank. 4'/a Cert. bij Rothschild, 2'/2 Obligatien. 2'/a ligatien. 3 Ooligatien bij Hope en Clo. 5 dito 1828/29 5 Cert. 1840 4 Spoorweg- Actiën. 6 Aandeelen 1835. Obligatien 1859. 5 Obligatien Met. Oude. 5 dito dito 2 'i, dito Rente Arast. 5 dito Nationale 5 Obligatien. 5 Obligatien Geldl. 1825. 3 Binnenl. Obligatien 5 De geblev. k. ter ks pCt. Zaturi ■12'/, ten 1 - 96».. openba riolr r)H[i QtllUUU *6» 18 1917, f 58'/, 30'/, 80 62»/,, 23.».,, 46»/,, ROTTERDAM 12 September. Tarwe. Zeeuws. Vlaams, en Overm. bragt heden bij goeden aanvoer traag vorige prijzen op. Goede en puike van f 8,80 tot f 9 30 mindere van 7,80 tot j 8,70. Rogge, Overm. Zeeuws, en Vlaams, n. van 5,70 tot i 6,30. Gerst. Zeeuws, winter 10 a 20 c. hooger van f 4,20 tot f 5,30 dito zomer van f 3,75 tot f 5. Haver. IiiI. korte van ƒ3,70 tot f 4,50: lange van f 2,60 tot ƒ4. Erw ten. Zeeuws, blaauwe kleine van f 7.75 tot 8.75. Paardknboonen. van f 6 tot 6,50. MEEKRAP. De aanbiedingen waren onge veer gelijk aan de vorige week en bij flaauwe stemming was de handel niet groot. Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam. van Middelburg van Rotterdam Woensdag 13 'smorg. 6, Donderdag 14 6,30 Woensdag 13 'smorg. 10,30 L- Donderdag 14 'smidd. 12,30' De diligence zal van Zierilczee 2 uur na de afvaart der stoomboot vau Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam een half uur ha de afvaart der stoomboot rijden Stoombootdienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen desmaandags, woensdagls d< Van Rotterdam sdingadags donderdagge^ en vrijdags'smorg. ten 8 ure zaturd. 'smorg. l0u.20mip De Diligence rijdt van Zierikzee aan het Hotel van Veen' des morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vliaaingen naar Rotterdam en des morgens ten 12 ure voor de afvaart ver Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos

Zierikzeesche Courant | 1865 | | pagina 2